CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: cik_noer

Barang dlm rumah hilang

12# whadda

...

aku pun penah kena ..
wallet aku tiba2 hilang .. puas cari .. memang biasa letak kat atas fridge (jenis yg rendah) .. siap dah clear barang2 kat atas peti ais tu .. menggelabah aku .. mana tak . duit RM ATM, CC semua kat dalam tu .. huh .. then aku ingat satu petua kawan aku org Sarawak ajar, tabur garam kasar kat area yg suspect menda tu hilang ...
aku pun buat la mcm tu .. sambil niat harap dapat la balik wallet tu ... then .. aku masuk tido ..
pagi esok .. elok je terletak kat atas fridge tuh .. tak de apa2 pun hilang .. semua ada lagi . duit semua cukup ..

jenuh la pulak nak clear garam kasar lepas tu .. berterabur .. :geram:

Rumah aku memang sah ada.
Rumah aku dua tingkat.
Kekadang kucing aku akan naik melalui tangga dan tidur atas katil aku.
Kucing yang kat sebelah ni (avatar).
Ada beberapa kali bila dah separuh anak tangga dia naik, tetiba dia pandang merenung ke atas  dan dengan segeranya turun semula kemudian berhenti dan menoleh ke atas semacam ada yang menakutkan dia.

Ada sekali tuh aku turun ke bawah lepas mandi dan aku terlihat seorang perempuan muda yang rambut mencecah bahu sedang duduk di lantai tepi katil mengadap tilam.
Rumah aku tak der orang yang menghuni bilik atas tuh.

Barangan aku yang hilang sekejap yang tiada di tempatnya( aku memang ada rutin letak barang-kalau kat satu tempat tu, situlah dia) adalah jam tangan, dompet, henfon, duit, pakaian dan cermin mata.
Pastu kuranglebih satu jam jumpa balik di tempat yang hilang tuh.

Sekarang nih kalau barang aku hilang, aku tak cari dah...tunggu agak- agak setengah jam atau satu jam pasti ada balik kat tempat tu.

Kekadang tuala mandi aku basah macam telah digunakan.
Dan ada jugak tilam bilik tengah aku basah macam ada orang simbah air satu gayung.

Aku dah lali dah.Cuma aku nak kepastian siapakah gerangan nya.Tapi dia malu malu nak jumpa aku.Dan aku tahu dia selalu berada dekat denganku.

Follow Us
jangan lupa tengok bawah katil sekali, kut2 ada rambut panjang ke, bunyi pelik ke. Jangan tengok tv tau mana lah tau kut2 keluar dari tv macam cerita Ringu {:2_78:}
slug Post at 3-2-2010 16:12

dah biasa jumpa gumpalan rambut panjang. tapi kamon la. takkan cara tu nak tunjuk dia exist. tak real ok. usaha la sikit.

aku baru takder pengalaman pasal ni .. tapi member office aku baru cerita kat aku ... benda yang sama la .. barang hilang kat umah ... tapi dia cakap after ayat kursi .. barang akan dipulangkan kembali

hilang kejap then jumpa blek tuh kira best gak..

yg aku hangin,kunci motot aku hilang kt umah nie smpai skrg x jumpa2 lg..
dh le kunci motot tu ade 1 je,xde spare..
siap ngan roadtax motot aku plax tuh..

arrrgghh...hangin tol ar..
smpai skrg tsadai je motot aku..

weii..pulangkn blek kunci motot aku..

26# rdzaccess
Aku rasa dia simbah pakai air tandas tu. {:2_68:}

saya pon pernah..tetiba vaccum cleaner hilang...dalam bilik stor.rumah saya umah apartment..setiap hari pegi keje balik keje memang kunci sume pintu..x de pon yang nampak terkopak ke ape..tetiba vaccu ...
puteri4 Post at 3-2-2010 04:04 PM

umah aku pernah kena camni
1 umah aku cari...sbb nk guna time tu
sampai aku sound 'benda' tu..."aku nak guna nihhhh..pulangkan laaa"
tup2, ada kat bilik no 2 merangkap stor...
pelik plak aku rasa

Sejak sekian lama topi anak sulung aku ilang dlm rumah, tetiba jek mlm tadik ada balik dlm almari yg mmg khas aku simpan sumer topi2.Walhal sblom ni aku dah berkali geledah lemari tu, x de pon.Ngeee...kompius ar. Botol susu anak bongsu aku pon slalu ilang..pastu jumpe balik ditempat2 yg x logik.Cthnya kat belakang sofa yg mana ruangnye sempit amat, jgnkan botol..tgn budak pon x lepas.Sapa nak angkat sofa tu..berat wooo. Ada la aritu..minyak urut pon ilang.Aku beli 3 btl, simpan dlam lemari baju..tinggi plak.Sure anak aku x dpt capai.Tup2...ilang sebotol...3 hari pas tu ade balik. Tanya hubby dia ada amik ke..katanya x der.Mmg dia x pakai minyak tu coz aku guna jika terkena minyak panas masa memasak je.Kiranya universal la benda nih...semua benda dia pinjam.

Drp byk crite2 yg aku bc ni semuanya hilang brg,..nasib baek x dri sdri x hilang @ suasana dlm rumah brubah.....mcm brada di tmpt laen...itu yg pernah tjadi d rnh sewa aku..

Eh..Ilham,citer arr apa kejadiannye?Suasana dlm rumah brubah?Camner tue?

dah biasa jumpa gumpalan rambut panjang. tapi kamon la. takkan cara tu nak tunjuk dia exist. tak real ok. usaha la sikit.
ushioz Post at 3-2-2010 23:54

hurmmm... apa susah... RIAK ajerr laa... jgn kata rambut lepas nihh... macam2 ada.... nak lagi thrill kasi seru dua tiga kali... pasti muncul..

wassalam~

Drp byk crite2 yg aku bc ni semuanya hilang brg,..nasib baek x dri sdri x hilang @ suasana dlm rumah brubah.....mcm brada di tmpt laen...itu yg pernah tjadi d rnh sewa aku..
ilham Post at 10-2-2010 14:58

Ko masuk salah rumah kot...
Aku pernah masuk salah rumah...patut tingkat 6, aku pi masuk tingkat 7 lak, dah sampai kat tengah rumah tuh aku tengok budak budak pompuan ngah sibuk masak kat dapur...
Bila aku pandang keliling maka sahlah aku masuk tempat yang salah dan diam diam aku keluar balik...

..gini citernye,dlu aku pnh menyewa d sbuah rmh teres 2 tgkt...adik ppuan aku pnah tlihat kelibat mcm bentuk manusia ttpi bertatu di seluruh bdn sdg duduk gaya sekor kucing di ats almari baju..ketika tu dia sdg baring2 nk tido..dia bgtahu tp aku x pecaya..
  1 hr sdra aku dtg tumpang tdo di rmh aku...jam 2 pg dia pn turun bwh nh minum air....waktu di masuk ke dlm dapur katanya dia tgk suasana tu dh kt tmpt laen...dia cuba masuk bilek aku kt bwh...tp aku x ada...semua org xde kecuali dia sdri, so dia ingat aku keluar g minum2 dgn kwn..
   Esok pgi nyer di pn brtanya kpd aku mana aku pergi,katanyer swaktu dia di bwh smlm.hall dlm rmh aku brkabus mcm kt tmpt laen, laen sgt...aku dah suspek dah mmg rmh aku ni lain mcm skt...Sbnrnya rmh aku dn rmh sblh di katakn keras skt..sbb jarang org yg menyewa,sewa pn kejap2 je..Jiran sblh pnh bgtau ketika dia pulang mlm..pnh terlihat cik cong dok tggu dia di tgga nk ke ats...tp klu hjung2 mgu bila sku tggal sorg..yg x baik pn aku fikir baek2 ajer.........

12
Return to list New