CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

jargon posted on 24-8-2013 04:43 PM
ni ai nak cete..ai tnggal area taman melati kondo yg tepi mrr2 tu tu..dpd zaman iols stadi kondo tu  ...

Sekarang kedai Ulik Mayang tu dah tutup terus ke? Sebab me rajin makan di area situ..., meriah kan sebab banyak kedai makan. Yang I heran, restoran UM tu selalu nampak tutup. Bila tak turun, sekadar pass by... buka pula.

Ok dah dapat info pasal Sheila Rusly. Nama restoran dia dan rakan kongsi dia pernah buka tu Nasi Dagang House.

Info tentang Restoran Nasi Dagang House - Sheila Rusly Last edited by Aiira on 24-8-2013 05:29 PM

Aiira posted on 24-8-2013 05:12 PM
Sekarang kedai Ulik Mayang tu dah tutup terus ke? Sebab me rajin makan di area situ..., meriah kan ...

iols tak tau pulak shiela rusly ade restoren kat sbelah ulik mayang..sbbiols stay situ ujung 2010 mgkin jugak restoren shila rusly dah ttup kan..yup memg dah lme dah ulik mayang ttup sbb pelanggan makin surut so xdpt nak menten bisnes agaknye..tapi mmg food kat ulik tu sedap dn murah...tak tahu lah pe silapnye tapi kat kdai leha mmg terlalu ramai pelanggan wlpun terlalu mahal dan x sdap..

adieha posted on 10-5-2010 05:36 PM
Reply 158# ejans

kedai mamak siti zubaidah kat danau kota tu kah? yg opposite platinum walk tu?  ...

the green stuff tu nama dia sambal pudina....

ajercrazy posted on 28-10-2012 01:53 PM
dah lama nk cite..nasib baik thread ni up blk..
baru2 ni kwn opis citer ada 1 restoran kat tepi jln ...

aku rasa mcm tau aje kedai neih kat mana sbb umah parents aku kat kg sebelah aje x jauh dr kedai tuh ..
kezen2 aku dulu penah cite ..
sekali dorang makan kat kedai nieh, mmg hari2 laa terasa nak pegi lagi nak pegi lagi ..
kekadang tuh tgh2 mlm pun sanggup kuar umah nak pg makan ..
dorang ckp mcm dipanggil2 aje ..
last2 bila ada org bukak cerita begitu begini terus hilang dorang punya addiction ..
tpnya mmg betul, kekadang kalau aku blk kg sampai sana dh time maghrib mmg berderet gila kereta tgh parking nk cr makan ..
pelik betul aku .. time maghrib tuh laa time org cari mkn ..
apa x boleh nak makan kuar umah lepas maghrib .. huhuhu ..

auntymelly posted on 9-6-2012 09:43 AM
Reply 664# halimi78

kah kah kah ...
teringat plak aku ngan cite pakcik aku dedulu dlm thn 90an ..
kat kg kitorang mmg ada kedai melayu jual roti canai bagai nieh ..
bini dia sidai baju2 kat ampaian kat belah dapur ..
time penjual tuh sibuk2 menguli roti canai kat dapur .. spender dia jatuh atas kuah dal kat dlm periuk ..
selamba dek je dia angkat balik spender tuh pastuh kuah dal mcm biasa served aje kat customer ..
sampai skang pakcik aku x brani makan kat kedai org tuh lagi walaupun kawan sekg .. hahaha ..

Rate

1

zetty1978 posted on 27-8-2013 12:11 AM
aku rasa mcm tau aje kedai neih kat mana sbb umah parents aku kat kg sebelah aje x jauh dr kedai t ...

betul kan time maghrib tu la yg ramai org..
meriah sungguh time tu..
sy x pnh pergi tp ada yg ckp satay dan sup2 dia sedap..
dah tau cerita ni mmg x kan jejak laa..

Follow Us
pu3_rania posted on 24-8-2013 03:51 PM
Memang tak sedap kalau nak bandingkan dgn cendol Borhan yg berganda-ganda lagi sedap  termasuk lak ...

bebe,
cendol borhan kat ne?
mcm penah tgk die nye sigboard
area situ gak eh?

ajercrazy posted on 27-8-2013 04:01 AM
betul kan time maghrib tu la yg ramai org..
meriah sungguh time tu..
sy x pnh pergi tp ada yg ck ...

aku pun mmg kompem x pegi, ntah laaa ..
x terasa pun nak singgah walau asal blk kg ke nak pg klang ke kl ke mesti lalu dpn dia tuh ..
tp dgr cite ada satu kedai jugak kat kg yg sama belah dlm ..
dia ada kedai runcit plus kedai makan skali ..
glamer kot kalau aku ckp nama kedai tuh .. start huruf Y ..
ramai rasanya org kg yg tau, tuannya membela something ..
katanya jenis yg mengambik2 nieh .. kalau org pg makan kat situ, ada aje laa duit org yg hilang ..
ntah betul ntah tidak aku pun xtau laa kesahihannya ..

lupa plak, mekasih momod bg tacang lbh ye .. tq .. Last edited by zetty1978 on 27-8-2013 08:35 AM

jargon posted on 24-8-2013 05:23 PM
iols tak tau pulak shiela rusly ade restoren kat sbelah ulik mayang..sbbiols stay situ ujung 2010  ...

tak silap iols lah....kalau salah, ampun eh
dulu sheila rusly bukak nasi dagang house JV dgn owner DCL yg rumah juta2 besau gila kat country heights tu
then bila ada case, ter-wujud lah ulik mayang, owner nya share partner sheila rusly tu lah.ermm...
so lama2 semua tutup
cenggitu lah lebih kurang..kalau salah ampun lah

ni ai nak cete..ai tnggal area taman melati kondo yg tepi mrr2 tu tu..dpd zaman iols stadi kondo tu  ...

leha kelfood mmg mahal mencekik darah..
mknn pun biasa2 jer..tauke punya la sombong

tapibukanaku posted on 27-8-2013 02:42 PM
tak silap iols lah....kalau salah, ampun eh
dulu sheila rusly bukak nasi dagang house JV dgn owne ...

laa..klau gitu ulik mayang tu shila punya lah...sdap mkn kt ctu plus murah dn byk choice(mkanan pntai timur)ai memg layan mknan belah timur ni lg2 nsi kerabu sdp oo..tp tula ai.pelik leha kelfood tu mkin mju pulak siap dah ade gym sndri lg(leha fitness center)..kini kt sblah leha tu ada res baru nama rea tu planet ikan bakar ai dah try not badlah mcm2 ada steambot aneka jnis laksa nsi cmpur msakan panas seafood sume tp tgklah nnt brpe lme tahan takot kne santau dgn kdai leha tu lg je..dulu pon ada pkcik jual charkuetiaw dpn res leha tu mmg sdplah tp jual kjp aje sbb customer yg dtg nk mkn kuewtiaw pkcik tu akn oder air je kt res leha..ai rse leha xbg kot pkcik tu niaga dpn kdai dia lg sbb dia rugi...leha tu mmg tsgt mhal smpai rege x msuk akal..

Rate

1

Kalau kedai mamak ni aku memang pernah nampak sendiri kalau pagi kul 5 gitu kan derang akan start spray2 keliling kedai.Aku pun tak faham motifnya tapi maybe pendinding ke pelaris la kan takkan nak bagi sejuk kedai plak.Pasal Nasi Lemak Cinta Sayang tu wallahualam tapi aku memang pernah pergi makan situ.Food dia biasa je  kot service out.Tapi memang ramai orang.Aku cube beranggapan sebab lokasi dia yg corner lot kat Shah Alam ni sebab tu ramai orang.Cumanya bila baca dalam ni pasal pengalaman orang lain and kawan mak aku pun siap warning kitorang sekali tu jangan pergi makan kat situ, aku pun try la elakkan.Kawan mak aku tu citer ada seorang kastemer ni jenis boleh nampak la benda2 halus ni di bawak pergi makan kat situ.Skali dia nampak la benda ni muntahkan sesuatu dari mulut dia dari meja ke meja.Wallahualam betul ke tak.Tapi kalau ada sesiapa kat sini yang ada first hand experience yang betul nampak leh la kongsi nak tau jugak betul ke tak.Yang pasti area seksyen 13 tu kedai dia la paling ramai orang selalunya.Kedai berdekatan sendu je.Even kedai Dollah Salleh tu pun dah tutup.Ye la xde kastemer watpe nk tanggung kerugian kan.Maybe rezeki dia kat tempat lain

Rate

1

Dalam sekitar tahun 2011.. di kawasan mana aku tak berapa pasti.. tapi di KL lah.. wangsa maju tak silap aku .. aku lepak kat McD situ sekitar jam 1-3am... bertentangan ada kedai tomyam tepi longkang.. betul2 depan kedai tomyam tu (di atas kaki lima jalan), pekerja dia (towkey ke) bakar satu mcm unggun api (tak le besar sangat)..berasap berkepul2.. takkan la sibuk nak bakar daun kering kut  atau bakar sampah (dbkl mana bagi bakar & boleh je buang dalam plastik sampah, pagi2 dbkl dtg ambik).. jadi, yg logiknya ialah dia membakar "barang" utk pelaris dia lah, rasa aku lah.

Rate

1

pernah makan kat leha kelhfood tu. Tak sedap mana pun . mahal je..

k_a_a posted on 30-8-2013 09:41 AM
Dalam sekitar tahun 2011.. di kawasan mana aku tak berapa pasti.. tapi di KL lah.. wangsa maju tak s ...

Tomyam dekat mcD mana tu? Sebab kat wangsa maju takde McD yang macam drive tru tu. Sumer dalam mall macam dalam JJ Alpha Angle dan dalan Aeon Big (dulu Carrefour)

serikandi_gurl posted on 30-8-2013 12:57 PM
Tomyam dekat mcD mana tu? Sebab kat wangsa maju takde McD yang macam drive tru tu. Sumer dalam mal ...

Bukan drive thru.. aku tak pasti nama tempat tu.. bukan wangsa maju la.. tapi tak ingat kekeke.. tak ingat.. tapi dekat dgn appartment kawan aku la.. tak jauh...  McD tu 2 tingkat.. akulepak kat atas tempat org isap rokok mengadap jalan..

serikandi_gurl posted on 30-8-2013 12:52 PM
pernah makan kat leha kelhfood tu. Tak sedap mana pun . mahal je..

ya leha kelfood tu memang mahal .. tapi org pi jugak sebab permintaan melebihi penawaran kekekeke... yg best tu towkey dia kat cashier tu kerusi besar, kalah kerusi CEO... kekekekeke... aku pi situ ada la 2 kali kut.. selainnya suka juga aku kat marvelous tu (tak jauh dari leha tu)...

syue86 posted on 27-8-2013 09:12 AM
bebe,
cendol borhan kat ne?
mcm penah tgk die nye sigboard

Kalau datang dari arah Kuala Selangor lokasi kedai di sebelah kanan so kena menyeberang ke sebelah kanan.
Kalau datang dari arah Sungai Besar lokasi kedai terletak kat sebelah kiri.
Tempat parking ada di sediakan bersebelahan dgn kedai
Tak susah nak cari kedai ni coz ada signboard besar yg boleh di lihat dari jarak jauh
Kalau ke kedai aku pastikan order cendol durian + jagung dan laksa yg mavelos
Setiap sebulan sekali mesti pi pekena cendol & laksa kat sini
Lagi 1 port tempat makan yg jadi kemestian aku & family makan sebulan sekali ialah kedai Kari Sembilang Sg. Pinang di Tanjung Karang.
Kedai tu bukan saja jual lauk kari sembilang laut tapi ada pelbagai lagi termasuk ikan baung
Paling aku suka makan kat kedai ni ialah asam pedas ikan sembilang laut yg mavelos bagi tekak aku sambil makan bersila kat wakaf yg di sediakan
Siap bawa balik bekal lagi tu Last edited by pu3_rania on 31-8-2013 12:42 AM

Ni cerita dari kawan aku la pasal orang yang meniaga area rumah dia.Ada pasangan suami isteri ni isterinya orang Siam tp mengaku orang sini sebab dah dapat IC merah kan.Suamninya plak orang Bangladesh.Meniaga tepi jalan je tapi ya ampun kawan aku citer memang ramai gila dak2 g beli kat situ.Cerita yang tak syoknya dengar kata derang pakai bomoh siam tapi bak kata kawan aku la Wallahualam.Benda hear say kan.Tapi yang sahih kawan aku citer (sebab derang tinggal satu area) derang kalau cuci ayam ke cuci sayur cuci dalam tandas (sebab masak kat flat kan).Kalau indon2 yang duduk flat tu especially satu blok dengan akak siam ni memang tak beli la makanan dia tu.Bila tanya kenapa derang kata sebab pernah lalu and nampak sendiri betapa kotornya cara derang handle pembuatan makanan kat rumah tu.
Kellas ko Indon pun tak nak makan kalau kotor.
Sebelah tempat meniaga perempuan siam and lakinya si bangladesh ada la Indon meniaga nasi campur gak tapi ada sekali tu kawan aku citer Indon tu tutup lama.Balik Indon kekdahnya g berubat sebab sudah terkena buatan.Buatan sapa tu tak pasti la kan.Speku nya keje husband and wife ni sebab memang memula Indon ni ramai gak orang gi beli kat dia.Tetiba sendu terus kastemer takde dan semua beli kat pasangan siam and Bangla ni.
Mengikut cerita kawan aku sampai sekarang derang masih lagi meniaga kat tepi jalan depan flat tu dengan jayanya.Tapi kalau orang tau betapa kotornya cara derang handle makanan kompem takde sape nak makan.Yela ayam kalau dah berpuluh2 ekor basuh kat tandas kalau aku pun tak lalu nak makan

Rate

1

k_a_a posted on 11-3-2013 07:43 AM
Aku tahu kedai tu namanya Zaman .. Jalan Kuantan - Gambang.. lepas sikit dari airport askar tu..
...

rupenye kisah owner nie tersebar agak luas ye. i pon penah dgr mcm2 cerita psl kedai tue t'masuk laa psl kren. tp xtaulaa btol ke x kan.
mmg rmai org, tp i rs mknn biase2 je (pd tekak i laa).