CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

syue86 replied at 31-12-2014 02:39 PM
bila pergi?
sbb saya last makan situ 2009
sbb habis belajar kat sana

2011..kali pertama n terakhir pgi..

agak2 kedai makan thai area kg baru ade x yg pelik2?

syue86 replied at 31-12-2014 12:06 PM
ha...yg tu mmg sedap
tkenang smpai arini
tepi jalan

Jap lagi nak singah

Scarynye..apakah something itu yg meraung..mcm terseksa je..

kfc, mcdonald sumer pun pakai pelaris uols

cik.panda posted on 6-9-2013 03:02 PM
Aku suka makan nasik lemak kat jalan meru, klang. Family pun suka. Kadang2 gigih datang jejauh semat ...

mcm tau jer kedai mana ni... slalu jgk mkn kt kdai tu, mmg byk kucing...
suka ayam goreng die

Follow Us
afiqehsan87 replied at 14-3-2011 01:18 PM
kalo student uitm shah alam yang duk sewa sek7 mesti polular restoran Nasi Lemak Cinta Sayang...

...

dulu masa study pernah gak makan kat situ.. tapi sekali je kot makan nasi lemak dia.. sbb tak kena dgn selera tekak saya..

annehuda replied at 22-2-2010 07:04 PM
aku penah dapat emel pasal berhati-hati ngan kedai mamak. kekadang bukan kedai mamak pun, kedai hind ...

aku rase yg ni logik coz restoran mamak kt area umh aku, restoran dia ni 24jam sentiasa ramai org makan kat situ...yg pelik tu bulan puasa pon bukak

aku penah makan kat satu kdi mkn ni fmly belah hsbnd aku ajak mkn kat situ....kt area k.selangor kdi mkn tu tepi jln n klu lalu mmg tak perasan ade kdi makan kat situ. abgipar aku siap booking awal2 coz takut mknan habis coz kdi tu seawal jam1pm makanan akan habis katenye....smpi kat situ bila dh mkn tu aku rasa biasa je pn mknan dia...yg aku rasa pelik skit air yg dia hidang tu bukan air kosong biasa tp air teh padang ke ape katenye....nk minum aku mcm was2 ckit tktau la orglen tp aku takminum pn air tu wpun dia takde air lain selain air tu je...dh ler kdi dia kotor sinki tersumbat bagai adoiii

pinktriangle replied at 7-6-2010 01:35 PM
Reply 278# havovasta

abihla ko... pakkanlah aku mmg xsuka restoran mamak sbb tau mmg ko ...

yup yg tu aku amat setuju...tak tau la kdi mamak lain tp kdi mamak kat area umh aku mmg aku dh bthn tak masuk coz tau pgotor...dr balkoni umh aku leh nmpkterus sudut blkg kdi mamak tu so ari2 aku leh tgk cmne drg bersihkn ayam n bhn2 mentah lain...drg basuh ayam lam sinki yg tsumbat pastu humban masuk je terus kat lam kuali....pastu belah restoran mamak tu restoran arab...restoran arab ni pulak roti arab dia main letak je atas meja yg tdedah kat blkg kdi mcm tu...euwwww aku masa mula2 pindah situ je xcited nk makan kat situ, bila dh nmpk ngn mata sendiri huhu sori aku nk masuk kdi2 mkn kat situ

CrowneGlory replied at 24-4-2014 05:10 PM
Aku dulu selalu makan nasi beringin (x tau ada lg ke x)kt kg baru dgn member.. Mmg sedap la nasi tu  ...

Oh, owner nasi beringin ni kawan aku. Sebenarnya tutup sebab isu tanah. Tak silap aku tanah tu, tuan dia berebut dengan adik beradik.
Nasi beringin ni memang sedap and family kawan aku ni memang terer memasak.

thoyol replied at 1-12-2015 12:42 PM
Oh, owner nasi beringin ni kawan aku. Sebenarnya tutup sebab isu tanah. Tak silap aku tanah tu, tu ...

Itu kisah sebnrnya...member citer mcm tu pulak...sampai takut nk makan lg...btw ada lg ke gerai dia tu lama x masuk sana

CrowneGlory replied at 1-12-2015 12:48 PM
Itu kisah sebnrnya...member citer mcm tu pulak...sampai takut nk makan lg...btw ada lg ke gerai di ...

Dah takde dah. Gerai tu pun mcm tutup mcm tu je kot sbb dispute owner tak setel2. Padahal dulu tak silap aku diorg untung jer dapat sewa.

almaa replied at 7-2-2010 09:57 AM
Ada satu kedai kat Simpang Ampat Penang tupun sedap sangat nasi kandar dia...dari pagi dia buka...ka ...

bg location sket sis...terlioq plak dgaq nasi kandaq nih

Masa study dekat Melaka. Aku suka makan kat 1 food court ni. Dekat area Bandar Melaka. Port student tempat ni.

Ade 1 hari masa tgh lunch. Mata aku melilau tengok kedai sebelah. Yang aku perasaan. Kedai tu ada tampal kertas warna kuning dengan ada tulisan2 yang tak bape terang. Nampak macam tulisan jawi tapi tak bape pasti jawi betul ke tak sbb aku tak bape nampak sgt. Dia tampal kat belah2 atas dekat signboard kedai.

Kedai tu mmg tak sedap pun. Penah la makan sekali. Tak tahu la kedai tu ada lagi ke tak. Aku pun dah habis study.  

pu3_rania replied at 10-5-2014 02:19 PM
Hahaha gelak aku baca komen hang pasal 'Terbakar hangus'
Aku pernah sekali aje singgah minum kat  ...

Crita pasai Cendol Bakar ni..mai nak crita....time sy study kt IPG Lembah pantai 2thn lps..mmg slalu la p sana..sanggu pi even jauh semata2 nk rasa cendol..Skali tu smp awai,kedai baru nak buka..cendol bakar lom lg,,tp ada gerai sebelah dh bukak..owner yg sama...Makkk iaaaa geramnya....service tah apa2..bdk sek yg ambik order..lmbt plk tu..sbb bdk yg sama ambik order, wat air.adoii..smp ada customer 1 family belah cmtu ja sbb lmbt sgt xmau ambik order...Dh tau maju, wat la services tip top ambik pekerja yg profesional...ni ambik adik beradik suku sakat..pastu mulut asyik dok ngomel ja..hurm..Serikkkkkk pdhal sampakn RELA jga jln msk...Xlama singgah 1 bas jbtn kerajaan n abg2 konvoi motor..Aduyai...teroookk punya services...cmfm org x p dah pas kena.Next time p Kuala Selangr, snggh Cendol Borhan...mmg sedap n tip top services...mmg mesra pelanggan staff....curlasss la..teruskan jga reputasi!!!!masa tgh mkn,ada 1 keta singgah tya staf..ni ker cendol bakar tu??bla adik ambik order kta bukan, snggp depa naik keta blk n berlalu cmtu ja.....penangan cendol Bakar tp hampeh..huhu. Mcmna la piz Melayu nak maintain..klau mcmtu services..

Assalamualaikum semua,

Saya nak tanya pendapat, kenapa ye saya selalu sgt jumpa benda asing dlm makanan? yang selalu sgt jumpa rambut.. suami dan kawan pon dah perasan saya selalu sgt jumpa benda bukan2 ni. nak kata kotor tu yelah kot kalau tak takkan boleh jumpa... tapi yg peliknya saya je selalu jumpa.

dhafir replied at 27-1-2016 11:15 AM
Assalamualaikum semua,

Saya nak tanya pendapat, kenapa ye saya selalu sgt jumpa benda asing dlm m ...

selain dari rambut?

saya pulak ada jugak terjumpa rambut dan kadang2 serpihan berus basuh pinggan..yg kaler silver tuh...

dhafir replied at 27-1-2016 12:15 PM
Assalamualaikum semua,

Saya nak tanya pendapat, kenapa ye saya selalu sgt jumpa benda asing dlm m ...

Saya pun sama, selalu jumpa rambut dalam makanan yg dibeli.
Mula2 ingatkan nasib tak baik.
Tapi bila dah selalu mcm terpikir jugak kenapa.
Sedangkan orang lain elok je takde.

Ipo replied at 27-1-2016 02:35 PM
selain dari rambut?

saya pulak ada jugak terjumpa rambut dan kadang2 serpihan berus basuh pingg ...

paling teruk jumpa kuku... memang putus selera. kembang tekak. anak lipas dan lalat pernah jugak...