CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

nellyberry replied at 27-1-2016 03:08 PM
Saya pun sama, selalu jumpa rambut dalam makanan yg dibeli.
Mula2 ingatkan nasib tak baik.
Tapi  ...

betul tu... sekarang anak sedara yg lelaki pun dah ada masalah macam saya. selalu sgtla terjumpa rambut dlm makanan.

ada satu kedai indon kat padang jawa. Orang pdg jawa mesti tau kedai yg mana

syue86 replied at 10-10-2013 09:54 AM
ade kawan opis cite
area umah kat sri damansara ade gerai pisang goreng sedap
aku pun decide nak t ...

I think i know.. Ni goreng pisang betul2 exit sri damansara lepas tol penchala kan? Dia meniaga tepi jalan dekat kwsn perumahan tu kan. Kalau yer bg aku mmg terbaik goreng pisang dia. Pisang dia halus2 jer dan tak lembik. Aku kalau lalu mesti aku singgah beli.

Jajabeans replied at 12-2-2016 04:22 PM
I think i know.. Ni goreng pisang betul2 exit sri damansara lepas tol penchala kan? Dia meniaga te ...

betul tepat sekali!
tp tu bkn tol penchala
tol penchala depan lg lalu terowong
yg ni tol ldp bukit lanjan diorg pggil
aku mmg mls nk singgah dh lps kejadian tu

buka lagi ye gerai tu?

underground replied at 6-5-2010 01:50 AM
korang rasa la kan McD, KFC, Pizza tu ada pakai pelaris tak? Aku tengok mana2 kedai dia sentiasa ada ...

ni pernah terjadi dekat aku, depan mata.
restoran kfc. lokasi kat melaka.
aku mmg biasa dgn kfc ni takdela selalu pegi tapi kadang2 kalau nk berjalan jauh skit dari rumah smpailah ke kfc ni.
ada satu mlm tu..aku rasa pkul 9 lebih aku dgn budak umah (naik kereta) lalu dkt2 area kfc tu. trus teringin nak makan sebab malas nk cari kedai lain.
kami kat jalan besar, kfc tu kat jalan seberang so kena masuk jalan lagi satu utk smpai ke situ tapi dari jalan besar mmg boleh nmpak kfc tu.

nak dijadikan cerita bila kitorg lalu je kat depan area kfc tu (masih kat jalan besar) kami semua tak nmpak lgsung kfc tu. seolah2 satu lot kfc tu hilang. padahal mmg kat situlah tempatnya. kitorg tak puas hati so buat u-turn pastu lintas lagi sekali. memang takde! time tu kitorg sume dah pelik gila..dah pegi mana plak kfc tu padahal dalam 1-2 mggu lepas elok je bukak.

kitorg nekad. pusing lagi sekali pastu terus masuk jalan kecik yg lalu betul2 depan kfc tu. smpai dpn kfc tu kami tercengang. kfc tu mmg ada. tapi tgh renovate. so signboard apa semua diorg tanggal jadi. lampu pun takde. segala simen batu konkrit sume bersepah kat luar.

huhu. adeh buat saspen je sekejap. kempunan kfc malam tu..

sory cerita tak cukup mistik

Follow Us
Edited by sarukhan at 13-5-2016 11:21 AM

nak share sikit pengalaman la.. tp wallhualam valid atau tak..
aku selalu makan kedai2 zaman bujang dulu la.. boleh kata tiap hari mesti akan makan luar.. samada utk brekfes, lunch atau makan malam..

ade masa2 tertentu lepas makan atau tgh makan aku mesti akan rasa mual  nak muntah.. selalunye lepas makan la.. mesti nak uwek uwek tp x muntah pon. cuma tekak tu rasa x sedap. dah jd camni sejak beberapa tahun..

aku selalu gi klinik kalau x tahan sgt.. mmg doctor kate xde ape.. busuk2 pon die akan cakap perut masuk angin atau badan terlalu penat (sbb zaman bujang aku workaholic) memandangkan ia kerap terjadi, aku pernah pergi hospital 2 3 kali.. sbb aku risau usus or perut aku problem.. dah masuk mesin scan and MRI pon tapi tetap doc kate xde ape.. maybe virus demam gitu je buat tekak aku mcm nak muntah..

tah camne.. masa aku berubat kampung (siapa ade baca kes aku, akan ingat yg aku ade berubat kampung) aku pon tanye la sorang pakcik ni dia kata mungkin aku ade kelebihan benda2 tentang benda2 kotor. tapi aku macam ignore jelah. sbb pakcik tu aku tgk cam dah tua sgt je.

sampai masa aku berubat darusyifa, aku tanya balik. dia kate bersyukurlah Allah bg kelebihan kat aku begitu. tu tanda makanan yg kita makan tu kotor.

aku korek lagi, kotor camne? dia jawab, kotor pelbagai segi. termasuk yang guna benda terlarang.

errr.. sejak itu kalau aku rasa mual2 aku akan elakkan makan kedai tu.. kedai mamak jarang jumpa yg bersih tapi still aku hadap makan mamak. kehkeh.. kedai2 wellknown ade yg sesuatu ade yg elok je aku makan.

macam aku cakap atas tu, benda ni valid kat aku je. org lain aku xsure.

Rate

1

@sarukhan eh eh hampir sama la ..tak sangka aku jumpa geng hehehe

aku pun ada masalah yg sama macam ko ni.
belum makan lagi ni, lalu je depan sesetgh kedai makan tu  dah rasa mual & pening kepala, walhal kedai nya bersih je. aku jadi berat hati nak singgah...tetiba rasa geli tekak

bukan setakat kedai yg dah lama beroperasi, yang baru buka pun sama, kdg2 tu teringin lah jugak nak try masakan kat kedai baru kan?  kena kedai yg tak ngam, tiba2 selera makan mati, tekak rasa kembang semacam...sanggup tahan lapar

yg peliknya  'simptom simptom' tu tak pulak berlaku kat sesetgh kedai makan. bukan tak pernah aku terjumpa lipas  merayap selamba atas meja,  tapi  takde pulak simptom 'kembang/geli tekak' ni berlaku kat situ....

nellyberry replied at 27-1-2016 03:08 PM
Saya pun sama, selalu jumpa rambut dalam makanan yg dibeli.
Mula2 ingatkan nasib tak baik.
Tapi  ...

Sis,saya pon macam tu jugak.. Bersangka baik mungkin rambut tukang masak gugur. Sekali pernah jugak jumpa bulu mata,rambut .. Kalau makanan masih banyak saya buang area tu jer..

wan_is replied at 10-2-2010 03:46 PM
Kat BBN pun ada satu kedai nasi kandar. Tp org kata kedai ni pakai pelaris. Ada srg ustaz nampak ada ...

bandar baru nilai eh? apa nama kedai tu, i ada dengar gak masa study kat sana dulu

sta replied at 20-2-2010 01:07 PM
Erkk...Bandar Baru Nilai ke nie..? yg kat desa cempaka tu kan..yg kedai dia ramai org sentiasa.. ...

kedai yg i dengar mandrem tu pon kat desa cempaka sbb ai dulu duk situ, pendek cite nama kedai tu sirih pinang. lupa plak kedai mamak ke apa. tapi lepas kecoh tu terus kedai tu tutup

safieyah1984 replied at 17-5-2016 05:50 PM
kedai yg i dengar mandrem tu pon kat desa cempaka sbb ai dulu duk situ, pendek cite nama kedai tu  ...

macam pernah makan situ

femes sirih pinang tu dulu, tapi lepas ada org nampak dia guna pelaris kera bertenggek terus org xdtg dh, pastu tetiba kedai tu tutup and tukar kedai lain, i pon dengar org cite jek, xtau kesahihan cite sebenarnya, tapi kalo lah jatuh fitnah mmg kesian dng tuan kedai. mamak as salam tu regular gak untuk budak kolej mcm kitaorang sbb leh lepak sampai pagi

msrosse replied at 25-1-2014 12:13 PM
restoran sambal hijau kat kg sungai penchala agak2 bleh masuk dlm kategori sesuatu tak?? masakan dia ...

psl rest yg uols mksd kan ni. iols pn ade dengar ura2 psl kedai makan ni sesuatu. tp dr mulut ke mulut. kata org ade ustazah dr luar dtg nk makan skali nmpk elok je bende tu atas tmpt makan air liur menitis2
iols pelik gak kedai tu sebelah je gn masjid kan  
yg bab rmi org tu jgn ckp la. mmg rmi giler. dn kebanyakan yg dtg tu org luar ntah dr mna.

syue86 replied at 29-4-2013 10:25 AM
kawan2
baru2 ni aku g kedai makan kt sg buloh mghala ke kuala selangor
specialities in western foo ...

tree steak house ke uols

GhostWalking replied at 31-8-2013 03:32 PM
Ni cerita dari kawan aku la pasal orang yang meniaga area rumah dia.Ada pasangan suami isteri ni ist ...

iols de bca yg uols cete pal ns lemak cinta syg kt sek 13 shah alam.
pnh x try kt rest yg bsebelahan dn ani cookies kot klu x slp aku iols la.
kedai tu btl2 kt ujung sekali. lupa nma kedai tu. tp lauk2 masakan kampung plg rmi taim lunch. xceli menu die mmg utk lunch pon

sarukhan replied at 13-5-2016 11:18 AM
nak share sikit pengalaman la.. tp wallhualam valid atau tak..
aku selalu makan kedai2 zaman bujang ...

adui..skg aku tgh mual2 n pening
baru lepas mkn nasi lemak konon pemes kt ss2

-_______-"

kerasuk replied at 12-2-2016 07:55 PM
ni pernah terjadi dekat aku, depan mata.
restoran kfc. lokasi kat melaka.
aku mmg biasa dgn kfc  ...

mistik nye kisah. sedih baca sampai abes

syue86 replied at 18-5-2016 03:11 PM
adui..skg aku tgh mual2 n pening
baru lepas mkn nasi lemak konon pemes kt ss2

ustaz tu kate 2 sebab, 1 sebab kotor, 1 sbb guna benda x elok. wallahualam. dan aku slalu assume sbb kotor. wakakaaka