CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zaharul_asriq94

Buku2 agama yang best pernah korang baca?

saya pun tak miss beli solusi cuma dia lambat keluar dipasaran...atau mungkin edition ni lewat dari majalah biasa hujung bulan dah keluar dia keluar minggu ke dua setiap bulan..

dlm perancangan nak beli yang ni pulak

http://syamilquranthemiracles.com/index.php

bukan beli kat sini lah akan cari di seberang juga insyallah mahal sgt lah kat sini rm260

saya baru beli kitab syamil yg ini di jogja last december 130k ruppiah dlm rm40++ tapi kat sini harganya rm130..sbb anak saya tolong agent yg jual tu kat sek agama dia..dia tak beli lah dah tau nak pi jogja december last yr...

http://grosiralquran.blogspot.co ... hfirah-pustaka.html

baru ni beli buku di hasilakn oleh

ustaz haji ismail kamus

tajuk buku tu

INDAHNYA HIDUP BERSYARIAT

isi buku tuh menceritakan kisah kelahiran manusia hinggala ke liang lahad
disarankan setiap pasangan rumah tangga kelu bole wajib ada 1

sesuai di jadikan sebagai Hadiah pd seseorang

beli la ..mmg dpt membantu kita

siap dgn gamba dan cara2nya isi kandungan buku tu

Harga 55..masa aku beli ada dc...dpt rm50...

moga dpt meningkatkan iman takwa kita..

.di sini di jaul rm32 di jakarta dlm rm7 aja..the last time saya check lah...currency dah naik mayb lbh sikit..patutnya raya cina ni saya pi borong kitab lagi dijakarta dah beli ticket siap..tapi takdir tak kesampaian..

yup..mmg btol harga buku di indonesia murah2...tpi bila dtng sini jadi mahal plak tetiba...

15# zaharul_asriq94

yes karya abdul latif..mula anak saya yg baca kisah bilal tu sampai sedih nangis2...so beli lagi satu sementra cuti panjang ni..ni pun dia baca sedih gak..tah apa yg sedih tah ...
sunsuria3 Post at 16-2-2010 23:17

kat mane ek nak cari buku 'dasyatnye doa ibu..'dah lame survey... x jumpe2....

Post Last Edit by ibnur at 17-2-2010 14:48
Ada tak online hadis dalam bahasa melayu?
alien7749 Post at 16-2-2010 10:59

Boleh try download dari sini:
http://annaufal.co.cc/

Follow Us
26# sunquick

saya cari kat tempat asalnya dijakarta pun habis...kat sini cari juga jumpa yang lain dasyatnya solat tahajud gitu..tanya kedai tu dasyatnya doa ibu memang laris sentiasa habis..keep on searching insyallah one day akan jumpa juga..next month cari kat padang pulak kalau ada rezeki jumpa

26# sunquick

saya cari kat tempat asalnya dijakarta pun habis...kat sini cari juga jumpa yang lain dasyatnya solat tahajud gitu..tanya kedai tu dasyatnya doa ibu memang laris sentiasa habis..keep ...
sunsuria3 Post at 17-2-2010 15:18

sunsuria... kalo buku dasyatnye doa ibu tu ada jumpe.... bleh bagitau saya tak...? saya ni kat perak... susah nak jumpe buku2 gitu...

la tahzan......baca nie buat kiter semangat....

saya ada baa buku ni..mmg best!

BUku Kisah Nabi....baca byk2 kali pon x busan...mcm korang tgk cita pramlee byk kali pon x busan kan....camtu gak Buku kisah Nabi

29# sunquick

insyallah sy akan bagi tau kalau terjumpa nanti

siap dgn gamba dan cara2nya isi kandungan buku tu

Harga 55..masa aku beli ada dc...dpt rm50...

RM50 ?? WOHA!

29# sunquick

saya tgk di internet buku dgn tajuk yg sama ada dijual di popular harga rm14.90..tp saya rasa tak sama dgn yg penulis dijakarta tu..sbb sy tgk harga bukunya baru ni rm32..
tapi buku yg version malaysia ni pun ok gak isi kandungannya

http://pts.com.my/index.php/buku/dahsyatnya-doa-ibu/    blh beli online lagi tu

yela buku tuh gambar berwarna dan gamba betol....kertas setiap helai buku tu tebal....

xpala habiskan duit beli buku tuh berbaloi...insyaAllah dpt membantu

drpd org lain habis duit beli rokok kan hehe

19# sunsuria3

yes karya abdul latif..mula anak saya yg baca kisah bilal tusampai sedih nangis2...so beli lagi satu sementra cuti panjang ni..nipun dia baca sedih gak..tah apa yg sedih tah lah..sy tak bacalagi...

bagus nih...kalau nangis menghayati tu dh cukup baik

al quran berjalan, malam pertama di alam kubur, ingatlah aku nescaya aku akan mengingati mu??? tak ingat sgt tajuk sbb saya bagi hadiah kat orang buku2 saya yg dah di baca..al quran berjalan tu best...kisah bagaimana satu2 surah itu diturunkan ada kisah disebaliknya..
jadilah wanita yang paling bahagia...apa lagi ek...

dah baca ke semua buku dr aidh? buku dr aidh yg pasal isu semasa apa ek?

saya pun tak miss beli solusi cuma dia lambat keluar dipasaran...atau mungkin edition ni lewat dari majalah biasa hujung bulan dah keluar dia keluar minggu ke dua setiap bulan..

saya blum pernah baca lagi tp selalu nmpk kat kedai majalah..RM10 rasanya...

saya baru beli kitab syamil yg ini di jogja last december 130k ruppiah dlm rm40++ tapi kat sini harganya rm130..sbb anak saya tolong agent yg jual tu kat sek agama dia..dia tak beli lah dah tau nak pi jogja december last yr...

mcm best je ni! mahal ler pulok...

BUku Kisah Nabi....baca byk2 kali pon x busan...mcm korang tgk cita pramlee byk kali pon x busan kan....camtu gak Buku kisah Nabi

yup..mmg x bosan..tapi ikut la hasil olahan pengarang...kalau ayat best mmg seronok..mcm Ibnu Kathir ke..kalo kisah nabi2 versi buku kanak2 mmg ler bosan lepas 10 kali baca...

xpala habiskan duit beli buku tuh berbaloi...insyaAllah dpt membantu

drpd org lain habis duit beli rokok kan hehe

lebih baik habiskan duit membeli benda berilmu dari membeli rokok entah pape...umpama bakar duit pastu makan duit hangus...merosakkan diri sendiri... btol x?

Kan blh tolak income tax bli buku setahun 1K so manfaatkansenaiknya. Jgn lupa simpan resit.

Buku dr Aidh ni byk. Yg pasti sy blm bc yg tajuk sakaratul maut..... Kalau ikut buku2 tulisan beliau sblm ni sure ngeri bc buku ni.  One day  akan bc insyaallah.

Ank sy tu sensitif skt. Dia pun suka cr ilmu. Br ni Ada masalah pasal hukum aurat berminggu dia cr jwpn. Sy dh bg jwpn dia kt ustzah dia kat sek kata lain. Sy kt Ustzh dia x hbs bljr. Abg dia yg kat darul Quran tu blk bg fatwa br dia nk percaya.

Ank sy tu sensitif skt. Dia pun suka cr ilmu. Br ni Ada masalah pasal hukum aurat berminggu dia cr jwpn. Sy dh bg jwpn dia kt ustzah dia kat sek kata lain. Sy kt Ustzh dia x hbs bljr. Abg dia yg kat darul Quran tu blk bg fatwa br dia nk percaya.

Anak yg cintakan ilmu lebih baik dari anak yg cintakan permainan bukan2...bagus tu

Buku dr Aidh ni byk. Yg pasti sy blm bc yg tajuk sakaratul maut..... Kalau ikut buku2 tulisan beliau sblm ni sure ngeri bc buku ni.  One day  akan bc insyaallah.

Yep, buku dr aidh ni mmg terlalu banyak.... hari tu sy teringin sngt nk tngok wajah dr aidh ni... jumpa pun kat satu blog ni..

http://seleksibuku.blogspot.com/ ... ullah-al-qarni.html

permata yang hilang

setakat ni yang betul2 bagi kesan pada diri:

1. tazkiyah zatiyyah
2. secret of the secret

kaum yang pupus (Harun Yahya)
Quran Saintifik (DR. Danial Zainal Abidin)
Minda Muslim Power (DR. Danial Zainal Abidin)
Yakmuj dan Makmuj (Muhamad Alexander)
Hari Kiamat (Harun Yahya)

dan banyak lagi..