CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zaharul_asriq94

Buku2 agama yang best pernah korang baca?

Post Last Edit by ana_una at 23-2-2010 00:08
Apa yang diperintahkan Allah, itulah yang paling dicintaiNya, dan apa yang dilarang Allah itulah yang paling dibenciNya. Bila seorang hamba sentiasa memelihara apa yang dicintaiNya, nescaya Allah menaruh cinta kepadanya. Dan bila Allah telah mencintainya, maka sebagaimana disebutkan dalam sebuah hadith qudsi:

Aku menjadi pendengarnya yang dengannya ia mendengar, menjadi tangannya yang denganya ia menjadi kakinya yang dengannya ia berjalan. (AI-Bukhari)

“Ya Allah! Janganlah Kau serahkan diriku pada selain-Mu, janganlah Kau serahkan diriku pada diriku sendiri walau sesaatpun atau waktu yang lebih singkat dari itu. Perbaikilah urusan hidupku dunia dan akhirat seluruhnya.”

“Ya Allah! Janganlah ditimpakan kepadaku dengan bencana yang boleh menggembirakan musuh-musuhku, dan usahlah pula ditimpakan malapetaka yang boleh mendukacitakan sahabat handaiku, janganlah pula musibah yang menimpa diriku akan pula menimpa agamaku, janganlah dijadikan dunia ini cita-citaku, dan sasaran ilmu yang ku miliki. Oh Tuhanku! Janganlah kerana dosa-dosaku Engkau biarkan aku dikuasai oleh mereka yang tiada belas kasihan.”

63# ana_una

buku ni sy dh bc. Beli kat book fair kat pwtc dulu. Bli dgn la tahzan dan alquran berjln dpt disc 35% lg. Now semua dh bg kat orang mudah2 an memberi manfaat kpd yg membacanya juga

utk pengetahuan semua kitab Arab bahru mazi tu dh ditranslate dlm bah melayu. Sy Ada bli
satu yg khas tentang solat. Dia cover Dari ambil wuduk hingga beri salam semua disokong dgn dalil Hadith tarmizi. I think semua patut Ada buku ni especiallybab edisi solat ni.
Byk isi kandungannya sy buat reference.

salam,

senangnya kitab tu cakap mengenai bahayanya taqlid membuta tuli terhadap kebudayaan n pengaruh Barat. aku nak ceritakan pon byk sangat tapi pengetahuan yg mmg berguna la untuk adik2 smua juga sapa2 saja la yg amik berat dengan ajaran Islam...

nanti la aku cb cek sama ada terdapat terjemahannya di M'sia, sebab setahu aku kitab2 risalah cenggini ada diterjemahkan di mana2 organisasi2 swasta... aku dapatnya pon drpd kawan2... pengarang buku ni jugak penah mengarang kitab biografi Hassan al'Banna untuk pengetahuan ko la.

Paling suka baca buku tulisan Imam Ghazali. Buku tulisan Harun Yahya pun best. Buku FathNahl Rahman walaupun tajuk menyentuh surah Yasin dan Tamadun Islam, tapi kandungannya dia lebih dari itu. Banyak gambarajah ditunjukkan memerlukan pemikiran tajam.

Buku FathNahl Rahman walaupun tajuk menyentuh surah Yasin dan Tamadun Islam, tapi kandungannya dia lebih dari itu. Banyak gambarajah ditunjukkan memerlukan pemikiran tajam.

saya nak tanya apa contoh salah satu buku  FathNahl Rahman yg best tu?  Banyak gambarajah ditunjukkan memerlukan pemikiran tajam? Mcm menarik nih

salam smua...
ada tak sesape yg blh tlg aku dapatkan kitab ni...

Follow Us
1# zaharul_asriq94

aku baru beli kitab al-hikam jilid I & II(hikmah tauhid dan tassawuf) kupasan oleh
KM MUHIBUDDIN WALY

dahulu masa kecil diajar dalil kewujudan Allah...ada alam ini
walhal bagi ahli-ahli tauhid  dan tasawuf sebaliknya...

buku yang sangat menarik dan anda digalakkan membeli dan membaca
nya.semoga kita dapat mengenali diri kita yang sebenar2nya

www.rahsiaemas.com/index.php?ref=uncangemas

saya nak tanya apa contoh salah satu buku  FathNahl Rahman yg best tu?  Banyak gambarajah ditunjukkan memerlukan pemikiran tajam? Mcm menarik nih
zaharul_asriq94 Post at 24-2-2010 18:56

Buku yang ada gambarajah tu, tajuknya Pengaruh surah Yasin terhadap Ketamadunan Islam. Saya nak ceritakan pun susah di sini sebab banyak yang saya dapat terutamanya pendekatannya dari segi mentauhidkan Allah. Dia mengajak kita mendekati Al-Quran untuk mendekati Allah. Ada gambarajahnya tentang hal ini... Ada juga gambarajah rantaian ilmu. Ada banyak lagi... Ini mungkin mengelirukan bagi mereka yang pertama kali melihatnya... sama seperti saya... tapi berkali-kali saya tengok, lalu saya buat rujukan dalam al-Quran... maka baru saya mengerti... Bila saya baca buku tu, makin mudah saya mengerti tentang ilmu yang saya cari...

sekarang tengah baca hadis sahih bukhari bab hajji..
x sabar nak habiskan yang ni..sebab nak baca yang lain pulak..
tapi kalau baca cepat2 nanti susah nak ingat dan faham..
kena baca slow2 ler..
biar lambat..asal masuk dalam ingatan nih..
la tahzan pun best..

saper pernah baca buku ni?

letaklah link atau laman-laman web untuk buku agama percuma. saya tak reti mencari dalam internet.

buku la tahzan yg english version ada di internet. buku bidaah tulisan Dr asri tu pun ada

td mesy pibg sy sempat bc sampi hbs buku best seller dh dicetak utk kali ke XXXIII, rasanya yg ke 33 kut hehe. tajuk pasal sedekah best seller kat indon. kesilapan2 yg sering berlaku dlm amalan sedekah. dia start dgn kesilapan dulu then br kebaikn kerana kt penulis kebyakkn Kita bersedekah cara yg salah

index Quran - senang nak cari apa2 sbb ada keyword
hadis Qudsi
kisah2 aulia pd zaman dulu....best, boleh bg motivasi dan keinsafan

lain2 nanti update lagi

ni i nak share sikit tentang buku i baru habis baca ni, 'keajaiban shodoqah' buku indon bunyi gitu lah...bab yg awal2 dia tulis seni sedekah yang keliru dan cara2 sedekah yg salah...very intersting gak elok baca takut kita pun tergolong dlm golongan yg sedekahnya jadi sia2..

satu aspek yg ditegur ialah cara berdakwah tentang seruan sedekah, biasa ust2 atau penceramah akan mengatakan, bila bersedekah insyallah kita akan dipanjangkan umur, insyallah akan akan dijauhkan dari bala, dari bencana dan akan diperkayakan dgn rezeki dan disembuhkan penyakit..
harapannya agar kita perolehi keutamaan atau keajaiban yg sama..harapan spt ini lah yg dieknali sbg bahaya pemiskinan makrifatullah...ust2 ni lupa bahawa memberi harapan spt ini adalah salah kerana
1- seruan bersedekah bukanlah bertujuan memperolehi keutamaan atau keajiaban dari sedekah...refer surah ibrahim ayat 31
kita bersedekah kerana memang kita harus bersedekah ini ketetapan agama...tujuan utk mendekatkan diri dgn allah swt bukan utk mendapatkan keutamaan2 atau keajaiban2
2-bila menceritakan kisah org2 yg mendpat keajaiban dari sedekahnya,beerti menduakan allah swtdgn keutamaan dan keajaiban sedekah ini beerti mensyirikkan allah dgn sedekah yg anda keluarkan
3-bila dipengaruhi dgn kisah keajaiban dari sedekah fokus anda tertumpu pd keajaiban yg bakal anda nikmati terus membatalkan niat sedekah itu sendiri..
4- dgn kisah2 keajaiban sedekah, kita lupa bahawa tidak semua sedekah yg anda keluarkan itu akan memiliki keutamaan atau keajaiban yg sama..kesnya sama dgn mengerjakan solat setiap waktu tapi maksiat masih dijalankan..

hanya org yang bodoh dan tolol sajalah yg mengeluarkan sedekah kerana dia mengharapkan mendapatkan keajaiban dari sedekah2nya..

bagus buku ni..byk membuka minda

eg: waktu kita nak bersedekah biasa kita cari duit yg kecil or yg besar nak hulur? kalau dlm hati ada keraguan waktu nak bersedekah terbatal lah segala niat yg ikhlas utk bersedekah tadi..padahal sedekah itu tak kira nilai kecil atau besar yg penting ikhlas...kalau ada keraguan walau sedikit pun..like betul ke org ni susah..entah2 sindikit..etc etc telah membatalkan niat sedekah..

ada contoh2 dari cerita luar negara juga walau pun mrk bukan islam tapi kesan dari menderma itu memberi kebaikan kepada mrk

seni bersedekah; kita biasa
-memberi pakaian yg kita dah tak pakai atau dah tak muat pd orang..adakah ni di kira sedekah?
-lepas kenduri baru kita beri lauk2 yg lebihan kenduri pada jiran2..bersedekah kah?
mengapa kita memilih utk memberi yg buruk dan lebihan?? sedangkan sedekah itu kena bagi yang baik2..yg kita sayang...ikhlas kah kita dlm bersedekah?
diberi contoh sahabat2 bersedekah dimasa dulu..bila turun ayat tentang bersedekah berebut2 sahabat nak bersedekah termasuk ali yg tiada harta..dia beri satu dirham secara terangan dan satu dirmham lagi secara sembunyi..

akhir sekali 7 golongan yg dinaungi allah swt diakhirat kelak
salah satunya mrk yg bersedekah dgn sembunyi sehingga tangan kirinya tidak mengetahui apa yg dilakukan oleh tgn kanannya...

sama2 kita ambil iktibar..

best buku tu nampaknya

ni ha saya naikkan thread ni semula...saya pun baru baca buku yg dibeli di bukit tinggi..mereka yang menyesal di hari kiamat kelak...

dlm perjalanan melalui titian siratul mustakim tu..semua umat islam ada peluang utk melaluinya...masa di padang masyar mereka yg menyembah patung berhala atau lain2..akan mengusung patung2 berhala mereka ikut ketuanya dan terus terjerumus ke neraka..yg tinggal hanya org islam..bila turn org islam ni lah..ikut amalan masing2..
amalan paling utama dah di bagi tau byk kali ialah solat..solat ni nanti merupakan cahaya yg akan menerangi jalan di atas titian ni..org yg rajin solat umpama ada torch light waktu melintas org yg nama aja islam tapi tak penah kerjakan apa yg disuruh waktu ni lah nanti akan ditunjukkan balasannya..dia tak blh melintas tak nampak pun titian tu..bila lalu org yg beriman dia nak ikut dari belakang tapi org tu jln laju..dia siap panggil tunggu lah aku, aku perlukan cahaya mu..org beriman tu akan jerit balik pulangkan semula ketempat asalmu ......tak ingat lah exact word dia tp maksud lbh kurang soh tambah amal ibadat..tp kat sana dah tak blh buat semua tu..

ni bukan iklan nanti mod nak delete pun ok gak,. cuma nak bg tau kalau ada yg bermiant nak beli kitab sahih tafsir ibni katsir yg 9 jilid tu..telaga biru jual rm800, kawan saya jual rm500 satu set..dia ni style beli barang beli 2 set utk blk modal dia beli utk dirinya..dia beli kitab tafsir ni 2 set beli kat indon of course so dlm 200++ tu kan now duit indon tinggi dah..so satu set utk dia, satu set ni nak jual supaya blh cover cost dia beli utk diri sendiri..dia beli gak kitab riyadulsolihin imam nawawi yg 2 jilid tu..bli 5set lagi, satu utk dia 4 set dia jual dah habis dibeli orang..kalau nak cpt pm i let her know..

Post Last Edit by mejik at 29-3-2010 11:09

latest book yg saya sempat baca

Quranic law of attraction.

buku ni menceritakan ttg bagaimana Al-Quran sebagai mukjizat dan mempunyai kuasa tarikan 'Law of attraction'. dibahaskan juga fungsi doa, syukur dan sabar utk mencapai kebahagiaan hakiki iaitu mardhatillah.

Post Last Edit by mejik at 29-3-2010 11:13

sebelum tu :

Pelatihan khusyu' Solat. Oleh Abu Sangkan

buku ni lak... fully dalam indon... melatih diri kita bagaimana nak mencapai kekhusyukkan dalam solat... fungsi otak kanan dan kiri dan cara penggunaannya, pemahaman ttg 'kembali dan bertemu Allah' melalui ayat 'Innalillah wa inna ilaihi raji'un', wudhu sebagai terapi air yang berkesan, azan sebagai terapi bunyi dan solat itu sendiri yang merupakan kemuncak tempat istirehat bagi ruh yang langsung kembali ke sisi Allah untuk tujuan 'recharge'.

Tenks to Bro Ibnu....

'Annaufal.co.cc' yang saya dok cari selama nih. TQ Allah kerna telah beri kesempatan utk membaca khazanah ilmu yang ditinggalkan oleh org terdahulu. TQ Allah