CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 133519|Reply: 455

Misteri umah Mr. Tan : Gantung diri

Post Last Edit by cahaya485 at 1-3-2010 17:50

Salam

Aku nak share citer pasal umah jiran aku. Citer ni pasal jiran aku depan umah mati gantung diri. Umah ni mmg betul2 kat depan umah aku, rumah aku dan umah ni cuma dipisahkan oleh pagar jer. Ok mula2 aku nak citer..kawasan perumahan aku ni ialah kawasan penempatan utk melayu atau to be general kawasan muslim la. Kisah ini dah lama terjadi..dh berbelas tahun..so amik masa gak aku nak recall balik sbnrnye.

Citer ni bermula masa aku form 2. Masa tu aku masih sek. kat hometown aku,so sek. harian jer. Aku masih ingat lagi, aku stat pindah kat umah aku tu masa aku darjah 4. Masa aku pindah tu, jiran depan umah aku ni belum pindah lagi. Dan masa awal form 2 tu..aku dgr umah depan aku ni telah dijual kepada satu couple cina dan ada seorg anak lelaki umo 6 thn.Rumah tu dijual sbb owner asal yg melayu ni ada mslh kewangan. So,kira cina ni la satu2 nya cina yg tersesat di kwsn melayu area kiter org.Kat area aku ni sbnrnya, telah dipecahkan area utk melayu, cina &kristian. Owner asal yg melayu mmg tak penah tinggal kat umah tu.

Couple cina ni mmg byk berhabis duit ngn umah dorang nih.Sbb aku dgr wife dier sgt2 cerewet org nya. Ala2 perfectionist gitew.Husband dier ni plak manager bank,nama dia Mr. Tan. Mr Tan ni sampai 2 3 kali renovate umah dier seblm mereka pindah kat ctu,sbb wife dier x puas hati. Wife dier mmg syg giler lah ngn umah ni. Setiap pagi aku tengok dia akan cabut rumput belakang umah dier, dier ni tanam rumput carpet kat halaman umah dier, so dier mmg x nak klu ader rumput2 yg low class ni ader kat umah.Masa dorang dh pindah tu pon ada gak buat renovation lagi.

Nak di jadikan citer, satu hari Mr. Tan ni kene heart attack sbb harga saham jatuh. Terus meninggal hari tu jugak. Tkejut gak kiter org. Yg buat lemah lutut tu, mayat Mr. Tan ni mereka letak kat garaj umah 3 hari 3malam. Lorong msk umah aku plak mmg kene lalu tepi garaj tu..sbb tu jer la jln yg disediakan, umah aku kan blkg umah dier. Masa tu punya lah aku takut. Aku kuar umah pegi dan balik sek. jer 3 hari tu ,aku x brani nak kuar umah suka hati pasal aku x brani nak lalu garaj tu. Dah la bas skolah aku turunkan aku mmg depan umah Mr Tan ni..so stiap kali aku lalu,aku leh tengok kaki Mr. Tan dan gamba dier hitam putih yg besa tu..3 hari tu gak la aku sentiasa dgr music cina..aku rasa tu lagu dorang semayang kot. Meremang weh bile dengar..Aku ni plak bukan kategori org yg berani..tp nak kata penakut sgt2 tu tak jugak. So aku tabahkan jer lah hati 3 hari tu.

Tak lama slps Mr. Tanmeninggal, Mrs. Tan pun pindah dr umah tu..dier stay kat umah family dier. Tp dier mmg salu jenguk2 umah dier tu sbb dier mmg syg giler lah kat umah tu. Kalau aku tak silap dulu mereka ni stay kat umah tu dalam 6 bulan jer. Tak lama pastu aku dgr, Mrs. Tan ini tekanan..sbb rupanya laki dier tinggal kan hutang kat dier dalam ½ juta. Aku dgr2 citer juga, laki dia nih tiru sign dier masa bhutang dulu. Allahu’alam aku xtaw tol ke tak part tiru sign tuh. Jadi Mrs. Tan yg kene kejar hutang plak dah bila laki dia ninggal. Yg nak dijadikan kisah mistik plak pastuh, Mrs Tan ni g bunuh diri kat umah dier tu sbb tekanan hidup. Masa tu la aku rasa mcm nak pindah jer dari umah aku tu.

Hmm..Susah gak bcrita main taip2 ni ek..klu citer kai mulut leh terus abih..citer ni aku xlarat plak nak abih one go..aku nak pendek kan, tak reti sgt..nak mengarang satu mslh plak.

Panjang lagi citer ni..kisah mcm mana Mrs Tan tu bunuh diri pada mlm tuh..pa terjadi kat umah tu sampai sekarang..dan pa terjadi kepada org seterusnya yg beli umah tu.

FYI aku skrg tak duk hometown aku,aku keje tpt lain..tu yg aku brani nak citer..klu tak mau nye meremang plak aku klu balik umah aku tu hari ni bila kenang balik kisah2 ni.

To be continue..

Rate

1

x sabo nak tunggu sambungan...

aku pun tunggu gak ni..hehehehe...

syabas TT...
menarik sgt ceritanya...
xsabar2 dah ni nk tau cerita selanjutnyer....

cepat2 cerita ok..heheh

tunggu yer..susah gak aku nak mengarang nih..nak mengedit plak satu mslh lg..byk error..sori yer..

katmana tmpt kejadian ni TT

Follow Us
Salam TT..

teruskan dgn sambungan citer ek... daku akan gigih untuk masuk dan baca sambungan tuh coz citer nih menarik... btw.. mana hometown TT tu? kalu x leh nak bagi nama kampung, bagi nama bandar terdekat atau negeri pun dah ok....

TT, sambung cepat... x sabar nk baca lg...

aisehmen.... syok syok bace tapi tak abes...
cpeat sambung cepat sambung...:pompom:

Adesssssssss...bersambung la pulok...tgh sedap2 meremang bulu badan aku baca...

nak tahu cite dari malam mrs tan bunuh diri tu.. cepat cite kronologi kejadian!

cess...ade episod 2 rupanye.

TT, jgn lupa tepek smbungannyew yew..  Masyeh..

cepatlah tulis sambungannya... x sbr nk baca

dah cam drama bersiri lak citer neh......
smbung cptttttttttttttt......

TT....setiaku menanti sambungannya...

Post Last Edit by cahaya485 at 1-3-2010 12:27

Salam

Aku nak share citer pasal umah jiran aku. Citer ni pasal jiran aku depan umah mati gantung diri. Umah ni mmg betul2 kat depan umah aku, rumah  ...
cahaya485 Post at 1-3-2010 12:16

cahaya umah mr tan tuh skang nih berhantu ker?..

ok aku sambung lagi....

mcm aku yg citer sblm ni..sejak Mr. Tan ninggal, Mrs. Tan dah tak duduk kat umah dier tu lagi. Lepas dier pindah dier telah putuskan bekalan air dan elektrik kat umah tu. Umah family yg dier duduk tu kira jauh gak la dr kwsn perumahan kiter org ni. Pada satu mlm tu rasa nya dlm kul 11, jiran aku ada nampak Mrs. Tan ni jalan kaki sambil nyanyi2 on the way masuk ke perumahan ni. Masa tu dia guna gaun tido labuh warna putih. Jiran aku  buat tak taw jer la.

Bila bgn pagi esok nya, dlm kul 8am mcm tu la..pintu umah aku d ketuk kuat. Mak aku pon bukak lah,seorang lelaki cina rupanya..dia ckp nak pinjam telefon umah nak call polis. Rupanya lelaki tu ialah adik Mrs. Tan. Dia pon bagi tau yg kakak dia gantung diri kat umah depan. Mereka tak perasan yg kakak dier hilang mlm tu. Masa tu aku rasa nak gugor jantung bila dgr brita tu. Polis pon jumpa bapa aku kat ofis pg tu,sbb we all antara jiran yg tdekat. Polis ckp kejadian tu dlm kul 12 mlm..masa tu bapa aku pon lom tdo lagi,masih tgk tv..tp mmg xde dgr aper2 dr umah sblh. Cuma bila dier g keje pg tu, dier perasan la bila lalu umah Mr. Tan ni,sume tingkap kat umah tu berbukak..slama ni elok jer tutup sume.

Pastu bapa aku balik umah,masa tu mmg ramai org kat umah Mr. Tan tu. Bapa aku sempat gak tengok mayat dier masih bergantung. Dia gantung diri kat tangga. Memang mengerikan dgn lidah terjelir kuar. Beberapa hari gak bapa aku susah nak tdo sbb teringat2. Aku plak mmg xde hajat langsung nak nengok... Satu yg aku syukur masa tu, aku x penah masuk umah Mr. Tan. So aku x leh imagine mcm mana keadaan Mrs. Tan bgantung lam umah tu..masa tu susah gak nak aku lupakan muka Mrs Tan,asyik tkenang2 jer. Aku plak beriya2 ajak bapa aku pindah umah sbb aku takut tol ngn umah tu. Dier buat tak taw jer..hee

Selepas Mrs. Tan meninggal, umah tu telah disita oleh bank sbb hutang dier. Umah tu telah di lelong oleh bank tp xde org berani nak beli. Masa tu mmg ade kejadian aneh kat umah tu, tp alhamdulillah aku satu family x penah nampak & dgr ape2. Cuma jiran kat tepi dan depan yg kadang2 mcm nampak ade kelibat lembaga..(aku jiran belakang). Satu yg aku perasan, pintu dia salu tbukak. Pintu kat tingkat atas. Daun pintu tu jenis yg tolak ke luar, so klu nak bukak mesti dr dlm. Org ckp disebabkan Mrs. Tan ni syg sgt kat umah dier,dier tak nak org lain duk kat umah dier.

Kejadian tu mmg buat umah tu pemes kat hometown aku, org panggil tu umah seTAN plak dah. . Dulu bila aku naik cab,ckp jer umah Mr. Tan sume org tau..hehe. Bertahun2 umah tu terbiar mcm tu jer..ingat lagi tak pasal rumput carpet dier tu..setelah bertahun2..rumput dah menjalar kat dinding2 umah dier..rumput tu pon menjalar kat depan umah aku gak..umah tu memang dh jadi semak samun. Umah aku plak memang x nampak dr jalan utama sbb terlindung disebalik semak samun jiran dpn umh.

Dalam masa beberapa thn tu, ada gak dgr2 org nak beli umah tu sbb murah..tp at last tak jadi..aku rasa dlm 9 thn mcm tu la umah tu tbiar kosong. Tiba2 ada org nak beli...dan yg beli tu ialah keluarga aku gak rupanya...the new owner ialah bapak mertua uncle aku..

to be continue..

Rate

1

ok aku sambung lagi....

mcm aku yg citer sblm ni..sejak Mr. Tan ninggal, Mrs. Tan dah tak duduk kat umah dier tu lagi. Lepas dier pindah dier telah putuskan bekalan air dan elektrik kat umah tu. Um ...
cahaya485 Post at 1-3-2010 13:51

bersambung lagik ker?...

beraninya bapak mertua uncle cahaya tuh..
jenuh gak nanti dia nak pulihkan balik umah tuh..nak kuarkan mrs tan dari umah tuh..

bersambung lagik ker?...

beraninya bapak mertua uncle cahaya tuh..
jenuh gak nanti dia nak pulihkan balik umah tuh..nak kuarkan mrs tan dari umah tuh..
anniez08 Post at 1-3-2010 01:57 PM

a'ah..sambung lagi..line tak clear