CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azie99

Lombok, Indonesia

Salam semua.
Pun baru balik dari trip Rinjani.  Group kami pegi 22 org. Kami punya trip 4H 3M. Naik dari Sembalun , turun melalui Senaru. Alhamdulillah, masa kami jalan ikut savana tu, cuaca tak la panas sangat, mendung dan berawan. Masa balik melalui Senaru, dari Danau Segara Anak tu, hujan. Tapi tak lebat sangat. Masa di Crater Rim tu jam 5.30 ptg tak berapa sejuk... sama jugak pada waktu malam.

Dari Sembalun , ambik masa 9 jam utk sampai ke Crater Rim. Plg lewat group sampai jam 5.30ptg.
Tapi masa balik, group kami sampai jam 7 malam di Senaru. Tapi alhamdulillah semuanya selamat tapi sebarang kecederaan. Tapi kami ada tandas ... maksudnya porter akn buatkan tandas utk group kami dan bila nak teruskan perjalanan, lubang tandas tu akan dikambus semula.

Pemandangan di Crater Rim pun dah cukup cantik, apatah lagi bila sampai di puncak.

Pesona posted on 23-6-2013 03:56 PM
Salam semua.
Pun baru balik dari trip Rinjani.  Group kami pegi 22 org. Kami punya trip 4H 3M. Nai ...

yA..Saya ada nampak lobang2 taik yg digali dan ditimbus itu..mmg bagus tapi yg kureng enaknya, lubang itu dibuat di sekitar campsite which is bg saya x molek la kan...ptt dia buat jauh la skit..kat segara anak lake tu...camp saya sebelah lubang tu je...mujur xde bau tp still rasa jijik....sayang sgt tmpat tu mmg marveles...

yg kelakarnya..kami jmpa pelancong Singapore...8 org je, tapi porternya 16 org! haha..tgk la kelengkapan..makan mewah kot..nak makan pon ada meja khas and khemah khas...

nashrudean posted on 23-6-2013 08:53 PM
yA..Saya ada nampak lobang2 taik yg digali dan ditimbus itu..mmg bagus tapi yg kureng enaknya, lub ...

Group kami 22 org, porter 17 org, guide 3 org. Mengikut cerita group yg pegi tahun lepas, masa tu toilet belum ada yg dibuat. Maksudnya ... toilet mmg betul2 public!
Pandai2 la cari tempat nak qadha hajat ...

Patutnya kat kwsan tasik tu, pihak berkenaan i.e pihak pengurusan Taman Negara Rinjani  boleh sediakan tandas dan tempat mandi yang proper ... so tak de la pemandangan 2 yang kita tak nak lihat tu ...Anyway, mungkin itu la kekurangan yg kita nampak.  Tapi yang lain2 ... rata2 team kami puashati.

Pesona posted on 23-6-2013 10:20 PM
Group kami 22 org, porter 17 org, guide 3 org. Mengikut cerita group yg pegi tahun lepas, masa tu  ...

Tak suke la nak kena daki2 ni..apa lagi best kt sana

sy akan ker sini taun dpan...

rasenyer slamat x kalau perempuan pergi b'due sajer...

Salam,
Saya insyaAllah akan ke Lombok Feb 2014. Plan orginal nak ke Bali tp ticket mahal plak. So divert to Lombok. Boleh tak share itinerary utk 4D 3N di Lombok? Apa must-visit-places / must-do-activities kat sana? Dekat ke kalo nak ke Bali from Lombok? Hotel apa yg you all recommend utk 3 or 4 stars category? Any specific halal restaurants yg ok?

Terima kasih for sharing.

Follow Us
waterlily8475 posted on 20-7-2013 10:09 AM
Salam,
Saya insyaAllah akan ke Lombok Feb 2014. Plan orginal nak ke Bali tp ticket mahal plak. So d ...

4D3N di Lombok?? bohsan kot..haha...Lombok hanya ada pantai,pulau n gunung..pekan yg agak koboi, shopping pon x tahu nk shop apa..
g la Bali..naik feri..x silap 4-5 jam jugak naik feri ke Bali..

saya g Lombok hari tu semata2 nak daki Gunung Rinjani..x berminat nak berlibur...nak berlibur, sila ke Bali.Byk tempat menarik.
Unless kamu ni pencita pulau and pantai sahaja bleh la lepak situ je.

Nashrudean, thank you coz sudi reply. Mmg plan nak pegi Bali jugak naik feri. Tapi now baru nak mula buat online research. Masih clueless lg nk susun itinerary.

waterlily8475 posted on 20-7-2013 10:09 AM
Salam,
Saya insyaAllah akan ke Lombok Feb 2014. Plan orginal nak ke Bali tp ticket mahal plak. So d ...

di page depan saya ada share pengalaman saya di lombok...moga membantu..

Insyallah, sept ini saya akan kembali semula ke lombok..kali ini akan ke rinjani..turun rinjani saya akan ke gili trawangan dan lepak sana semalam sebab kawan2 lain tak pnh lagi sampai ke sana...utk keesokan harinya dari trawangan saya akan kembali ke main land utk ke desa SADE - Pantai Kuta - Tanjung Aan - Pantai Mawun - Selong Belanak - sunset di Loang Baloq..lepas layan sunset saya akan ke sumbawa barat, Insyallah...

kalau dari lombok ada 3 options utk ke bali...1st naik feri, tambang tak lebih dari Rp30,000 (sya dapat dgn harga Rp3,000 shja) dengan perjalanan ambil masa 4-6j bergantung kepada keadaan laut dan feri tu sendiri...2nd options speed boat dgn tambang >Rp300k dgn perjalanan ambil masa 1j...last option, flight..

melur_30 posted on 21-7-2013 08:49 PM

Insyallah, sept ini sa ...

lil ingat lombok n  bali tu dkt mcm kuala kedah-langkawi.rupanya 4-6 jam gak eh

trip hiking 4h3m cam u all  nih agak nya berapa kosnya sorang eh?  ada ready group yg leh join je kena buat group sendiri?  minat gak nak gie rasanya nih..

lil_sparky posted on 22-7-2013 09:42 AM
lil ingat lombok n  bali tu dkt mcm kuala kedah-langkawi.rupanya 4-6 jam gak eh

agak jauh, lil...kalau rezeki dpt feri baru blh sampai dlm 3.5j aje...tapi feri dia ok..bilik2 utk krew derang sewa kan kepada penumpang...satu bilik ada katil double decker, berapa ramai nak sumbat dlm tu terserah...

nk cepat ambil speedboat tapi mahal lah...saya takde pengalaman naik speedboat ne macm mana..baca dri blog kawan2 macam ok je, sat je dh smpai...

melur_30 posted on 22-7-2013 11:49 AM
agak jauh, lil...kalau rezeki dpt feri baru blh sampai dlm 3.5j aje...tapi feri dia ok..bilik2 utk ...

lil pan.nk p bali-lombok thn dpn..dok cr tiket yg sesuai

lil_sparky posted on 22-7-2013 11:51 AM
lil pan.nk p bali-lombok thn dpn..dok cr tiket yg sesuai

owh ok...selamat memburu tiket, lil...

melur_30 posted on 21-7-2013 08:49 PM

Insyallah, sept ini sa ...

Melur, thank you!!!!!
Jauhnya Lombok and Bali...ingatkan dlm 2 jam je naik feri
Really appreciate this Melur

waterlily8475 posted on 22-7-2013 04:40 PM
Melur, thank you!!!!!
Jauhnya Lombok and Bali...ingatkan dlm 2 jam je naik feri
Really apprec ...

jauh wooo...tapi kalau nak try bolehlah ambik speedboat lily...tapi pada saya, kalau cuma ada 4 hari saja sgtlah tak berbaloi nak ke bali..

baru balik dari rinjani..ambik pakej 3D 2N, Rp1.4j all in...start dari sembalun turun di senaru...view mmg awesome lah..tak tau nak citer macam mana..cuma satu part yang saya kurang berkenan, sampah dibuang merata2 sepanjang trek...part paling sadis ada juga spesis yang suka berak merata2...so sepanjang trek tu mata kena dok pandang keliling sebab takut terpijak 'bom atom' huhuhu..camp site di plawangan sembalun, senaru dan lake pun hancur..maksud saya wpun operator yg terlibat menyediakan tandas bergerak, lubang tidak dikambus dan menghadirkan bau yang sangat meloyakan..stress!!di lake tu pun bukan takat bau najis, bau hanyir ikan dan makanan turut ada...mmg tak lalu lah..

lulu_manja posted on 10-7-2013 01:52 PM
sy akan ker sini taun dpan...

rasenyer slamat x kalau perempuan pergi b'due sajer...

bila pi? sy pun pi berdua pompuan. sept 2014

Buzz akan ke Lombok dari Bali... travel mingu depan....

ingat nak day trip je dari Bali ke Lombok.... any suggestion tempat yg best utk travel kt Lombok??

Yang BUzz dh google, Gili Island la... any else?

buzzin_urban posted on 11-12-2013 10:59 PM
Buzz akan ke Lombok dari Bali... travel mingu depan....

ingat nak day trip je dari Bali ke Lombo ...

dari bali ke lombok tu naik apa? private boat atau feri? apa plan kat gili?emm sebab saya rasa kalau day trip mmg tak byk aktiviti yg boleh dibuat..