CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zamirra

Pengalaman-pengalaman Seram di Kuarters Kerajaan/Swasta Update post 885#

ada kucen sbalik fintu?
halimi78 Post at 8-3-2010 13:48

halimi............

ayah izz pun keje government gak.dlu mmg slalu duk rumah governmnt tp sejak 2 tahun lps dah tak dok umah kerajaan dah.dlu penah dok kat satu rumah kerajaan ni kat satu daerah kat jhr.mmg thrill gle dok umah tu.blakang umah kubor,bnyk pulak tu.dlm halaman rumah pun ade 2 3 kubor sesat.sume ni bkn kubur baru tau,kubor lama yg dah b'usia lebih 100 thn.hanya pagar dan pokok2 besar yg memisahkan antara kwsn kubur lama ni dgn kwsn rumah kami.
pastu ade satu blik air kat dlm rumah ni,bilik air tu agak terkebelakang ckit.(sah2 la blik air ni dkt ngn kubur2 lama tu).ayah x kasi bukak pintu bilik air tu,sbb ade kubur.
mmg p'huni2 rumah seblm ni pun x penah bukak bilik air tu.
kat umah kami ni ade 2 org jaga.tak payah ckp,diorg ni mmg dah lali dah kena kacau ngn mahluk2 halus ni.mcm2 diorg jumpe.
pastu,penghuni2 rumah yg sblm ni pun kena penah kena kacau gak.teruk gak.
kami penah kena kacau,tp alhmdulillah,tdk lah seteruk penghuni2 yg sblm ni.
cume diperdengarkan je.huhu..
tp mmg suspen la..

Rate

1

Masa bapak aku naik pangkat askar dulu, kitaorg satu family kena posting ke Kem Sandakan, Sabah. Duduk kat area umah pegawai, rumah lot, ada 5 bilik tidur, 3 bilik air mcm rumah panjang. Perabot semua dah siap.

Memang lama gak rasanya umah tu kena tinggal. Umah2 lain yg berdekatan pun byk kosong.

Area umah ni dikelilingi hutan tebal...

Bawah umah sarang kala jengking dgn lipan. Pernah sekali terserempak dgn 'raja' lipan. Besar dia mcm lengan org dewasa kaler hitam berkulat2. Bila tegur suruh blah dia buat derk2 aje, bila dh bagi last warning tak keluar, last2 simbah dgn air panas. settled.

Pernah juga kancil dan rusa liar lepak dpn laman umah makan daun2 pokok. Rilek je dia lepak, kena halau pun selamba lepak situ sampai malam. Jinak plak... Sekali suluh mata, bersinar kemerahan. Org kata kalau merah maybe 'jin'... so tak kacau sangat la... Wallahualam

Kadang bila ayah balik operasi, bawa daging rusa liar atau landak. Rusa aku makan la, sedap gak daging dia cuma rasa + bau mcm akar2 kayu. Makan byk mmg mabuk.

2 ke 3 hari jugak la kepala piung semacam. Mak nyer petua nak ilang mabuk, minum je air rebusan daging rusa tu... hilang la...

Kat umah tu duduk dalam setahun lebih, takde plak perkara mistik. Rumah tu mcm umah lama, mmg rasa angker aje... tapi syukur la takde kena kaco.

Cuma ada satu pokok besar kat tepi jalan tepi umah tu aje, ada jiran terserempak langsuir lepak2... kes2 rasuk tu takde sangat, cuma benda2 ni lalu dan bertegur sapa gitu2 aje... kaco lebiy2 kang kena tembak plak kan... hohohoho

hehehe... sowi la sbb citer tak berapa nak angker.

Rate

1

{:2_66:}up kn semula he3..crita besh!{:2_70:}

Salam semua forumer...

Lama dah x masuk benang ni...saja upkan sebab nak update citer terbaru. Sapa2 yg penah baca kisah aku dulu sure masih ingat lagi pasal entiti yg suka duplicate2 ni. Kejadian dulu tu dah lama masa aku bujang. Ingatkan bila dah kawin ni 'dia' x berani ganggu.

Camni kisahnya....

Peristiwa tu berlaku pada thn 2011 (amboi lamanya baru nak citer) Maklum kadang2 x free...tunggu mood rajin menulis datang....Ok2...fokus2! Satu hari tu aku lambat masuk opis sbb kereta meragam (lupa pulak penyakitnya). Aku bagitau CC H yg aku lambat sbb nak hantar keta gi bengkel dulu...selesai nanti aku masuk opis.

Sesampai je aku kat opis (tingkat 3)...CC H tanya....apasal pulak awak balik rumah semula? Kan awak dah datang pagi2 tadi...Ehhh soalan apakah ini...buat pening kepala aku je. Dah la x ilang penat uruskan keta...sampai2 soalan menguji minda pulak.

Aku pun jawab. Saya ni baru sampai CC oiii... buat apa saya nak nyusahkan diri datang...balik dan datang lagi. Kan tadi saya call dari rumah keta saja rosak. CC H cuak gak sbb CC A (CC tingkat 2) bagitau dia...camni....(bermulalah kembali misteri dulu setelah sekian lama menyepi)

CC A bagi tau...pagi tu dia dah naik opis dia...cam biasa dia suka tengok2 luar...dari atas dia leh nampak sapa2 jalan kat bawah...org naik lif ke apa ke. Masa tu dia buka tingkap..ambik udara segar pagi2. Kebetulan pulak dia nampak la 'aku' lalu  jalan tunduk...tak toleh kiri  kanan jalan (aku mmg jenis jalan laju pun). Dia sempat tegur aku...dari atas biliknya. Dia tegur camni...amboi lajunya jalan...Mungkin dia pikir aku tergesa2 sbb nak terkucil ke apa.

Dia buat lagi dah...(getus aku dlm ati). Mana taknya dah lama kan bendalah tu tak mengusik...alih2 timbul balik citer2 camni. Aku pun deside nak jumpa sendiri CC A tanya...betul ke dia nampak aku pagi tu. CC A cakap betul...mata dia lom kero lagi. Aku cakap...sapa lah yg CC A nampak tu ya...saya ni baru sampai opis ha. Aku siap tanya yg CC A nampak tu pakai baju warna apa...Dia jawab x perasan la pulak. CC A berubah muka...dia kata siapa la pulak yg dia tegur tu. Mati2 dia ingat aku yg lalu.

Ok kisah tu habis kat situ je...aku pikir mesti CC A berhalusinasi...maklum umur2 sebegitu elok rehat2 kat rumah jaga anak cucu. Rupanya ada lagi bendalah tu menyakat lagi...kali ni makin dekat pulak...dalam opis aku....

ok...sambung jap2 lagi. Take a break!

Rate

1

zamirra posted on 3-2-2013 07:37 AM
Salam semua forumer...

Lama dah x masuk benang ni...saja upkan sebab nak update citer terbaru. Sa ...

jgn lupa sambung tau.setia menanti

Follow Us
kikiharris posted on 3-2-2013 06:29 PM
jgn lupa sambung tau.setia menanti

Ok thanks kiki...

Ni sambungan sikit bendalah yg suka suki menyamar jadi diri ku yg selalu diselubungi misteri nih...

Tak ingat hari apa...tapi kejadian selepas penampakan susuk tubuh dan wajah ku naik lif. Opis mate aku hari tu tegur...
Ehh...bila masa ko tukar tudung warna biru pulak....tadi aku nampak ko pakai tudung pink. Aku jawab...bila masa pulak aku pakai tudung pink hari tu. Mimpi ke apa akak ni (merujuk pada kakak senior tu)...Kakak tu beriya2 mempertahankan kata2nya...betul....ko berjalan depan akak dalam opis ni masuk bilik ko...

Dia buat lagi dahhhh....aku pulak yg x sedap ati. Dulu main jauh2...la ni main dekat2 pulak. Apa motip benda tu ya? Balik opis aku citer dgn asben...dia mmg susah nak caya benda2 ni. Buang masa citer...ahhh! Aku citer pulak dgn mak abah. Abah kata mungkin tu penjaga/ qarin...ntah mana satu. Abah aku pun x dapat mengesahkan.

Lepas kejadian2 tu aku ada la pegi berubat dgn sorang Hamba Allah/ Perawat yg mmg terkenal dlm bod MPS ni...heheh. Dia cakap benda tu cam 'saka' keturunan dari tok nenek moyang dulu2. Ahhh sudah! Tak kan aku pun bersaka...tapi setakat ni saka2 tu sekadar mengusik menyakat x lebih dari tu. Dulu2 selalu gak mimpi rimau kat rumah limas kg aku dulu. Kerap sgt mimpi...sampai aku pun naik heran...kenapa dlm keluarga aku je yg selalu nampak pak belang tu. Apakah????

Ada lah beberapa perkara yg Perawat tu suruh buat itu ini. Buat la juga tapi x tekun (bab2 yg aku rasa teramat payah nak buat - err x perlu aku citer kat sini nanti bisa ketahuan sapa sebenarnya Perawat itu ~ maaf ya!)

....sambung jap lagi.

Rate

1

Wuah..today abis aku baca benang nih...wpun aku penakot tp gegeh abiskan jugak!....

@medangmru

baru aku perasan kisah2 aku ni dah terbabas dari tajuk benang...hmm perlu ke aku teruskan sambung citer kat sini atau citer kat benang  All About Kisah Seram/Misteri Di Opis/Pejabat...mod minta pandangan. Thanks! Last edited by zamirra on 3-2-2013 07:52 PM

zamirra posted on 3-2-2013 07:48 PM
@medangmru

baru aku perasan kisah2 aku ni dah terbabas dari tajuk benang...hmm perlu ke aku terus ...

kalau kisah yg berkaitan dengan Opis Pejabat rsnya better post kat benng sedia ada...maksudnya post kat Therad situ...tp kalau ada citer yg ada hubungkait dengan Therad kat benang zamira tu..teruskan ajer...

medangmru posted on 3-2-2013 08:16 PM
kalau kisah yg berkaitan dengan Opis Pejabat rsnya better post kat benng sedia ada...maksudnya pos ...

ok tengkiu bro atas penjelasan!

Insyaa Allah akan ku sambung kisah2 misteri dlm opis ...seterusnya kat benang ni pulak....
All About Kisah Seram/Misteri Di Opis/Pejabat

zamirra posted on 3-2-2013 11:05 AM
Ok thanks kiki...

Ni sambungan sikit bendalah yg suka suki menyamar jadi diri ku yg se ...

seriau betul benda2 yg suka duplicate ni.
ok kalau ada free time sambung lagi k
i da lupa aa page mana stop.lama tak singgah.kena buat revision balik la nampaknya
wpun seram tp best.

Raya lepas setia de gi open house dekat kuarters gov(rumah kwn).masa smpai dekat ground floor,mata anak setia macam melilau je.
Setia da rase semacam.lepastu dy berpaut dekat setia macam x nak lepas(masa tu tengah dukung dy).
Mata dy tutup sampai masuk lif.tp dia bpaut mmg xnak lepas.
Sampai umh kwn setia dia ok n boleh lari2 mcm biase.
Sampai je rumah,setia n hb pn story psl kjadiaan tu.hb ckp mybe ank kte org nmpk bnde2 tu.sbbtu dia tkut.nk ckp tp tak reti so kite faham dari kelakuan.
Tapi mse dkt ground floor tu bulu roma dah naik lg2 tgk klakuan pelik anak.
Kuarters tu lak mmg agak suram.

Setia ada baca crite @akakbosan dekat depan,psal rumah gov yang jenis banglo + de kawasan lapang.
Setia pnh pegi rumah macam tu dekat ipoh.rumah pakcik setia.
Rumah tu sebijik macam dalam cerita santau.kalau de yg tgk santau tu tau lah design umh tu cmne.
Memang seram bila malam.setia pnah tido umh tu tp mse tu kcik lg,bile dtg sne x pnh main dekat tman lapang kiri knan tu.
Mesti main dlm rumah je..takut! Last edited by setia00 on 14-9-2013 05:23 PM

zamirra posted on 3-2-2013 07:05 PM
Ok thanks kiki...

Ni sambungan sikit bendalah yg suka suki menyamar jadi diri ku yg se ...

Nampk pak belang.. waris jari hantukah

Akakbosang... heheh.. selama ni jd silent reader je. Tp skrg nak tanye... Tupai-tupai tu asalnya rumah kerajaan juge ke? Sy mmg sangat suke tengok rumah2 lama dan membayangkan camanr kemeriahan rumah ni dulu...

ice98 posted on 15-9-2013 07:33 PM
Akakbosang... heheh.. selama ni jd silent reader je. Tp skrg nak tanye... Tupai-tupai tu asalnya rum ...

Ya memang area tu semua kuarters kerajaan. Pak Lang akak pun duduk area Tupai2 tu, dulu dia engineer dgn JKR so dapat la umah kerajaan. Tahun 70-an ni dulu.. Umah akak atas sikit... Akak selalu pergi main2 kat umah dia dulu dgn kazen2... Tupai2 tu lah. Opkos la sama angker

akakbosan posted on 16-9-2013 12:06 PM
Ya memang area tu semua kuarters kerajaan. Pak Lang akak pun duduk area Tupai2 tu, dulu dia engine ...

Ishh... betul ke manusia yg masak? Alamak!! Yg peliknya rumah tu dibiarkan gelap gelita kan? Walopon kat luarnya sungguh meriah dgn customer ramai. Tkg masak memasak kat belakang umah.

izzreen posted on 12-3-2010 04:47 PM
ayah izz pun keje government gak.dlu mmg slalu duk rumah governmnt tp sejak 2 tahun lps dah tak dok  ...

biasa juga dengan rumah2 government johor. Kat mana izreen duduk yang banyak kubur tu?

salam akak bosan dan kengkawan sume.akakb penah mention rumah dia pernah wat shooting utk filem `a atown like alice' 1981.maka dgn gigihnye saya telah carik citer tu dan tonton.makanye dpt tgk umah akakb akhirnye....citer tu makan masa 2jam 19 minit.maka kalo kengkawan nk tau gambar umah akakb adalah 2 minit terakhir...2 jam 17minit.betol tak akak???? saya yakin dan percaya itu rumah akak 605 bukit petaling sbb ciri2 nye mmg seperti yg akak describe.