CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaque

Friends Club (DCHL) MLM penipu melayu!

Yang kuar dlm harian metro ari ni frens club ni ke ye?

adakah tahap kejayaan seseorang itu diukur berdasarkan tahap kereta yg dipakai?

adoi laaaaa...tu utk org yg suka bermegah tuh

for me ...kereta tu liability... tools sahaja..utk pergi from point A to point B
kalau family dah makin besar baru upgrade kereta yg besar utk support.

tunggu gak geng2 merapu bagi ayat biol2..nak hentam bleh sedas
tapi kan...everytime org2 camtu nak ajak jumpa..awal2 lagi kita dah kimsalam..wahahahahha

saper kata xde mlm yg berthn lbh 5thun....zhulian dh 18thun....dchl dh 9thun lg plak di 11 buah nega ...
ainafaizal Post at 9-8-2009 19:04

aku sokong apa yg ko cakap.... jgn salah kan biz/mlm kalau diri sendiri x berjaya... ramai yg kat luar sana yg join mlm boleh buat duit n berjaya.... jgn jadi virus kalau diri sdiri yg malas nak barjaya jgn tunggu duit jatuh ke  riba...

Reply 736# bawang-putih

betol2 x smua mlm tu sama.... so kaji lah dulu sblum nak mghentam....

ada orng cakap tak berjaya lama.. sekejap je dalam tempoh tertentu

Reply 749# aidit133

ko nampak ke die pakai sume tu??? biasa nya diorg ni cakap menggunung je lebihhhh

Follow Us
kwn aku masuk fc ni dah lebur 41k...balik rumah ngadu kat aku nak keja part time...sbb fc dah berkubur...duit dia dah potong gaji rm500 sebulan lebih kurang la...lum cukup sebulan poket dah kering....cian...

Teruskan usaha murnimu guablur7. Bongkar lagi mlm scam yang lain? Nie satu lagi Unstoppable Team salah satu group bawah uptrend. Smlm ada mmber ajak join. Sape2 ada info terkini tak?

Yang kuar dlm harian metro ari ni frens club ni ke ye?
rimbun08 Post at 14-7-2010 10:08

Apa ceritanya? link please kalau ada. tq

Reply 757# network

gua dah lama dah tak amik port psl MLM ni, dah mcm cendawan lepas hujan,sepah2..masing2 ada marketing plan sendiri..yg slalu dengar ayat standard untung puluh2 ribu tp kene usaha cari downline..gua rasa kalo ko dengar apa2 psl MLM, ko google je.confirm leh tau..bukan apa, kadang2 penat bila kita nasihat ngn orang tapi anggap kita taknak maju,bagi gua banyak cara lain lagi untuk maju dan kaya..honestly ramai member2 gua yang joint MLM ni tak dapat apa yg diorg impikan, buat ramai org dah tak respek adalah..

tapi duit gua duit gua,duit lu duit lu..so pandai2 la manage macam nak buat dengan simpanan korg..tapi kalo orang dah berhutang ngn bank sbb MLM then datang kat gua nak pinjam ribu2 mmg jangan harap la.

Reply 759# guablur7

Yeap wa pun anti-mlm jenis2 macam nie. Info2 yg ada dlm nie wa pun dah sebarkan pada mmber2. Alhamdulillah selamat diorg dari terkena. Cuma baru2 nie ada mmber lain cita pasal unstoppable Team. Wa mmg dah buat research & baca pro contra benda nie cuma nk tau kalau2 lu ada experience sendiri dgn unstoppable Team. Klau ada info2 bagus wajib aku sebarkan pada mmber2 agar x terjerat.

Reply  guablur7

Yeap wa pun anti-mlm jenis2 macam nie. Info2 yg ada dlm nie wa pun dah sebarkan  ...
network Post at 15-7-2010 10:15

baru2 ni ada member tag dlm FB pasal unstopable team ni...so saya browse ler...website nya.. mak aaiii...tawarannya memang tak masuk akal langsung. baca first page je...dah boleh bayang benda ni kelentong. heran betul la... macam mana orang boleh percaya...

Reply 761# norzyy

Yea la.. asyik bergambar dgn duit.. konon2 nya dah success la. lawak betul puak2 nie. Tapi mmg modus operandi diorg nie buat ads dlm fb. Apa yg wa dgr secara rambang.. pasal mmber tu pun x berapa jelas dgn benda tu (tp dah masuk) kononnya unstoppable nie buat investment dlm asb la.. emas.. But i believed at the end sama je dgn mlm2 cam friend club nie cuba guna tektik lain utk mengelirukan supaya nampak cam x sama macam mlm2 lain.
Satu lagi dia kata diorg mintak duit dulu.. baru nk explain biz plan. klu tak.. diorg x layan..hampehh je kan

Apa ceritanya? link please kalau ada. tq
network Post at 15-7-2010 09:19

Ni tajuk akhbar harian metro semlm. Tapi tak sure la pasal mlm yang mana.
  Tak Tipu Tapi ditipu

aku sokong apa yg ko cakap.... jgn salah kan biz/mlm kalau diri sendiri x berjaya... ramai yg  ...
sukahatigua17 Post at 14-7-2010 14:01

bukan gitu saudara, MLM ni biasanya mereka hanya mengatakan yang indah indah untuk mempengaruhi kita join. hakikatnya mana ada sistem yg merugikan company, keuntungannya nampak macam dari produk yg dijual, tapi sebenarnya daripada ahli ahli yang sponsor ahli. sebab tu berapa ramai MLM bebetul serious ajak ahli jual produk? semua sibuk suruh sponsor bukan?
Memang betul, kejayaan bergantung kepada usaha sendiri, tanpa usaha mana mungkin berjaya. tetapi apakah risikonya apabila join MLM? berapa yg berjaya jika dibandingkan yang gagal?

kesiannyer.....

Post Last Edit by aidit133 at 20-7-2010 21:25

Reply 755# guablur7

ada bro...dia siap tayang fairlady....bmw Z4, audi TT...bmw n series sport...evo 10..evo 7...byk lg laa...dlm kat 30 buah laa....ic....gua bengang je bilee dia kata lu haaa...sudah keje lebih 10 tahun...baru buleyy beli keta hg enam digit....kita orang...baru setahun...dah buleyy beli keta 6 digit cash...peh tuu depa gelakkk...angin gua satu badan.......

Reply 764# Saat

biasa bro...yg manis jee laa bg tau...yg pahit kalu dgr nanti sapa yg nak join nanti....tapi yg ustaz zahazan nye mlm tu korang ada info tak??? apa nama...stormreaders kee hapee....info plzz

Post Last Edit by norzyy at 21-7-2010 09:48

ye betul...stormreaders.  jual buku2 motivasi dan dakwah keluaran Telaga Biru. Telaga Biru ni mmg popular sbg peneribt buku2 dahwah.  dah lama dah kat market. cuma kini strategi pemasarannya dah berubah sikit.  cipta stromreaders.  secara ringkas kedai buku yg telah di MLM kan. plannya macam mana saya tak sure sebab saya mmg tak pernah paham plan MLM ni

yg pasti ada org penah approch saya.  memula kena bayar RM96 kalau tak silap utk jadi ahli. kemudian tiap2 bulan kena maintain RM60. dia ada bg website promosi so promote web tu le.  org yg promote saya tu claim kata MLM stromreaders ni compliance dgn syariah sbb yg create sistem ni ustaz zahazan and the gang.

sekian sahaja utk info terkini

Reply 766# aidit133

gua penah dengar kete2 tu milik tokey2 diorg kaya, mmg disuruh pakai untuk tunjuk yg mmg kaya kalo joint.Ada gak forumer yg penah bangkitkan hal ni(ko belek la lepas2 nya page). tp ntah la kan,kang cakap gua tuduh tanpa bukti.