CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaque

Friends Club (DCHL) MLM penipu melayu!

teringat pulak aku citer dlm drama tv baru2 nie. AB topan....haha...tgh gigil kot. Tulah menipu nie x berkat....org kata.

nasib baik dia salahkan media dan pelapor...sebelum ni semua skim cepat kaya salahkan kerajaan...dia kata kerajaan jeles diaorang buat duit banyak...gila tak tahan telinga aku dengar benda ni......

lagi satu selalunya alasan diaorang menteri ni dah join, tansri ni,,,, ustaz ni....biarlah diaorang...manale tau memang diaorang invest tapi diaoorang ni memang bodoh...nak buat camna...jangan ikut orang

Ngak usah repot ribut dong. Polis ngak ada masa layanin repot kamu. June, klu kamu repot nanti polis ketawakan kamu. Cubain kamu google nama kamu tu JUNEBUNGA. X pyh susah2 dedah-dedah. Abg goggle pun kenal sama kamu loh

jun bunga...

tlgla dengar sket ckp owang yg miskin tp pandai sket dr kamu tuh, dh lama dh saya pe ...
anti_mlm Post at 30-7-2010 03:40

mari kita report june bunga pada polis kerana menipu...pihak polis dah keluar statement...sesiapa ada info seperti nama penuh, alamat penipu-penipu ini  sila bagi pada polis supaya polis boleh amik tindakan selanjutnya sepeti bekukan aset hasil penipuan...kalau june bunga nak buat report lagi bagus...tu menyerah diri namanya...report jangan tak report penipu..:@

aik....pulak. dah macam org buruan pulak. kalo x salah kenapa nak takut. x ke pelik namanya?
AMDTurion Post at 30-7-2010 11:28 AM

tau takperrr...
pelikk pelikkk..

(aku pun nk join sekaki larr)

mari kita report june bunga pada polis kerana menipu...pihak polis dah keluar statement...sesiapa  ...
penjejak_awan Post at 30-7-2010 12:03 PM

aku setujuu...aku setujuuu..
mennipu org jerr keje  dioranggg ni..

nk kaya cepatt kekdahnyerrr..

dedolu..
bebudak dorang ni..
time ajak aku masuk..aku tanye rproduk aper..
kata brg kecantikan..tp kalau join..brg kecantikan tu dorg amik balik..
kiter akan dpt rm2.5k

wahhh..camtu jerr ekk..
aku pun musykilll...

Follow Us
setiap manusia akn melakukan kesalahan...allah taala hantar manusia ke muka bumi utk di uji..so, kengkawan yg adik, abg, kakak n sbgnya....ku rasa benda macam neh biarlah masa yg menentukan...tak yah kutuk2 dia.....mungkin ini ujian Allah pada dia....so, kita tak tau lagi la plak utk diuji........so, pendapat ku, dah laaa.....tak yah lah korang duk memaki, belasah, tarok, sembelih, kutuk, menghamun...dan apa saja lah...yg terbaik, doakan laa spy perkara ni dpt selesai...habis crita......
apa2 pun...ku ucapkan byk2 trima kasih pd u all terutama group GAFC yg tlh selamatkan gua dr trpengaruh dgn skim depa neiii....alhamdulillah.....tq semua
baca post gua kat page 30 kalu tak silap....gua ada bg statement kat situ....ahhhaaa

sbb ku dah rasa dah trkena mende cam nehhh...masa join ngan satu koperasi melahap duit org....so, give her a moral support dah lee...yg lain kalu tak mo dgr....up to herr......ahhaa

june bunga aka junaidah abdul rahman (yg ini br jd MQ)...atau june bunga aka junaidah selamat....(yg ini klon...)

aku kesian kat downliner jer...kena kencing jer hehe.....

er sori off topic..
kat FB skang dh heboh pasal VOC (vip online club)
tu bile nk telingkup lak?

Reply 860# JulietTheOrange

coming soon...next change....kat GSC...

Polis dah amik alih website, so tiada harapan lagi utk hidup mewah
http://www.utusan.com.my/utusan/ ... ah&pg=je_04.htm

tapi belum tentu suma pelabur/downline dpt balik duit tu sbbnyer upline dah sapu dan guna duit tu....

Reply 863# AMDTurion

offcoz...amd....mana de bila sesuatu tu d freeze bank negara o....terlingkup buleyy dpt iteww modal...podahhhhh...
apa2pun..berhati2...sbb scam scheme cam nehh berlambak betul...

http://hyprobulksms.net/ ni plak mcmana? hebat nampak skrng nih..

Reply 865# sinar_inspirasi

SINAR,APA KABO? LAMA AKU TAK JENGOK FORUM NIH....BILA NAK PI CHINA LAGI....

ni plak mcmana? hebat nampak skrng nih..
sinar_inspirasi Post at 30-7-2010 20:17

ni tauke dia dah kaya dah huhuhuh dah kuar produk kopi Hypro lak, akaun kompeni dia masyuk bulan2 sampai dapat kredit kad limit 100k, corporate credit card.

KEPADA ANTI MLM

SY SANGAT KECEWA DGN TINDAKAN AWAK MENDEDAHKAN SUME PRICASI SY TERMASUK BLOG ANAK ...
june_bunga Post at 30-7-2010 11:25

boleh tidur nyenyak ke ari nie? ari nie gie kerja? ramai downline tepon?

tgk profile saya ke? ada berhasil? semestinya tidakkkkkkkk

ape la sangap sgt kamu nie june_bunga lg nk tanya apa masalahnya antara kamu dengan saya. kamu pikirla sendiri....

Post Last Edit by anti_mlm at 30-7-2010 22:46

Reply 868# anti_mlm

saya dpt private msg dr june_bunga.... meh kita kongsi bersama apa msg dia pd saya, sempat tersenyum sebelum baca msg dr june_bunga antara ayat yg saya dpt banyangkan adalah, "terima kasih abg anti_mlm kerana menyedarkan kesilapan saya selama ini..."  tp bila baca lain plak... meh baca reramai....

june_bunga 30-7-2010 10:32

salam anti_mlm

sekiranya awak juga islam sprt saya, kenape wak membabi buta letak gmbr yg bukan org sbnr.. awk dh cemarkan identiti dan keluarga sekali dlm posting awak.. awak tak kenal sape sy dan sape marquis june, terus awak letak gmbr sy,,, sekiranya awak tak beri kerjasama utk remove posting awak, sy ambil tindakan.

yg berani bersumpah sy bukan maquis june sprt yg digrmbar bemburkan dlm thread ni... dan sy tak rase partner2 sy tertipu. dan org yg pernah bersemuka dgn marquis june pun akan kata sy bukan org nye.

dan sy yakin awak adalah org terdekat dgn saya..sbb tak sume org tau pencapaian sy dlm bisnes ni. so, pls bg kerjasama.. delete posting awak.,

lehh plak nk reverse psyco ngan saya?? are you kiddin me?? yg kamu sangap sgt gie mengaku buat ape... sepatutnya kamu mati2 nafikan... selepas membaca PM kamu saya kecewa sbb kamu masih tidak sedar dan tak mau mengaku kamu adalah mangsa dan mencari orang lain untuk dijadikan mangsa...

kuasa google menjawab hampir segalanya, saya hanya memancing. tp kamu yg makan umpan.... baru kene umpan sket dh menggelabah, belum kene interrogate ngan polis lg. saya buat research orang2 mlm nie memang sgt2 arrogant kalau nk bergambar tuh mesti nk tunjuk duit berkepuk, tunjuk kereta baru, tunjuk rumah baru. point tuh saya gunakan untuk memancing kamu. sbb MAJORITY blueprint dia adalah karakter seperti kamu. kamu takkan selamanya betul dan KAMI tak semuanya salah. dh berapa orang downline/kawan yg kamu tuduh post gambar kamu disini? kalau betul kamu buat hilang la ramai kawan kamu tuh.

saya tak berapa paham orang2 macam kamu nie bila nk suruh orang lain jd downline kamu, advertise bagai nk mati post kat facebook - post kt blog - post kt post office, tp bila jd camnie kamu kata saya cemarkan identiti kamu... WTF!!
kalau kamu tu berada dilandasan yg betul kenapa x anggap saya promosikan MLM kamu?

biasanya kalau wife masuk MLM, hubby pon dlm group yg sama, itu dianggap "bisnes keluarga" namanya.
saya hormati permintaan kamu untuk buangkan gambar kamu dr thread nie. saya x bleh remove posting tuh tp saya bleh edit je.
adakah saya berasa takut dengan ugutan kamu? HELL NO!!
orang lain nk buat report pasal kamu, kamu plak nk buat report pasal saya?
baru kene sket dh hilang pertimbangan, lemah mental jgn buat bisnes.....

kalau kamu belum khatam kt blog CARIGOLD jgn masuk mlm... kt carigold dh bg amaran dari taun lepas FC nie scam.

saya x ckp pon kamu nie marquis june.... saya cuma perkenalkan siapa june_bunga.