CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: TulipX

Kisah2 mistik keluargaku : Antu perempuan jatuh hati kat Angah (pg1,2,3,4,6,7,8)

Hmmm.. bukan ke kalau mangsa mati, orang yang buat tu dihukum gantung sampai mati? Apsal penjara aje? Tukar statement dakwaan ke..

Bukan apa.. just curious..

139# TulipX semua story TT best.ada sedih,ada kelakar,ada seram,ada sadis..huhuhu.tu sebab la ISLAM haram ilmu hitam ni.kesan nye sgt melampau.my family pon biasa gak dgn mistik2.my mom and my 2 sister yg selalu kena.ada yg buatan org,ada gak yg menumpang.wallahualam..hanya Allah je yg Maha mengetahui.tapi so far alhamdulillah,tak de kejadian yg mcm alang TT.

Alang aku masuk sane 1993...Lepas sakit tu mmg tak masuk semula dah...Kalau ko tanye lebih2 pasal saneee mmg aku taktahu sgtt...sebab taklama pun dia kat sanee...Aku ingat masa hantar Alang kat sane ITM tu mcm rumah kedai ekkk...? Ingat2 lupa dah aku..

141# duquesne haah kan.nape penjara beberapa tahun je.patutnya balasan nye setimpal dgn si mangsa la kan.

parti B tuh apa??

ha'ah tulip....umah kedai...tu sy tanye ,..tp kalau depan umah dia ada kedai makan...blok S la kot dia dok...

Follow Us
Lama gak mamat tu kena penjara, cuma brape tahun tu aku takpasti..nanti aku try tanye mak aku...tp now confirmed dah dilepaskannn..yelah..mende ni dah berlakuuuu almost 32 tahun dah pun...

Bab kes bunuh patut kene bunuh or penjara seumur idup sepatutnyeee...takpasti plak dlm pembicaraan tu camneee..ni mak aku tak cerita detail..

Mamat ni paling takutt ngan Ayah aku..kalau we all balik kampung...Nampak ayah aku jeee dia gi wat report polis...we all ingat ape ler...dia kateee dia takuttt Ayah aku apa2 kan diaaa...

Mmmg la dulu2 Ayah aku penah warning diaa... ayah aku katee kalau dia jumpeee mamat niii lagiii tak hidup la jawabnyeee...

parti B tuh apa??
pressor Post at 23-3-2010 13:28

heheheheh...
Biarlah rahsia..wink wink wink!

Karang tak pasal2 plak topik ni jadik topik politik...hehehehehe

Alfatihah utk alang TulipX...
Sume citer TT mmg besshhh..........

Ni kisah adik aku plak..

Rumah aku kat kampung ade 4 bilik. Satu bilik mak ayah aku. Satu bilik aku. Satu bilik adik perempuan aku. Satu lagi bilik tetamu..

Bilik aku tu selalu kosongg...jadi bilik tetamu gak kadang2..Antara bilik2 tu..bilik aku ler yg paling jatuh dari bilik2 lain...yg lain tu kire sebelah2..bilik aku tuuuu nak ke bilik tu kene melalui ruang tamu..

Kalau malam2 rase sunyi sikit areaaa bilik aku tu..sbb jaranggg sgt we all lepak kat ruang tamu..selalu lepas kat ruang tengah tgk2 TV  n sebagainya...siang2 ajee lerr selaluuu lepasss situuu...sebab siang situu sejukkk...

Aku ni jarang sgt ade kat rumah, ye lah..mula2 dok asrama..lepas tu sambung study...sekali sekala balik bila bercuti ajeee...

Nak dijadikan ceritaaa..adik aku nihh kebetulan bilik diaaa tengah dibaiki skit...cat mengecat in progress..so dia tidoo la kat bilik aku...

Malam tu dia kateee, masa nak tido tu tak rase mende pun. Tp tengah2 tidooo dia tersedarrr..macam ade org jeeeee kat sebelahhhh diaaaa...dia kateee dia celikkkkk skit jeee..nampakkkk mendeee putihhhh berbaring mcm pocong tuuu kat tepiiii diaaa...

Tak ingat ape dahh diaaa jeritt!..."Makkkkkkkkkkkkkkkkkkkk!"..terusss mende tu hilangggg!...lepas tu menangisss..mak ayah aku punye lah terkejuttt...

Sejakkk tu dia takmo tido dah bilik aku tuu...dia kateeee kadang2 dengar org jalan2 kat luarrrrr..!

Tapi alhamdulillah, aku takpenah mengalami nyee...balik kampung mmg tido bilik tu pun..tido sorang2..takde ape2 jadi....mmg bilik aku tu..kalau dah tengah2 malam..keluarga semua dah masuk tidoo..rasee mcm ko sorang2 je kat rumahh..sebab bilik tu agakk tersorokk..

Rate

1

Pengalaman dan cite paling besh pernah aku bace dlm forum cari ni... pengalaman sedih+seram yg membuatkan aku dok ats kerusi tak gerak2 membaca sampai habis kesah TT ni...

Takziah pada keluarga TT ats apa yg berlaku... dan al-Fatihah untk alang TT... Semoga ye ditempatkan bersama org2 yg beriman.. amin..

good job tulip...
takziah pasal alang tulip ye....
antara cerita yang kite enjoy bace dan mudah difahami..
kire boleh jd feveret la..
kalo dulu dok layan cite prince_brunei...
skang ni da ade da penggantinye..
ape lagi...cite2 lg bebyk....

alfatihah utk Alang tulip...takziah utk uols sekeluarga.....
akak baru perasan citer nih...dok baca dari jam 11.30 tadi benti lunch, now juz finish
sedihnya........airmata bergenang2 hampir mcm nk meraung, tp tertahan sbb kat ofis ni,
sedih sesgt................
hebat sungguh ujianNYA.......

huh penat rempit membaca kisah TT ni..
sampai tak bergerak2 dari mula2 membaca..best sgt
Kesian pada arwah alang TT..Al Fatihah untuknya..

huh penat rempit membaca kisah TT ni..
sampai tak bergerak2 dari mula2 membaca..best sgt
Kesian pada arwah alang TT..Al Fatihah untuknya..
ketotmerah Post at 23-3-2010 15:45

alfatehah....

dah baca gak tadi...  sedih dan pilu...

best thread neh..tq TT..apapun,alfatihah buat arwah alang

136# TulipX

tulip,nak tanya...
tulip dari kemaman kn?tok ayah tulip dari mana pulak?
sbb cite ada sawah padi..rasa cam xada swh padi kt sinun....
ke di luar pengetahuanku..?curious je nih...

Post Last Edit by TulipX at 23-3-2010 17:10

157# chicmushroom
TulipX - Kemaman
Tok Ayah - BesutJadi stori pasal Tok Ayah tu kat Besut...Kemaman mmg takde sawah2 padi nihh..lauttttt adee ler..heheheheh!

158# TulipX

tau...sbb aku pun asal dari sinun..
tapi konpius kotla tetiba ada sawah yg di luar pengetahuan am aku..hehe

Tulip.. aku cadangkan ko wat skrip citer ko ni.. antor kt mn2 production .. sure meletop seh... ala2 kisah benar yg difilemkan gitu..