CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pinktriangle

Rumah seram Shah Alam-penulis asal cerita rumah RM 50 detected pg 55 #1363

rumah tu kat jln bunga raya kalau x silap

blue pernah duduk selang sebuah rumah dr rumah tu. kalau jalan dr 7e ke area belakang, semua single storey. until jumpa jln bunga raya ni, baru ade double storey. it's the first house. kat corner

kalau ikutkan memang byk citer pasal rumah sewa RM50 ni, but i xtau yg mana satu. mula2 duduk kat rumah tu, i memang selalu klua sorang gi area depan sek 2, yg ade food court semua tu... guna public phone, maklum la mase tu xde handphone lagi... tahun 97...

mase tu memang innocent gile la, xtau ape2 coz baru duduk shah alam, seblum tu study kat segamat. tapi roommate memang dah lama study kat shah alam seblm tu. then one day dia ckp, berani ko ek jln sorang2 kat depan rumah tu malam2...

tanye2 dia, dia cam xnak citer tapi dia cakap la umah tu haunted sikit. after that kalau nak klua mlm2, x lalu depan umah tu dah.... heheh...

kalau mlm2, tgk kat rumah tu memang scary. kalau tgk siang2, bole la nampak ade buaian. then semak memang tinggi la. but once in a while memang ade org tebas. so, nampak clear sikit... so, bole nampak buaian tu...

org ckp rumah tu lecturer punye but dia dah tinggal kat oversea. tapi after tanye2 kekawan yg biase area shah alam diorg x bole confirmed itu ke yg sewa RM50 tu.

yg citer sewa rm50 tu, citer2 dia memang almost the same. ade org tabligh sewa x tahan. then budak engineering pun x tahan. bangun tido dah kena alih la. paip klua darah la..

x silap one of my frens yg biase area shah alam ckp ade org mati kena bunuh dlm rumah tu...

kalau betul la umah RM50 yg dekat ngan rumah i sewa tu, alhamdulillah sepanjang one semester lepak area tu xde ape2 yg happened.

rumah double storey kat situ cam semi-detached, macam 2 rumah kongsi dinding. rumah yg kongsi dinding ngan rumah haunted ni, i tengok relax je family tu... heheheh... macam org kaya la, sometimes nak jugak tanye experience diorg...

Follow Us
Post Last Edit by zull4rs at 31-3-2010 10:54

Since ni citer pasal shah alam, aku pun tumpang bercerita la ok...

Actually bukan pengalaman sendiri tp, adik aku. Dia mmg jenis yg bleh nmpk benda2 pelik ni. Dia ngan member2 dia rajin dok mencari benda2 ni. So, first yg aku nk cerita pasal dia g banglo kat sec 12, yang betul2 berdekatan dengan gate istana tu.

Rumah tu dia punya design ada mcm colonial sikit, dh dibiar tinggal dlm lebih dari 10 tahun... aku x sure exact bila. So, planning dia ngan member dia nk masuk dalam rumah tu jln2, sambil ukur keberanian masing2. Tapi adik aku awal2 smpi kat rumah tu dh nmpk tuan rumah lepak dekat gate sambil satu tangan lambai pada dia, satu lagi tangan pegang kepala sendiri (beheaded)... Trus cancel dorg nk masuk rumah tu. Last week aku saja jek g sorg2 (siang hari) nk tgk keadaan rumah tu, mmg agak menakutkan walaupun waktu siang... serammm...

Second story, pasal dia ngan mbr2 dia g carik pasal kat rumah area sec 7, bukit megawati. Rumah tu betul2 dekat dgn simpang selepas roundabout sec 6. Dulu situ rumah tinggal dan sebelah dia tanah kosong (skrg dh ada bungalow cantik warna brown). Rumah tinggal ni nmpk mcm rumah goverment, atau lebih ringkas mcm rumah servant istana yg dh ditinggalkan. Masa smpi adik aku xdelah nmpk apa2, tp lebih kurang 15 minit ada lah dgr bunyi bayi menangis. Makin lama makin kuat plak, trus masing2 tak jadi stay dan cabut...

Third story, ni bebaru ni jek berlaku. Family aku skrg tggl kat area sec 6, planning nk beli rumah kat area U12 atau bukit bandaraya. So, adik aku ngan abg aku g la survey rumah kat sana. Siapa yg biasa dengan shah alam, mesti tau jalan yg tembus ke bukit bandaraya melalui sec 8 (aka bukit cherakah). Jalan tu lebih kurang 1-2 km sblm smpi ke bukit bandaraya. So, sepanjang jln yg sunyi tu adik aku nmpk cik poc melompat ke kiri dan ke kanan jalan (mcm mainkan dorg). Tapi abg aku x nmpk, adik aku pun diam jek. Dh blk rumah baru dia story kat kitorg. tergezut abg aku... seramm..

Last story, (frequent encounter) kat area rumah aku. Kawasan flat sec 6, mmg agak suram sbb taman2 permainan xde lampu. so, nk ke rumah kena lalu taman permainan. kat taman permainan tu la, adik aku slalu nmpk cik pon melompat2... since dia dh slalu nmpk, dia dh lali. Padan la aku kalo nk balik rumah (dlm kul 3-4 pg) slalu rasa mcm ada yg memerhati... seram gak la....

the end.

Rate

1

Bleh tak aku nk citer pasal adik aku g carik pasal kat hospital tinggal kat Cheras?

Ceritanya begini, mcm biasa dlm kul 12 dorg saje jln2 area kl. Boring2 ada yg cabar nk g tgk antu... Cadangan: Hospital Tinggal kat Cheras. So, lepas 15 minit smpilah dorg kat hospital tu dr kl. Pagar tak berkunci rasanya sbb dorg boleh masuk dgn mudah. Dalam group dalam 4 org if i not mistaken.

Dorg berjalan thru corridor, masuk ke building hospital tu. Sampai jek kat 1st floor, tgh dorg berjalan kat corridor adik aku ternmpk cik pon kat dlm bilik melalui tingkap. Tapi adik aku bt cool jek sbb xnk suma lintang pukang lari. Kalo ada yg tertingaal niaya jek. yg tak bestnya, cik pon ni bleh plak follow blakg. tp dlm jarak yg jauh la.

So, adik aku pun cepat2 soh turun bawah. Dia ckp la nk terkencing, tp tu mmg signal kalo ada nmpk benda2 pelik antara dorg. Bila dorg dh turun bawah nk menuju kereta, tiba2 byk plak bunyi anjing menyalak. Cepat2 dorg ca alip but.... sekian...

Ada anak member mak aku pernah terserempak en poc melopat2 kat area jalan antara mahkamah sec 4 dengan roundabout masjid...

1# pinktriangle

banglow sewa RM50 tu akupun pernah dengar...tapi tak tau kat seksyen berapa ... aku dulu dok kat seksyen 8... banyak gak budak2 Uitm kat situ...

bukit megawati ker?
oni313 Post at 26-3-2010 23:19

xtau lah...aku ni faul sikit name tmpt kat shah alam...

yg citer sewa rm50 tu, citer2 dia memang almost the same. ade org tabligh sewa x tahan. then budak engineering pun x tahan. bangun tido dah kena alih la. paip klua darah la..

x silap one of my fren ...
blueiris76 Post at 30-3-2010 01:45 PM

aah pasal rumah tu semua version citer sama je..cuma musykil dari dulu-skrg xtau umh mana 1.tapi ada sorang forumer ckp umh tu dulu penah xbf dia duduk.tapi sayang xbf dia pun xtunjuk rumah mana 1.so dia pun xtau jgklah..

Post Last Edit by zull4rs at 31-3-2010 10:54

Since ni citer pasal shah alam, aku pun tumpang bercerita la ok...

Actually bukan pengalaman sendiri tp, adik aku. Dia mmg jenis yg bleh nmpk benda2  ...
zull4rs Post at 31-3-2010 10:10 AM

thanks yea kongsi citer. akhirnya ada pun wakil penduduk s.alam sendiri yg berciter.wahh berani giler adik ko wpun boleh nampak masih lagi mau carik...tapi dari apa yg dia nampak mcm byk je en poc kat sana berkeliaran... bgi aku kalo kat luar bersepah pun janji jgn ada dlm umh sendiri dah cukup melegakan hati aku.umh ko xde papa citer means oklah kan.

94# pinktriangle

Alhamdulillah kat rumah xde... mungkin sbb dh pagar kot. heheh

nway, abg aku pernah ada pengalaman gak kat area rumah aku tu.

Dia ni plak kaki game, selagi tak kul 4-5 pagi jgn harap nk berhenti. Satu malam tu, dia terdengar bunyi benda mengilai. Makin lama makin dekat smpi ke pintu rumah. Apa lagi, cabut tidor la... hahaha... mak aku gelakkan sbb dia slalu tido lmbt..  kan dh kena kacau...

Kat skola sec 2 tu pun byk cerita... adik aku pernah nmpk cik pon masa dia tido skola, ada fire camp kot...

tapi kira berani gak korang adik beradik ni selalu je terserempak huhu....emm adik ko dulu sek kat seksyn 2 tu ke? tgk cik poc lagi dia nampakkk dahla mlm tadi aku mimpi cik poc jugakk

97# pinktriangle
adik beradik mmg skola situ, akak aku jek skola sec 11. bleh kata yg dia jumpa kat skola tu 1st time tgk antu...

ya ke 1st time? kiranya start adik ko boleh nampak2 ni masa dia sek men lah ek? lama gak tu kan tapi kalo dia dah selalu nampak dia dah boleh handle dah nak hadapi semua tu sbb benda ni mmg berada dimana2 n xkira waktu kan

99# pinktriangle
gitulah gamaknya... tp bukan everytime. kalo everytime mau gile jdnye, yelah nk bt keje kat opis pun seblah screen ada dak kecik tgk ko bt keje for sure keje x abih. ada saudara mara cerita yg kemungkinan adik aku saka nk masuk, sbb tu yg bleh nmpk... aku x sure betul atau tak, based on apa yg aku dgr je.

25# suebb Isk, kepale tergolek..kalo aku dah mencicit lari dah..dah x pk ape2, janji blah!