CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: ujang

Pencinta Kucing ..Awas !!! Funny n Ngeri !

ni nuwull nak cerita.masa mula2 bela kucing.amik anak kucing 2 dari rumah kawan mak..anak kucing ni ada ibu dia lg.mula2 ambik kucing ni senyap je,x nak mkn,minum..pas2 malam tu,dia x berhenti mengiau smpai aku x boleh tdo.dia berak dlm bilik,dia menyorok belakang dapur gas...tension btol,kalah jaga anak tengah2 mlm..last sekali kurung dia dlm cage.baru dia senyap.and now,dia dah ok dah...manja dgn kitorang semua..

masa kecik dlu my younger brother pnah msukkan ank kucen dlm tupperware n peti ais..
yg dlm tupperw ...
zaliyana Post at 7-5-2010 02:23 AM

aku pon kecik2 masokkan kucing dalam freezer..tp kejap jee.... beberape saat je..sbb suke pgg tangan dia sejuk..bulu dia sejuk... skali kantoi ngan mama mase ngah nak sumbat kucing... hahahah pastu terus insaff....

Reply 22# krepek_pisang

hahaha...slmt kucen tu x mati..kalo x sian dia..

isk3....ngeri gile cite TT.....

btw, cite sy lak...masa kucing sy Nub (RIP-male cat), kecik dulu, die mmg tido ats katil ngan sy...so, nk jd cite..beberapa ari lepas besday die, amik tilam baby adik bongsu, jadi tilam die...yg bikin kelkar x igta dunia tu, bile die xmo tido atas katil...tapi nk tidur di celah "gunung rapat"....wa segan sungguh laa...hahahah

satu lagi kisah, berlaku beberapa minggu lepas, sy baru dpt sekor kitten, dr makcik...die ni maybe xpenah idup ngan kucing2 lain...so kitorg bagi die duk dlm umah....masa tu, sy tgh kemas ruang tamu & die kt dapur...masa sy pi dapur tu, sy nmpk die main2 ngan cik siti...sy jerit laa....yg kitten sy tu...terkejut n terus langgar pintu bilik air...aduh laaa...

Salam...

Ingat nak merged dgn topic tido dgn kucing..tp nanti tak ramai pulak yang alert ...ter ...
ujang Post at 17-4-2010 18:50

saya pun pernah terjadi kejadian anak kucing mati terhimpit.. Alkisahnye..kucing kesayangan saya omey baru beranak..seko aje anaknye.. Malam 2 omey leh angkut anak dia tido kat atas katil gan saya..omey memang xbiasa tdo kat tempat lain.. Tengahmalam tu saya terbangun..nengok dah lembik n xdak dengupan jantung..saya pun panik ar.. Cepat2 saya tekan jari saya kat dada ank kucing 2..konon nak wat cpr la.. Cam xcaye bila pas 5minit dada dia berombak lek..dia idup.. Tapi lepas 2 ari, omey buat lek..dia bawak lagi anaknye..n kali ni anak kucing 2 mati bawah badan saya..sedih..

ada lagi 1 kisah kucing saya yg nakal.. Ari minggu..saya gah syok2 baring kuak lentang nengok tv.. 3 ekor kucing saya gah main kejor2..tetiba aje seko berlari n terus melompat atas dada saya..n yang 2 ekor lagi pun ikut sama wat aksi akrobatik atas dada saya..aduh sakitnye dada saya masa 2..udah ler ketiga tiga kucing 2 berat2 belaka..family yang sempat menyaksikan adegan tersebut,terus ketawa x ingat dunia..he..he..he..

Follow Us
saya pun pernah terjadi kejadian anak kucing mati terhimpit.. Alkisahnye..kucing kesayanga ...
spiderlily Post at 20-5-2010 12:25

sedihkan

12
Return to list New