CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fieza-mira

MISTERI LEBUHRAYA KARAK: Urban Legend -MERGED

jalan gua musang ke kl dah lama ada la...apsal lak 1999 baru siap??
tp tu dlu jalan lama ada lekok2...

bosar nye klawar..
membesar sihat bagai juara..
kalau raja dia dah kena tangkap,abis la..
berlaku perebutan kuasa pas ni..

Reply 213# rayyanrafael

ish..ish....macam2 menakutkan cerita dalam hutan ni...mungkin orang asli lebih mengetahui kan...

Mcm pernah tgk je citer nie dlm Discovery Channel - Death Raptor aka Owl Man

Cuba klik nie :-

http://www.youtube.com/watch?v=RxXcC27cifI

huhu berkobar-kobar aku nk respon kt thread ni..
aku rase bnde ni mmg terjadi,,dan mak aku pon pernah hampir2 mengalami kejadian ni

mak aku citer,,dlu waktu kakak n abg aku msh kecik lg kire dlm akhir 80an kot..
pernah la mase fmily aku otw nk ke terengganu,ade satu makhluk yg ala2 batman tu terbang kt sebelah kereta kitorang..saiz nya hampir sama mcm saiz org dewasa..mmg sgt bsar la dan serupa mcm kelawar..dia terbang btol2 sebelah kereta..mak ayah aku mmg da cuak jgk mase tu tp mak aku dok bace ayat byk2 kali mintak jauh apa2 bahaya dan akhirnya makhluk tu pon lari tah ke mane..

so,,moral nya,,aku rase makhluk ni mmg wujud cuma jarang2 je org nampak..dan tak mustahil jgk ade org yg pernah jd mangsa makhluk ni..wallahualam..

Reply 223# dewi_anastasia

Yup. Orang asli pun banyak yang mempunyai misteri dan kepercayaan tersendiri

Follow Us
tp yg iyanie dgr cite, dekat grik tu lah.. kereta family ni rosak n laki dia ni g tgk.. bini dia dah ...
iyanie Post at 23-5-2010 12:25

dengar citer dari mak sama macam yg ilyanie citer. tapi mak citer, dia cakap yg terlibat tuh pasangan suami isteri melayu yang baru kawen. masa tuh kete rosak & husband dia nak turun tengok kete. last2 kena makan. seram oh..

sebab tuh la bila balik kampung lalu karak highway, kteorang mesti lalu sebelum kul 10 malam.

ni jeepers creepers ni, conform

pakcik kawan aku kerja polis dekat satu daerah dekat perak.

masa dia jadi prebet polis tahun 70an dulu dia ditugaskan dekat satu daerah dekat negeri perak jugak.

zaman tu mid-70s, paham2la...R&R takde, highway takde...lampu jalan pun byk area takde.

so kalau "panggilan alam" tu kenala improvise cari port mana2 dekat tepi2 jalan tu.

nak dijadikan cerita, pada satu hari ni dia terima kes kemalangan. Time tu dalam pkl 8 malam. Dia pun pergila ke tempat kejadian, sampai je dekat situ, ramai dah org berkerumun...macam biasala orang malaysia kan suka tengok eksiden

pakcik kawan aku ni kenala buat parameter, nak halang org ramai dari dekat dengan kawasan kejadian. Tapi kes eksiden ni agak menyayat hati lah.

dia cakap bini si mati tu tanak keluar dari kereta, dia kata nak tunggu sampai laki dia sampai. Polis2 dgn org2 yg terlibat menguruskan tempat kejadian pujuk si bini ni keluar kereta tapi dia tetap degil, peluk anak dia cakap tanak keluar kereta.

sampaila org bagitau yg laki dia dah mati kena langgar lari. Alkisahnya, satu famili ni nak balik kampong sebab dah dekat nak raya. Lepas berbuka terus la balik kg dekat utara. Sekali si laki ni nak terkencing plak, disebabkan takda R&R, berhenti la dekat tepi jalan. Dekat area yg dia berhenti tu, ada macam mata air ...kiranya zaman sekarang ni, mcm korang nampak org berhenti tepi highway ambik air kat bukit2 yg ditarah tu, lebih kurang macam tu lah...so boleh beristinjak la kiranya...

masa nak seberang jalan tu...gedegum!!!..si laki kena langgar...kes langgar lari sebab org yg langgar tu dah takda...si laki dah pesan kat bini, jangan buka pintu sampai dia tiba...nak jaga amanat laki dia gamaknya dia stay je lah dalam kereta tu dengan setianya...

org kampung yg nak pegi mesjid semayang terawikh, nampak la mayat si laki terbongkang tengah jalan...disebabkan kampung tu tak pernah ada kes2 macam tu, dah jadi macam funfair dah tempat kejadian tu...satu kampung datang kerumun tengok, pakcik kawan aku tu la cakap..

last2 beralah jugakla si bini...polis2 kat situ cakap, bila keluar dari kereta jangan pandang belakang, bila dah bagitau macam tu mestilah org lagi nak tengok ye tak...bila dia toleh je kepala tengok mayat laki dia kepala hancur tertiarap atas jalan..terus meroyan bini dia..org ckp kuat gila si bini tu menjerit sampai satu kampung tu boleh dengar..which is understandable lah sebab dah semua org kampung datang tertonggok kt situ of course lah satu kampung boleh dengar...

so dalam report polis, si laki kena langgar lari oleh unknown vehicle...tapi bila pakcik kawan aku ni lepak minum kopi dekat kedai kopi melayu (time tu mamak tak wujud lagi), macam2 version dia dengar pasal eksiden tu...

version paling famous is yang korang dengar skrg ni lah...ada makhluk hentak kepala si laki atas bumbung kereta...langsuir lah...pontianak la...macam2...biasala kan org kampong, suka la caya benda2 macam ni..bila cerita dah bertukar tangan, lagi exaggerated la jadinya...sampai ada cerita si laki ni ada buat deal dgn kerajaan jembalang tanah tapi dia tak tunaikan janji so jembalang tanah balas dendam ...padahal org yg eksiden tu bkn org area situ pun, macamana org kampong tu boleh came up dgn versi tu pun tak tau..

ada yg claim nampak makhluk berkepak grab si laki tu, geget kepala then hentak2 mayat kat bumbung kereta suruh bini dia keluar...pakcik kawan aku ni gelak je lah..

dia anggap just ignorance org kampong kat situ jer...last2 dia sendiri tak caye camana boleh tersebar kisah eksiden versi exaggerated satu malaysia...end up jadi urban legend...

masa tu aku ikut kawan aku ni balik kampong dia sebab nak buat esaimen kajian sejarah tempatan ....lepak rumah pakcik dia ni then borak punya borak terkeluar la cerita ni...since then aku just dengar kisah2 urban legend ni for fun je sbb most of the cases these stories are nothing but an exaggerated version of a normal tragedy.

ni zaman aku sekolah menengah dulu la...pakcik kawan aku tu pun dah berapa tahun meninggal...

since then everytime aku dengar pasal urban myth ni..aku tersenyum sorang2...sebab aku tau kisah sebenar dan org yg ada dekat situ when the said stories actually took place.

conclusion is...kebanyakan urban legend adalah samada fabrication ataupun exaggerated version of an actual normal accident cases.

ooo gituu rupenye kesah sebenar..

rupe nye kisah2 nie ditokok tambah jelr......

mana ilah?

ni jeepers creepers ni, conform
sekngucing Post at 4-12-2010 19:58

jeepers creepers versi malaya tapi siyes la...citer ni mmg top...kesahihan cite masih dlm misteri...

pakcik kawan aku kerja polis dekat satu daerah dekat perak.

masa dia jadi prebet polis tahun 70an ...
cmf_king_kong Post at 5-12-2010 00:45

polis mana ada prebet da...konstabel!

Apa2hal camtu le camne cerita2 urban legend berkembang......

Dan satu lagi pandangan aku la....katakan cerita ni betul kat Karak Highway...ada kemungkinan yang laki tu kena keroyok harimau..ye la masa tu hutan tebal lagi, banyak lagi....bukan hantu ke, kitogha ke....masih logik la
Tapi tu tahun 70an la..ni dah 30 tahun lebih dah....amazing how urban legends persists

manala aku tau prebet..dah dia cakap macam tu...kot dia cakap dia inspektor jeneral polis pun aku caya kot

mana ilah?
nadiswake Post at 6-12-2010 00:04

naper napa ilah disebut nie....patutlah tersedak

naper napa ilah disebut nie....patutlah tersedak
ilahkhatibrani Post at 6-12-2010 11:37

salam ilah ....ape mcm arini...sihat?

salam ilah ....ape mcm arini...sihat?
mrJOKERfromHELL Post at 6-12-2010 11:39

salam uncle..

alhamdullilah sihat....

(he..he..sowi OFFTOPIC )

Reply 229# cmf_king_kong

entah kenapa aku rasa versi ni yg paling tepat...