CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: gunblade712

[MULTI] Prince of Persia Forgotten Sands

huhu bg aku game ni ok huhu xbox 360 aku sampai panas hahhah

Post Last Edit by naen at 22-7-2010 21:43

ohh okay .. game ni ada kat NDS gak sebenarnya ..
gamecontrol macam PoP the fallen king - gerakkan prince tu guna stylus 100%
sangat leceh .. so dah delete .. ahaha

ntok PSP plak - dah start main balik & dah pun stop main lg skali
(sbb tersangkut kat stage 'RUN' @treasure room kot? ahahaha)

takat yg aku main ni .. ok aa kot .. cuma masalah timing
(rasanya leh dapat 3 pusingan full sblom sand yg dibekukan [pole] tu kembali normal)
pastu ntok yg 1st timer/yg tak biasa - mungkin xbape sure nak buat apa
esp bila view camera tu jadi dari jauh - gambar jadik sangat kecik ok!
so agak susah nak nampak kesan kat dinding (ntok lari kat dinding tu aa), dll
jadiknya .. kadang tu tak tau nak buat apa & stage 'RUN' jadik amat sukar! ahaha

HELEM .. pasal nak control helem ni pulak .. haihhh~
kena timing bila nak lepas L --> lompat --> L lagi skali (ntok freezekan sand)
& kena fikir jugak pasal timing+decide nak bekukan trap yg mana ntok proceed ..

haihhhh~ gugur rambut aku!!! apapun, ok aa jugak game ni .. classic!

aku main game ni kat psp.. skrg dah sampai stage terakhir.. stop main jap sbb macam sayang nak habiskan.. yg aku boleh komen pasal game ni ialah: gameplay yg agak menarik.. classic! tapi battlesystem agak kureng la.. repeattive.. terutamanya boss battle.. untuk yg tak biasa ataupun ada sedikit nervous/panic attack, mungkin ada sikit kesukaran utk main game ni.. timing utk control helem pun mula2 tu agak susah..

tapi ada satu stage dalam game ni yg amat la susah.. aku habiskan masa 2 minggu lebih nak lepas stage ni! kat treasure room, trap room.. ohh ye, game ni dapat score yg rendah kat ign sebab reviewer tu tak boleh nak lepas2 stage ni la! teruk betul la reviewer tu.. hahaha!

But during one of the sections where the Prince must escape a rolling boulder, the difficulty ramps up significantly. In fact the section requires such expert timing that after more than 50 tries I still couldn't advance through the level. I do know that I found myself near the end of the game unable to continue, and almost unable to remember what was so enjoyable about the game in the first place.

So while I'm sure it's technically possible to advance past this section, it certainly left me with a bad taste in my mouth. And while I have nothing against extreme difficulty, it should at least be consistent across the game.

Gameplay [Score : 6.0]
The platforming is great aside from the horribly difficult section. Boss fights and combat are throwaways.

Overall [Score : 6.0]
PASSABLE

kesimpulannya.. aku rasa game ni playable la.. takde la teruk sangat, takde la wow sangat.. aside from stage yg amat sukar tu, game ni boleh dikatakan 'senang'.. cuma 3d enviroment tu kadang2 buatkan agak sukar utk kita tau nak pergi mana & buat apa.. overall : okay!

Rate

1

Reply 22# naen

aku pun tersangkut agak lama kat stage tu.. jadi.. rasanya normal la kot.. kalau search/baca kat google pun, ramai jugak yg sangkut kat treasure room tu

aku follow gile game ni. tp ini antara version yg mengecewakan, sama dgn versi yg sblm ni.
antara yg bt aku frust:

- tak byk akrobatik
- storyline n puzzle sgt simple
- takde pgerakan kombo
- takde boss yg mcabar

hanya level last time tgh lawan dgn big boss je yg plg mencabar ketajaman penglihatan dan kepantasan tangan menekan button. thats all. yg lain...mengecewakan.

my verdict if out of 5... aku bg 2 je
(played on xbox platform)

Rate

1

aku main abis game ni dalam seminggu kot.. long long time ago.  ok la. not bad.

Follow Us
aku main game ni kat PSP. dah ada orang bagi review pasal treasure room yg susah amat tu. jadi aku skip la part tu.

game ni ada bug jugak kat PSP. kadang2 background jadi purple/hijau/kuning. jadi, nak tak nak, kena restart la. selalunya lepas restart, masalah tu hilang. lagi satu. masa boss stage pun kadang2 ada bug jugak. kalau prince ter'mati', recallnya ada bug. prince ni kadang2 hidup balik kat 'bawah stage' atau 'bawah tanah'. tak boleh buat pape. move je, prince akan 'jatuh' sambil menjerit. terus mati. & recall lagi sekali, masih akan hidup kembali kat tempat yg sama. bukan kat atas tanah/stage utk lawan boss tu.

pasal treasure room tu jugak. utk stage trap. tipsnya lari je laju2, sampai kat hujung tebing baru tekan jump. sama jugak bila part berpaut kat tiang yg jatuh. jangan buang masa panjat ke bahagian atas tiang. terus je lompat kat tiang yg seterusnya. kalau timing kita tepat, memang boleh lepas stage tu. masalahnya timbul kalau kita terlalu cepat atau terlalu lambat la.

& kalau la lepas stage treasure room, sambung je terus ke stage the furnace. keep the momentum. stage the furnace akan menjadi sangat senang dengan segala adrenaline rush tu. macam aku, masa main tu boleh lepas terus ke 2 stage. & stop kat ethereal world ahihud. yg tu stage terakhir la.

stage terakhir ni. adrenaline rush jugak. banyak parts yg time attack. lepas tu segala tiang, pole, platform pulak akan pecah kalau kita stay lama sangat kat situ. so... mungkin agak kelam kabut sikit la kot. jangan risau pasal 'kehilangan' helem kat awal2 world tu. sbb tak berguna sangat pun.

so... bagi aku la. game ni menghiburkan & jugak mentensionkan. menarik jugak la sbb dah lama tak main game sidescroll ni. cuma agak kecewa dgn pergerakan lawan & bosses yg berulang2 (repeatative). so agak kurang mencabar la.

Rate

1

lupa nak cakap. utk yg main versi PSP. utk upgrade tu kan. aku dah main game ni 2x. dan buat bandingan jugak. kalau upgrade martial/combat skills sahaja, akan lebih mudah nak proceed sampai habis. kalau upgrade HP sahaja, susah sikit. kena buat pilihan la. martial/combat skills gunakan lebih banyak points. HP lebih sikit. recalls points akan tetap bertambah walaupun HP bar kita pendek, so jangan risau.

aku memang upgrade martial/combat skills je. sbb aku fikir, kalau dah terkena trap/terjatuh, memang mati je terus, tak payah tengok health bar yg panjang2 tu pun. so, kalau ada martial/combat skills, akan lebih menjimatkan masa utk lawan, lebih2 lagi dgn 'Healer'. leceh amat, sbb 'Healer' ni ada shield. & masa stage the furnace, siap ada 2 'Healer' yg kita kena lawan sekaligus.

kesimpulannya, upgrade la martial/combat skills utk memudahkan perjalanan. lepas tu, kalau ada lebih2, upgrade la HP bar.

Rate

1

aku pun masa memula main tu pi upgrade hp .. pastu .. adehh

sangat aa susah nak proceed .. amek masa yg lama ntok lawan
pdhal kalau dah mati tu, mati gak aa kan .. ampeh tol aa

so aku restart aa - kali ni upgrade combat skill lak
memang nampak beza sgt aa - terutamanya skill bullet (panjat dinding) tu
mmg sangat berguna .. +sonok tgk special effect ntok final skill tu - menarik!

skill 'flying saber' (no 4) pun best & memudahkan jugak. yg jump & vertical slash tu. final skill 'cyclone' pun best jugak. cuma part nak isi overdrive bar tu la. masalah aku, sebelum sempat nak cyclone, enemy dah mati dulu. lepas tu terlupa bar dah penuh, masih jugak gigih guna skills yg lain. sudahnya sampai ke sudah tak guna pun cyclone tu.

apa barang main upgrade

nk menyampuk jap eh.. walaupon i bukan gamer tegar, tp tertengok movie prince of persia aritu... best owh~~

12
Return to list New