CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 41724|Reply: 109

Ciki beranak songsang.. baby dah mati..terpaksa emergency surgery

Salam semua..
Sekadar berkongsi cerita..dan iktibar.
Hari ini.. ciki terpaksa di bawa ke klinik untuk di bedah..
Rakan-rakan sepejabat yg tak suka kucing ada yang gelak gembira mendengar aku susah hati kerana kucing sakit nak bersalin.
Fikirku proses bersalin ciki normal dan ambil masa kerana masa bersalin yg dulu, seekor malam...seekor pagi..
Dari Sabtu ku lihat ciki duduk sana sini.. darah menitis.sana sini. ku berikan dia tempat bersalin.. semalam.. nampak macam daging.. rupa 2 kaki dah terjulur keluar.. ciki tak tahu dan tak boleh teran/push keluar babynya.. mungkin dia dah tak rasa apa apa. Sampai pagi ini masih terjuntai lagi kaki baby.. mesti baby dah mati.
Pergi kerja pun tak senang.. ada yang paksa balik dan bawak ciki ke klinik.. kesian dia tersiksa.. tapi apa daya ku..
Perbelanjaan besar..mencecah rm 700.00 . memang tak mampu nak bayar .. gaji pun tak besar. Belanja harian pun tersekat.. tapi tak kan ku biarkan ciki mati dan babynya reput dlm perut..
Mujur ada yg nasihat.. sama seperti manusia.. baby songsang  yg reput akan menjadi side effect pada si ibu dan si ibu boleh mati.
mahu tak mahu.. aku terpaksa bawa ciki ke klinik utk pembedahan demi nyawa ciki. terpaksa bayar RM 200 sebagai pendahuluan.
Bakinya.. tak tau berapa lagi.. harap tak la sampai 700 seperti kata mula doktor.. atau ada sedikit diskaun.. dan kurang sikit beban ku..
Ciki di beri IV (tak faham la apa tu) tapi macam dimasukkan drip utk tenaga.. dalam jam 2.20 mungkin.. pembedahan bermula.. sehingga tamat jam 3. aku tak sanggup meninggal ciki..untuk balik ke pejabat.. keluar dari klinik saja.. aku dah mula sebak.. Ya Allah.. jangan lah Kau ambil nyawa ciki.. sembuhkan la dia sediakala.. duduk diruang legar klinik sampai habis pembedahan.
Doktor beritahu baby dah reput dan bernanah.. tapi dah dibuang. Peranakan ciki pun di kembirikan.. sebab dah sekali pembedahan. Bila ditanya keselamatan si ibu.. Syukur Alhamdullillah.. Ciki selamat.. tapi dalam keadaan sedar dan mengantuk dan masih lemah dan menggigil.. kesian ciki.. ciki tinggal di klinik sehari 2 di wad untuk rawatan lanjut..

Kawan-kawan.. .. mohon doakan ciki pulih sediakala..

Dan daku sedang memikirkan bayaran selanjutnya.. berapa.. dan bagaimana dan dimana punca..
cuma fikiranku.. duit boleh dicari.. tapi ku tak mahu membeban diriku dengan azab dosa kerana menanggung azab sakit ciki yg tak dapat mengeluarkan babynya yang songsang..dan membahayakan nyawa ciki..

Moga Allah memudahkan masalahku.. Aminn..

my cat dulu pregnant tp after 3months x deliver pun..
then bile tgk ade kesan darah kat mane2 je dia duk, then we all bw g doc..
rupenye anak smua dah mati dlm perut n tgl tulang je n tulang tu yg cucuk dlm perut bg bleeding.. kesian sgt2..mmg bleh mati.. then doc ckp kena operate..
so we all agree je n dorg kluar kan tulang tu..tp yg sedih nya cat dh xbleh prenant lg..
dia dh mandul coz if pregnant lg, mayb dia bleh mati..
i doakan yr ciki selamat

huhuhu...i pon doakan ciki slamat.siannya dia..sakit tp xleh ckp betapa sakitnya dia...good job 4u..sib baik u amik keputusan betul bwk ciki p operate.xpala....moga2 ciki makin sihat. U pon take care la..jgn runsing2 taw...I'Allah, sayang kita kat makhluk ni ada habuanNya esok sbb kucing nih sentiasa mendoakan tuannya...

tingat my cat!!!

Reply 2# shazm85

Terima kasih shaz kerana mendoakan ciki.. moga ciki sembuh.. balik kerja ni.. nak pegi melawat dia di klinik..lepas ni.. kenalah jaga luka dia moga cepat sembuh luar dan dalam.

kucing yang ceritakan tu sihat hari ini ?

Terima kasih juga kepada doktor yang menyelamatkan ciki.. budi mu ku kenang

mulianya tindakan ko haniz.... mudah2an Allah murahkan rezeki ko selalu; and semoga si ciki selamat....

citer tt same sgt ngan citer stila la! xde lebih, xde kurg! exactly d same...
n guess what...name kucing kte pn nk dekat2 same ngan kucing tt...name kucing TIKI....

sedih kan bile kucing kte dlm keadaan mcm tu... xpela...yg pnting kucing kte slamat...mmg sedih bile pk yg anak2 die x survive...tp redha je......

Follow Us
huhuhu...i pon doakan ciki slamat.siannya dia..sakit tp xleh ckp betapa sakitnya dia...good job 4u.. ...
mirasz_v9 Post at 26-5-2010 02:32

Terima kasih mirasz,

betul.. kucing kucing ni kalau dia sakit pun.. apa daya dia nak minta kita tolong .. cuma saya lihat dari kelip mata dia.. dan miaw pelahan dia.. mengatakan dia sakit.. sakit maa..

tengahari semalam selepas dapat keizinan time off, sampai je kat rumah.. cakap ngan ciki.. maa nak bawak ciki jumpa doktor.. ciki ok ye.. sabar.. masa dalam career tu pun walau carrier tu pintunya dah patah.. ciki diam aje dalam carrier.. dia tak sikit pun takut dan nak lompat keluar.. cuma saya dah tutup carrier tu dengan tuala.. sebelum di serahkan pada doktor bius dia.. sempat saya cium muka ciki.. kiranya itu kali terakhir saya dengannya.. amat risau semalam.. antara nyawa dan budget nak jaga. assistant nya pulak kata kes ini susah sikit tapi cuba buat jugak la sedaya upaya.. itu yg tambah lagi susah hati..terus tak masuk pejabat dah.. nasib kawan kawan semua faham..

memang ciki amat sakit.. kaki dia mengeletar menahan sakit.. tak sabar nak tunggu petang ni.. nak melawat dia..

Reply 5# obelisk

obelisk. terima kasih..
saya ni tak la baik sangat.. jgn la kata mulianya hati.. saya cuma buat yang terbaik utk anak anak saya.. tak sampai hati nak membiarkan dia menderita.. dan kita pulak tanggung dosa..saya tak sanggup ciki keras di rumah.. dan saya pulak nak kebumikan dia kerana mati sakitnya..
dan jugak. saya tak mahu anak dia yg dah umur 7 bulan tu tak ada mak.

tak apa la.. duit boleh dicari..

aduh menitik mata saya , saya doakan ciki selamat, boleh bagi akaun no. aybank tak? nak sedekah sedikit takat yg saya mampu tak banyak pon sy harap dpt kurangkan beban awk, sy faham sbb sy pon bergaji kecil tapi niat nak menolong kucing terbiar mmg tinggi

Reply 9# moimed

a'aah setuju. nak bagi sumbangan jugak, harap dpt ringankan beban haniz..

masih nunggu haniz pm no. akaun, kwn2 yg mana nak bantu tuh blh la kita pakat buat derma kilat utk "Tabung si Ciki" sikit pon dihrap dapat meringankan beban yg ditanggung

Post Last Edit by haniz98 at 26-5-2010 12:45

Ya Allah...
Moimed, obelisk,

Tujuan saya buat thread kisah cici ni.. bukan la. nak meminta-minta duit dan belas orang ..
saya ni jenis susah nak minta minta duit orang. susah macam mana pun saya cuma pinjam duit (niat pinjam) dan akan bayar balik .. tu pun pada kawan kawan rapat jer..

Saya cuma minta doakan cici sembuh pun dah syukur alhamdullillah..
Entah-entah kawan kawan di sana pun ada masalah kewangan..
saya tulis untuk iktibar. jgn jadi macam kes ciki.. segeralah bawa jumpa vet..

ishhh.. beratnya hati.. nak bagi no akaun.. malu.. nanti orang kata.. kita minta duit.. nanti orang kata..kita nak ambik kesempatan.. guna kes cici utk kaut duit orang.. maklumlah.. zaman sekarang ni banyak penipuan..
kawan-kawan semua saya tak pernah jumpa.. tapi sanggup pulak nak hulurkan duit sumbangan.. percaya kat saya ker..

nanti saya paste kan gambar ciki.. ada sikit gambar yg diambil sebelum operation dibuat.. ciki kena drip..
pagi ini tel doktor tadi.. tanya khabar ciki.. doktor kata.. nampak better sikit.. tp drip dia dah tercabut.. doktor akan hidangkan makanan makanan utk ciki pilih dan makan..

semua ni mesti berkat doa kalian.. syukur alhamdulillah..
ciki bukan lah kucing yg manja dengan saya.. tapi saya tak sampai hati aje nak biarkan dia sakit..

Tapi kalau dah niat kawan kawan nak bantu bayaran rawatan ciki.. saya anggap itu utk tabung ciki.. bukan kepentingan diri saya..
Syukur juga dapat kenalan kenalan yang baik hati di sini.. yg sangat prihatin..
Moga Allah memberkati niat semua..panjang dan berlipat ganda pahala dan rezeki..
Saya tak lupa pada yang membantu..Terima kasih teramat sangat.. tak dapat saya bayar dengan wang ringgit budi baik tu..

Nanti saya pm kan no akaun..

terasa jatuh maruah.. dah menyimpang jalan sampai bagaikan minta sedekah, minta simpati utk dapat kan wang..

Dulu kan ada staff kurang ajar di UM, masa tu kitorang buat projek untuk anak yatim then nak minta sponsor dari kompeni lah. Terpaksa pakai tel office yelah kan nak pakai tel sendiri mahal.

Then, masa tengah tel tu boleh plak minah staff kat situ cakap "Akak kan tak pernah nak minta2 duit kat orang ni", dalam hati aku memang bengong nak mampus akak ni.

Last2 aku sound dia, "saya mintak duit bukan untuk diri sendiri, tapi untuk orang lain. Orang lain tu pulak bukan orang2 kebanyakan, ni orang yang dah takder mak bapak dan tak pernah rasa kasih sayang mak bapak, kau tu lain lah anak orang kaya, bersyukurlah kalau dah ada jadi orang kaya jangan pandang hina pada orang lain"

Mulianya hati ciki, moga amalan ini membantu memudahkan ciki di akhirat kelak.

Post Last Edit by haniz98 at 26-5-2010 15:16

Reply 14# bobby2008

Bobby,..

mesti bobby pun kata saya bengong gak kann..

terasa pulak..
betul.. saya bukan jenis meminta minta.. apa pun masalah tanggung sendiri..kucing kucing tu la keluarga saya.

Reply 15# jazim

jazim.. terima kasih..  Doakan ciki sembuh cepat yer.. Amin...harap ciki boleh balik rumah hari ini..

Reply 18# penyo.

kakak...ciki camne harini?