CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hanalisa

Kereta Proton paling kurang problem? pls vote..

Salam Sejahtera,
Salam 1Malaysia,

Sukacita kami memaparkan berita baik kepada wanita-wanita yang ingin
menambahkan keanggunan di bahagian kewanitaan mereka.
Kami menawarkan produk terkini - krim tembam kelapa dara di mana
moderator DARSITA menjadi model nya.

Jelas..kemaluan DARSITA lebih tembam, lebih anggun, lebih
mempersona
dan lebih effective ketika bersama.

Kami dengan bangga melantik DARSITA menjadi model produk kami.

untuk tempahan, hubungi   
heslina@minyak-kelapa.com.my

# Atau PM pada amazed sebab sekarang DARSITA

berforum guna nick amazed.

SIGNATURE.......................................................................................................................
Luarbiasa ......anda lihat betul-betul....kemaluan DARSITA lebih tembam, lebih berseri,
dan lebih memberi kepuasan ketika bersama.

Salam Sejahtera,
Salam 1Malaysia,

Sukacita kami memaparkan berita baik kepada wanita-wanita yang ingin
menambahkan keanggunan di bahagian kewanitaan mereka.
Kami menawarkan produk terkini - krim tembam kelapa dara di mana
moderator DARSITA menjadi model nya.

Jelas..kemaluan DARSITA lebih tembam, lebih anggun, lebih
mempersona
dan lebih effective ketika bersama.

Kami dengan bangga melantik DARSITA menjadi model produk kami.

untuk tempahan, hubungi   
heslina@minyak-kelapa.com.my

# Atau PM pada amazed sebab sekarang DARSITA

berforum guna nick amazed.

SIGNATURE.......................................................................................................................
Luarbiasa ......anda lihat betul-betul....kemaluan DARSITA lebih tembam, lebih berseri,
dan lebih memberi kepuasan ketika bersama.

nak citer pengalaman leh?
mengenai keta saga blm ku..
selama yg kukenali..saga ku sangat berkelakuan baik..selama 2.8 tahun berkhidmat, alhamdulillah..tersangat happy dengan performance dan tak banyak kerenah..sesuai dengan jiwa sempoi ku..
kemudian, di satu pagi yang..masa tengah menunggu lampu trefik lite menukar ke kaler hijau..tiba2.. dari mode N..aku takleh nak tukar ke mode D..minyak x masuk plak dah
cuak giler..
selepas ketepikan keta aku tu..dengan banyak benda berlaku..rupenyer crank shaft sensored dia dah rosak..
yang aku heran tu..bila aku call proton i care and aku bagitau problem yang aku hadapi, terus dioarang dah ade jawapan.." oh itu crank shaft sensor dah rosak..sila hantar ke SC kami yang berdekatan"
rupenyer..memang proton dah tau crank shaft sensor dia memang senang rosak..siol la....
tibe-tibe aku rasa sentap dengan proton..how dare eh..
sian aku...
sib under warranty..tayah bayar..
tapi repairman tu ayat cam sial..bende2 elektronik ni mmg senang rosak..takleh nak expect bila n bagaima...maksudnyer..kalaupun tukar baru..tetap ade crank shaft leh rosak gak..
hangin jer dengar!!!
ni design isu la proton...tolongla wake up dgn bnde2 camni..

aku pakai gen 2 sedap jer berdesup.

no problem at all....

pd aku kualiti proton x de la teruk sgt

Post Last Edit by masterixs at 7-8-2011 14:54

Reply 183# huJanBaTu

Dari simptom yg awk cakap tue laa agaknya SC tahu apa yg problem.... Crankshat sensor nie ada dua jenis dlm pasaran satu chap proton made in Germany dan satu chap Mitsubishi dr MMC. Tak pasti laa mana satu yg reliable.....Benda nie mmg kira ada jangkahayat wear n tear tak baper pasti utk sampai berapa kilometer. Tapi kalau keta awk kira jarak KM mestilah tak sampai 100k KM kan. Ada member yg kena problem nie tapi keta dah masuk lebih 5 tahun laa KM dah lebih 100K KM...nasib2 lee kot. Mujur keta awk ada warrantty lagi.....

semalam aku ride kat jalan yg agak jem...kat depan aku sebijik gen 2...
ternampak air berombak2 lembut dalam kedua2 lampu belakang gen 2 tu...
teringat aku dengan janda lama aku...wira 1.5 (A) aeroback...lagi best, ada akuarium dalam ruang tayar spare...

Follow Us
my SIL masih guna iswara aeroback dia dan tak pernah ada masalah. our family first Saga megavalve tu pun kalau tak body dia dah berkurap...takdelah my brother jual, kereta bagus...bila dah lowered layan corner selamba aje.

cuma yg tak bestnya beli waja mahal... power window cam hampes. baiklah pakai tingkap pusing tu kancil aku punya power window pun tak pernah buat hal... eeee memalukan la waja ni!

sebelum ni aku pengguna proton tegar...dari proton saga lama, tukar satria, pastu wira, tukar pula p ...
zulka Post at 29-6-2011 15:58

haku dulu pong pengguna proton tegar gak.. dari iswara.. tukar putra.. putra tukar wira..

part proton memang macam cilanat quality dier.. contoh, power window utk wira.. kat market ader 2 version.. local made, ngan original proton punyer.. yg local made,  cam tak power sangat, saiz dier kecik sket dari ori.. pas tu, jangka hayat pong pendek gak.. tapi reger murah.. RM30 jer.. yg ori, power sebab magnet beso kot, sebab saiz beso.. jangka hayat panjang sket dari yg local made.. reger kalau kat SC proton, tak silap haku dalam RM180..

haku dulu, tukar parts kedai potong dari mitsubishi. lagi tahan lama dari ori proton biar pong bahan terpakai. tapi harga RM60 lar, motor, pas tu dipaksa beli  regulator dier sekali, part tu jarang rosak wehh..

Aduiii...nape la keter Proton SAGA Magma 12valve takleh include dlm ni...kalau ade, nescaya aku vote ...
PitMie Post at 16-11-2010 18:36

pelik a......citer saga magma bagus...tapi vote waja...

pelik a......citer saga magma bagus...tapi vote waja...
cikgu_cikgi Post at 12-9-2011 14:32

theheh.. ramai orang haku tanya, apsal bagus.. sebab bumper besi.. cehh.. asal bumper besi jer bagus ke?

model nie, anti rust dier cam ayam.. kalau jaga camner sekali pong area luar, karat tu kuar dari dalam..

aku first dlu pakai iswara aeroback 1.5 auto thn 99, mmg aku tak jaga sgt kereta tu dlu, minyak hitam kering pun tak amik port.. aku pakai sampai sekarang power window tak pernah ganti, suis2 semua berfungsi, alarm standard takde problem, boleh kata part2 elektronik semua tak pernah problem.. reverse sensor je yg kong sbb arwah ayah aku reverse sampai langgar merc..

then sbb enjin dah makan minyak hitam, aku tukar terus enjin masuk 1.8 manual, terus aku jaga kete tu betul2.. time tu problemnya mmg banyak la, tapi aku sendiri yang cari problem..

then sbb aku dah bertunang, kete iswara aku pun dah tak sesuai nak bawak on the road, lagipun nak dekat kawin da, aku n tunang aku beli persona elegance manual.. sebelum aku beli, aku tanya dulu member2 aku yg pakai.. so far aku berpuas hati ngan feedback diorang, ilmu nak menjaga pun aku dah ada banyak, boleh tau simptom2 sesuatu problem cam lower arm kong ke, ignition problem ke, gearbox problem ke..

so far aku bawak persona, mmg puas hati dari segi handling n NVH die.. senyap dan smooth..  cuma pickup n top mmg kalah teruk la dgn iswara 1.8 aku.. tp bila tang masuk corner, iswara aku yg jauh ketinggalan biarpun dah penuh dgn UR bar..

falsafah aku dalam menjaga kete, layan kete ni macam bini kita sendiri..
jgn cakap die teruk la, nak jual la, nak tukar enjin la.. nnti lagi byk meragam dia..
kawan aku pernah cakap menda2 camtu, dalam sebulan 3 kali kete dia towing..

aku suka proton,,,,,,dah jauh kami berjalan,,dah banyak dia membanggakan aku,,,,,sampai la janda wa tu dikenali sebagai VIRUS

kalau ikut pengalaman aku yg dah 6 tahun pakai wira SE.... so far takde major problem.... tp power windor tu jelah yg kelakau..... baru pakai 3 tahun, dah KO...spare part proton mahal giler... bkn bagus pun.... baik pi carik spare lain kat kedai2 lain jer...

timing belt tukar setelah 5 thn.... ni ekzos ada sket crack....kena tukar... tp betul la dh 6 thn pun.... lelain tu....xde apa...still puas hati gak la..

org2 proton nih bile la nk berenti tido.. udah2 le tu.. start la buat keghoje... nasib baik la kete2 import sume tu ha mahal x hengat dunia.. kalo tak mmg x hingin aku pakai proton.. choiii

aku suka proton,,,,,,dah jauh kami berjalan,,dah banyak dia membanggakan aku,,,,,sampai la janda wa  ...
kucingTomey Post at 16-9-2011 15:37

adakah awak virus yg ku kenal?..duk kuantan ke bro?

vote for persona...hehehe

dulu family aku pakai perdana 2.0 8 tahun...1999 - 2007
mak aku suruh tukar perdana sbb gear box....
alhamdulillah...window xde problem langsung....engine pon ok....kire xde major problem sepanjang 8 tahun tuh...aircond ok....lampu ok.....
masuk tahun ke-9...gearbox semcm....aku xtau aa gearbox tuh knapo...sbb xdrive sgt kete tuh....
rase sayang gak jual kete tuh.....sbb parent aku jaga kete tuh elok.....

proton yg jarang ada masalah ialah Proton Juara.....
apasal jarang ada masalah ? pasal ini kereta jarang laku.....
jarang org beli..jadi jaranglah ada masalah...

skrg aku pakai Wira...
problem ? biasalah ..korang pon da berjela diskas...

wira saya ada prob meter...meter minyak ngan temperature....
kena tukar meter baru RM210 termasuk upah....boring betol bila ada yg rosak...
tapi airkon pon nak kena servis..lepas servis bru sedap.....

hitung panjang...barang proton tak tahan dibandingkan ngan toyota.....
kurang protein agaknya

nk citer gak pengalaman menyakitkan ati & kepala otak aku selama aku guna persona~4 thn~bumbung atas(putih) ada kesan tompokan air,mmg byk gilerr..cm bocor kot..g sc,dorang kt kena kuar belanja s'diri...bln disember,tau laa kt Pahang ni musim ujan lebat,dlm keta aku banjir,siap aku blh cedok air guna mangkuk lagikk..mula2 aku x perasan jugak cos mulanya cuma karpet keta yg jadi basah2..esoknya,aku nk p keje,aku x perasan dlm keta ada air...bila aku masuk & duduk jer kt seat,abis lenjun kain aku...kasut anak aku yg ada dlm keta blh terapung tuhh,wt aku lbh sakit ati....tuhh x msk lagik benda2 minor yg rosak hampir tetiap bln.bak kata org,kering poket aku masa guna persona nehh.thn lepas,aku ambik keputusan utk jual keta tuh.pernah jugak,aku menangis time drive keta cos keta keta aku byk sgt probnya...