CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leotazz818

FOSTERING KITTEN & CATS - Pls share your experience.

kak leo,

rasanya dia nak let go semua.. sbb di situ tak boleh ada kucing..  apa apa pun ...
haniz98 Post at 11-2-2011 09:33

boleh ke di ambil gambar sekor2 & tempek kat forum, sbb sekurang2nye org yg nak adopt bole tgk gambarnye... biasa la haniz, unless org tu btol pk nak menolong melebihi dr segala... kita pk & cuba dr semua sudut.... jiran k leo pon tak membantu keadaan ni, kalau dak mau akak ambik 2-3 ekor.. tgk la dulu... akak ada plan B, kalau terdesak..

Reply 14# leotazz818

semalam ezan sms kata nak snap gambar dan email pada saya.. sbb sy suruh dia ambil gambar kucing kucing tu.. senang nak di iklankan.. tapi mungkin dia tengah sibuk kut.. nanti saya reminder dia lagi.. thank kak leo.  ..sampai pihak petshop pun saya dah inform minta war war kan. harap ezan tak marah saya jer.. memandai mandai.. (niat saya nak elakkan kucing kucing tu jer dari teraniaya)

ala kesiannye...umah moi nih pon byk je stray cats berkeliaran kat luar, mmg ada gak yg berak kat koridor, moi setakat bg makan kat bwh umah je la supaya dia tak biasa naik mkn kat umah, dulu moi bg depan umah org bising...kadang kalo dtg jenguk kat pintu moi bg je ...so far xde la dgr org dera kucing area umah moi nih...kucing stray pon byk kat area tong sampah nun...siap berkurap pon ada...

info terkini..

kata ezan dari sms nyer.. esok ada orang dari Ipoh nak datang adopt 7 ekor kucingnya..

Syukur alhamdullillah. Minggu depan ada sorang akan datang ambik sekor.

Tadi katanya ada baki lagi 6 ekor..

Syukur.. dan terima kasih diatas kerjasama, belas simpati orang ramai.
Moga usaha kita semua di rahmati oleh Allah dan di murahkan rezeki  kerana membantu menyelamatkan sahabat Nabi ini. Aminn..

Jadi kepada yang masih berminat tu.. jgn abaikan niat membantu.. terus kan.

Rate

1

saya dah call... minggu depan nak gi ambik. bawak my kids utk tengok kucing2 tu
weekend ni nak kena prepare laa kandang smua..ngan carrier nak bawak lam kereta.

Rate

1

weekend ni nak k ...
wa'ah Post at 11-2-2011 12:43

bagus..bagus.. lepas ambil kucing cik ezan, wa'ah ambil gambar ye.. tempek kat sini.. kita semua nak tgk..

Follow Us
info terkini..

kata ezan dari sms nyer.. esok ada orang dari Ipoh nak datang adopt 7 ekor kucingn ...
haniz98 Post at 11-2-2011 12:36

good job haniz! semuga usaha haniz ini akan mendapat ganjaran dr Allah swt... dah kpd mereka yg turut prihatin & membantu, setiap perbuatan baik ada balasan & ganjaran dr Allah.

weekend ni nak k ...
wa'ah Post at 11-2-2011 12:43

terima kasih wa'ah..

good job haniz! semuga usaha haniz ini akan mendapat ganjaran dr Allah swt... dah kpd mere ...
leotazz818 Post at 11-2-2011 13:43

Syukur Alhamdullillah..

Kita membantu setakat apa yg kita mampu..
Tak rugi apa apa pun.

Panjatkan doa pada Allah dan perbanyakkan Selawat atas Nabi Muhammad S.A.W. Moga hajat kita semua terkabul.

Syukur Alhamdullillah..

Kita membantu setakat apa yg kita mampu..
Tak rugi apa apa pun.  ...
haniz98 Post at 11-2-2011 13:49

insyaallah.. harap kesemua kucing cik ezan ada yg sudi yg ambil...

salam,

ni kucing yg saya ambik tadi ngan Ezan

tak bagi nama lagi. any idea????

Rate

1

assalamualaikum wa'ah..

Terima kasih kerana sanggup membantu ezan. Hanya ALLAH sahaja yang dapat membalas budi dan jasa awak membantu menyelamatkan kucing ini daripada menjadi mangsa keadaan.

Besar-besar kucing ezan yer.. sungguh kasihan.

Ada berapa lagi yg tinggal dengan ezan sekarang ni?

Post Last Edit by wa'ah at 15-2-2011 20:15

gigih saya meninjau bawah kereta cari yg female kaler oren tuh ...huhuhuh
last2 husband saya yg jumpa.
female ada 2 ekor anak kucing nya..tapi penakut kat org...dia org menyorok
yg saya ambik ni from satu ibu ada total 4 ekor...2 females 2 males
saya ambik sepasang...jadi tinggal sepasang lagi kittens. ngan ibu dia org laaa. plus sekor 3 yr old male DSH kaler putih
so total ngan Ezan skang ada 4

kesian kan kat kucing2 tu. apelah salah kite bela byk2 pstu org tak senang hati. tapi salah satu pn salah jugak kite sebab kalau tak dibenarkan bela kucing/haiwan, kite mcm cari pasal pulak kan. hoho. tapi ape2 pun alhamdulillah la kucing2 ni ade orang nak ambil.

Reply 26# wa'ah

syukur alhamdullillah.. dah berkurangan.. ada 4 ekor lagi.. dari 13 ekor.. walaupun mereka semua terpisah dari keluarga.. namun mereka terselamat daripada di siksa oleh manusia yg tak berhati perut.. walau pun salah penduduk membela binatang, tapi jangan lah melakukan penghinaan pada kucing.. dia tak kacau orang pun..

kalau dah tinggal 4 ekor ni.. harap ezan tak la..susah hati sangat.. insyaallah.. ada lagi insan yg membantu..

kepada semua yg membantu.. moga dilimpahi rezeki dan rahmat dari ALLAH. aminn..

salam,

ni kucing yg saya ambik tadi ngan Ezan

tak bagi nama lagi. any idea????
wa'ah Post at 15-2-2011 15:38

tahniah wa'ah... byk lg ke kucingnye?

gigih saya meninjau bawah kereta cari yg female kaler oren tuh ...huhuhuh
last2 husband saya yg jum ...
wa'ah Post at 15-2-2011 20:13

oooo.. bagus.. dah tak byk tu.... so ade progress tak? ada lg ke org nak ambil kucing2 tu?

tak tau ada org booked ke tak kucing yg lain tuh

kittens tu biasa hidup bebas. skang lak dok lam sangkar.. stress kittens tu..kesian dia.
mak bulu ni pon dah jadi stress jugak sebab kesian tapi tak berani nak lepaskan dulu..kang lari bercelabak tak tau mana pegi.

arrghhh...stressssssss

Post Last Edit by boocik04 at 16-2-2011 10:41

ini experience saya dan bila saya buat research kat internet memang di sahkan teori saya ni.

bila kita dah banyak sangat kucing stray di kawasan rumah, lebih baik kita neuter dari kita bagi orang atau buang kucing2 tu di tempat lain.
sebabnya ialah, bila kita pindahkan kucing2 tu di tempat lain, kucing baru akan datang ke kawasan itu dan buatkannya jadi kawasan mereka.

bila kita neuter kucing yang ada tu, kucing2 lain tak berani nak masuk kawasan itu kerana kucing yang sedia ada tu akan jadi lebih protective terhadap kawasan yang mereka duduki tu.
kucing2 yang kita dah neuter tu pun takkan bertambah bilangan populasinya...

saya selalu beri pandangan sebegini bila orang2 di kawasan rumah saya bising2 nak buang kucing2 stray di tempat lain....

walopung daku neh sukak bangat ngan kucen... tapi aku pun akan marah jugak kalau kucen org mai berak kat laman umah akuk...harap2 sesapa sajek yg bela kucen tu...train la kucen tu berak kat tpt yg sepatutnya...bukan berak kat laman umah jiran cam yg terjadik kat akuk...asal balik umah jek...ade la bertempek2 kat atas semen laman aku neh... nasib baik simen...senang nak cuci... kalau rumput?

tapi sape2 yg bulik kucen tu mmg tak patut la... patutnya...dah nampak kucen tu pi yak2 kat laman umah kita...bitaw jek la kat tuan kucen tu suh mai basuh...

cam daku neh... tak penah nampak kucen mana yg yak2 depan umah aku...tapi jiran akuk neh mmg banyak bela kucen... jadiknya aku cuci jek la sendiri sbb tadek bukti kucen dia yg yak2 kat laman umah akuk...