CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hazel23

berniaga - antara semangat dan modal

Post Last Edit by tuna_sandwic at 6-6-2012 11:15

ha ah
baru terperasan dgn tulisan elle gogo

tuna start bisnes tanpa modal satu sen pun, setakat air liur je
skang dgn duit sendiri daripada hasil bisnes dah ada premis sendiri, dah sewa premis luar, dah ada pekerja
pastu banyak pihak bank offer loan walaupun tak pernah apply... setakat ni paling tinggi diorang offer 50k je... tak banyak pun... siap tak perlu guarantor hapa benda tu semua... cuma diorang mintak statement je 3 bulan..
teruja nak terima tawaran diorang tapi... fikir fikir...

Alhamdulillah nie share sebagai pembakar semangat yang bru nk bermula...

Semangat dan modal bagi saye perlu seiring sebenarnya..saye nk mula start berniaga dr tahun 2005 lagi. tetapi tiada keberanian dan semangat utk berniaga. Tetapi belum terlambat utk berniaga dan start pada 2012.Allhamdulillah.. tak sangka tunjuk barang pada adik beradik sahaja dh dpt duit modal.. untung sikit2 takpe janji barang hbs... after that saye mula buat katalog n tunjuk pada staf ofis.. semua berminat. bwk ofis jgn ckp la... alhamdulillah tidak sangka brg bole laku.. saye sehingga hari ini belum sempt pun nk upload dlm facebook or blog brg kebykkn dh sold out..syukur sgt.So, pade siapa yg nk mulakn berniaga just ikut naluri hati anda dan semangat itu sgt penting sebenarnya

modal dan semangat mesti seiring...

boleh mula dgn modal yg minimum dan tanpa modal sekalipun.  mcm tuna modal nya air liur. saya plak modalnya akaun broadband dan sebijik laptop. baru  je mula 2010 tanpa sesen pun modal dalam bentuk RM.... alhamdulillah sekarang lepas le nak beli dapur. kaya tu belum le lagi, senang pun belum tapi boleh le bernafas

sebab tu semangat tu penting, sebab bila tak ada modal kena pikir macam mana nak buat sale tanpa modal dlm bentuk RM ni.  sebab saya buat online jadi kena guna semua kekuatan dan kuasa internet untuk buat sale.  tepek iklan sana sini, asal ada yg offer iklan free semua saya rembat.  banyak masa habis depan komputer.  kalau orang kata bisnes online ni mudah...goyang kaki je...duit terus masuk akaun...memang tipulah sebab masa mula2 start dulu saya spend masa sehari suntuk depan laptop.... susahnya hanya tuhan yang tahu

semangat kena kuat...saya ni pun beberapa kali pernah rasa down sesangat. tp alang2 dah mula buat.  teruskan je la. impian....suatu hari nanti ada kedai fizikal sendiri dan perjalanan tu masih jauh...