CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: juragan_malam

AKU.......SANGAT MISTERI!

Close [Copy link]
Salam Wak..

Waduh wak , dowo2 boco. Kesel la... Dino2 boco thread iki...
Baru aku tau ramai yg mengadapi perkara2 seperti ni..
Xla rase spt katak bwh tempurung...kikiki..
Aku nak tanya la wak... Nape Wong Jowo cara keje lain xmcm org melayu biase...
Rajin lain macam.. mcm wong cino..
Tapi selalu kene kutuk...hikhik..

Assalamualaikum...kabare, takziah dan alfatihah kepada keluarga yang
telah ditinggalkan...tak reti macamana nak mulakan.
yang pasti kita ada kena mengena....nak buka puasa dulu.
Kak Ngah apa khabar sekarang ye...

Salam perkenalan.. baru perasan ade dua tiga benang yg sangat menarik.. dah lame x jenguk board sini.. last bace cite dari princebrunei... ni pon baru smpi page 23.. jauh lagi nak kejar ni..

tima kaseh juragan n wife sbb sudi kongsi pengalaman korang..

bile bace cite TT ni teringat pengalaman aku dari kecik.. tapi hati ni berat je nak bercerita..

assalamulaikum.......terima kasih pemirsa sekalian....

penat tul ni....baru balik dari pantai hospital bangsar....tinggalkan cosmos yg demam ngan mama dia kat sana sbb x dapat bilik single...double bedded sempit sangat!

siang tadi memula p putra medical centre....mcm hampeh! so atas desakan dan tekanan dari 'orang2 protokol'....discharged kat sana ...admitted ke bangsar...so bak kata cosmos.."all body happy..."....

apahal lak anjing kat luar melolong2 ni? ni hari apa ni...bulan mengambang penuh...

Reply 2004# juragan_malam

wak.. aku rasa dari pantai bangsar baik pg assunta.. diorang jaga gile2.. ward plak aku rase assunta lagi best.. tapi assunta tv kne bayar len.. 1 ari 12 ke 8 hengget macamtu.. tapi citer same.. 11 ari aku dok sana.. sebelas hari aku tengok citer same.. macam hampeh.. huhu

Reply 2004# juragan_malam

lupe nak tanya.. cosmos demam panas ker? now condition macamane.. aku doakan dia cepat sembuh..

Follow Us
Post Last Edit by juragan_malam at 24-8-2010 02:47

Reply 2005# dinosour_27

assunta jauh sgt ler...lgpun si harith tu dah familiar ngan pantai and dokter azam tu..lgpun tok2 dia suruh admit situ....td bila dengar je kitaorang admitkan dia kat putra medical center...dengan sepantas panah arjuna diaorang datang!...."wak! i want you to tell the doctor to discharge him now and get the hell out off here! get him admitted at pantai and do the arrangement NOW!!!"
what 2 do...what 2 do......kang kalau x ikut kena daulah lak....

Reply 2007# dinosour_27

demam panas on and off....tg takut denggi...td dia dah bg syarat...1 black colored spiderman, 1 blue colored spiderman masa kat emergency time terjerit2 sakit pasang IV......bila nak naik bilik...tambah 1 big bumblebee and 1 big optimus prime and NO ultraman!...

Reply 2003# Nocturna

x pe....yg berat sama dipikul...yg ringan bro angkat la sorang2......tq!

Assalamualaikum...kabare, takziah dan alfatihah kepada keluarga yang
telah ditinggalkan...tak reti  ...
umisha Post at 23-8-2010 19:15

kak ngah aku?....alhamdulillah ok...baru dapat cucu...secara otomatik aku pun naik pangkat jadi datuk...hahhaha...tok su gile..

cuma dia cakap...lepas arwah abg ngah meninggal...pokok2 durian dia pun merajuk....tahun ni berbunga tapi x berbuah pun...

Salam Wak..

Waduh wak , dowo2 boco. Kesel la... Dino2 boco thread iki...
Baru aku tau ramai yg m ...
CariKnow Post at 23-8-2010 17:42

kok kesel-keselan....njalok pijet?

jawa rajin? biasanya yg rajin2 tu jawa yg dtg sini cari kerja and nak support family kat tanah jawa sana....dan beza ngan jawa tanah melayu ni...yg kat sini x la rajin sgt pun...biasanya kerja untuk cukup pangan je...kalau lebih tu...alhamdulillah..rejeki seret omong e..

tapi kalu nak kawan ngan indon2 ni....2 bangsa je yg aku boleh kawan...jawa ngan madura....jawa x mmg x berkira tp jgn amik kesempatan bahaya...madura kalau kita 'baik' ngan dia dia sanggup mati untuk kita...tp kalau musuh kita counter offer ngan diaorang....kita lak yg mati...hahhahhhaha....

Reply 1994# BabeYSHa

hahaha....bicha tanam bunga raya putih ke?...kalau ada pakai diamond, petik sekuntum..masukkan cincin dalam kuntum tu...pastu biarkan sampai bunga tu kering layu....bila buka balik, tengok la perubahan kat diamond tu..berseri2...

Salam perkenalan.. baru perasan ade dua tiga benang yg sangat menarik.. dah lame x jenguk board sini ...
Nocturna Post at 23-8-2010 22:53

ala bro.. citer jer.. leh kite share2 pengalaman kat sini

Reply  dinosour_27

demam panas on and off....tg takut denggi...td dia dah bg syarat...1 black co ...
juragan_malam Post at 24-8-2010 02:45

wahahahah.. selamat la.. sok pg carik kat amcorp mall.. sane ade banyak.. harge pun bukan jenis kerat leher.. tingkat 3.. sediakan uangnya saja ya pak.. lain ditanggung beres.. hahaha

Reply 1991# seeri_7843

dulu masa mak aku ada, mangga epal yg kat laman umah tu selalu berbuah x ikut musim....ada sorang posmen ni...anta surat umah aku...time tu wife dia pregnant, dia amik la 2-3 bijik mangga epal tu....selang sehari dia datang balik nak beli 2-3bijik sebab wife dia suka...mak pantang kalu orang nak beli2 kalu benda tu bukan untuk dijual....dia cakap ngan posmen tu....amik je x yah beli2...kalu xde org kat umah pun amik je...tapi dah adat manusia, orang memberi kita merasa, orang berbudi kita berbahasa...lepas2 tu kalau dia dtg umah amik mangga mesti dia bawak jajan...
sampai dekat bini dia bersalin...dia datang bgtau mak aku, mak pun siap buatkan air selusuh untuk wife dia...

time raya tu dia datang bawak bini dia ngan anak dia.........rupa2nya bini dia sedara kitaorang......hahhahahahhahaha lawak betul!

Reply 2008# juragan_malam

kalau dah macamtu.. takpela.. lagipun dah biase kat sane mesti dah rasi.. ape2 hal pun semoga cepat sembuh.. kene IV eh.. tu paling aku tak suke.. nak buang air pun nak kene heret bendalah tu.. nasib aku penakut.. kalau tak aku cabit sendiri jer.. heeheh

Reply 2015# dinosour_27

isk! aku beli yg cekai2 je...yg power2 tunggu dia besar sket...leh aku join sekali...dan lama aku ngidam nak kumpul watak2 anime punya collection.....hehehhhehe...

Reply  dinosour_27

isk! aku beli yg cekai2 je...yg power2 tunggu dia besar sket...leh aku j ...
juragan_malam Post at 24-8-2010 03:22

bende ni berantu wak.. lagi hantu dari hantu2 yang selalu kacau manusia.. haahah.. skali beli mesti nak bli yang lain.. nanti dah bli bukan la men sangat.. transform skali skala jer.. tapi kepuasan tu.. hahha.. tapi kene pakai pendinding kalau nak join benda2 ni.. pendinding telinga.. telinga mesti kebal bebelan dan sindiran.. hahaha

Reply  seeri_7843

dulu masa mak aku ada, mangga epal yg kat laman umah tu selalu berbuah x ikut  ...
juragan_malam Post at 24-8-2010 03:17

masa dok umah lama pun mak aku ade tanam mangga epal ni.. pokok kecik jer.. kadang2 sampai dahan dia nak kene tahan ngan kayu sebab besar sangat.. pastu terpaksa di alihkan sebab abah aku nak simen.. bile alih kuar pagar.. tak pnah dapat merasa.. sebab asyik kene rembat.. dia berbuah tak banyak tapi besar2.. so skarang ni mak aku tak amik pot dah.. kalau ade rezeki dapat la.. takde biar la.. hehehe.. lagipun kitorang dah pindah umah sebelah.. abah aku bli corner lot.. so pokok tu dah takde dekat depan umah kitorang la..

Reply 2019# dinosour_27

time tu kalau harith minat kumpul benda2 ni....rasanya aku ada alasan la kot....hahhahhahaha.....beli untuk anak!