CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: juragan_malam

AKU.......SANGAT MISTERI!

Close [Copy link]
Reply 136# BabeYSHa

yang pasal wife ni lom settle lagi sbb x tau apa yang kacau, esok nak p shah alam jumpa sorang ustaz ni...apa2 pun nanti aku update..yang bestnya petang tadi masa kol ustaz ni nak buat appointment...mula2 kol dia kul 3pm..tanya lah ustaz still buat rawatan lg ke? dia jwb "ya masih...ana tengah meeting lah...nanti ana telipon balik" mcm p'ramlee la pulak...ustaz ni x boss wife yg rekemen sbb kalu nak balik kg...xde masa kot..bila kul 5lebih..ustaz tu kol balik.. "assalamualaikum..""waalaikumsalam..""dah solat belum?waktu asar dah pendek ni, kalau belum cepat solat!""erk! belum ustaz..." wakakkakakkakkakkaka...kantoi gue..belum apa2 dah kena sound. hah! ni yang teringat masa dulu2 kat hostel...

teringat masa dulu2 kat hostel...

ada 1 ustaz ni, nama dia ustaz saripudin..dia ni mmg terrer! garang dia ya rabbi...kalau  dia kejut kitaorg time subuh tu...mcm nazi...sepak terajang tu...dah biasa sgt...rotan pasar malam dia tu aku rasa sebulan satu lori pun x cukup..sebab tiap2 hari mesti kena tukar! habis  pecah2 libas kat kitaorg sebab x reti2 nak bangun!..tapi itu semua untuk kebaikan kitaorg gak, dia ada cakap..."aku buat mcm ni sebab sayang kat korang, nanti bila korang dah xde kat sini atau aku xde, boleh ke korang bangun solat subuh tiap2 pagi? rotan aku ni kecik je kalau dibandingkan rotan kat sana nanti kalau korang lalai solat.." memdalam....sangat mendalam...

asrama kitaorg sebelah kuil hindu, xtau la samaada ada kaitan ngan kuil tu ke x...asrama ni mmg angker..satu ketika tu hantu2 dan jin2 kat asrama tu mcm tunjuk samseng, suka2 je nak muncul secara terang2an, suka2 je nak nyakat budak2 junior....salah 1 sbb, budak2 junior ni suka reka2 cerita yg bukan2...pantang hantu hostel2 ni...bila korang cerita..dah mcm puja dia org dan muncullah hantu2 baru...ikut rekaan cerita tu..contoh..budak bilik A crite dia nampak keranda berpusing dalam bilik..walhal sebelum2 tu xde org criter pasal tu..lepas 1 mulut ke 1 mulut....kompom benda tu muncul kat bilik B dan seterusnya..dan 1 sbb lg, aktiviti sumbang! mana hantu x suke....

kitaorang sebagai senior ni diwajib kan jaga bilik budak2 junior...1 bilik 2 senior kena jaga, sbb dah berlaku kes histeria dan lain2...mcm kena goyang katil, himpap etc...takut dia orang lompat bawah je, 4 tingkat tu.. aku pun ada la terkena tempias2nya,

1 mlm aku dok kat...bilik A (x ingat nama bilik), kat atas siling tu ada lubang...time tu kitaorg tgh main UNO, ntah macam mana aku terpandang lubang tu....series! sepasang mata merah menyala mcm bara apii dok tenung kat aku....so sebagai senior, aku cool je..."aku nak g tandas jap, korang main la dulu, kalu nak tido bc yasin dulu.." pelan2 aku kuar...stand by langkah seribu! dalam hati...mampos aku!mampos aku!..sampai kat tangga, nampak sekali lagi...sbb atas tangga 2 pun ada lubang...apalagi....aku pecut turun bawah! aku rasa mcm dah x cecah tangga aku lari....masuk dalam bilik, kelubung! member2 tanya...apasal? ko tinggal je bdk2 tu?...ah! lantak la...biasa aku berani, hari ni je aku takut!...hahhahhahhaha...malam tu sorang budak kena histeria dlm bilik tu..

ustaz aku ngan pak cik jaga(org kata dia ni pawang polis bukit aman tp low profile) ni ni yang settle kan...time tu kitaorg cuti sekolah so ada la sekerat budak2 yg tak balik sebab terikat ngan aktiviti sekolah...mcm band or sebgainya....diaorang cerita orang2 tua ni soh diaorang berkumpul kat court badminton..ngan warden dan penolong dia..diorang berdua pergi dari bilik kebilik dari tingkat 1 sampai tingkat 4..siap bawak rotan yg selalu libas kitaorang..dengar la 2-2 tu jerit, "keluar!" "kurang hajar! tengok sapa kuat"" jangan lari!" dengar bunyik azan la... ada bunyi mengilai, minta tolong, ada bunyik org ketuk railing..siap ada baldi melayang dari tingkat 4 turun ke tanah....lepas tu dia orang nampak pakcik jaga tu tarik something....mcm bersusah payah, ustaz kat belakang dok mcm libas something, member aku kata macam org gembala lembu la..diaorg p makmal sains..lepas tu.. bila ustaz ngan pakcik jaga tu kuar ngan peluh dari kepala sampai kaki..dengar org minta tolong 3 kali dari makmal sains, lepas tu dengar mcm meja kerusi kena balik and hempas...rupanya diaorg pindahkan hantu2 tu pergi makmal sains, sbb makmal tu pakai time siang je..

kadang2 kalau kita org main bola kat ngan makmal tu, dengar la mcm ada orang ketuk2 meja, panggil2 nama, lampu buka tutup...x tau la sekarang ada lagi ke tak...

Rate

1

astaga...dah kul 3.30am?...mesti ramai yg bergentayangan kat luar tu...best! best!

rumah jalan ipoh, pelangi indah condo.....

bila dah lama duk umah tu, mcm2 yg kitaorg rasa.. tapi kebanyakannya terjadi kat kengkawan yg datang tumpang tido umah kitaorg selepas penah clubbing dan sebagainya...aku biasalah...pergi keja balik keje je.....mana la pernah clubbing ni..kan wife kan..{:2_70:}

aku criter yg mana ingat lah ye....

1)bob ni selalu kena tindih walaupun dia BOB tp dia cakap benda yg tindih dia tu...lagi berat n besar...kadang2 kena tendang jatuh dari katil. pintu balkoni dia tu mlm2 selalu terbuka and tertutup sendiri....sampai dia pun naik fed up nak layan...sampai kadang2 bila dia dah nak tido sgt and pintu tu terbuka sendiri, dia akan cakap..ngan loghat penang yang pekat "hang ni betui punya toya! main pintu aku pasai apa? dah buka x reti2 nak tutup?" kedegang! pintu tertutup...pastu p lari cari aku..botak! kawan hang marah aku..hang tidoq bilik aku la, aku tidoq bilik hang! aku cakap, lain kali nak sound pun sound la elok2...lepas2 tu dah x hempas pintu dah...tutup pun pelan je.. biasanya kalau pintu beranda tu terbuka and tertutup..selang sekejap. pintu dapur pun akan terbuka and tertutup...vice versa, mcm dia masuk ikut pintu balkoni kuar ikut pintu dapur..

kalau ada tetamu datang, kita org x galakkan tidor kat hall time malam, time siang x pe..sebab biasanya kalau sesapa tido kat hall mlm2 selalu kena kacau..mmg kitaorg dah pesan awal. cthnya kena geletek kaki, kena tarik rambut dan sebagainya...tiba2 sakit perut, bila masuk toilet 1st time gayung ada dlm sinki, 2nd time dalam timba, 3rd time atas bidet.. kalau letak duit siling bersepah2...esok pagi siling tu akan tersusun kat tepi dinding ikut saiz..atau pun susun memanjang...
ada satu mamat ni, ckp besar...nasib baik x pecah kepala sebab ashtray kaca yg besar bagak ngan meja kopi bulat tu melayang sket lagi kena kepala dia time tido kat hall..terkejut beruk kitaorang...

kalu time tgk tv malam2 or petang2 or anytime pun..mesti org akan tertoleh2 tgk kitchen or toilet..sebab diaorg kata ada org lalu..kita org ckp..biasa la tu...biarkan je...kalau tetamu2(ramai member2 bob, dr penang and bdk2 transit) tu ada plan siang hari tu...contohnya nak pi shopping ke jalan2 ke...kita org nasihatkan jgn sambung tido kat hall, sbb mesti terlajak sampai kepetang..diaorg kata..sejuk pastu rasa ada org selimutkan..

satu petang tu aku ngan bob nak kuar p kerja..time tu hujan, aku kat dalam bilik baru sudah mandi...aku dengar bob cakap.."oi! cepatnya siap...tunggu la kejap..hujan lagi.." aku kuar bilik pakai towel.."botak! sumpah aku nampak ko dah siap pakai baju td!" cepat2 kita org lari kat hall nak tgk ada org ke x...xde org...dua2 termenung..siap masak megi untuk tenangkan fikiran...

1 mlm, bob ngan kawan dia nak pinjam moto aku nak p bukit bintang...aku cakap amik la, kunci tempat biasa...cari punya cari, x jumpa.."ah! botak kedekut, sorok kunci" "#@$! kunci kan semua kat situ..." dekat 1jam lebih cari x jumpa, siap aku turun bawah takut t'gal kat moto...last2..bob cakap "botak! ko soh la'diaorg' pulang balik kunci tu, mesti diaorang yg sorok ni" aku cakap la.."bagi la balik kunci moto aku..esok nak pergi kerja macamana? diaorg pn nak pinjam kejap je"...bob, cuba ko ttgk dlm helmet..aku dah check td 5-6 kali..check lg sekali..ketepek! kunci jatuh..sbb masa aku minta tu, rasa mcm ada org bisik.." helmet....".. dah la aku duk sorang2 mlm ni.. x sampai 10min..diaorg naik balik... tanya kenapa...moto pancit! rupanya diaorg bukan nak p bkt bintang..tp nak p sentul main kuda 20sen..esok aku ngan bob p kedai moto tube ngan tayar terbelah mcm kena potong ngan pisau...x pasal2 bob kena paw sbb dia punya angkara! nak main judi sapa soh....

1 mlm 2, aku dah kawin n duk umah 2 kejap sbb x nak pindah lg and x mampu nk pindah..aku p mancing kat kelang...wife aku dok umah time ni bob dah pindah p penang and adik angkat aku kerja malam (hotel - sekarang dh jd chef kat dubai), ntah mcm mana dia leh terlelap atas sofa masa tgk tv..masa dia terlelap tu tv on and dia belakangkan tv. dia rasa and dengar ada org angkat remote and switch off tv (wife tolong kompom), dan2 kol aku soh balik...dia takut..aku kat port klang tu baru nak pasang umpan..aku pun balik lah...sampai2 rumah aku buka pintu, aku nampak imbasan 1 budak pompuan comel rambut kerinting dok kat sofa tgk aku senyum ( dejavu - 1 malam tu arwah maryam merajuk ngan aku, rampas remote, switch off tv pass tu duduk atas sofa sambil senyum and cakap "i win!") puas aku check setting tv, mana la tau pasang timer ke apa..xde..untuk tenangkan wife, aku ckp "ala..dia tgk awak tido, dia tolong la tutup..membazir kan"

banyak lagi....nanti sambung...

Rate

1

maryam tuh sape?
best arr baca cite mung
takut2 pung gigih nk baca.. pehtu kna kaco hoho~

Maryam tu arwah anak kitaorang. hubby aku cakap 'budak kecik' yang dia nampak tu memang macam Maryam, dengan rambu kerinting.. sebab tu hubby pernah cakap ngan aku, sebelum Maryam lahir lagi dia dah pernah jumpa Maryam.

tengok signature aku, ada blog pasal our baby princess, Maryam Saffiyah

Follow Us
best...best...to be continue nooooo....

best citer
samung lagik yea.....

*bookmark sini*

takziah about maryam safiyyah.. she must be adorable dotter kan?... really mood touching gila.... smpai nanes2 ni.. tp cover tkt collegue nmpk.. malu!.... anyhow.. enjoy baca citer u guys sini n ur blog... mengingatkan i pd seseorg yg berpisah dgn i bkn sbb mati... tp sebab keadaan.... thanks a lot..

pergh...khatam gak trid nih...
menarik...

tp mcm TT ada 'pendamping' ajek

seingat aku..... aku penah mimpi baby. x pasti menyusukan ke x..
(susu bdn ke susu botol nih?)

ustaz ngan jaga tu libas 'makhluk2' tu cam libas makhluk2 student yg lambat nak bangun subuh tu..

al-fatihah untuk ur baby princess..

Reply 146# nurulcomfykid

dah baca dah 1/2 way   ..
tak sanggup nak terus baca..
ni pon dah basah dah tisu2 nih..

Al-Fatihah utk arwah..
semoga sentiasa dicucuri rahmah oleh NYA

wah..best cite tt and wife...tahniah..trskan..

Reply 146# nurulcomfykid

owh yeke.. camne tuh blom lahir tp bley jumpe?
al fatihah buat ank mung~

Reply 155# smaj

maksudnya, 'budak perempuan' yg hubby aku nampak kat rumah tu ada rupa Maryam, esp rambut dia yg kerinting tu..

best2!! i follow....

Post Last Edit by buah_hati at 6-7-2010 14:12

Reply 156# nurulcomfykid

salam tt & wife....

sya SS ajer selama ni...
suka baca kisah tt & wife..
seram ada... lawak pun ada...

sya baru pas baca blog
x dpt baca abis...
air mata dah berjujuran...
just ngok pic ajer...
arwah maryam 'baby' very lucky
coz mama , bapak & abam love her so much....
alfatiha utk arwah...
moga dicucuri rahmat

salam...saya pun dah letih nangis ni...ya ALLAH...kalau jadi kat saya tak tau la macamana...awak & family sangat kuat menghadapi dugaan ni...semoga Maryam gembira di sana...amin

sorry, off topic sket...vaksin utk halang virus ni vaksin pneumococal tu ke?

off topic

sorry hubby

dulu masa anak kawan saya meninggal, saya pon terpikir camna la kawan saya tu boleh kuat sangat menghadapi semua ni and saya selalu doa, kalolah benda yg sama jadi kat saya, mintaklah saya kuat nak menghadapinya.

tak sangka memang betul2 jadi kat kami.

meningitis is caused by so many types of viruses. and pnuemococal (tah hapa2 dah aku eja ni) is also one of it. even dokter pun cakap, kira takdir la...

tapi kitaorg redha. walopon memang susah kami nak hadapi hidup ni. tapi kami still ada Harith.