CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: solehah

Dato CT Pinjam TEKUN? BETUL KE NI?

kalau primadona semalaya siti norhaliza tak pinjam dari TEKUN
ubah saja tajuk thread ni, abis citer ...
xAthenax Post at 9-7-2010 07:06

Dia suruh orang len PINJAM duit TEKUN, beli simplyct and kalo
    orang yang pinjam duit TEKUN tu tak bayo utang TEKUN,
    TEKUNlah yang lingkup, siti tambah kayo. Orang semua akan
    kata, dia pandai meniaga. Dia juga dapat pujian melangit bagus,
    molia, bantu ushawan meniaga. Kesian TEKUN.....

aku rasa bukan DCT yang pinjam dari TEKUN, tapi sapa yang berminat nak meniaga produk SimplySiti kot yang akan dibimbing melalui dana daripada TEKUN... Tengok la berapa banyak cawangan daa...

http://simplysiti.com.my/http___ ... com.my/FIND_US.html

dah lama dah si nickk tekun tu bagi penerangan awal2 tp kenapa ramai org tak paham ek...lambat beno nak paham dah berpage2 baru paham dah gaduh2 baru paham...huhuhuhu bahaya betul kes ini macam....len kali dont jump the gun ok kata bos lama aku....n jangun gaduh2 lagi tak baik...

Post Last Edit by qutimah at 11-7-2010 02:30

Oh gitu kaedahnya.
Cuma beberapa persoalan aku:
1.  Kalau takde skim TEKUN ni, upayake SITI nak market product dia?
2.  Siapa pun kalau diberi peluang untuk guna TEKUN sebagai jaminan yg produk dia akan dibeli oleh peminjam TEKUN, akan guna kemudahan ini. Persoalannya kenapa Siti? Siapa SITI yg TEKUN perlu bantu dengan segala kemudahan seperti itu?
Elok juga SPRM campur tangan dan siasat kalau ada pakatan antara pihak berkuasa TEKUN dengan Pihak SITI . Manalah tahu kut kut ada penyalahgunaan kuasa dan rasuah dan lari dari objektif sebenar TEKUN ini. Kalau ada yg tak puas hati lapur je kat SPRM so mereka boleh buka kertas siasatan.
3.  Kita khuatir dengan kaedah seperti ini yg kaya akan bertambah kaya. Tetapi yg berhutang akan terus berhutang dan silap langkah terus muflis.

4. Aku nak tgk berapa lama SITI boleh bertahan dalam bisness bila tiada lagi TEKUN ini. Ye lah bukan senang nak letak semua produk dekat semua Watson yg bayar consigment ini. Tapi kalau produk tu dah dibayar oleh mereka yg meminjam duit TEKUN ni, memang mudah sangat berniaga cara macam itu. Semua orang mahu.
5. Tapi aku rasa tak wajar juga guna duit tekun untuk kaedah memudahkan perniagaan SImply siti. Kerana matlamat TEKUN untuk membantu golongan miskin agar mendapat modal untuk berniaga dan menyara kehidupan. Kalau bagi pada orang yg dah kaya sehingga beli nombor plat kereta pun sanggup berpuluh puluh ribu, itu dah lari pada matlamatnya.
6. Mungkin ada yg kata bukan SITI yg pinjam TEKUN, tapi orang lain. Tapi duit TEKUN yg mereka pinjam itu semua untuk faedah bisness SITI juga. Jadi pikir punya pikir memang tak patut.

7. Konsep RAKAN NIAGA TEKUN ni, dah banyak yang tidak berjaya tetapi menguntungkan RAKAN NIAGA saja. Pada mereka yang dah terperangkap dan tak menjadi perniaagaan nya terpaksa menyelesaikan hutang mereka. Tapi tokeh RAKAN Niaga dah kaya raya. Elok benar pihak Tekun lebih teliti dalam membentuk konsep RAKAN Niaga.

8. Satu lagi seeloknya duit TEKUN digunakan untuk produktiviti negara. Jadi produk Rakan Niaga haruslah buatan Malaysia 100% dan bukan dari luar.

9  Duit TEKUN itu duit rakyat. Jadi jangan ingat macam duit mak pak depa je. Jangan lari dari matlamat. Kerajaan sediakan dana TEKUN untuk mengelak perniaga kecil dari pinjam Along dan sengsara dari membayar bunga yang tinggi. jadi dana TEKUN diwujudkan sebagai alternatif kepada peniaga kecil untuk meminjam wang bagi pusingan perniagaan mereka.
Tapi sekarang nampaknya dan lari dari sasaran. Jangan sampai mereka yang benar benar memerlukan duit TEKUn tak dapat pinjam TEKUN kerana Dana dah habis sebab konsep RAKAN NIaga dah sapu bersih duit dana TEKUN. Ini yang buat aku geram ni dan rasa nak maki je.

Oh gitu kaedahnya.
1.  Kalau takde skim TEKUN ni, upayake SITI nak ma ...
qutimah Post at 10-7-2010 07:55

5. Tapi aku rasa tak wajar juga guna duit tekun untuk kaedah memudahkan perniagaan SImply siti. Kerana matlamat TEKUN untuk membantu golongan miskin agar mendapat modal untuk berniaga dan menyara kehidupan. Kalau bagi pada orang yg dah kaya sehingga beli nombor plat kereta pun sanggup berpuluh puluh ribu, itu dah lari pada matlamatnya.

6. Mungkin ada yg kata bukan SITI yg pinjam TEKUN, tapi orang lain. Tapi duit TEKUN yg mereka pinjam itu semua untuk faedah bisness SITI juga. Jadi pikir punya pikir memang tak patut.

Nombo 5 dan 6 tu yang ambo NGERI cik qutimah. Usahawan yang jadik agen SITI pinjam TEKUN
untuk jual produk simplysiti semuanya usahawa baru. Satu set produk Simply siti bukan MURAH
walaupong tak semahal EASTE LAUDER atau  CLINIQ, tapi takda produk yang bawah RM40. Sapa
ek, nak beli kalau dah dijual di semua premis Watson? Nampak gaya rumah ushawan tu jadik
stor simpan SIMPLYCTLA and tak lama lagi TEKUN tutup kedai. Datok K beli BENTLEY and bid plate
SIMPLYct 1 !!!!!......

layak kah kakmin jadi peminjam TEKUN nie?  erm....so far alhamdulillah mmg takut nak berhutang, so i do it my way!

slow n steady but surely there.  until recently our products tak advertise mana2 pun, just dari mulut kemulut, fb, CARI bft, our website n blogs.

pinjam bank tidak, pinjam TEKUN tidak, tak pernah gunakan my taraf as bumiputra utk mendapat bantuan etc.  bukan pasal acik kaya ker apa, kilang n products akak, operasi nyer bukan murah, but like i said earlier.............

slow and steady but we are surely there!  insyaallah cosmeteq will make it eventually cos takder pakai artis, model mana pun utk endorse our products.  our products sell bcos of it quality n the maximum results n services it gave to our customers

we will be there insyaallah.  segala pahit maung dialam business nie i went through with all kinds of emotions but when i see the smiles n happiness frm my satisfied customers, it just make my day!

TEKUN maybe kalo bacer posting kakmin agaknya sudi membantu????

Follow Us
dah lama dah si nickk tekun tu bagi penerangan awal2 tp kenapa ramai org tak paham ek...lambat beno  ...
aleen Post at 10-7-2010 05:44

Ayooo aleen, ko baru masuk CARI ke, takkan tak tawi pangai
    foromer sini?    Semuanya pintar and cerdik belaka, takda yang
    mongkok macam yang ko cakap. Semaunya tahu sejak awal, tapi
    saja gado-gado, 'to worm up'  kata orang putih. Bila dah gado,
    timbullah kemesraan, tol tak makcik jojikejung.......?????

Dia suruh orang len PINJAM duit TEKUN, beli simplyct and kalo
    orang yang pinjam duit  ...
natashism Post at 10-7-2010 16:13

Technically mmg dia tak pinjam
tapi orang lain pinjam utk menjual product dia
yg kaya dia, yg berhutang orang yg menjual product dia..
ultimately she will become richer sebagai rakan niaga TEKUN
yg menjual terpaksa bayar balik loan
in the first place
TEKUN bukan utk orang yg dah berjaya macam dia dgn suami dia
in my eyes, dia ni amik kesempatan ....period....

Dan utk makluman anda juga...yg mengecutkan dana TEKUN adalah org2 yg berangan nk jd usahawan tetapi ...
Tekun Post at 7-7-2010 09:38

Marah kau ya dia orang hentam DCT,  nape yekkkkkkkkkkkkkk???????

Marah kau ya dia orang hentam DCT,  nape yekkkkkkkkkkkkkk???????
romashikin Post at 12-7-2010 13:11

Saya xmrh org nk hentam DCT..cuma perlu betulkan kenyataan..pedulik hapa aku ngan DCT tu..bukan mak sedara aku r keturunan aku..

Oh gitu kaedahnya.
1.  Kalau takde skim TEKUN ni, upayake SITI nak ma ...
qutimah Post at 11-7-2010 01:55

7. Konsep RAKAN NIAGA TEKUN ni, dah banyak yang tidak berjaya tetapi menguntungkan RAKAN NIAGA saja. Pada mereka yang dah terperangkap dan tak menjadi perniaagaan nya terpaksa menyelesaikan hutang mereka. Tapi tokeh RAKAN Niaga dah kaya raya. Elok benar pihak Tekun lebih teliti dalam membentuk konsep RAKAN Niaga.

8. Satu lagi seeloknya duit TEKUN digunakan untuk produktiviti negara. Jadi produk Rakan Niaga haruslah buatan Malaysia 100% dan bukan dari luar.

i like your comen esp pasal konsep Rakan Niaga ni..mmg rata2 tokey yg untung..n for usahawan yg jual produk ni ada sebahagian yg berjaya tp kebanyakannya bungkus sbb tokey cuma ckp masa kursus akan bantu sehingga hujung nyawa business tu tp bila they all dh dpt duitnya hampeh...ko nk idup ke nk bungkus ker aku pedulik hapa...

Rakan niaga yg dimatlamatkan oleh TEKUN adalah sebahagian modal diberi utk beli produk n sebahagian lg utk sara hidup perniagaan (modal pusingan)..tp ada tokey kaut sume duit tu n produknya hanya bagi sebahagian saje..bila nk amik produk lg kena byr pulak n letak mcm2 syarat...ada yg bagus bagi sikit2 cthnya : sebulan bagi utk kos RM1000 n bulan depan bagi lg smpai cukup 2,3 bulan lesap...

ada juga projek lintah n keli yg dgn TEKUN skali dia tipu....hahahahah...tepuk dahi aku...pandai sungguh sebahagian org melayu ni meniaga...

utk program Rakan Niaga ni yg menjadi masalah adalah suma urusan dilakukn diperingkat tokey ngan hq..bila dtg masalah org xdpt byr staff dikwsn plak yg disalahkan...itu yg panas hati aku tu...

i like your comen esp pasal konsep Rakan Niaga ni..mmg rata2 tokey yg untung..n fo ...
Tekun Post at 12-7-2010 16:26

Sebab tu aku tak caya dengan semua ni. My nefew terperangkap ngan
    perniagaan LINTAH. Dia pi pinjam personal loan kat BANK RAKYAT bagi
    kat tokay lintah darat tu. Sekarang dia teruk menanggung utang dengan
    Bank Rakyat, lintahdaratnya dah larikkkkkkkkkk...........

layak kah kakmin jadi peminjam TEKUN nie?  erm....so far alhamdulillah mmg takut nak berhutang, so i ...
minahsaudi Post at 11-7-2010 08:53

Bole kak min klu cukup syarat n menepati piawaian ...kalu nk kefahaman lebih lanjut lebih elok kak min gi je trus ke pjbt Tekun yg berhampiran kwsan kak min...r surf jer la kat website dia...www.tekun.gov.my...

Ayooo aleen, ko baru masuk CARI ke, takkan tak tawi pangai
    foromer sini?    Semuanya  ...
natashism Post at 11-7-2010 11:30

tol tu...xkenal maka xcinta...gadoh2 manje gitu...

Nasihat aku...utk mreka yg betul2 berminat nk meniaga ni mestilah punya pengetahuan n kefahaman ttg selok belok perniagaan serta perniagaan yg nk dijalankan sblum menceburkan diri...kena buat research sblum setup business tu demi mengelakkan business bungkus kemudian hari...n yg plg ditakuti dikejar bayang2 hutang seumur hidup...sepak terajang dunia perniagaan ni mmg cukup menyakitkan...

Meniaga produk kecantikan ni, lagi a bigger risk. There is this lady,
rasanya tergolong dalam kumpulan 'ushawan muda'. She got a huge
stok produk kecantikan (lupa dah jenamanya) di simpan kat kedai sebelah
my taylor. Dia sewa DUA BUAH KEDAI - sebuah, dia buat saloon untuk
facial, rias kuku,etc and sebelah lagi tu simpan stok yang menggunung.
Mungkin dia pun rakanniaga TEKUN! Dia pikir, kalau ada saloon, senang
lah nak jual produk, tak payah pi rumah ke rumah JUAL SENYUM, nak pujuk
orang beli produk kecantikannya!  Tapi, lepas 3 bulan, kedai tu tutup! Stok
menggunung tu masih tersadai kat situ. Ni mesti kes tak mampu bayo utang
TEKUN. Kesian dia and kesian TEKUN. Yang untung TOKEY macam siti.........

Meniaga produk kecantikan ni, lagi a bigger risk. There is this lady,
rasanya tergolong dalam kumpu ...
natashism Post at 13-7-2010 11:17

tu janda nash dengan perempuan pinoy tu elok jah kaya raya?
ni mesti ko tak support product re-packaging ni nat
ko tu asyik2 dengan dior dengan esteelauder jah
bedak sejuk ko buat tepek kat muka kucing!

yang penting jangan bubuh tanda expiry date kat product
boleh jual sampai bila2 walau stok setinggi gunung katanya

tu janda nash dengan perempuan pinoy tu elok jah kaya raya?
ni mesti ko tak support product r ...
kukulangau Post at 12-7-2010 17:20

Dia orang dah mula meniaga more than 10 years ago. Dia orang dah ada
    market positioning yang kukuh. Dah ada pembelinya, orang dah kenal dia.
    I am talking about produk-produk baru, sebab masa ni ada berpuluh-puluh
    produk kecantikan baru in the market, masing-masing masih tercari-cari
    market positioning sebab tu AVON gak yang kekal unggul......

xkisahla dia pinjam or jd rakan kongsi tekun.janji dia ada duit nak byr balik..ini pinjam tak byr...duit habih,biznes nan ado...pastu hutang tak byr..org lain nak pinjam takder wit lg.
cubala think postif.dia byk duit pun tu duit hasil dia..kalau dia nak labur semua rasanya no prob tp apa salahnya kalau dia leh buat pinjaman.
mmg payah kalau anak melayu nak naik dlm biz ni.ckp mcm2...itula ini la.cuba kita buat.baru tau susah senang nye.