CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ifanonline

Orang Sarawak Bodoh:Boy Racer for Chief Minister?

Close [Copy link]
Maksudnya, ko sendiri tak mampu nak menghalang daripada Najib terus berkuasa, atau dgn kat ...
Muntz Post at 14-7-2010 12:53

itulah harapan agar semua rakyat malaysia memberi sumbangan undi mereka untuk jatuhkan umno dan BN yg dah byk rosakkan kredibiliti negara.... lepas nih baik ko gi mengundi... ko tak mengundi akan menjadi satu kerugian pada satu kertas undi tuh... itulah salah satu sumbangannya...

Reply 280# Muntz

aku tak boleh fikir la Muntz. Kalau kena bayar tol RM10 semata2 nak seberang kat Jembatan ASEAN tu aku rasa boleh bawak pegi PBB kot.

aku tak paham la apsal nak kutuk2 sarawak.biarla diaorg.negeri diorg hak diaorg.

kalo rasa bijak  ...
shi_jewel Post at 14-7-2010 11:17

Itu lah yg aku maksudkan. Biar kami org Sarawak sendiri jaga negeri kami. Sama mcm kat S'jung jugak. Takkan nak suruh org Singapore pulak jaga kan? So, better stfu lah mereka yg nak interfere our choices. Lantaklah kitorg nak undi siapa ker... adakah dgn mengundi orang lain, keadaan akan jadi lebih baik? Since 1963, it was proven that our state has been the most peaceful, most politically stable. Ada org kata di Sarawak practice dictatorship. Kalau diktator skalipun, kenapa dalam pilihanraya 2006, BN boleh kalah sampai 9 kerusi? Maksudnya BN tidaklah ultimately powerful di Sarawak. Bandingkan saja dgn negeri lain spt Sabah, Johor, Pahang, Terengganu, yg hampir semua kerusi DUN nya dibolot oleh BN. Takder pun diorang nie kecoh? Yg kecoh2 pasal org Sarawak nie pasal? Jaga dulu seluar dalam sendiri sebelum nak check seluar dalam orang. :re: :re:

Reply  Muntz

aku tak boleh fikir la Muntz. Kalau kena bayar tol RM10 semata2 nak seberang  ...
zach2008 Post at 14-7-2010 13:07

So far takder org merungut... jadi kerajaan pun diam sajo lah kan. Lagipun, bukan selalu org Sarawak berulang-alik pergi Brunei.. bukan macam Johor dgn Singapore. Mostly org Brunei menyeberang pergi Sarawak nie pun sbb nak have some fun jer (tourism purposes). Jadi agak justifiable lar diorang letak rega sebegitu.

Reply 283# Muntz

Tak byk pun apa yg kita nak. Jgn kacau kita org dah la. itu saja. Biarkan kami tentukan nasib kami sendiri. Kalau lepas ni kami telanjang bulat, kebulur tak makan, itu tetap pilihan majoriti rakyat kami walaupun bukan semuanya. Yang pasti benda tu takkan berlaku jika kita org sendiri yg menjaganya. Tak siapa yg tahu pun pilihan rakyat swk selepas ni. Ada ke kita org kisah apa yg berlaku kat semnanjung. Lantak korang la nak pilih PR ka BN ka. Ni sendiri pun tak betul nak ajar org pulak.

Jgn tanay pasal seluar dalam muntz... mmg dia org tak pakai pun. Dia org nak kita pun macam tu. Memang jenis yg tak tau malu

itulah harapan agar semua rakyat malaysia memberi sumbangan undi mereka untuk jatuhkan umn ...
totokreturn Post at 14-7-2010 13:06

Oklah.. aku terangkan kenapa aku tak mengundi. Satu, aku nie kerja state gomen. Jadi besarlah harapan state gomen skarang nie kalau aku mengundi BN, alar.. sama macam kakitangan gomen lain ler jugak kan, kena berus oleh BTN. Dekat kawasan aku nih, aku suka MP dia, seorang yg sangat mesra rakyat, helpful dan track record dia sangat bagus. Skarang dia jadi Tim. Menteri kat federal level. Jadi, kalau aku mengundi karang, of course aku undi dia, walaupun dia BN. Tapi ADUN kat tempat aku ni pulak, aku tak berapa favour. Calon PR yg lawan dia tu pun, aku tak kenal walaupun sekampung dgn aku (bukan aku jer, tapi ramai yg tak kenal)... maksudnya dia tak rajin nak lawat2 kawasan kitorg. Jadi utk DUN, aku prefer utk tidak vote siapa2.

Jadi endup aku akan vote BN utk Parlimen, dan tidak vote utk DUN. Which is, korang pun tak suka kan? Aku pun tak suka sokong BN peringkat federal, tapi nak buat camner, wakil rakyat kitorg kat sini bagus orangnya. Kesimpulannya, aku malas nak mengundi lah utk mana2 pun.

Follow Us
yg mintak sedekah kat bandar2 besar tu setelkan dulu, yg asik nak buntingkan anak org tu, bayi bersepah2, buat jamban nun jauh diluar rumah setelkan dulu..., blom lagi masalah2 sosial, umah terbengkalai 20thn...30thn.......setelkan dulu..takyah nak sebok2 umahtangga orang.....nak tanya TT la...penah sampai ke swk ke, ke dengar2 cakap kawan2 sekampong, seopis, baca paper etc??..kalau takpenah..baik dok diam2..baiki dulu jamban kat umah tu, buat kat dlm umah lak..ok.....

Reply 286# Muntz

aku rasa cara pengundian org swk lbh kurang sama je Muntz. Zaman PERMAS dulu sampai ada satu keluarga kena bagi 2 undi. Sebab dua2 calon tu disukai oleh org kampung. Last, PERMAS menang. Tp kira ok jugak la. Calon BN tu sehari lepas kalah tetap bg perhatian kat pengundi. Tar jalan dan sebagainya walau kalah.

Next election aku pun tak tau samada nak ngundi atau tidak. Kalau calon yg sama mmg malasla nak balik ngundi. Kalau tukar pun, kena tengok org jugak. CUma kaw aku PKR selalu menang walaupun tak boleh menang DUN sebab ada kawasan lain yg mmg pro BN yg campur jadi satu DUN. Tapi mungkin benar gak kata org kampung nih. Kena buat camtu baru byk perubahan dibawa. BN ni kena gertak jugak. Nak gertak PR mmg tak boleh sebab takde sumber

Post Last Edit by caney at 14-7-2010 13:37
exactly...duit billion2, kat sarawak pun takde highway...
ifanonline Post at 14-7-2010 12:29 PM

hahaha! choyyyy kau ya! mata duitan. asyik cakap pasal duit dgn orang utan jer. ko xde keje lain ke nak menyibuk kat negeri org? ataupun ko kena buang negeri .. choy choy choy! hahaha! baik ko menyibuk kat negeri2 kat tanah korang jer before ko nak menyeberang kat sini .. bantulah negeri2 yg ko kata mundur kat semenanjung tu. (TT yg kata, bukan aku kata) .. sesuai la dgn avatar ko tu. kaki manipulate. pendengki. kaki hasut. suka melaga2kan org. xleh tgk org senang sket. eh, mcm kenal jer ciri2 ni. TAHNIAH IFANONLINE! ko ada ciri2 Iblis & Syaitan

and i got one word for you ...... CHOY! thank you

Reply 287# mea

yg mintak sedekah kat bandar2 besar tu setelkan dulu, yg asik nak buntingkan anak org tu, bayi bersepah2, buat jamban nun jauh diluar rumah setelkan dulu..., blom lagi masalah2 sosial, umah terbengkalai 20thn...30thn.

Ini adalah kemajuan. Ini jugak perangai bijak pandai... jgn cuba nak cakap bukan2 tau...

elok juga UMNO tak kasi banyak sangat position kpd ahli2 politik sabah dan sarawak dlm cabinet...mentaliti depa ni utk kepentingan depa jer, not malaysia as a whole...aku rasa lebih baik federal government lihat balik projek2 yg nak di buat di sabah atau sarawak...mungkin loyalty depa adalah questionable...memandang kpd feedback dlm thread ni...lebih baik kerajaan psau concentrate more on Kelantan or Terengganu dulu...at least negeri2 di Semenanjung maju dulu...UMNO can concentrate on Sabah and Sarawak later.

Reply  Muntz

aku rasa cara pengundian org swk lbh kurang sama je Muntz. Zaman PERMAS dulu  ...
zach2008 Post at 14-7-2010 13:33

Actually org Sarawak mostly mengundi kerana wakilnya. Kebetulan pulak, wakil2 rakyat BN di Sarawak nie banyak yg bagus. Aku amik contoh a few yg aku betul2 kenal dan dikenali orgnya sangat bagus, peramah dsb.. Dato' Fadillah, Datin Hjh. Fatimah, Hj. Hasbi, tak ketinggalan jugak yg aku pernah jumpa dan tak sangka orgnya sangat friendly dan helpful ialah spt Dato Sri Tiong, Billy Abit Joo dan Dato' Talip.

Strategi kerajaan BN Sarawak mmg menekankan khusus kepada pemilihan calon. Sbb itu BN mmg tak susah nak menang kalau calon2 yg diletakkan tu berkaliber. Contohnya Dato' Fadillah, walaupun seat dia kat Petra Jaya, antara kerusi panas kat Kuching, tapi dia masih mampu retain kemenangan dia.

Jadi kalau PR nak letak calon, pastikan berkaliber betul2. Jangan ler balik2 Wong Ho Leng, Chong Chieng Jen... kita nak jugak lihat wajah2 baru.

to TT,
aku sebagai orang sarawak xkan undi orang yang madah orang sarawak bodoh,titik

ko nak panggil aku ape pun panggil lah,buang masa nak sakit2 hati,orang kalah macam2 la dipadah nya,hahahhahah,ingin memijak tanah sarawak?DREAM ON

ney tuju TT & geng...gago mikik jamban kali nak....sikpun gago ngelap umah, neydak, mala jak banjir rah tpt sidak,segala dak taik, bangkei smua ada...sebusuk ati sidak...

PR nak ngorat sarawak?????

wa dgn sarawak kalu no hal....ppppppfffttttttttt je la...

Reply 291# ifanonline

ada berani ke? dlm nak kaji berapa org jumlah menteri dan peruntukkan tu tolong kaji juga peratusan wang ufti dr hasil bumi yg telah diperas k.

sarawak sebenarnya senasib dgn kelantan...negeri yg kaya tetapi kerajaan pusat telah merogol kedua-dua negeri ini...this 2 state boleh jadik kawan baik

Reply  ifanonline

ada berani ke? dlm nak kaji berapa org jumlah menteri dan peruntukkan tu ...
zach2008 Post at 14-7-2010 14:13

megikut barisan cabinet najib...berapa kerat sangat menteri dan timbalan menteri dari sarawak...tu yg aku dok kata, orang sarawak ni bodoh...

Reply 298# ifanonline

dah takde hujah ke bro... alih2 ke situ pulak. ada sorang forumer to cakap PR nak ngurat swk.. reti mengurat ke nih...

Tuan Penasihat RM1 hengget tu pun tak berani tau...

Reply 297# ifanonline

bodoh jugak ke org kelantan? aku tak kata. Tp ikut apa yg ko tulis. Dgn geng sendirik pun boleh kata macam2 ke?. Akai... akai. BODOH