CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sariilmia

Kongsi Cerita Reno Rumah

Salam, saya pun tgh renovate rumah... dah nak hampir siap.. mungkin dlm 80% siap la.. cuma nak pasang lampu n wiring sana sini n touch up sana sini..

Dah tak sabar nak masuk rumah. Target bln 11 nih..xpun bln 12 nih... Brg2 yg dh order tu dah berdebu dah..

Ni gambar belakang - sblm renovation, pintu dapur, bilik maid dan toilet berkonsep terbuka dibelakang.. sapa2 boleh masuk...huhu
Last edited by kakint on 19-9-2013 07:00 PM

ni pandangan dr sisi kanan

dinding ke washing area - yg sebelah kanan gambar atas tu

kakint posted on 19-9-2013 06:58 PM
Ni gambar belakang - sblm renovation, pintu dapur, bilik maid dan toilet berkonsep terbuka dibelakan ...

cam pelik lak design camni kan..tp lawa la umah..bilela nk merasa umah besar gitu..hehe

salam,

ada sapa2 yg tau kontarktor yg bagus untuk buat bumbung?
aku plan nk tukar atap @ bumbung rumah aku....sbb bocor...
thanks

Follow Us
kakint posted on 19-9-2013 07:11 PM

cantiknya umah...kat area mana ni...yg dalam2 x nak tunjuk ke...

kakint posted on 19-9-2013 07:11 PM

cantiknye umah.,... mesti mahai kan??? aku tak mampu dh laa umah cenggini....
lg ko reno ni mesti bertambah lg RM nyer

Salam semua...

Sorry lama tak masuk.. sebok ngan keje.  

TQ pada yg sudi beri komen.  Ni saya upload kerja2 yang diselesaikan dulu ya..

Ni kawasan dapur

Besar ni jer extensionnya

Ni pangan dr luar (sudut) washing area

Ni pandangan dr dlm dapur.  Tiang halus yg masih ada tu bekas pintu, tp sbb tu beam, x pecahkan, so bekas pintu tu kena tutup la jd dinding

Ni dapur yang di extend

sepatutnya area washing in open dr pandangan dapur, tp sbb ada lubang2 angin tu, plan tukar, pasang pintu pulak. So kalau xder org kat rumah, org tak leh nampak sampai ke dalam...skg mcm2 benda yg tak terfikir leh berlaku kan

Tuk washing area, atapnya saya gunakan poly... sbb nak bg area ni cerah dan sentiasa berangin... sbb tu buat design mcm tu...

Ni dapur yg telah diextend, nampak tak dinding sebelah kiri tu.. tu la bekas pintu yg dah dijadikan dinding sbb beam tu.. and sebelah kiri tu jalan nak ke washing area.

Gambar terbaru lum amik lagi.. kalau saya tepek gambar step-by-step reno ni, kang ada yg jemu.. so nnt bila saya dh upload gambar yang terbaru, saya akan share kat sini ya...

Ektualynya, reno ni patut dah siap, tp sebb masa buat tu dh nak pose, ditambah ngan raya.. so tu yg lambat. Kat sebulan kena stop sbb pekerja dia lum balik beraya.  tp alhamdulillah, dh nak abis.. walau lambat saya puas hati ngan mutu kerja mereka.. kalau ada yang tak berkenan, mrk akan buat balik... or any VO, diaorg tetap buatkan.. so maknanya hack balik, timbus balik... byk tul kerenah saya yg depa ikutkan..

sheiladasila posted on 15-7-2013 02:48 PM
kesudahan citernya. hantar komplen kat tribunal coz nak tuntut wang. dah tu kena hakim nak pulak q ...

Cina umah pon guna bangla...haram umah saya rosak....

1..bocoir dah setahun...datang repair dok bocor juga

2. Wayar ekon..alatm depa main potong je...kene kos nak buat semula

3..parket saya rosak yeruk

4..buat kerja cincai.

Jadi elok panggil indon..senang bahasa pun senang.

Salam
Saja nak lepas geram bila kena deal dengan kontraktor bumiputera (aka Melayu) - banyak songeh, kerja lambat, banyak alasan.

Dapat kunci rumah dlm 4 bulan lepas -
memula ada org rekemen kontraktor Bangla yg dah dpt PR - siap ada crew sendiri. Untuk extend dapur and ruang tamu and kiv pecah dinding dalam - dia nak RM40k lebih.
Masa dok jenguk rumah, kena approach dgn indonesian yang kerja subcon dgn developer. Dia nak RM28-30k - and lepas tgk hasil kerja dia kat rumah lain (kawasan baru, semua org tgh renovate rumah sebelum pindah masuk) - so mintak dia buat.

Kerja cepat, kemas, bersih and tak byk songeh. Enam hari seminggu dtg kerja - hari Ahad je cuti.

Then masuk kerja electrical - ada member rekemen kontraktor Melayu - typical la jenis cakap saya boleh buat semua - tawakal je la - sbb electric nie bukan kerja remeh - harap dia buat yang terbaik.
Sebabkan nak pasang aircond 3 ketul - dia suggest masuk triphase - nie dah dekat sebulan - takde byg apa - janji nak dtg buat kerja kelmarin, tapi bayang pun tak muncul. Hampeh.

Dah la urgent - nak kuar rumah sewa dah hujung bulan 11 - tuan rumah mmg la tak kisah tapi dah tak tahan dah duduk rumah sewa.

Kes dapur pulak - nak mintak quotation - kat area Kuantan nie - mula2 jenguk A Craft - dah la tak offer frosted glass utk top cabinet - lepas tu rasa pelik bila designer tak reti nak bagi harga utk island granite. Janji nak call tapi sampai ke sudah senyap.

Then, singgah JYH Ming (Jalan Berserah) - ok la - lepas seminggu diorg email design, bila kita ckp nak buat lain sikit, dia org bagi feedback. Harga pun ok.

Ketiga - pergi TrafelReka Kitchen Works - designer byk sangat suggestion - aku yang dah set dlm kepala nak buat macamana jadi rimas. Tambahan - dia punya harga agak mahal - maybe sbb designer dia tambah element interior designer - siap nak rekemen limitkan kaler la, letak lampu la, letak wallpaper la. Rimas. So lepas first consultation, tak balik ke sana.

Beberapa kedai lagi - Dapur Idaman (area Jalan Gambang) - masa dtg kerja, masa tu sabtu, dlm tghari. Masa sampai tu, staff nak kunci pintu nak tutup kedai. Bagi dia floor plan - and bagi dia instructions - dia janji nak email - sampai ke sudah senyap sunyi. Dah kaya sangat kot.

Satu lagi Kitchen Ideas - lagi best. Kitorg masuk kedai, jalan2 dlm kedai tgk barang dia - staff dia tak angkat muka pun dari mengadap PC. Lepas 10 minit, kitorg blah. Haha......

Memang la carik harga terbaik and paling berbaloi nie memerlukan masa and pengorbanan sungguh la....

Leo_Tigris posted on 4-11-2013 03:35 PM
Salam
Saja nak lepas geram bila kena deal dengan kontraktor bumiputera (aka Melayu) - banyak songeh ...

Salam Leo.. kalau Kitchen Kabinet dari Kemaman boleh ke? kalau nak saya leh bagi contact..

Leo_Tigris posted on 4-11-2013 03:35 PM
Salam
Saja nak lepas geram bila kena deal dengan kontraktor bumiputera (aka Melayu) - banyak songeh ...

salam..lama tak jenguk forum..

tp kalau pasal electrical contractor melayu ni, saya pun pernah experience yg sama..
saya tak renovate rumah pun, pasang lampu and kipas for the whole house..
segala benda slow..

masa service aircond pun panggil contractor melayu..sbb nak tolong anak muda.
jauh kerja cincai and agak kurang customer service bila ada problem..

ifanonline posted on 15-7-2013 09:53 AM
paling hampeh adalah kontraktor melayu...ramai rakan2 arkitek saya complain melayu tak bleh harap. ...

you boleh recommend kawan2 architect you kat i?