CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sariilmia

Kongsi Cerita Reno Rumah

adus...bajet tuk reno x cukup

Kontraktor ni saya jumpa masa dia buat reno kat rumah jiran kawan saya.  Kiranya hasil buatannya memang not bad dan harga pun reasonable.  Sebelum saya ambik kontraktor ni, saya dah panggil lebih kurang 4 kontraktor lain untuk dapatkan quotation.  Semuanya bagi harga yang agak tinggi jugak, dengan kontraktor ni saya dapat RM31000.  Yang lain-2 tu, bagi harga RM38000, RM430000 dan RM50000.  Saya buat plaster ceiling untuk satu rumah termasuk bilik-bilik, extend bahagian hadapan (atap je tapi guna genting), tiles di parking kereta, ubah tiles dapur dengan dua bilik air, extend kat bahagian belakang dengan buat satu bilik air, pecahkan ruangan ke dapur, tukar tingkap, buat pagar tembok dan termasuk wiring.  Yang tak sedapnya, pekerja yang buat rumah saya cuma 2 orang je, itupun kejap2 datang kejap2 tidak.  Bayangkan dari awal bulan 1 sampai sekarang.  Pernah sekali tu nak dekat 1 bulan lebih tak datang langsung... lepas tu telefon tak berangkat-angkat.  Nasib baik saya tau rumah kontraktor ni, saya pergi rumah dia tapi dia takde.  Yang ada hanya isteri dia... saya cakap baik2 lah dengan isteri dia kenapa tak siapkan rumah sedangkan saya takde masalah dengan duit apabila dia mintak mesti saya bagi, sampaikan saya menangis2 bila cakap dengan isteri dia... yelah kan susah nak cari duit, dan saya takut dia lari, tak nak siapkan rumah saya.  Rupa2nya suami dia pi berubat kat indonesia.... aduihhhh sabor jelah... at least bagi lah tau awal2... takdelah saya tertanya2!  Tapi saya gertak jugak.. kalo rumah saya tak siap, saya akan laporkan kepada polis.  Nasib baik kitaorang tinggal quarters, takdelah sibuk2 nak bayar duit sewa.  Sabtu ni, saya nak pindahkan barang2 saya, walopun masih belum siap sepenuhnya... nak bagi preassure sikit kat dia... harap2 dapatlah disiapkan.

Reply 162# pikacun

pikacun... kalau ikut spek kerja yg awak mention rasanya kerja2 reno awak boleh siap dlm 3 bulan je kalau betul2 buat (ini berdasarkan kerja reno rumah saya maybe saya salah kawan2 forum lain boleh betulkan)

reno rumah saya masuk week 8 tapi dah nampak structure kasar utk semua bilik2.... tinggal pecah dan bina tangga baru dan buat roofing... kontraktor cakap dlm satu bulan lagi kerja kasar siap.... kerja halus yg ambik masa sbb tu kontraktor bajet reno saya sampai 8 bulan...

apa-apapun harap lepas kontraktor awak balik dr berubat dia siapkan le reno rumah awak...

nak share reno progress week 8 (gambar hari isnin lepas)...

guestroom with attach bathroom ( bawah)

dinding bilik maid dan pintu utk ke kitchen

ikat bata utk toilet bilik maid... frame pintu dah pasang

bilik 1 (atas)

bilik 2 (atas)

toilet bilik 4 dan rangka bilik 4

slap utk extend master bedroom

so far progress masih ok...  rasa macam tiap hari nak tengok progress tapi bulan puasa ni kami pergi pagi sabtu je la...  tengok muka pekerja pun alahai... tengok depa susun bata pun gemalai je....

Reply  pikacun

pikacun... kalau ikut spek kerja yg awak mention rasanya kerja2 reno awak b ...
sariilmia Post at 19-8-2010 11:31

kerja kasar mmg cepat...kerja halus slow, psl kena berhati hati takut finishing tak cantik.

heheh posa ke mereka... hopefully puasa penuhlah....insyallah
umah saya.. main supervisor dia siap cakap.. alo bos... saya punya pekerjakan.. mungking tak puasa lah.. hari panas,... keje banyak... nanti kalau diorang makan bos jangan marah ya... bukan apa nanti diorang segan dengan bos....

aku cakap.... jangan makan depan aku.. kalau aku nampak aku kena tegur.. wajib
selalu kalaua da orang renovate umah.. aku akan sediakan air dan makanan... yang nie.. tak dapatlah den ak nolong... subahat plak nanti

Follow Us
kerja kasar mmg cepat...kerja halus slow, psl kena berhati hati takut finishing tak cantik ...
kirawang Post at 20-8-2010 07:23

setuju 100%... dah nampak dan berpengalaman dengan cara kerja yang buat cepat degan yang buat lambat/teliti.... hasil perbezaan adalah pada finishing/kualiti/jangka hayat

Reply 159# AnisSuraya

Anis, nanti tolong la tempek gambar yer, saya pun nak reno dapur gak nanti.

setuju 100%... dah nampak dan berpengalaman dengan cara kerja yang buat cepat degan yang b ...
actza Post at 20-8-2010 08:44 AM

yuppp, setuju gak....mcm my house jugak...kerja2 kasar mmg cepat (reno pun kecik jer kan, minor renovation jer) bab yang finishing tu yang slow emotion...kerja kasar ambik masa 1 bulan..finishing ambik masa 1 bulan gak (sekarang masih ada yang lum abis bab2 finishing ni) ...sampai hati jadi tak sabor...kena sound gak ler dengan my fren tu siap pesan kat cik abang kita..."bang, pesan sama kakak, kena sabar banyak,finishing memang begini"...hahahahahaha..sedas berdas2 kena kepala anis nih...adehhhhh

Reply 158# AnisSuraya

Anis umah kat area mn yer?

Reply  AnisSuraya

Anis, nanti tolong la tempek gambar yer, saya pun nak reno dapur gak nan ...
isya10 Post at 20-8-2010 08:48 AM

hehehehehe, dapur anis kecik toet jer...rumah lum siap sepenuhnya..nak ambil gambar pun malas...tengok lah nanti2 ya...

Reply  AnisSuraya

Anis umah kat area mn yer?
isya10 Post at 20-8-2010 08:54 AM

di sg merab

Reply 172# AnisSuraya

Ermmmm cam dekat jer, leh p tengok tak? Dok cari idea nie..

di sg merab
AnisSuraya Post at 20-8-2010 08:55 AM

sg merab kat area mane?
sy p0n kat sungai merab n mmg asal sg merab..
huhu..

Belakang umah ada tanah 20' x 15', dok plan nak buat dapur, ada bilik air + toilet dan 1 bilik stor dan 1 bilik tidur. Sesiapa leh bg anggaran tak brapa kos?

Belakang umah ada tanah 20' x 15', dok plan nak buat dapur, ada bilik air + toilet dan 1 bilik stor  ...
isya10 Post at 23-8-2010 12:09

sama luas dgn tanah belakang umah ... dh reno luaskan dapur + wet kitchen...+ 1 blk..sesuai utk maid (mcm ler nk amik maid..heheh) 1 stor...total kos 15k jer...upah indon yg reno dapur jiran kiri & kanan..belah kiri kos reno 26k++..belah kanan 30k++..
yg 26k++ just luaskan dapur jer...jiran kiri siap tambah 2 blk + luas dapur + tukar pintu toilet..tp material tip top la...& ada pecah dinding kt dining asal...

so..hubby g tangkap kepala indon tanya brp diorg amik coz jiran kiri kanan ni amik kontraktor cina...tu rega 1 kali ganda...
so indon tu amik 11k (bata press + simen+pasir+atap genting+besi + apa2 lg utk struktur jer) 4k lg tu brg2 bli sdr mcm tiles...cat...mmm apa lg ek...)

sape2 dtg umah tanya brp kos reno..semua x caya dpt rega tu...hehehheh

Yer ker.... Meh la tempek gambar nak tngk..... nak cari idea nie...

sama luas dgn tanah belakang umah ... dh reno luaskan dapur + wet kitchen...+ 1 blk..sesuai utk  ...
dealova04 Post at 24-8-2010 08:04 AM

Dea,
kalau deal dengan kontraktor, harga mmg jauh lebih tinggi...kdg2 tu tak tercapai dek akal pun harga yang dibagi tu.Mcm salah sorang anis nyer jiran rumah baru tu...dia bagi kat sorang kontraktor (layak dipanggil kontraktor ke tak.x pasti lak anis)..tapi yang kelakar, dia tak ada pekerja pun...so, dia sub pasang tiles kat orang lain, then pasang pintu dia upah kat budak indon yang tak ada skill memasang pintu pun..janji pasang kata budak indon tu (secara kebetulan sembang masa dia pasang pintu tu)..buat pagar tembok sempada rumah sebelah jer lak dia bagi kat budak indon yg ada skill ntah tidak..percaya atau tak bila anis cakap, budak indon tu lepas susun batu bata tu tak yah tunggu kering, terus diplasternyer..herot bengot lak tu..apa taknya dia susun batu bata tu tanpa bantuan tali pengukur pun..main ikat jerr...sebab tu keje setoet jer pun..kos cecah 40k...terkejut kita dengor..dah dia sub2 keje kat orang lain..dia ambil untung atas angin jer...

wooit bahaya mcm kes nie...the best dpt konttraktor yg sama2 buat at least dia tau kontrol quality kerja....
Dea,
kalau deal dengan kontraktor, harga mmg jauh lebih tinggi...kdg2 tu tak tercapai dek akal  ...
AnisSuraya Post at 24-8-2010 09:43

my neighbour buat kerja2 reno ni hari sabtu ngan ahad.sampai nak naik gile dibuatnye sbb bising sgt.sbb pade me,kalo nak reno kene pikir gak umah2 sebelah,yang ade baby sebelah umah ke ape.patut buat weekdays time org takde kat umah

ke memang cenggini kekdah org reno umah ni?dulu me reno pun tau buat time weekdays,lagi mase tu takde org pun kat sebelah2.just selang 2,3 umah pun kite takut nak bising.what shud i do?tell the neighbour supaye stop reno on weekends?