CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 19480|Reply: 94

Cat's village

Post Last Edit by bluezink at 19-7-2010 14:50

Craig grant dari florida, Amerika Syarikat, telah membina suatu kawasan perlindungan bernama "Caboodle ranch" , untuk kucing kucing yg terbiar di Ponte Vedra Beach, Florida.
Craig Grant bought a tree farm far away from the city and turned it into a sanctuary for all the cats he has rescued. He lives there with the cats and provides lots of love, care and companionship. It’s hard to imagine that once he was not a cat lover and did not want cats

Wow,..oOO boy  manyak nyerr kucheng...masing masing hade umah sundirik lakk tu....mmg pokcik Grant  ni berhati mulia laaa...untung nyer kuchengg

macam orang gila je {:3_84:}

kucing tetap binatang bukannya manusia
buat apa la bagi umah segala bagai camtu

kira da dpt pahala..mmebuat kebajikan sesama benatang...kiter patot mencontohi manusea bernama pokcit Grant ni...umah umah itu merupakn shelterkucheng kucheng merempat x tentu arah...dan yg terbaekk serta kretif dari pokcit ni...

owhhh...banyaknya kucing....waduhhh...comel2 banget.

kalau aku kaye bole aku buat camni kat mesia..
kucen2 terbiar yang aku jumpe akan ku letak kat sini..
ohh baiknye ati pakcik ni

Follow Us
Sukenye aku tgk perkampgn kucing ni...

Reply 3# silentReader_

Kucing juga nakkan keselesaan dalam kehidupan, pernah tengok kucing tido tepi parit yg basah dengan lecak ? tak pernah, dia akan carik tempat yg selesa untuk tidur, in this case, tuan punya kucing ada hak nak kasik keselesaan pada kucing peliharaan dia. thehehe.........

Haiwan juga sepereti manusia nakkan tempat selamat.

inilah pencinta kuceng sejati...

tetapi...

seharusnya sifat pemurah, penyayang dan berkebajikan diberikan sesama manusia dulu, barulah binatang... sebab masih ramai manusia lagi yg merempat, tiada tmpat berteduh dan masih kebuluran...

lantak le pokcik ni sebab dia kepir... kalau kita sebagai Islam, kasih pada binatang biarlah berpada2, terutama kalau masih ada saudara seagama, jiran tetangga dan manusia lain yg x cukup makan...

inilah pencinta kuceng sejati...

tetapi...

seharusnya sifat pemurah, penyayang dan b ...
CoolHandRomeo Post at 19-7-2010 11:48

Pernah terfikir tak? Mungkin pacik ni x mampu nak buat rumah utk manusia, so buatlah utk binatang. At least, dia ADA lakukan sesuatu. Binatang pun makhluk Allah gak. Dia buat apa yg dia termampu. Daripada manusia2 lain yg hanya tahu mengutuk tapi satu hape pun tak buat. :re:

kucing tetap binatang bukannya manusia
buat apa la bagi umah segala bagai camtu
silentReader_ Post at 18-7-2010 11:30

So? Binatang tak berhak mendapat perlindungan dari manusia? Binatang bukan mahkluk Allah juga? Tu yg sibuk2 bela binatang kat zoo tu hape? Siap ada kandang lagi? Tau tak, kucing adalah binatang kesayangan Rasullullah s.a.w (klu hang Islam la kan)? Apsal sampai ckp org tuh gila? Hang ingat cuma perlu buat kebajikan kpd manusia ka? At least dia ada gak buat kebajikan walaupun kpd binatang. Yg hang tuh? Ada? Sebelum kata org lain gila, pi amik cermin tgk2 diri tu sendiri dulu, jgn senang2 jek nak kata org lain gila. Pi bersihkan HATI hang tuh.    :re:

Pernah terfikir tak? Mungkin pacik ni x mampu nak buat rumah utk manusia, so buatlah utk binat ...
auReLL Post at 19-7-2010 11:59

yeke tak mampu? rasanya lebih dari mampu tu...

tapi tu hak dia la nak buat umah untuk kuceng ke, kaldai ke, tapir ke, tu dia punya duit dan dia punya suka...

lain orang lain pandangannya, ada orang lagi suka tolong binatang dari tolong sesama insan... ada yang tak tolong langsung baik sesama manusia atau sesama makhluk...

tula aku cakap, pokcik tu kepir, so sukati dia la nk buat pe pun... tapi akhlak sebagai Islam menuntut mengutamakan jiran2, saudara seagama tau manusia lain... binatang pun kene tolong, tapi berpada2, jangan sampai kebajikan sesama manusia diabaikan...

mana la tau kot2 pokcik nih pun byk buat kebajikan utk manusia2 lain pastu baru dia jaga kebajikan kuceng2 tu?

rileks la bro, life is short, jangan la emo2...

Post Last Edit by auReLL at 19-7-2010 12:35
yeke tak mampu? rasanya lebih dari mampu tu...

tapi tu hak dia la nak buat umah untuk kuceng  ...
CoolHandRomeo Post at 19-7-2010 12:24

Yg emo ialah org2 yg x kenal pacik tu tapi sibuk jer ckp pacik tu gile la, pacik tu x buat kebajikan utk manusia la...  sedap jer mulut mengata org pastu bila ada org tego, ckp org tu plak emo... diri sendiri yg mula2 post benda emo x sedar plak..  gitulah manusia khennn...     

P.S By the way, den bukan bro yer, soriii...   
P.P.S Dah terang2 pacik tu omputeh, takyahlah nk ckp psl Islam plak wehh...  tak relevan kekdahnyer...  

kalo aku kaya nnti aku pun nak buat bandar kucing..sbb aku cats lover..huhuhu..

wah suka tgk..sape mentain ni,..kucing tu ada ketua kampung ke?

apalah salahnya pakcik ni nak buat baik pada binatang???  

dlm dunia ni manusia je ke penghuninya???

aku yg islam ni pun kalau kaya ada tanah sebesar tu aku akan buat gak kampung tuk kucing2 terbiar......tapi tak bererti aku tak menolong orang lain.  Kalau aku tolong  orang lain pun , mesti ke aku bagi tahu pada seluruh dunia??? Buat baik pada binatang pun dpt pahala, bukan setakat buat baik pada manusia saja.

ada sorang kaya di malaysia ni, company dia besar.....tapi tak pernah miss sekali pun bagi sedekah kat orang lain., semuanya pada orang2 miskin yg memerlukan.....tak siapa pun tahu , cuma orang2 terdekat je.....bukan tu je, dia juga sayang pada binatang. ...dan rezeki dia melimpah ruah Allah berikan.

sooo cute...

nak ddk kat sini aku mmg penatik kucin

comeiiiinyeeee!!!!..kalo la aku ade duit banyak, aku nak wat cmni jugak!!!wat rumah,wat mainan, bagi makan, ade doctor yg check kesihatan kucing,ade yg tukang bersihkan umah kucing. dan sape yg berkhidmat neh,aku akan bayar gaji yg sangat lumayan!!. cabaran wooo nak bersihkan tempat kucing neh.

bestnye kalo ade duit byk..leh bela kucing mcm pakcik grant.

Hebat Pak Cik ni.Boleh dilantik jadi Presiden pecinta kucing sedunia.Kalaulah pakcik ni beragama Islam,mesti pahala dia banyak berganda-ganda.Kalau tolong anjing dahaga pun ganjarannya syurga,inikan pula menolong binatang kesayangan Nabi.Nabi sendiri menamakan sebuah masjid di Makkah bersempena dengan nama Kucing kerana kawasan tu banyak kucing.Orang-orang Malaysia mengenalinya dengan nama Masjid Kucing.