CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dinosour_27

Himpunan Kisah Seram Ku-Page 47-Siapakah Yang Di Swimming Pool Itu

asyik kene kejar je.. cube berenti tanya... "ahkak nak ape sebenarnya??"
memberKawanKau Post at 24-8-2010 23:41

kalau berani kan.. dah lame aku tanye cik pon tu soalan yang aku dah lama sangat nak tanye.. akak tak rimas ke? hahahah

berani ke nak berenti tanya kat cik pon?heheheh......

(posted by mobile)
medangmru Post at 24-8-2010 23:57

tula.. tahap keberanian aku tak sampai ke tahap tu.. hahah

gile arr kena kejar..
melinda_gordon Post at 24-8-2010 23:21

memang gile.. time tu blum gelap tau.. remang2 senja lagi.. memang berani mati la cik pon tu kuar siang2.. atau pun dia saje nak publisiti murahan harap ade orang nampak and snap gambar dia.. leh masuk youtube or paper.. tapi mase tu mane ade phone camera.. hehehe..

selamat bersahur sume.. baru pas sahur and layan drama kat tv3.. citer ape sebelum nurkasih tu eh.. menyentuh perasaan sangat.. insaf gile

arwah pakcik aku pernah claim dia kena kencing dengan miss pon masa balik naik motor malam2 masa lalu dekat cemeteries yang kat cheras tu. Miss pon tu bergayut kat pokok pas tu suka suki kencing kena tempias kat arwah pakcik aku. Aku tak leh confirm citer ni reality atau fantasi sebab masa tu aku sekolah rendah lagi. Tapi memang lepas tu badan pakcik aku bengkak2 la.. tak sure ler sebab kes tu atau pas tu dia ada sakit buah pinggang. Allahuaklam. Al fatihah untuk arwah pakcik aku

Bab si pocong ni aku rasa aku pernah gak ler terserempak sekali. Aku memang jenis balik kampung malam2. Selalu aku akan gerak jam 9.30pm ke atau 10pm ke atas pas tu sampai umah mak aku dlm midnite atau 1am la. Malam best travel sebab sejuk ngan tak banyak sangat kenderaan. Aku pun tak suka highway, selalu memang aku lalu jalan lama jer.

Aku lalu kat bukit mantin tapi sebelum sampai kat bukit tu, tetiba jer rasa tak sedap hati tapi buat tak peduli ajela. Aku layan tape ajelah ya la bawak pun kancil jer time tu. Aku ingat lagi la malam tu sebb memang rasa lain sket la. Malam terang bulan dan selalu kat situ meriah gak ler dengan kedai makan tapi malam tu kedai tutup dah. Customers yang ada pun cuma anjing2 dari kuari dekat situ.

Tetiba aku tengok ada benda golek dari kiri ke kanan, aku dah ler laju time tu kira gather momentum nak naik bukitlah katakan. Tapi benda tu still atas jalan. Aku kata nak elak cam ner ni, kang ke kanan pun aku langgar dia kang ke kiri naik bahu jalan plak. Last2 aku tawakal aje la langgar. Gedebuk gak ler. Aku tengok belakang tak nampak plak. Fikir gak entah2 sangkut bawah keta. hahaha...

Naik bukit tu aku matikan ekon, tukar tape terus ke juz amma dan dengan kuat ikut baca setiap surah. entah kenapa rasa seram masa tu. Memang aku sengsorang kat bukit tu satu keta pun tak de. Tetiba pun aku rasa keta aku berat sikit dari biasa. Perkh aku toleh kiri kanan depan belakang tak de apa. Nak gak tau kalau ada apa2 yang ada kat sebelah kan. Padahal perjalanan jauh lagi tu. Sampai seremban ok dah sket sebab ramai orang tapi aku masih degil x nak masuk highway. Continue jalan lama sampai umah mak aku.

Sampai rumah jer terus aku bagi salam, masuk terus capai tuala dan mandi sebab kat umah mak aku ada budak kecik. Aku ikut petua orang tua, terus mandi jer kalau balik dari jalan jauh. Pas tu tidor. Esok pagi aku check la bawah keta aku, alhamdulillah tak ada apa2 yang aku seret sekali bawak balik tapi plat depan keta aku pecah bentuk macam sayap batman huhuhu. Aku tak citer kat mak ngan arwah pak aku sebab nanti mesti depa tak bagi aku balik tengah2 malam lagi huhuhu

Rate

1

Follow Us
op op sorry TT, ot sket... aku nak tanya

pernah tak korang dengar macam ada orang berbual2 tapi tak faham biji butirnya walaupun korang cuba nak dengar betul2?

Aku pernah la menaip malam2 buta kat ruang tamu rumah mak aku. Dalam kul 2am kot masa tu, tapi ruang tamu terang benderang la kan sebab lampu kalimatang panjang, cerah satu rumah.

Tengah syok2 menaip, aku dengar sora orang berbual. Aku ingat mak dengan arwah ayah aku berborak sebab kadang2 dorang sembang kat bilik dan arwah pak aku akan bangun solat malam. So, aku ingat mak aku pun dah sedar sama, nak bangun juga buat solat malam tapi makin lama makin rancak plak berbual. Aku cubalah pasang telinga kot2 ada cerita best yang boleh aku tumpang sekali tapi memang tak faham langsung apa yang dorang citerkan.

Aku bangun cuba dengar lagi tapi sah2 bukan bahasa yang boleh aku faham. Aku bangun pi kat bilik tapi tengok mak pak aku tido dengan nyenyaknya (sebab depa biasanya tak tutup pintu rapat) tiba2 teringat citer sorang budak yang alami benda yang sama so aku kata ni bukan orang ni. Aku offkan laptop (dah la laptop aku lembab plak tu) matikan switch letrik, matikan lampu dan terus masuk bilik, tidur.

Dalam sejam kot lepas tu aku terjaga dengar orang masuk bilik air, arwah pak aku dah bangun untuk solat tahajjud. Huhuhu... tak sangka rumah mak aku yang dekat dengan bandar tu pun boleh dengar benda2 yang bukan2. Padahal anak2 bujang kak aku tu kaki rayap tengah2 malam. Tapi aku perasan gak ler yang budak2 tu tak berani dok kat ruang dapur kalau tengah2 malam buta, tak tengok tv lepas midnite sebab tv kat situ. Aku layan jer tak kisah tapi sejak hari tu kalau dengar suara yang aku tak faham, aku terus stop apa yang aku buat dan masuk tidor hahahaha

ok. citer nyer macamne.. pada taun 2000-2002 macamtu kot.. kalau tak silap.. ramai orang kat kg aku. ...
dinosour_27 Post at 14-8-2010 17:48

ler org pontian rupernye dino nie..
em,aku mmg xde t'dgr lak pasal kelawar besar manusia tuh..
atau pn,
pakcik,makcik,atok n tok mak aku lupa citer kt aku sal kelawar tu kot...

Pengalaman Ditolak Lembaga Misteri

Sambungan dari citer di atas.. mase tu kitoerang masih tingga ...
dinosour_27 Post at 25-8-2010 01:37

Terernye mamat rugged tuh! Adikong sultan ke?

memang gile.. time tu blum gelap tau.. remang2 senja lagi.. memang berani mati la cik pon  ...
dinosour_27 Post at 25-8-2010 01:55

hahaha..cuba time die kejar tu awak pusing blakang kejar die balik..mesti best..cam cite hindustan...

dino..cara ko cerita mmg ni mmg best..seram tapi lawak..heheheh

sori tt aku nk tny....
ko budak lendu course ape ek?

dino..agaknye lembaga itam tu lagi kuat dari awak kot..
tu yg awk jadi cam suparman tu...

jap, kata thread ni citer kat BBU jb. Saya cari takde pun di page 12

Reply 288# z3t_ex

bro.. ko orang pontian gak ker.. sekapal ke kiter.. hahaha

Terernye mamat rugged tuh! Adikong sultan ke?
rurouni_khairul Post at 25-8-2010 08:29

maybe kot.. diorang kan selalu rugged2 macam gangster kan.. huhuhu.. ape2 hal pun.. kalau dia gangster pun aku tak kisah.. gangster berhati mulia.. padahal dia boleh jer kalau nak buat bodoh.. tapi atas dasar kemanusiaan and persaudaraan kot dia membantu

Reply 292# shida81

kwang kwang kwang.. abis la sumer orang nak korek rahsia aku ni.. hehehe.. pm aku la eh..

Reply 294# darlingangel

citer pasal adik kene sampuk ngn kene tolak ngn lembaga tu kat BBU la.. sebab 2 citer.. takkan nak letak tajuk same kan..

Post Last Edit by pu3_rania at 25-8-2010 11:54
jap, kata thread ni citer kat BBU jb. Saya cari takde pun di page 12
darlingangel Post at 25-8-2010 11:43

Cerita tu ada kat page 12 & refer kat posting TT no. # 278 & 279

arwah pakcik aku pernah claim dia kena kencing dengan miss pon masa balik naik motor malam2 masa lal ...
gegulagetah Post at 25-8-2010 05:42

mase kat kem OBS yang aku citer dalam ni dulu.. budak junior tu cakap kene kencing ngan cik pon gak dari atas pokok.. memang hancing gile.. tapi nasib badan dia tak bengkak2.. cuma bau memang macam haram lah.. hehehe