CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dinosour_27

Himpunan Kisah Seram Ku-Page 47-Siapakah Yang Di Swimming Pool Itu

Reply  dinosour_27

dino ..mujur pemain rugby ..so boleh tahan kena tolak ... teringat kisa ...
ea208964 Post at 26-8-2010 02:48

hehehe.. cian akak ea.. nanti dino bace.. same la dia ngn dino.. kene tolek.. jahat sungguh benda tu.. kak ea badan kecik ke.. mau lagi jauh melambungnye.. nanti sok dino free dino citer lagi.. ade banyak tapi tak tau la seram ker tak.. korang nilaikan la eh.. tak seram toksah bace.. huhuhu

entah2 kete ko kot yg aku nmpk t'sadai 4 tayar kt atas tu kot..hehe..
aku mmg tau sgt selekoh tu. ...
z3t_ex Post at 26-8-2010 03:58

tapi sekarang tempat tu dah terang benderang.. dah banyak kedai.. ade kedai tayar besar.. kilang.. so mungkin benda tu dah tak lepak situ kot.. sampai ati tak berenti tolong aku.. hahaha.. benda ni jadi lame dah bro 1999 kot kalau tak silap.. mazda 626 yang gedabak tuh.. kale putih.. mk1836 rase plate number dia.. lupe dah.. kete tu pun dah jual.. skang orang parit 4 api2 pakai.. lawa siot.. wat stock drift dia buat.. aku suke bawak keter tu.. berat so tak melayang.. jalan konfiden je.. takat kete malaysia sondol aku leh senyum lagi la.. huhuh

Reply 304# dinosour_27

tu laa org2 tua dulu suka sgt takut2 kita dgn antu sampai melekat kat minda antu tu makhluk yg menakutkan..so far mmg blm pernah terjumpa pun dgn makhluk tu & mmg tak nak jumpa punnnn..almaklum ler nak menuju ke kg aku tu penuh dgn kebun kelapa sawit..tambah2 sepanjang jln tu ada kes kemalangan maut...takut aje kene tahan dgn makhluk yg nak menumpang balik mcm org2 yg pernah  terkene b4 ni..huhuhuhu

huhuhu jalan JB-Pontian tu pun laluan aku hari2 masa kerja kat BBU dulu. Sebulan lebih kot aku ulang alik JB-Pontian walaupun aku kerja abis kul 9pm ke atas. Memang lepas Skudai Pulai tu gelap gelita sampai Pekan Nenas.

Aku tak berapa hafal sangat nama jalan tapi aku potong masuk jalan kampung yang gelap gelita yang boleh tembus ke Parit Kudus, Parit Semerah tu semata2 tak nak tempuh bandar Pontian yang penuh dengan traffic lights. Entah ler aku rasa aku ni one track mind kot tak de la fikir benda yang bukan2 sebab aku cuma fikir nak balik umah pakcik aku, mandi, makan dan tidor. Keliling rumah pakcik aku tu pun kebun kelapa sawit, bilik air, toilet semua kat luar huhuhu...

tapi citer pasal kebun kelapa sawit ni, kami pernah ler diikut oleh 'lampu terang' masa masuk kebun orang sebab nak shortcut hahaha... aku ingat motor honda mata bulat tu tapi ke mana jer kami pusing dia ikut, salah jalan pun 'dia' kat belakang, kami pusing pun dia pusing hahahaha... terang gila 'lampu' dia macam spotlight. Kira aku angkat komik pun boleh nampak jelas

Reply 323# kodoklawa

tula.. mase kcik2 kalau taknak kita nakal or merayap mesti diorang cakap.. ha pg la kebun nanti kene sorok ngn momok.. tak ke sampai tua masih takut lagi.. hahaha.. cube kcik2 diorang cakap.. nak pg blakang.. kalau jumpe momok tibai jer ngan batang penyapu ni.. mau sume antu kene kitai2 bile dah tua ni.. hahaha

hehehe.. cian akak ea.. nanti dino bace.. same la dia ngn dino.. kene tolek.. jahat sungguh bend ...
dinosour_27 Post at 26-8-2010 05:44

salam dino ..ni kisah kakak kpd sorang porumer kat sini ..kakak kpd seeri TT tred tersebut  ..sori ..smlm  maksud posting tak clear sbb dah mengantuk masa berposting .. tulis secara ringkas sampai dino faham lain ...

Follow Us
tapi aku memang respect la diorang.. walau yang menyembuhkan tu memang la Allah.. tapi gaya dior ...
dinosour_27 Post at 26-8-2010 01:01

Tuh la, sempoi jer...takyah berserban, berjubah bagai..cakap pun selenge jer tapi mantap! takyah nak tunjuk2 alim tapi last2 rupenye bomoh temberang..:@

Tuh la, sempoi jer...takyah berserban, berjubah bagai..cakap pun selenge jer tapi mantap!  tak ...
rurouni_khairul Post at 26-8-2010 08:32

aku taknak la cakap ape2 kadang2 mungkin diorang ade kelebihan sikit tapi diperbesarkan.. tu yang tak seronok.. mendabik dada untuk tunjuk power tapi tak ke mana pun.. menyusahkan pesakit jer.. kalau aku tak boleh cakap tak boleh.. orang yang sakit tu pun paham la kan.. ni ada bomoh berjanji bagai nak rak.. tau ade surang bomoh tu cakap ape kat pakcik tu.. kalau nak baik kene bayar fidyah pada bomoh tu 15 ekor unta atau nilau wang bersamaan 15 ekor unta.. gile tak gile.. seko kalau 5 ribu tak 75ribu.. nak nipu nak kaya pun agak2 la.. jangan la kaya atas kesusahan orang lain.. tak berkat namanya

salam dino ..ni kisah kakak kpd sorang porumer kat sini ..kakak kpd seeri TT tred tersebut ...
ea208964 Post at 26-8-2010 07:45

dah paham dah ea.. dino dah baca.. tapi tak abis lagi la.. cian akak seeri tu.. nasib dino tak jadi macam tu..

Reply  melinda_gordon

mane ade lawak.. ini betul2.. heheheh.. butel mel.. dulu mase aku me ...
dinosour_27 Post at 26-8-2010 01:04

hahahah...tua ke?ade tak cam Dato K punye tua??

Reply 330# melinda_gordon

uih tak tua macamtu lagi.. tua pada umur.. young at heart.. hahahahaha.. baru masuk 3 series 3 days before..

Reply 331# dinosour_27

so hapdet plz...

Reply  dinosour_27

so hapdet plz...
melinda_gordon Post at 26-8-2010 09:21

sabar.. baru dok ni.. kerusi ni pun tak panas lagi.. heheh.. amik mood dulu

sabar.. baru dok ni.. kerusi ni pun tak panas lagi.. heheh.. amik mood dulu
dinosour_27 Post at 26-8-2010 09:34

horite..

Post Last Edit by dinosour_27 at 27-8-2010 09:38

Pengalaman Seram Sewaktu Memancing

Kisah ni terjadi mase aku ngn kawan2 aku pergi memancing ka kampung aku.. kitorang memancing kat sungai air masin.. bagi orang2 kg tau la kot.. sungai air masin ni maksudnya sungai yang masih dekat ngan muara.. so airnye masin la bukan air payau atau air tawar..

so benda ni kitorang dah plan sejak seminggu sebelum dimana kitorang nak memancing sambil buat bbq.. bukan la nak mancing sangat.. saje suka2 nak lepak2.. so kitorang dah riki satu tempat ni.. tempat dia kat hujung kampung.. dalam gak la.. kat situ dah takda rumah orang and memang semak samun la.. so kitorang sumer dah siap2 perap ayam.. bli arang and dah ready la nak pg.. sesampai jer kat tempat tu dah jam kul 10 macamtu.. baru teringat takde sorang pun bawak lampu or pelita.. hanya ada 1 torch light..

Pikir punye pikir takkan nak pakai torch light je kan.. so kami pun setuju kuar balik dari tempat tu nak beli pelita atau lampu kabaid.. malangnya kedai sumer dah tutup.. nak dijadikan cerita .. kami nampak ada lampu yang digantung di simpang.. untuk kononnya roh orang cina yang mati akan ikut lampu tu untuk pulang ke rumah.. mase tu memang tgh nakal tak ingat.. selamba jer kitorang rembat lampu tu.. bawak pg port tadi..

so bila dah sampai.. kitorang start la nyalakan unggun and bakar ayam tu.. masa tu rod semua dah tajur dah.. tunggu kalau ade ikan ngap jer.. same2 tu kitorang makan la ayam tuh.. ada la 2-3 kali dapat.. tu pun ikan gelama pisang.. selalunya duri la..

mase dah abis makan sumer kitorang tak buang ke sungai sebab takut buaya.. kan buaya makan bangkai.. kat sungai tu ade la gak buaya tapi takde la mengacau orang.. kadang2 jer nampak.. so bile dah tanam tulang2 tu.. kitorang mula la concentrate memancing ni.. air dah start tenang.. tadi laju sebab baru pasang.. sambil isap rokok kitorang cerita2 la and menunggu umpan dragut..

mase ni mulut masing2 cabul tak hingat.. ape pelik jer ditegur.. macam saje carik pasal.. tapi mase tu takde ape2 pun kitorang rase.. sampai la satu masa.. aku rasa dalam kul 3 pg kut.. anjing start melolong.. sayup jer.. yang kitorang ni pun takde la nak layan sangat.. tiba2 ada angin yang kuat sangat lalu.. macam sekali lalu la.. abis terpadam pelita yang kami curik tu..

tiba2 ade terdengar suara merisik seperti suara perempuan menangis.. sayup2 jer.. kitorang dah pandang satu sama lain.. tapi sebab sume laki and sume memang tak paham bahasa.. sumer wat bodoh jer la.. tak nampak takpe.. hehehe.. then suara tu senyap.. kitorang pun ok la..

dah relax2 dalam 5 minit tu.. tiba2 pancing kami macam dipagut ikan.. setiap satu ikut turutan.. dari ujung sampai la last.. masa tu kami ber4 naik 1 keter.. so masing2 angkat la tapi yang pelik.. setiap mata kail tu lurus.. macam huruf i.. kalau sape2 yang memancing memang tau la.. sangat la mustahil mata kail akan jadi tgak macam tu.. selalunya akan putus talinya atau patah..

so kitorang dah tak sedap hati.. tu la tadi mulut memasing cabul tak ingat kan? padan muke.. masing2 dah start gulung tali.. dah start2 kemas macam nak balik.. tiba2 dari dalam air sungai tu ada bunyi gedebush.. macam ada orang lompat masuk air.. and air yang terpercik memang tinggi sampai kene kat muka kitorang.. yang member aku sorang ni cukup la sengal.. dia boleh suluh.. padahal dah tau kene kacau mase tu..

yang kitorang ni bila dia dah suluh and tanya apetu.. secara sepontan la tengok.. mula2 nampak macam sampah.. tapi itam la.. dalam diameter 1 meter gitu .. tengok2 balik dia macam bergumpal kat tengah.. bila renung rupanya benda tu rambut dari kepala yang tak diketahui.. macam dia menyelam sambil berdiri.. pastu kepala tu keluar perlahan2 dari dalam air sampai la kami nampak mata dia.. merah terang.. semua ape lagi.. ca ali bot la.. lampu tu memang kitorang tinggal.. huhu.. sape nak bawak balik..

sampai jer kat umah aku diorang sumer terus amik motor masing2 balik umah.. hahaha.. aku la paling selamat sebab aku dah sampai rumah dulu.. diorang ape jadi tanggung sendri.. hahaha.. len kali jangan curik benda2 macamtu.. selama ni tak pernah kene kacau.. ni tak pasal2 kene kacau.. dah tak de port nak mancing.. hhuhuh

Rate

1

Best cerita ni

Reply 335# dinosour_27

best...pulun aku baca crita hantu tumpang hari masih siang...
kang malam mulalah teringat...

Reply 335# dinosour_27

aiyooo dino .... agaknya bagi warning guna angin dgn sore je korang ignored ..huh sekali dia menjelma mcm cete korea...mengerbang rambut kat permukaan air then slowly naik nmpk mata merah ... mmg jiwa kental boleh drive balik rumah dgn tertib gak .... mujru dah kenyang makan bbq ayam kan ...klu tak rugi je perap ...

Reply 335# dinosour_27

berani gak korang ek sampai antu tu terpaksa munculkan diri barulah kelam kabut

hehehehe..
tu la sape suh gengster sgt g curik lampu tu???
pape pun cite ni