CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ronin

Rumah Semi-D Kucing2 ku (New kids on the block) Page 13

Post Last Edit by ronin at 9-2-2012 18:14
woit..jahat gile la ko ni...abis tu.kalau kucing tu kena langgar..mati..ko nak bertanggungj ...
AppropriateNick Post at 9-2-2012 13:16

aku ada kawan fb dari singapore, balik2 dia komen kesian kucing2 aku kena lock-up....balik2 kesian.....tapi dia tak tahu bela kucing yg ramai camna.....kalo aku lepaskan berdesup kucing2 aku pegi entah kemana, malam baru balik....ada pulak panjat bumbung rumah (ntah apa yg dicarinya..), ada pulak yg pegi rumah orang saja2 nak tinggalkan najis sampai tuan rumah baling batu, ada yg bernama Tiger pegi rumah orang lain bergaduh dgn kucing lain....mcm2 hal, mcm2 perangai....
Aku buat rumah2 tu demi keselamatan sebab dah 2 ekor yg mati kena serang dgn anjing dan kawasan rumah aku tu open concept tak berpagar, jadi risiko dilanggar kereta adalah tinggi...
Anyway pada hujung minggu kami lepaskan sorang demi sorang untuk dorang bermain-main atau makan rumput, juga untuk mandikan mereka....
Ada ketikanya buka pintu pun dorang taknak keluar, mungkin lebih selesa duduk di dalam....

Baru2 ni ada kenalan suruh ambil gambar rumah2 tersebut dari berbagai sudut sebab dia nak buat rumah yg sama....bagi aku, apa yg baik patut kita berkongsi sama....

Rate

1

U patut tengok 6 anak2 kucing baru.....dah umur 3 bulan dan rancak bermain-main kat dlm rumah tu ...
ronin Post at 9-2-2012 10:05

hehe I bet its cute. Letak la gambar I nak tengok. Luar rumah I tengok ader a few stray kittens, kadang I bagi makan. nak adopt susah sikit sebab its a commitment and I jarang ada rumah, kadang kadang outstation lama.

I know kittens kalau main memang rancak. kat umah I, I beli banyak toys for my kitten. Kalau I balik kerja, I pakai jeans and ada belt yg hanging ke bawah, dia suka main sampai panjat I nak capai hehe. Siap I berjalan with a kitten hanging from me.

Kat rumah I letak banyak ribbons, chain, bells gantung merata, tiap kali dia lalu mana mana, dia benti kejap main dulu hehe.

aku ada kawan fb dari singapore, balik2 dia komen kesian kucing2 aku kena lock-up....balik2 kesi ...
ronin Post at 9-2-2012 14:12

Kucing stray dekat rumah I, yg sekor tu muka dia macam ader misai Hitler. I ingat nak namakan Kitler, what do you think? for a Kitten Hitler.

hehe I bet its cute. Letak la gambar I nak tengok. Luar rumah I tengok ader a few stray kittens, ...
truly Post at 9-2-2012 17:58
setakat ni ada 1 stray cat, namanya mr cicak.....tak tau sapa yg tinggalkan kat depan rumah I.....anyway I bela, cuma masaalah problemnya ialah dia tak boleh get along dgn kucing2 lain, selalu gaduh, so I biarkan kat luar rumah....

Ok, kat bawah ialah gambar anak2 kucing...parent derang ialah parsi.....kat dalam tu mcm big world for them, tak berenti main dan selalu panjat jaring tu.....

Rate

1

Kucing stray dekat rumah I, yg sekor tu muka dia macam ader misai Hitler. I ingat nak namakan Kitler, what do you think? for a Kitten Hitler.
truly Post at 9-2-2012 23:40
Ada tak secomel Kitler saya.....

Rate

1

Mrs ronin walaupun balik tgh malam akan tetap membersihkan sangkar dan membelai kucing2nya sebelum tidur.....

Rate

1

Follow Us
Blade, anak bujang Princess yg telah maut diserang oleh anjing2 liar kira2 4 bulan lepas....dia ni suara mcm tak kedengaran, pandai mengambil hati dan disayangi oleh kucing2 lain....

Rate

1

Tiger ni mcm bad mood....biasa lepas bebas dlm rumah tapi bila pintu bilik utama dikunci dan dia tak boleh melepas kat dlm bilik mandi, dia akan melepas pula kat singki lama....so aku cakap kat mrs ronin supaya dia dimasukkan kat dalam rumah baru dia.....
Gentle giant....itulah istilah yg kita beri kat dia...very affectionate dan disayangi oleh anak2 buah aku yg datang ke rumah.....

Rate

1

Atap genting ini sudah ada zaman kolonial inggeris lagi.....aku beli kat satu tempat yg menjual  kayu, papan dan atap lama....saiz dia lebih kecil dari atap genting zaman sekarang...

Rate

1

Christal....meninggal kira2 7 bulan lepas akibat diserang oleh anjing2 liar....kisahnya dia pergi ke rumah jiran untuk berjumpa dengan boifren dia...tak balik malam malam tu..kemudian diserang di luar rumah jiran tersebut...

Rate

1

Kisah bagaimana mula membela kucing......
Chupi (yg putih tu) dikutip oleh anak lelaki aku kat sekolah, katanya kesian sebab ternampak anak kucing tu kat dalam longkang. Mrs ronin terus membersih dan merawat Chupi ni.....kemudian ada anak jiran bagi kucing bernama Bebod dan kami terus bela. Masa tu rumah2 kucing tu belum dibina lagi.
Tak lama kemudian Bebod meninggal...jadi Chupi keseorangan. Pada satu hari aku ke rumah kawan, nampak seekor kucing jantan yg comel, terus kawan aku offer kat aku. Apalagi, mcm orang ngantuk disorong bantal.....terus aku adopt...
Kucing yg kawan aku bagi ni namanya Puss in boots (yg warna hitam dlm gambar).
Pada masa inilah aku start buat rumah kucing yg pertama.
Kemudian aku beli 2 pasang kucing parsi bernama Luna dan Christal. Tak lama kemudian Chupi dan Puss kami beri kat kawan kami sebab anak derang nak sangat bela kucing....kat sana Chupi dan Puss became parent.....dan kira2 9 bulan kemudian Puss jadi duda sebab Chupi meninggal....

Rate

1

Rumah ni ada partition tapi sebab ada kucing kat sebelah, pintu terpaksa ditutup....kalo dibuka lagi meriahlah anak2 kucing ni bermain!

Rate

1

omg.. mr ronin.. semua gojes2....
cantiknya rumah diorg.. untung kucing2 u..

Dari 7 jadi 6...sorang meninggal sebab terlalu lemah....ronin nak namakan sempena nama2 seven dwarfs dlm cerita snow white....

Rate

1

Jerry, bapa kpd anak2 kucing tu....sayangnya terpaksa diberi kpd owner lama sebab tak boleh get along dgn Tiger.....aku tak nak lah Tiger memendam perasaan tak puas hati dia tu kan....so aku beri balik kpd jiran aku tu.....

Rate

1

setakat ni ada 1 stray cat, namanya mr cicak.....tak tau sapa yg tinggalkan kat depan rumah I.....an ...
ronin Post at 10-2-2012 16:46

Thanks for putting the photos. Your cats are so adorable!! I geram sangat tengok, semua cute cute. They are so lucky to have such a nice house and lots of space to play around. And lots of love too

Kalau ader depan I kittens yg 7 orang tu, I think I will squeeze the life out of their face! geram sangat sangat.

Rumah ni ada partition tapi sebab ada kucing kat sebelah, pintu terpaksa ditutup....kalo dibuka lagi ...
ronin Post at 10-2-2012 17:28

dorang nampak happy macam satu family. and kemas sangat pembuatan rumah tu. Pandai you buat.

Thanks for putting the photos. Your cats are so adorable!! I geram sangat tengok, semua cute cut ...
truly Post at 10-2-2012 20:57
Nah! You can squeeze sampai penyek he..he...

Rate

1

dorang nampak happy macam satu family. and kemas sangat pembuatan rumah tu. Pandai you buat.
truly Post at 10-2-2012 20:59
Happy as one family....definitely....si ibu itu, Mimie kalo kita ambil salah sorang anak dia pun dah bising mulut dia....

Thanks for appreciating....another of my favourite pastime is landscaping...dulu I ada bina kolam tapi bila pindah ke Selayang dan tidak berjaga I dah kambus dgn tanah....bawah ni pic of my kolam....

Rate

1

omg.. mr ronin.. semua gojes2....
cantiknya rumah diorg.. untung kucing2 u..
leotazz818 Post at 10-2-2012 17:29

Tq..tq..Ms Leotazz....
Asal nak bela ayam katik, tu buat rumah..pastu tukar idea bela kucing...ha3...