CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lostnfaun

[Accesories & Hobbies] PRUDENTIAL BSN TAKAFUL

teringin nk join jadi agen insurans tapi buat part time je...ada sape2 yg ada contact untuk area bangi tak? pm saya ye..

terima kasih..

nomic posted on 14-8-2014 11:39 AM
teringin nk join jadi agen insurans tapi buat part time je...ada sape2 yg ada contact untuk area ban ...

PM sudah di hantar ...

Modal nak jadi ejen amat lah murah ... Hint income dari saya .... Increment setiap bulanan setiap tahun adalah RM 4000 sebulan

ibm632 posted on 14-8-2014 03:27 PM
PM sudah di hantar ...

Modal nak jadi ejen amat lah murah ... Hint income dari saya .... Increm ...

terima kasih

ILMU TAKAFUL

RM100 jika di simpan di dalam bank akan menjadi RM100+beberapa sen.
RM100 jika disimpan dalam akaun perlindungan takaful,  kelak akan menjadi RM250 ribu.

Sayangilah policy anda sebaik-baiknya bile dah dapat.
Kat luar tu ramai yg application nya kena reject.

Sharing drpd client yg merupakan antara top management sebuah resort di Shah Alam:

Ade sorang staff sy ni, selalu sakit2 belakang. Bnyk kali dah suruh pegi buat check up, tapi tak pegi2 sbb takut. The end kena paksa baru buat check up, di KPJ Shah Alam. Result?

Slip disk yang dah teruk, doctor cakap kenape lambat sangat datang? immediate operation perlu dibuat atau boleh jadi paralyze. Estimate cost Rm 30,000. Insuran company hanya cover Rm 20,000. Lagi Rm 10,000 tu kena pakai duit sendiri. Macam mane nak buat?

HR pun dah pening kepala, so kena buat agreement HR bayarkan dulu kemudian tolak gaji tiap2 bulan ikut persetujuan. Lagi kesian, wife die pulak baru diagnose kena kanser.

Client sy tanye, kalau mcm ni boleh ambik personal insuran lagi tak? Jawapan sy, boleh cube nak apply, tapi no guarantee akan dapat.

Ape yg kite belajar daripada pengalaman org lain?
Nak ambik sekarang atau tak tau bile?
Yg dah ada policy, jagalah policy anda, bukan senang nak dapat. Somehow, kite tak tau bile kite akan pakai. Mungkin esok, lusa, next week.

Follow Us
nomic posted on 15-8-2014 01:17 AM
terima kasih

Trainning di Kajang dah start ... dah boleh join sana dah tu ..

Abscess
----------
Saya masih ingat menerima SMS dari seorang Nurse yg terlantar di KPJ Johor Bharu akibat abscess/nanah. Dengan suara yg agak bimbang, dier nak tahu aderkah medical card cover sakit nya. Nurse nie ambik medical card dah lebih 6 tahun. Lega hatinya biler saya call dier n cakap mmg pihak Takaful cover and no worries.
Selama 2 hari 3 malam tinggal di Hospital, pihak takaful sudah tolong settlekan masaalah pembayaran sebanyak RM9k+++ termasuk elaun hospital, cover chek up sebelum masuk warded dan jumpa dr selepas discharge. Raya sakan tuh....
Walaupun dier nie Nurse gomen, dier juga percaya akan personal medical card. Boleh sangat pakai yg GL government, mungkin dier takut gratuiti kena tolak n effect pencen dier.
Cuba tanyakan pada Nurse nie, adakah sekarang dia menyesal berTakaful?, tentunya tidak.

Duit saving di dalam akaun Takaful PruBSN diambil kira utk CABUTAN BERTUAH SIJIL SIMPANAN PREMIUM BSN

Sila rujuk ejen PruBSN berdekatan

Hari ni .. Client VVIP saya discaj dari Wad .... bila tgk bill terkejut jugak saya bila antara yg paling mahal dlm bill tu adalah UBAT ... mmmm...

Rupa2 nye baru perasan ... selepas di update oleh EJen comel lotte Nur Farhana yg Elaun Wad sekarang ni Maksimum adalah RM 200 segari utk seorang client ... rugi nyer pada yg baru ambik.

thank for share

Moga brother nie cepat sembuh. Brother nie ambik Takaful dengan kawan saya pada March 2013. Ambik takaful kerna dier pi kerja pakai motor dan takut eksiden. Jam 11.30 pagi semalam kawan saya dapat panggilan dier eksiden dan dibawa ke hospital Gleaneagles. Tempat dia eksiden dekat jalan Ampang, beberapa puluh meter dari hospital Gleneagles. Keadaan dier memang teruklah jugak. Jari koyak patah dan peha rabak. Alhamdulillah, Takaful berbesar hati tolong bayarkan kos rawatan RM10,000.

Bayangkan diri korang yang takde Takaful, tengah naik moto atau jalan kaki atau naik kereta, eksiden depan hospital Gleneagles, teruk patah riuk dan pengsan. Korang cuba fikir orang yang tolong ko tu, nak bawak ko pegi hospital mana? Dia nak hantar ko ke spital Gleneagles sebelah tu ke atau dia gagah kan diri hantar ko pergi hospital Kuala Lumpur di jalan tun razak?

Kalau Gleneagles siap sedia lah rm10k-20k sebab nak operate bagai secepat dan sepantas mungkin nak selamatkan nyawa kau.
Kau tengah pengsan ni, boleh ke kau bgtau kat orang tolong kau tu,
"Bang saya takde Takaful, bawak saya ke HKL je lah. Kalau abang hantar saya spital sebelah ni mahu jual tanah pusaka ni bang"

Boleh macam tu?

Last edited by mbk on 16-12-2014 12:18 PM

Salam. Kenapa mesti ade new installment contribution & tabarru' tapi policy maintain dgn benefit yang lama? Kalau sy tak setuju dgn kenaikan kadar yg baru, sijil sy akan luput dan perlindungan akan tamat. Giler ke ape main ugut2? Sy dh ambil prubsn ni hampir 4 tahun. Kenaikan ni utk tampung bonus ejen/staf ke??? Mohon pencerahan. Tq

ceempaka posted on 21-12-2014 05:38 PM
Salam. Kenapa mesti ade new installment contribution & tabarru' tapi policy maintain dgn benefit yan ...

Salam,

Terima kasih kerna sudah hampir 4 tahun menjadi client Prubsn Takaful. Really appreciate it.

Untuk soklan yg ceempaka tanya tue, kenaikan bukan untuk cover staff atau ejen. Nie untuk cover claim yg makin tinggi. Kos rawatan hospital yang dah makin naik, so untuk menampung semua kenaikan tue pihak Takaful terpaksa menaikkan premium Takaful. Jika saving banyak means boleh menampung protection akaun jika perlu, pihak takaful akan ambik sikit dari saving tue. Kiranya bayaran bulanan akan maintain. And jika sebaliknya, client kena bayar premium yang baru.

Sorry for any inconvenienced cause.

Harap saya menjawab soklan. Thanks

i baru nk ambil plan.kawan advice either health enrich select atau takaful heath 2.any advice?

TH2 tu ko takaful @ deductive? ape tu? HES full cover

i need a quick answer..thanks