CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ANTUGIGI

Pengalaman n kisah hantu di selayang..... (tuka tajuk penumpang teksi)

Reply 76# ANTUGIGI

TT kat sekolah ko xde ke cerita seram lain?
sekolah ko dari umah aku nampak cantik, tapi tepi hutan kan?
takkan xde lagi stok2 cerita seram lain?

OT:// teringat aku suka main beskal kat area bukit2 dari sg tua tambahan ke sg kertas tu. tepi hutan sejuk je pergh

kat ulu yam tu ramai yang mati bukan takat layan corner kambing jer..tapi mandi manda pun ada..soran ...
airCooL Post at 26-8-2010 15:29

ada masuk paper kan?? kalo xsalah la.. leh cite skit x??hehehhehe

Reply  ANTUGIGI

TT kat sekolah ko xde ke cerita seram lain?
sekolah ko dari umah aku nampak c ...
ren0_0 Post at 26-8-2010 15:30

banyak la.. sebab tu tengah karang.. depan mata aku orang kena rasuk.. mmber aku lak tu..hehehehhehe

Reply 78# genchi
sorry arr cerita tu details tak tahu sangatlah almaklum time tu tengah study kat U..so ala2 dengar bila balik umah mak jer..tapi yg pastinyer memang hangatlah..

Reply  Chacarel

apt sri gotong tu menurut cerita byk owner yg nak jual/sewa kan murah2 sbb tak ...
ren0_0 Post at 26-8-2010 14:55

Ooo.. cakap la kat sekola cine chow ko bin tu.. tempat tu aku tau la.. dulu aku kecik2.. bapak aku rajin bawak pegi minum kat situ..hehehehehhe de kedai mamak.. tepi jalan.. sedap.. da lama da.. mamak tu pun da xde..hehehehhehehe... yang tu.. nanti aku korek jugak..hehehhehe

nak sambung cite terbaru plak.. tapi ni berkenaan dengan bas lak..ehhehehehhe..
ni pengalaman kira ...
ANTUGIGI Post at 26-8-2010 09:45

berani nya sedara kau 2...sampai dh terbiase plak
  .memg betol2 xtkot hantu lh orng 2...kalu aku sah2 esok dh cabot xmo kerje lgi...huhuhuh

Follow Us
Pengalaman sendiri banyak sebab mak aku memang kena gangguan even sampai sekarang adalah dlm 20 tahun lebih dah..aku lah yang kelik mak aku ni pergi berubat merata alam dari umur aku 9 thun sampai dah aku dah kawin dan ada anak masih lagi tak game over...sume berlaku depan mata...mak aku kalau kena pernah jadi bisu..nenek tua kebayan..lelaki gagah perkasa..budak kecik..macam2 ah...fizikal tak berubah tapi perlakuan dia...cuma sekarang ni Alhamdulillah sikit tak sekritikal dulu...kalau di kenang aku ni kira wira jugaklah...berdepan dengan benda2 mcm ni..Allah berikan kekuatan...

hehehhehe.. kak ponti saja nak ngusik manje2 je tu..hehehhe
ANTUGIGI Post at 26-8-2010 15:30

simpang jejauh la.. gen tak sggp kalo penampakan neh.. mau trauma

Reply 76# ANTUGIGI

cuba la tanya2 kat parents ko, tp kes tu mmg gempak la...klw dpt citer la kat sini ye...heheheh...

pasal citer2 hantu...paling gempak masa aku budak2 dulu...Hantu Kom-Kom...walaweyyy...takut gila nak kuar umah peh senja....masa tu aku dok selayang baru...
kubur ko citer tu kan jln shortcut dr tmn selayang ke selayang baru...penah gak lalu situ masa pegi-balik ngaji...tp ptg la...aku pun dah lama xpegi mandi2 kat Hulu Yam tu...hmmm...

sekolah menengah tmn selayang tu berhantu gak, budak2 pengakap la citer...dorang kan ada aktiviti berkhemah kat sekolah...pehtu ada 1 games, aku xtau games apa...tp, dorang tinggalkan junior scout kat 1 tpt...kendian dorang dtg amik lepas 1-2 jam..huhuhuuu
kwn aku penah citer la...nampak benda putih mata merah melayang2 kat koridor sekolah...ada yg jumpa lembaga xde biji mata...isyyy

Reply  genchi
sorry arr cerita tu details tak tahu sangatlah almaklum time tu tengah study kat U.. ...
airCooL Post at 26-8-2010 15:34

yeker?? emm takpa kita tunggu owang len yg taw ekk.. kot2 ada yg taw.. nak gak taw.. mcmana dia buat mamat tu

siann jdk mangsa keadaan

Cerita Hantu kat sekola............... (tajuk.. antu nak melawa)

kakak kawan aku la yang kena.. bese la.. tengahari  ari jumaat.. kan sekola tutup awal.. budak2 ting. 5 pas solat jumaat dorang de kelas tmbahan..
besenya.. sorang akak ni.. suka sikat rambut tengahari dalam kelas.. selalu dia tinggalkan sikat dia dalam laci... orang suma da tau la habit dia tu...

nak ajdikan cite.. mmber dia tego la dia.. dia senyap jee.... member ni bengang la.. pegi la kat dia... konon ingat nak marah la.. tiba2 tengok muka dia.. buruk... member ni lari la..
padahal member yang selalu sikat rambut ni.. pegi toilet.. abis tu.. sapa yang duduk kat tempat mmber tu smbil sikat rambut???hehehhehehhehe

cite pendek je.. sebab aku lupa sikit2 la... tapi ok x??? aku nak sambung cite aku lak..hehehhehe

ni experience aku.... aku nk anta adik sedara aku balik IKBN ampang pechah... KKB.. lalu ikot rawang hiway masa pergi... alhamdulillah x der ape2.... then bila balik... aku pancung ikot jln ulu yam sg tua tu psl aku nk gombak jap.. nk jumpa pengarang jantung aku... kebetulan parents x der.. ape lg enjoy katakla... kan?? hahahhaha.. then aku lalu jalan tu... kan dia mcm hilly turun naik bukit br smapai korner kambing dsbnye... kan?
aku neh naik kete kelisa jer... kejadian ni mungkin x seram.. tp cuak la jugak... tgh2 aku bawak kete masa line 3 mendaki.. aku line tgh la kan? tetibe kete aku berat n gear x makan... sape2 pandai psl mechanical leh explain tak boleh ke jadi mcm tu kat kete yg tgh bergerak elok2 guna gear 2.. mendaki.... then aku dh cuak.. kete menurn mcm tu.. puas aku tekan break.. lepas je menurun.. aku dh nak nanes dah... mula sumpah diri sendri... psl pandai2 anta smpai KKB. walhal mak aku ckp anta smpai komuter sg.buloh je... tp aku kesian adek sdara aku merengek2 kan? tlg la jugak anta smpai sudah... aku terpk.. adekah pengakhiran hidup aku kat sini jugak... sementelah BF aku slalu citer kemalangan kat jalan ni.. dahla line tepon xder.. sorg2 plak tu.. aku berdoa menyucap byk2.. pasang kaset Quran.. adela kat 10 min mcm tu.. pastu aku jerit... ALLAHUAKBAR! aku tekan clutch masuk gear.. alhamdulillah back to normal... sejak dr hr tu.. serik tobat x lalu sorg2 dah... smpai skang.... ape2pun mesti berteman kalo lalu jln tu...

berani nya sedara kau 2...sampai dh terbiase plak
  .memg betol2 xtkot hantu ...
ms.manJA Post at 26-8-2010 15:38

da keje namanya.. hehehehhe.. tapi ok la.. dia xde kaco.. juz tumpang je...

simpang jejauh la.. gen tak sggp kalo penampakan neh.. mau trauma
genchi Post at 26-8-2010 15:40

sama la... antu pun selalu cakap.. kalo ko nak gigit.. gigit la... tapi jangan ko tunjuk muka depan aku suda la..hehehehhehe

Reply  ANTUGIGI

cuba la tanya2 kat parents ko, tp kes tu mmg gempak la...klw dpt citer la kat si ...
Chacarel Post at 26-8-2010 15:41

antu kom2..hehehehhehe lama xdengar..hehehehhe de lagi ke x makhluk tu??hehehhehehe..
nanti aku tnye kat dorang ek...

Cite aku kat sekola tu....

time tu aku tingkatan 1 ke 2.. aku lupa la... sekola aku petang mana de.. batch aku je yang 1st sesi petang....hehehehhehe.. time tu kitorang de kelas pendidikan seni rasanya... pas penat melukis.. mestila nak cuci tangan kan... so.. aku ni selambe je la pegi toilet sesorang.. sebab bukan jauh pun.. kira tepi kelas gak la... kalu de pape.. aku jerit je la...

setahu aku.. aku sorang je yang masuk toilet tu.. tengah sibuk2 basuh tangan.. smbil ngadap cermin.. tiba2.. aku dengar air paip kat dalam toilet, orang buka.. melimpah2 kat lantai.. aku bising la.. aku ingat kawan aku.. tapi time tu aku memang xsedap ati.. aku jerit la nama sorang2.. denyap je.. lagi kuat aku dengar bunyi air paip tu.. aku da cuak la.. aku pun baca la pape... tapi stil gak aku panggil nama orang..
tibe2.. aku dengar sore orang tengah gelak2 kat depan toilet.. rupa2nya.. member2 aku baru nak masuk.. muncul je dorang kat depan pintu tu.. terus air tu senyap... aku pun bingung la.. terus aku cite ngan member aku.. dorang cakap.. cuba check.. ktorang check la.. langsung xde orang.. yang pelik.. lantai tu kering je.... lagi lak.. kan ktorang pkai getah.. xde pun tejabut getah tu dari apipnya.. sampai skang aku bingung... pandai lak mende ni nak main2 dengan aku ek..hehehehhe

Reply 82# ANTUGIGI

budak2 lah time tu baru habis hockey tournament..so ala2 pegi jolilah suka-suki mandi-manda..lepas tu pergi pulak tempat paling atas..ala2 paling mencabar...kat tkt atas kan ada air pusar..so derang ni sume mandi tetiba rasa kaki masing2 ditarik dari dasar..so pada mereka yg cepat tersedar tu cepat2lah ketepian..tapi mamat sorang ni makin ditarik ke tengah so lama kelamaan dia makin tenggelam...akhirnya lemas...bila polis sampai cari seharian rasanyer tak jugak jumpa mayatnyer..so ada sorang alim dlam kumpulan tu azankan lepas tu baru mayatnye sikit2 timbul dari dasar sungai...begitulah kisahnyer...bahagian paling atas tu memang ada penunggu orang kata..tapi kesahihannyer???? tapi kalau dah meragut nyawa..aku rasa masuk akal dah...aku sejak dari tu tak pernah lagi pergi mandi manda kat ulu yam..

Reply  ANTUGIGI

budak2 lah time tu baru habis hockey tournament..so ala2 pegi jolilah suka-suki  ...
airCooL Post at 26-8-2010 16:24

tu ulu yam belah mana ek???? ulu yam tu bnyk tempat mandinya..

boleh tahan jugak story nie

Reply 12# ANTUGIGI

aku selalu gi kubur tu....menziarah kubur aruah adik aku. Raya ni cukup setahun dia meninggal. Sedih sgt sebab dia meninggal mengejut.....setiap hari aku rindu kan dia..