CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watie_na

kalau hubby sudah tiada, korang kawin lain tak?

clarizsa posted on 30-11-2013 03:44 AM
i ade 2 jwpan...

1) sebolehnya xmo kwin lain, sbb tkut dpt psgn yg x sebaik my hubby.. n sbb tku ...

sanggup poligami?

bandul posted on 30-11-2013 09:24 AM
sanggup poligami?

ye..  sangguplaa..

bandul posted on 30-11-2013 09:24 AM
sanggup poligami?

Ada je yg sanggup...kwn aku kawin umur 23, 30 tahun jd janda sbb bercerai. anak ada 2 org. Sanggup je jd bini no. 2. Tp laki tu agak kaya la orgnya. Dahla laki dia slalu os, keje oil n gas biasa la kan.....balik pun kena rotate jap 1st wife jap 2nd wife.. Dia kata dia bukan cari suami sgt...yg penting dia nak mencari bapa utk anak2 dia. So dia x kisah n ok la so far pun nampak bahagia je.

Soklan ni kalo ditanya, jawapan bergantung pada sapa yang tanya laa.... kalo husband sendiri yg tanya, tea jawab je nak menten single till jannah...

Tp kalo orang len tanya... Of cozzzz tea akan consider... Tp kena meet kriteria2 di bawah...

1. Jaga solat, perangai elok...
2. Rajin gi gym... rupa xperlu hensem benar, cukup sedap mate mandang, kemas...
3. Kaya.. Tak perlu mewah, janji dia tak perlu kikis duit tea & anak2...
4. Dah takde mak bapak.. So that tea takyah tambah extra in laws nak kena jaga...
5. Kalo laki orang pun takpe, janji bini tua dia izin terima dan laki tu takyah lee menyemak sgt kat rumah tea slalu...

green~tea posted on 30-11-2013 06:41 PM
Soklan ni kalo ditanya, jawapan bergantung pada sapa yang tanya laa.... kalo husband sendiri yg ta ...

Maksudnya kalau suami tanya jawab tak nak, kalau org lain tanya jawab lain...

clarizsa posted on 30-11-2013 03:44 AM
i ade 2 jwpan...

1) sebolehnya xmo kwin lain, sbb tkut dpt psgn yg x sebaik my hubby.. n sbb tku ...

I pun fikir mcm u, dah tak sanggup nk kawin lain......penatnya menjaga hati semua org nak2 lagi mengadap pe'el MIL, SIL, BIL FIL.... memenatkan... kalu terdesak sgt pun akan pilih poligami je tapi syarat dia laki tu kenalah kaya kalu boleh sekaya Taib Mamut ketua menteri Sarawak tu...baru lah tak rasa rugi....hemmmmm....

Follow Us
me plak...bercerai hidup...cmne pon..bcerai hdup lain...kalu ada jdoh...insyallah kawin jga...cma trlalu serik dgn laki2 jer...lain ler bcerai mati...mrana...brtahun2...tp bcerai hdup mrana gak...

kalau husband mati, aku akan berkahwin lain. sebagaimana lelaki berkahwin lain sebaik sahaja isterinya mati

kawen lain tu.. aku no komen laa beb.. benda ni tengok keadaan... kalau kita dalam 20 an atau 30 an aku rasa ok je kalau kawen lain.. sebab muda lagi.. hidup perlu diteruskan..

yang nie aku suka hahaaa

Aku pesan siap siap kat suami aku andai aku pergi dlu aku nak dia cepat cepat kawin. Jangan idup sendiri sbb aku tahu seorg lelaki perlukan isteri utk support.

Xmau la kot..ank sume pompuan takut byk kes bf mengotzz wat mcn mcm kt bakal anak tiri

wanitajelita posted on 2-12-2013 07:57 PM
kalau husband mati, aku akan berkahwin lain. sebagaimana lelaki berkahwin lain sebaik sahaja isterin ...

Hubby penah tanya soalan ni, I x jawab. In future x tau kan? X berani nak jawab x kawin lagi, but dlm hati I berserah je in future kalau ada jodoh kawin

kalau i...

buat masa ni i tak mau buka hati untuk lelaki lain
rehat dulu then enjoy hidup dengan anak
kumpul duit bawa dia travel....

Ntah la.. rasa macam tak kawin lagi kot. Mungkin susah nak cari yg sebaik dan serasi ngan i mcm my hubby

Apa2 minta doa Allah permudahkan untuk kami dunia akhirat. AMin

Klu mar xkot.... kot la ckp skrg x..masa akan dtg xtau...

kawin je kalau yg dtg tu yg baik2, yg boleh diharap,
boleh bertanggungjwb & hati da pun berkenan...

tidak mungkin....

Edited by mbhcsf at 28-2-2017 08:36 PM
watie_na replied at 4-10-2010 09:49 AM
well...saya pun tak. tapi bukan sebab kat syurga nanti nak jumpa dia balik.
tapi saya rasa cam seri ...

puan,

puan mengalami penderaan , ke?
may i ask?
kalau ada sejarah yg agak traumatik, boleh puan usahakan untuk bertemu pakar kaunseling atau clinical psychologist ke?

i rasa ( i rasa je) u need a form of psychological attention ? sebab i bimbang you dah  ada phobia disebabkan  trauma ? perkahwinan lalu. if you have.

i would encourage you to seek counselling sebab untuk kesejahteraan emosi dan fikiran.

semoga dimudahkan segalanya.

kalau berlaku kat aku
aku tengok lelaki yang menggantikan suami aku tuh ok ke tak
akan makan masa
jual mahal bukanlah mahal sangat tapi...banyak perkara nak dinilai

pertama, aku tak mo dah lelaki belah belah Utara sebab aku belah Selatan, budaya memang total berbeza... aku tengok kebanyakkan lelaki belah Utara ni Man Veto Powers  banyak kena ikut telunjuk depa tak semua laa tapi kebanyakkannya termasuk lelaki aku sekarang dan kawan kawan aku belah belah Utara...

kedua, agama laaa solat, puasa, masjid surau, politik, masyarakat, hubungan dengan family
kalau boleh dia boleh fokus family aku setara dengan family dia ADIL SAKSAMA

ketiga, ringan tulang.... terutamanya bila ada anak kecik bersama sama membantu buat susu dan sebagainya bukan aku sorang jer semuanya...

keempat, mampu wang ringgit sebab dia kawin dengan aku yang mempunyai anak 3 orang anak lelaki... dan dia juga kena pandai tackle hati ketiga tiga anak aku...

tengoklah kalau ada pakej ni itupun kena tapis dengan terperinci lagi...

melambak anak dara wei yang single mingle cariklah

lelaki sekarang ni dah limited edition
ramai yang ke pusat serenti, jadik mak nyah, bapak orang suami orang, baru nak UP,

itu pasal aku tak kisah laki aku kawin lagi...

aku kagum dengan nenek aku  dan mak usu aku
nenek aku dapat lelaki rajin ringan tulang... tapi ajalnya cepat dah meninggal .. sampai tua tak de pengganti atok.. nenek aku cakap, dia nak jumpa suami dia di Syurga nanti ... romantiknya orang dulu dulu bercinta...

mak usu aku pulak, anak anak dah besor baru nikah lain... itupun lelaki baru dia dah lama menunggu bertahun tahun...  dah jodoh...
Sorry terpanjang pulak hahahahaha