CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watie_na

kalau hubby sudah tiada, korang kawin lain tak?

o..waktu tu mcm tu ek..mm btul jugak..kalau dpt pengganti yang kedekut susah jugak..mcm2 nak pk..tapi kiranyer mak u jenis kuat semangat la kan..sebenarnyer pompuan susah nak kwen lain klu husband meninggal ke pe..sbb mcm2 pk..terutama psal anak..

aku rasa keputusan nak kawin lain tu bergantung pada pengalaman dgn suami yg meninggal tu. Kalau arwah suami tu membahagiakan kita pastinya tak ada semangat nak kawin lain sebab tak boleh lupa memori. Sama juga kalau suami tu asyik dera, mungkin pompuan tu trauma tak mao kawin dah. Tapi kalau tak dera tapi kurang kasih sayang, maybe dia akan kawin lain untuk mencari kebahagiaan hakiki.

Lagipun ni semua soal perasaan. Cinta tu datang dan pergi. Cinta pada Allah saja yang kekal. Jadi teruskanlah hidup. Hal-hal syurga neraka serah pada Allah, Dia Maha Mengetahui yang terbaik untuk kita.

20 cents!!

Reply 82# MissLibra

memang betul juga. semua soal diri masing2.
but for sure myself, tak mungkin. dah puas menangis, ketawa, bahagia, duka dgn suami kini. tak mungkin nak ulangi lagi...

Post Last Edit by pisang_goreng at 27-10-2010 12:03

ada 2 pendapat ulama  mengatakan dlm hadisss

1) jika suami mati dia kawin baru...di syurga dia akan jumpa suami yg baru jer....

2)  dan ada pendapat ulama lain mengatakan jika is3 kawin baru setelah kematian suaminya

di akhirat dia akan diberi pilihan nak suami pertama atau yg baru....

begitu juga lelaki jika dia kawin baru dia diberi pilihan nak is3 lama ker atau baru...

hadis ni no 2 ni yg sahih byk pendapat ulamak mengatakan

tapi laki..kalu is3 pilih suami br...dia dah tentu ada is3(bidadari) yg menunggu...nghee~

Bukan bersandar kan pasal mati boleh jumpa atau tak....Tapi Pasal keperluan diri...Samada kita lebih rela sendirian atau sebalik nya....Pasal nafsu yg sanggup kita tahan atau tidak...Arghhhh pasal macam2 la....Alasan nya....
For me....Rasanya tak...Sebab?Tiada Sebab...

mestilah kawin....buat apa nak seksa diri.... yang mati tu...dah tentu mati..yang hidup nie..kena teruskan hidup...

Follow Us
pahala yg sngat besar bg perempuan atau ibu tunggal yg x kawin tapi dapat membesarkan anak2 nya.. walahualam

T tak berani nak ckp semua nie suratan jodoh.. cume kalau blh biarlah hubby T sekarang nie satu2 nya suami T di dunia dan di akhirat.. biarlah akad tu sekali jerk seumur hidup T..

dah kenal hubby dah lamer.. dari dia non muslim after that dia convert then kiter org kawin...susah senang dari we dont have anything until now alhamdulillah....  he the best men i ever seen..

cuba tanya soalan ni kat laki2,
"wei!! kalo bini korang mati, korang kawin lain ta?"
dan pastinya ramai yang jawab, "mestila"
silap2 tak sempat bth ranting pokok tu layu, dia dah kenyit mata kat pompuan lain.....

kalo ikut hati dah tak mo lagi tapi kita merancang tuhan yg menentukan... tak nak la ckp besar kann ... berserah saja mengikut pilihan tuhan..

aku sentiasa doakan jodoh bersama suami kekal hingga ke akhirat. Dialah satu-satunya suami aku di dunia dan akhirat, amin ya rabbil allamin.

kelakar juga soklan ni, masalahnya kalau pompuan tua dan menopos, endak ke orang lagi kat kita, kalau janda janda bergetah..tak ada anak..pulak berharta..berderet orang endak..ini janda dah menopos..jadi kuli ler..

tapi kata kawan aku yang janda...sunyi hidup tanpa teman...tapi aku gagah kan hati demi anak anak...

pulak bila ingat kan susah ketika bersuami dulu...makan hati..makan jantung..macam macam makan...

kalau kita endak pulak orang tak endak...keh keh keh...

namun jodoh..manalah kita tau kan...

kalau bercerai idup... mmg % tuk aku kawin lain tu tinggi la kalau ade org nak...

tapi kalau bercerai mati... aku tataw nak jawab...

nak cerita pasal nenek aku...dia kawin cerai lebih dari 10 kali..tak nak lah sebut total berapa kali...somi dia masa tu hidup lagi..yang best tu mak aku pun tak tahu berapa atok yang kami ada..he he he..lost count on the way...

yang aku pernah tengok yang kawin lain selepas somi mati dan cerai mereka..alhamdulillah..dapat yang lebih baik ...hidup lebih teratur...kawan kawan aku menjadi bertambah tambah berakhlak...teratur kata teratur perbuatan...alhamdulillah lagi..so aku pun tak ada masalah kalau ada rezeki..tapi..bila aku tengok somi aku yang sekarang..rasanya tak ada sorang pun boleh gantikan dia...sebabnya kalau aku compare ngan ayah aku ni..somi aku sekarang ni selain perangai cemburu dia tu..macam malaikat..kerja rumah tolog, duit bagi, jaga anak, asuh anak, benda benda berat tak bagi aku bawak, aku nak kemana di hantarnya, kalau aku gi kelas, di tunggunya, kalau makan aku  masak apa pun tak di kesahnya, perangai aku yang tak elok di tegorya, segala gala macam dia aturkan, perangai baran aku pun dia handle ngan baik sangat..aik aku pulak sedih lum apa apa lagi..aku tah moh tak moh cari ganti...hu hu hu..ni waktu sekarang ler aku kata...

Cerai hidup ni...aku nak kena tengok dulu...kalau bercerai kerana aku pernah dipukul teruk..tragedi malang ...aku rasa tu ler perkahwinan pertama dan terakhir aku...kalau nk kahwin pun aku kena pastikan betul2 bakal suami tu jenis yg bagus dan terbaik.punyai ciri2 pemuda beriman..hahhaha aku terima .

tp kalau bercerai mati..aku tgk jugak parasnya..kalau time hidup dia layan aku baik..dan usia aku pun dh 38 ****.aku tak kahwin dh la..mcm dh tua..besarkan anak jer la....tp kalau bercerai aku pun baru 25-29thn...aku kahwin laa...ikut logik..jauh lagi perjalanan.

Reply 94# Seriserodja

bertuahnya seriserodja...alhamdulillah..
huhuhuhu...teringat pulak kat suami sendiri..dia terlalu cuba menjadi yg terbaik..tp takut hati ni utk terlalu menyintai dia..bimbang pemergiannya sukar diterima.Kalau aku yg mati dulu tak per ar...kekekeke...alhamdulillah.

tidaaak, sbb sy nk setia....sbbkan ada hadis pnah bgtaw psl ni...kalau suami kita meninggal, n kita  ...
salma_masyal Post at 4-10-2010 09:06

kalau ko x keje sape nak sara idup ko kalau bukan laki baru

kawin je la baru
sian anak2 xde ayah

wanita mmg setia pd suami apalagi kalu dpt suami baik.
tapi ramai jugak lelaki yg baik dan setia..isteri mati dah lama masih jugak tak kawin,
ada kawan acik ayahnya kematian ibunya usia 40 an..sampai akhir hayat 78 tahun pun tidak mahu cari pengganti..terharu..

jodoh nih macam rezeki jugak..kalau rezeki kita baik, baguslah jodoh kita. bahagia la kita dunia akhirat. Ditakdirkan pasangan kita pergi dulu, ketentuan Allah jua menentukan kehidupan kita. Jika takdirnya kita dipertemukan jodoh kali kedua yg sama baik..atau lebih baik ..tak salah kita menerimanya. tanyalah apa kata hati kan..

tapi perkara2 begini tak perlulah pikir sangat..selagi hayat masih ada, kita berusahalah untuk membina kebahagiaan keluarga dunia & akhirat. selebihnya adalah urusan Allah.

entah.. tunggu dan lihat.. kalau ada sebaik dia okla.. kalau tak ada.. takla kot.