CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: stars83

[MERGED]Cameron HighLand by Stars83 & Ainnaza

eerrrr silap thread kah ini?

tajuk kt ch tp ngape citer kt luar area ch???

eh tadi pun aku komen bertanya benda yang sama..dah hilang???

awak salah thread laaaaa..ni pasal CH!!!

ayo yoo....mana citer cameron highlands lagii??

Reply 75# MakYung

lepas tue aku buat andaian bahawa kat cameron kalo x kawin lg mmg ada benda kaco sbb sblm nie pun aku penah kene kat strawbery park resort...

tu la..jgn la nak duk gatai berdua-duaan klu x kawin lg..benda tu pun meluat nak tgk...BTW, kakak saya pn keje kat Strawberry park..tp xde plak die kene benda2 mcm ni..slalu die citer tp bkn die yg kene..die dah keje kat ctu 6 tahun lebih tp xde ape2 jd lg la...

apsal byk cerita yg x de kaitan ngan CH ni.. calling for momod

Penah baca citer tu tp tak ingat kat mana. Tp citer ayu tu tak silap kat dlm majalah wanita.

Follow Us
Post Last Edit by deanfiero at 27-9-2011 16:15

pernah stay di heritage hotel CH seminggu selepas kahwin tahun 2001 dulu....betul2 time aku nak solat maghrib tiba2 boleh dengar anjing2 salak menyalak kuat gila sedangkan kami stay bilik yang paling tinggi....ketika aku angkat takbir aku dapat rasa lantai bilik aku bergegar kuat...aku rasa itulah time aku sembahyang paling khusyuk....sebab takut sangat....

tapi time seminggu dua baru kahwin memang selalu kena kacau...seminggu selepas kejadian tu aku pi penang pulak (time baru kawin dulu ligat berjalan every weekend)....time nak check out aku pi kereta aku nampak ada nyonya cina lalu belakang aku....tiba2 di hilang...aku buat senyap ajer....bila on the way balik tanya wife aku dia kata dia pun nampak nyonya tu sebelah kete aku tiba2 ghaib....

gila dugaan time kawin dulu

Rate

1

Reply 89# ainnaza

mujurlah tu...jgn bagi jumpe.....takut lari tak ckup tanah je..

Reply 91# enncy

btoi2.....serupa....

Reply 90# krieysa

seram ada dimana2....

Reply 88# cmf_Maxx

coming soon

timakasih lah makyung atas citer citer seram yg ko cedok tah dari mana seme tu.. tapi nih thread cameron highland lah.. ko paste lah kat thread yg sepatutnya... yg relevan nye cuma story first tu jer... tp aku puji lah antu yg cam tu.. tolong jabatan agama jadik pencegah maksiat.. patutnya spesis cam nih ajak geng dia gie kat genting highlands gak lah.. dan hotel hotel hotspots untuk kegiatan tak bermoral cenggini

Mcm ade virus plak kat thread ni...nnti aku smbung cite jalan CH lg erk...nak balik dah..bye2..

makyong ni kena sampuk hantu raya ke    ?  

Reply 99# MeeSai

Yela kut kena sampuk, tetiba je cite pasal hantu lain Hantu raya sampuk sebab hantu tu nak cerita pasai dia sendiri kott

Reply  adifrs

yup diorg peluk pocong tu...
ainnaza Post at 26-9-2011 16:22

errkkkkkkkkk

Mcm ade virus plak kat thread ni...nnti aku smbung cite jalan CH lg erk...nak balik dah..bye2..
ainnaza Post at 27-9-2011 05:03 PM

citer lagi yer pasal CH neh.... abg angkat haku slalu gi CH neh... Tapi bila haku tnya.. idak pulak dia penah jmpa apa2... mmm... Dahla dia neh suker bergerak tengah2 malam ke sana.. kul 3-4 pagi.. mmm.. jenis kuat semangat kot... {:3_83:}

*pembersihan dh dilakukan..   Harap keadaan akan kembali seperti sediakala... Makyung leh la taruh story ko kat thread yg haku dh split tue ye...   

meh nak sambung citer psl jalan CH lagi...

kejadian: Air terjun (lata iskandar)
Mangsa pertama: Pemandu lori (India)
Mangsa kedua: pakcik driver bus sekolah kitorang

Kejadian pertama:

Kejadian pertama ni terjadi kat lata iskandar. Org ckp benda tu tempat die mmg kat air terjun. Tu psl aku klu smpai kat air terjun lata iskandar time memalam mmg aku takut giler. mcm2 aku pikir. Tp mungkin aku ni pengguna tetap jalan tu, so benda tu pn dah kenal aku agaknye. Tak de la di ganggunye (risau gak aku nak balik kg next week ni).

Pemandu lori yang sentiasa turun naik bwak sayur & baja pn byk kali dah diganggu. Tapi cerita ni je yang smpai kat aku. Sepeti biasa la, waktu lori sayur turun or naik cameron dalam pukul 12 tghari dan 12 tgahmalam keatas. kalau naik cameron sila jangan naik dlm kul 12 tgahri sbb lori banyak turun naik. ada yg sesetengah tu dr KL petang n smpai ke jalan cameron agak lewat dlm jam 12 tgahmalam keatas. sesetengah akan terus naik tanpa pikir untuk berhenti. manakala ade sesetngah yg akan berhenti tido kerana terlalu penat untuk meneruskan perjalanan.

Ade seorg pemandu dengan kelindan ni baru smpai dr KL dlm jam 3 pagi. Memandangkan perjalanan dari tapah ke cameron dlm mengambil masa 1 jam lebih ke 2 jam bagi lori, pemandu & kelindan lori tu pn ambik keputusan untuk tido seketika di air terjun lata iskandar.

masa tgh pemandu dgn kelindan ni syok tido, tiba2 lori tu bergegar mcm kene goncang. ape lagi melompat la dua2 tu bangun. tengok kiri kanan x de ape2..so diorg bajet xde ape yg berlaku, mungkin perasaan je. diorg pn sambung la tido balik. time nak smbung tu ade plak yg ketuk cermin tingkap lori belah pemandu. pemandu tu pun bgun la,nak bukak cermin sbb die ingt geng lori lain nak mintak air minum ke ape ke...bile die buka terkejut beruk la die bile ade benda duk berdiri kat tepi lori baju wrna putih ktor n xde kepala...

kelam kabut la die tutup balik pintu gerak kelindan n terus bwk lori naik cameron. lepas tu diorg mmg x kan berenti kat ctu lagi.

kejadian kedua:

kejadian berlaku diceritakan oleh pak cik bus yg selalu amik kitorg pepagi buta anta g sek. kejadian tu berlaku ms die nak naik ke cameron (sbb die duk tapah) nak amik bebudak sek n hanta. so die kene la naik awl2 takut smpai lambat plak bebudak suma nak kesekolah.

selama die jadi pemandu bus die dh slalu nmpak cume kejadian ni kire paling disaster la die kene...masa tu die nak naik bwk bus sek nak ambik bebudak, ms die lalu kat air terjun tu, die rse ade benda warne putih lalu kat depan bus..tp die buat x tau je la..tibe2  elok plak cik ponti ni terbang sebelah saing dgn bus...mcm berlumba plak..bile pakcik tu laju die laju..bile pak cik tu slow die slow...agak alam jugak die follow pak cik bus tu, smpai je kat area padang golf bt 17, terus die hilang..

pak cik tu kate,rse die nak tolong teman je kot...biase la cik ponti kan perempuan, takut ape2 plak balik malam2...tu yang die mintak teman tu...hehehehehe

Rate

1

syok2... lagi2...

masa zaman remaja dulu penah gak gi ch. ramai-ramai naik moto dengan kawan-kawan. masa tu naik ikut tapah sebab kitaorang dari bidor. dalam ramai-ramai tu aku dengan kawan aku terpisah jauh sikit.bese la moto tak power. kami pun naik la pelan-pelan sebab dah malam. tak bese jalan tu takut nak laju.

tetiba lak aku nampak sekor maka kucing lintas jalan yang bertentangan dengan kami tapi jauh kat depan sikit la. kami tengah ondeway naik atas jadi kucing tu ada sebelah jalan yang nak turun tu. aku sebagai seorang pencinta kucing yang tegar memang gelabah gila sebab siap ada baby2 kucing lagi.kecik sangat. risau aku. tetiba ada treler lalu nak turun bawah.ngeri gila aku dah pejam mata. confirm kucing tu kena lenyek...lepas treler tu blah rilek je nampak mak kucing dengan anak2 tu bersantai di tempat yang sama kat jalan tu. siap anak2 dia lari-lari bersepah lagi.kalau ikutkan hati mau aku terjun selamatkan kucing tu masa tu tadi.

bila sampai ch baru aku dengan member aku cakap hal tadi. kalau kucing tadi sebenarnya-benarnya kucing memang dah kena langgar. tak mungkin kucing..satu lagi semua kucing tu kaler putih. mungkin ujian pada kami. sebab member aku kata dia tengok aku macam nak terjun dari moto selamatkan kucing tu sebab aku sgt pencinta kucing. muka aku pun dah lain time tu.naik baik dia tak brenti moto. kalau tak mungkin aku tak dapat nak tulis cerita ni hari ni....

Rate

1