CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: stars83

[MERGED]Cameron HighLand by Stars83 & Ainnaza

Kali terakhir aku pi CH last year & nginap di Star Regency
Alhamdulillah tak ada apa2 kejadian ...
pu3_rania Post at 21-10-2010 11:01

dulu mase tunang aku keje kat genting.. dia memang dok kat apt ria tu.. selalu kene kacau.. kene gigit kat kaki sampai lebam2.. pastu malam2 depan pintu ade lembaga hitam.. besar tengah renung dia.. padahal dia tido berdua tu 1 bilik.. aku pnah gak lepak kat situ.. tapi kat genting takleh nak cakap ape la.. memang banyak pun

dino...GH mmg.....tambah lagik kat ria tu...lalu pon seram ni kan lak duduk situh....hik3 ...

dulu mase tunang aku keje kat genting.. dia memang dok kat apt ria tu.. selalu kene kacau. ...
dinosour_27 Post at 21-10-2010 12:12

Aku dah penah stay kat Aprt Ria 2 kali
1st time kat blok Selangor tapi tak ada gangguan
Then 2nd time stay kat blok Pahang tu yg ada gangguan bunyi dari tingkat atas mcm kerusi kena tariklah, bunyi barang kena hempas lah & entah apa2 lagi yg bunyi bising

Aku dah penah stay kat Aprt Ria 2 kali
1st time kat blok Selangor tapi tak ada gangguan
Then  ...
pu3_rania Post at 21-10-2010 12:26

tu la.. tunang aku mase muda2 dulu keje kat genting.. dia tinggal sana.. dia selalu kene kaco.. aritu aku nek sana ber 3.. sebab aku sorang laki aku amik la 1 bilik.. takde ape2 pun.. best gile.. aku siap bukak tingkap tido.. sejuk gile.. tapi aku memang suke sejuk2 ni.. tak tau la kalau dia datang kaco aku tapi aku tido mampos.. hehehehe.. mesti dia tensen..

ko jengah2 la.. alaaa.. citer aku biase2 jer.. pengalaman sendiri ngan family.. kalau tak seram jangan kutuk plak.. aku bukan pengumpul citer seram.. hahaha

aduhhh....harap2 xdelah gangguan...dlm excited nak pegi,tselit rasa takut plak....kalo x pgi lak,rasa rugi plak....sbb pakej murah...rm128 satu bilik....

kalau tak salah, ilah ada ternampak something masa dia stay kat apartment atas bukit kat tanah rata tu kan - main buai ke apa tah.. tak berapa ingat...
tapi adnil selalu gak gi ch.. alhamdulillah tak de lak apa apa... bawak je lah surah yassin dan benda tajam, letak bawah bantal dia.

Follow Us
tu la.. tunang aku mase muda2 dulu keje kat genting.. dia tinggal sana.. dia selalu kene k ...
dinosour_27 Post at 21-10-2010 12:30

Aku tak kisah seram ke @ tak aku baca aje
Tu lar kan biasanya depa2 yg kerja kat tempat penginapan samada kat CH @ GH tahu lah kejadian2 mistik ni

kalau tak salah, ilah ada ternampak something masa dia stay kat apartment atas bukit kat tanah rata  ...
adnil Post at 21-10-2010 12:41

yer betul... ilah nampak cik ponti main buai....  aku pun selalu gak naik CH ni sebab dekat.. dalam 90KM ... 1jam setengah sampai la ... bila boring2 hujung minggu tu naik la kejap.. kadang2 overnite.. kadang2 balik hari... tapi so far aku tak pernah plak kena ganggu ke apa.. dah macam2 hotel aku tidor sbb sampai sana baru cari hotel... so, mana yg dapat jer la....  TT ni dok kat hotel mana ? kalau area brinchang ok rasanya.... yg best kat brincang malam sabtu/ahad/isnin adalah pasar malam dia... fuhhh... 'shopping' sakan akuuuu......

teringin nak naik CH...tp diaorg citer jln pusing2...trus kensel...

Post Last Edit by syahoney at 21-10-2010 14:25

apt kat tanah rata? ermm area stoberi park tu ke? huuuuu bukan tempat tu masuk ke dalam skit ke?

Kalo pegi CH selalu stay kat Strawberry Park. Amik yang apartment 3 bilik sebelah kanan depan playground.  Sekali aje kena kaco masa time tido.  Dengar orang asyik pulas n hempas pintu bilik padahal bila tengok takde apa2 pun.  Nasib baik pegi ramai- ramai. Kalau satu family mau haku suh laki haku kuar malam tu gak.

Post Last Edit by pu3_rania at 21-10-2010 14:35
teringin nak naik CH...tp diaorg citer jln pusing2...trus kensel...
epalpink Post at 21-10-2010 14:13

Pi lah epalpink
Seronok pi CH ni utk rehat2kan fikiran dgn cuaca yg sejuk tapi tak lah sesejuk GH @ Fraser's Hill
Aku setiap kali pi situ mesti nak pi ke ladang BOH coz tengok pemandangan kat situ cantik      
Tang jalan yg pusing2 tu kalau hang ikut Tapah memang naik pening kepala silap haribulan kalau x tahan boleh muntah
Kalau tak nak lalu jln yg cam tu hang boleh ikut Simpang Pulai
Jalan besar & selesa compare dgn jln Tapah yg sempit & bengkang-bengkok mcm ular kena palu tapi kalau yg nak rasa adventure tu bolehlah ikut jln Tapah

Kalo pegi CH selalu stay kat Strawberry Park. Amik yang apartment 3 bilik sebelah kanan depan playgr ...
zafira Post at 21-10-2010 14:23

alang2 dok kat strawberry park tu baik dok kat herritage.  strawberry tu dah lama.. 30 tahun pun ada aku rasa... aku pernah try dok situ tapi tak best sbb tak leh masak..masa tu aku wat gathering ramai2 ngan college mates.. masing2 bawak family... sudahnya after 1 nite.. kami checked out then gi dok herritage... baru best.. boleh memasak.. then ada indoor swimming pool lagi.. air suam.. masa tu rate dia lebih kurang jer ngan strawberry park... next time try la kat herritage plak...  aku kalau gi 1 family jer aku cari hotel biasa jerr.. amik family room ok dah....  kalau nak dok kat brinchang... hotel Rosa Pasadena pun ok...

kerap..g sana...bab ada istaner henggap... hehehe...so far ok...bagus2 jek......

setujuk ngan twin p ramai3 dok heritage..rossa pasa dena tu mmg ok p taime super peak season rege leh tahan la...lagi pon dok area tu best sebab dekat ngan pasar malam

Pi lah epalpink
Seronok pi CH ni utk rehat2kan fikiran dgn cuaca yg sejuk tapi tak lah sesejuk ...
pu3_rania Post at 21-10-2010 14:33

Kannnnnnn..musti nk g kat ladang boh tu..tgh sujuk2 tu tgh teh tarik....scon....halamekkk cam kat obesi lak......musti x hingat la perkara mistik nih....tp ade ari yg die tutup...ari ape tah..

alang2 dok kat strawberry park tu baik dok kat herritage.  strawberry tu dah lama.. 30 tah ...
twins Post at 21-10-2010 14:38

huihh..cam best jer  nih..salu g asik dok kat kompeninyer resort jek..

Post Last Edit by pu3_rania at 21-10-2010 15:06
Kannnnnnn..musti nk g kat ladang boh tu..tgh sujuk2 tu tgh teh tarik....scon....halamekkk  ...
bterflylah Post at 21-10-2010 14:43

A'ah kan bter
Sambil layan pemandangan yg cantik boleh minum teh yg pelbagai flavour, scon & tart kat cafe Tea Shop Boh lepas tu boleh buat lawatan ke kilang proses teh Boh yg letak kat bahagian belakang cafe (Saja nak racun epalpink & TT soh pergi ke CH & nak hilangkan rasa takut TT kot2 kat CH ada perkara mistik)   
Cafe Tea Shop ni tutup setiap hari Isnin
Selain tu dpt beli sayur2an segar dgn harga yg murah tapi kena pandai tawar-menawar lah especially di pasar tani waktu pagi Brinchang
Lagi 1 tempat yg seakan-akan CH ni ialah Berastagi di Medan, Indonesia

macam mana pula ngan Bukit Merah Laketown Resort? aku dgr sana tmpt sgt keras?
adik ipar aku ajak bermalam kat sana tp aku takut ngan bini aku ngan megandung, klu jadi apa2 mati aku

sronok je gua pg sana..kalo kita mmg dari awal2 fikir ada antu, pokok goyang sbb angin pon igt hantu yang buat...just pg sana dengan niat nak rehatkan minda dan berseronok..ok je..