CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: stars83

[MERGED]Cameron HighLand by Stars83 & Ainnaza

Reply 38# pu3_rania

ikut mana lagi dekat ek Pu3 kalo dari kl...

dh lama dh teringin nk gi sana...tp asyk tak kesampaian jek...

Post Last Edit by pu3_rania at 21-10-2010 16:12
Reply  pu3_rania

dh lama dh teringin nk gi sana.. ...
epalpink Post at 21-10-2010 15:47

Bagi aku lebih kurang sama aje coz kalau ikut jln Tapah yg bengkak-bengkok tu ambil masa coz kena byk hati2 so kena bawa slow takut makan jalan masa selisih dgn kenderaan yg dtg dari arah bertentangan so kat situ aje dah ambil masa walaupun nak ikutkan exit nak ke jln Tapah ni lagi dekat berbanding exit Simpang Pulai
Walaupun exit ke Simpang Pulai jauh sikit ke atas dari jln Tapah tapi jln Simpang Pulai nak ke CH lebih selesa iaitu jln luas & kurang bengkak-bengkok tapi masa musim hujan kena hati2 sikit lah coz ada certain2 part kat Simpang Pulai ada landslide
Bagi aku lebih suka exit Simpang Pulai walaupun tol lebih sikit dari Tapah coz jln yg selesa & tak ada nak muntah2 & pening2 lalat
Ada rezeki & masa pi lah epalpink ke CH & jgn takut pasal jalan & benda mistik yg penting kita selalu beringat aje lah selain dari happy bercuti kat sana

Equqtorial cameron tu cmner pulak , ok ke...cadang nk booking hujung bln nh???

Reply 43# ilham

Equatorial best tapi jalan kalo nak kuar masuk ke jalan utama sesak skit la sbb dekat ngan kea farm....sana busy skit....tapi pemandangan + servis mmg ngam....kalo nak berhani2mun  n badget tak rendah mmg seronok la...ekekkekekeke

Equqtorial cameron tu cmner pulak , ok ke...cadang nk booking hujung bln nh???
ilham Post at 21-10-2010 16:20

Aku tak pasti ok @ tak tang Equatorial Cameron coz tak pernah stay kat situ so cuba hang survey kat thread di bawah ni kot2 ada cerita pasal Equatorial @ hang tunggu aje kot2 ada feedback dari forummer lain
Thread tu -> merge-Hotel berhantu sedunia.Latest:chuckos dgn ju-on di kiana hotel (pic pg 72)
http://forum.cari.com.my/viewthr ... age%3D2&page=10

Stakat nie dr hotel murah smp hotel mahal n apartment yg aku sewa
alhamdulilah xde masalah
Tp biasa ler g mane2, baby mmg sensitif!
Lg bagus maghrib jgn kuar atau berada di luar.

Follow Us
pepe pon bila bersedia lah sebelum pergi, bawak buku yassin, banyak bacakan surah alikhlas insyaAllah mudahan-mudahan selamat, bila malam jgn bawak baby kuar malam.....

kalo bleh star mmg xnak fikir yg buruk2,tp bila fikir star bawa bby ni,secara x langsung star jd tak ...
stars83 Post at 21-10-2010 10:52

hang toksah la fikir yang membuatkan diri hang jadik negatif.jangan biarkan cas cas negatif di otak hang itu menguasai cas cas postitif kerana ia membuatkan hang menjadi negatif dan nampak darkness....jangan biarkan negatif menyelubungi hang
dulu aku pun mcm hang jugak suka pikir negatif negatif lama2 nak pergi toilet sorang2 pun rasa nak terkencing dlm sluar walaupon niat aku pegi toilet tu mmg sbb nak kenceng dah pun
akhir kata "jangan biarkan hidup anda diselubungi....KENEGATIFAN"

salam...nk tumpang mencelah...kami baru je blik dr ch bulan lepas,,dok kt hotel rossa pasadena,kena kacau dgn benda,baby setahun nangis je aku pun x bleh tido,rasa panas je..
sebelum ni dok kt tempt lain ok je...

Aku tak kisah seram ke @ tak aku baca aje  
Tu lar kan biasanya depa2 yg kerja kat tempat pen ...
pu3_rania Post at 21-10-2010 13:50

tu la pasal// cuma kita jer yang seronok nak pg GH ke CH.. padahal yang kerje kat sana dah naik muak kene kaco pastu diorang cakapbosan gile dok kat sane.. hehehe

Reply  pu3_rania

dh lama dh teringin nk gi sana.. ...
epalpink Post at 21-10-2010 15:47

Aku penah ikut both jalan. Ikut Spg Pulai memang kureng kornar baring tapi jauh. Dari Blue Valley (1st area di kawasan CH dari Spg Pulai) ke Tanah Rata is 27km!

setakat ni pegi cameron, balik hari ke stay sana ke.. x pernah lagi kene kacau..

camping kt waterfall tu pun ok.. ramai org..
duk equatorial pun senang hati.. malam2 sejuk.. tido awal cam x nk bangun..

next mth pegi.. cdg nk amik strawberry park rsort, amik yg 1room apartment.. harap2 xde apa2 berlaku.. bawak budak2 tu plak..

tu la pasal// cuma kita jer yang seronok nak pg GH ke CH.. padahal yang kerje kat sana dah naik  ...
dinosour_27 Post at 22-10-2010 03:07

Ya lar kan mcm kita ni pi sekali-sekala & dok plak just for a few days ajekan
Tapi bagi depa yg kerja kat sana for sure lah boring samada asyik terperuk kat puncak @ kena sakat tu yg jadi alah bisa tegal biasa
Tapi tu lar kan kita ni nak kena byk2 beringat kalau pi tempat2 mcm tu

Aku penah ikut both jalan. Ikut Spg Pulai memang kureng kornar baring tapi jauh. Dari Blue V ...
bronches Post at 22-10-2010 07:57

Bagi aku walaupun Simpang Pulai tu jauh sikit & tol pun lebih sikit berbanding jln Tapah tapi aku prefer ikut Simpang Pulai coz tak sanggup nak mabuk pening2 lalat & muntah ikut jln Tapah

fuzzy penah keje kat CH setahun... 2 yrs ago.  insya-allah takde pape situ... tak pernah pun kena kacau.  tapi kalau drive tu berhati2 ye, simpang pulai tu mmg kurang simpang siur nye tapi ramai yg memecut kat situ.

Post Last Edit by pu3_rania at 22-10-2010 09:51
fuzzy penah keje kat CH setahun... 2 yrs ago.  insya-allah takde pape situ... tak pernah pun kena ka ...
fuzzyandblue81 Post at 22-10-2010 09:37

Yerp betul tu jln SP lebar & kurang bengkang-bengkok tu yg ramai pecut manakala jln Tapah sempit & bengkang-bengkok so ramai lah yg berhati-hati bila drive  
So TT ramai dah bagi komen kat sini harap TT puas hati & enjoy your vacation di CH ya & byk2 lah beringat & tawakal masa di sana terutama bawa baby
Kalau nak tahu cerita yg lebih mendalam mcm pengalaman forummer yg pernah bercuti di CH so pi lah jengah ke BOD Percutian, Perjalanan, Pelancongan, Pengembaraan » CAMERON HIGHLAND, PAHANG
Ini link thread tu -> http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D1

Post Last Edit by sham159 at 22-10-2010 10:25

Reply 1# stars83

Sham dok kat Ipoh..Selalu sangat g Cameron...Sham suka sangat Cameron..sebab sejuk..suasana berbeza dengan Ipoh dan kaw2 sekitarnya..Bayangkan..lepas kerja pukul 5.30..tukar baju kat bilik air kat opis terus g Cameron.. ..bukan sekali..3 hari berturut2 lak tu...Hari ni jumaat...semalam Khamis...Isnin,Selasa,Rabu tu lepas opis g Cameron..suka sangat...tgk pokok2 dia..hijau..dingin..
Esok Sabtu g lagik ..tapi tidur sana...Hari Ahad balik....sham tempah Cameronian Inn kat Tanah Rata..RM 50 semalam..takder TV dlm bilik tapi TV kat bilik luar..tapi wifi ada...Tempat ni cantikkkk sangat...dikelilingi pokok2 Rhu...bunga-bunga..memang macam konsep rumah english kat kampung kampung negara omputih tu lah..sejuk sana..rasa 'ais' udara tu boleh tahan juga..terutama malam..sham pernah menginap kat sana....Tapi Sham dtg sana sensorg...Kalau sesiapa dtg Cameron Sabtu ni dan ahad dan cari member..PM sham k?

Setakat ni tiada pengalaman yang menakutkan d alami..pernah menginap d beberapa apartment dan hotel..alhamdullillah..tiada apa-apa yanag berlaku...pernah duduk apartment Anthurium dengan family,hotel di brinchang,hotel country lodge..alhamdullillah ok semuanya...

Memang jalan kr sana berliku2..berhati hati sahaja...pandu dengan cermat..jangan terlampau laju..slow kat selekoh tajam..alhamdulliah selamat sampai..tak sabar lagi nak g sana

Reply 56# pu3_rania

thanks pu3_rania......skrg star dh rasa lega sikit....x sabar rasanya nak g CH ni.....

Reply  pu3_rania

thanks pu3_rania......skrg star dh rasa lega sikit....x sabar rasanya nak g CH  ...
stars83 Post at 22-10-2010 10:33

My pleasure stars83
Bukan aku seorang aje ramai lagi yg membantu & bagi support pd hang
Just byk2 beringatlah & tawakal masa kat sana coz hang bawa baby kan & lagi 1 kalau boleh elaklah keluar waktu remang2 senja yg dekat nak masuk waktu Maghrib coz hang ada bawa baby
Wish you a very safe and happy journey
And also happy your vacation with your family ya
Jgn lupa balik dari vacation update any story ya

Pandu naik-turun hati2. pastikan kenderann and pemandu berkeadaan sihat walafiat.
tido apartment equatorial ngan anak setahun lebih.. Alhamdulillah takde apa2.
Apa nak takut, bukan mende2 tuh leh wat ape pon.  gie mana2 pon kene ingat Allah.