CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: medangmru

★CREDIT CARD BANK YANG KORANG GUNA ★

nak share skit cite rpasla kad neh...ari tuh bill smpi umah..mak aku bukak... uols..mamposs orng tua tuh ngamuk..bill aku seribu lebey...

alih2 mak aku pegang kad..die kata dah reduce smpi 500 baru die kasik balik kad kat aku..nanges noks..2 bulan aku bayo..baru mak aku kasik balik kad..

Reply 81# skymania

mak bukak...abisla...sape suh antar kt umah...bt mcm aku..antar kt opis...

Reply  skymania

mak bukak...abisla...sape suh antar kt umah...bt mcm aku..antar kt opis...
reenz013 Post at 10-6-2011 09:00

tuh ar..aku pikir nak tukar billing address.....kang orng tua tuh tanya plak..bil ko mana tak smpi2 lgk bulan neh...aaiiyyoo..

sunshine guna RHB.. the reason why i like this cuz dia ada SSL security. It prompt for another password everytime i purchase online, walhal kedit kad yg lain yg saya pernah guna tidak mempunyai sekuriti ni, dan pembelian online pun sangat simple, u just type down all the numbers on the card thats it, transaction done. Kalau kena curi mmg senang orang pakai. but kalau la bank boleh implement mobile TAC security pin utk pembelian online guna kedit kad lagi bagus. Suatu hari atau mungkin skarang pun orang dah bleh hack SSL ni kan.

tinggal 1je,cimb islamic..bimb dh abis byr bln lps.dlm sethaun ni byr skit2,amount dlm 2500 ms tu.
lega...
las wk servis kete,mekanik cek kata timing belt dh lbh mileage.kena le tuka,tp xbwk le cash sampai 3rts.pakai cc cimb.tp kena caj 2%.nk tak nak pakai juga la.patut custmer tak dbebankan dgn caj ni kan?

guna mbf dgn maybank cc.
yg mbf tu dari taon 93 lagik...waktu mula2 keje..da 18 tahun dah...
sampai la ni..loyal le sgt aku ni..hehe..
rajin mbf upgrade kan aku..tak penah pon aku mintak..
la ni dah diupgrade kan ke lady platinum..lepaih tu naikkan plak credit limit aku ..la ni 20k..
tapi bulan2 aku cuma guna dlm 200++ jek..buat call n pay bill payment..
sbb aku tak suka sebenornya guna cc masa shopping..

yg maybnk cc plak...dorang call aku beriya2 suruh aku amek..
aku cakap takmo..dorang kata free for life..no hidden cost..
tup tup lepas tu bank negara impose rm50 tuk annual service charge..
hangen aku..sbb aku tak penah pun guna maybank cc ni
tp kena plak bayar service charge tu...
rasa nak gunting 2 jek..

Follow Us
saya x penah gune mane2 kedit kad pn...bg saye sume tu menmbah hutang sedia ade... yg ptg kawal cashflow diri sendiri... hehe

sekarang pakai :
a)Maybank-senang pakai... senang bayar banyak branch
b)CIMB- senang bayar sebab gaji pun akaun cimb.. online jer
c) RHB- oklah... dulu best ada kat SENHENG cc, sekarang diaorang dah x wujudkan
d)citibank- senang pakai worldwide time melancung.. x pernah sangkut masa bayaran
e)Standard Charterd- pakai sebab dia bagi aku Plantinum (limit rm22k) tahun depan Insyaalah nak potong sebab promosi dia tak best

Reply 88# nurulazzah05

pergh, banyaknya kad kredit...

so, yg paling best yg mana satu dan sebabnya??

sejak kerajaan kenakan cukai
dh 1 juta lebih CC telah dipotong

Reply  nurulazzah05

pergh, banyaknya kad kredit...

so, yg paling best yg mana satu dan  ...
yus262 Post at 24-6-2011 16:06

sekarang ada 7 keping cc.... so bagi saya  kad maybank senang utk dipakai dan mudah buat pembayaran sebab banyak branch dan merata2 ada bank 'rimau' ni.. dan kad cimb best juga sebab mudah buat pembayaran...sebab sama 'line' dengan duit gaji aku. Kad cc tu kad hutang jer bagi aku... so lepas pakai pastikan korang berdisiplin.. karang interest dia tinggi...semua cc ada baik dan buruknya... so pastikan yus262 berhati-hati menggunakannya.. jangan mengikut perasaan

p/s: saje jer nurul nak 'test' pakai kad 'Plantinium' ni,biasa laaa... kad orang kaya.. tp dah pakai rasa biase jer... pastukan pikir2 pakai kad platinium... masa nak bayar tu.. terasa diri ni pakai kad vip... tapi masih jugak berhutang... kan lebih baik bayar'cash'jer... kepala tak berserabut.. pasni aku nak potong 2 keping kad dari standard charted ni.......... x best langsung pun pakai... harap jer kad tu nampak 'classsssssss'..

Rate

1

sejak kerajaan kenakan cukai
dh 1 juta lebih CC telah dipotong
R2D2 Post at 25-6-2011 12:47 AM

konpem bank tgh tensen kan....tu yg gila babas buat promo bagai....

aku dah menyampah dengan hsbc.  
hari tu aku potong kad hsbc.
pakai kad sc dengan direct access je.
ngam la tu.  janji kredit limit >60K.  senang kalau apa-apa hal kat overseas.  takde le terkontang-kanteng nanti.

aku dah menyampah dengan hsbc.  
hari tu aku potong kad hsbc.
pakai kad sc dengan direct access je ...
Gemukkkkkkk Post at 26-6-2011 06:31 PM

fuhhhhhhhhhhhh...banyak tu ko nyer credit limit gemm...

60K bhat sajorkkkk
aku pakai stan chart cawangan betong dan cimb cawangan sadau.
hoihhh mampos kalau orang tau aku selalu ke sana.

Guna CIMB & Maybank ..... for the simple reason..... mesin nak bayo senang carik.... huhu.....

Dulu 1st time guna CC guna Bank Islam punya CC.tapi sekarang dah tak guna sbb nak buat pembayaran susah.tambahan pulak bila kerajaan kata setiap CC kena bayar RM50 so cepat2 tutup akaun CC di Bank Islam.
  Pastu Maybank call bg satu CC.Terima je.BSN pun ada juga dulu sbb dia punya intress murah untuk gomen.Tapi nak bayar pun susah juga BSN ni.So saya dah tutup dengan BSN.
Sekarang ni cuma guna CC maybank Petronas Gold.
  Masa ada Minggu Saham Amanah di Ipoh,saya dapat promote dr kakitangan Maybank suruh saya tukar CC yang sedia ada ke CC Maybank yang dapat 2 kad(American Express).Saya apply la sb nak dapat gift.time dia suruh ambil kad saya call Maybank cakap saya tak berminat.
   Saya guna CC maybank sbb mudah untuk melakukan pembayaran.maklum la gaji masuk Maybank akuan so buat pembayaran ON line.tengok statment pun melalui on line.Dulu masa guna BSN dan Bank Islam selalu juga time shopping kad tak boleh nak guna.Line busy.tapi Maybank nampaknya sampai sekarang ok je time shopping.Dan yang paling suka isi minyak Petronas akan dapat banyak point.Dalam sebulan boleh dapat seribu lebih points.So points ni boleh redem utk pembayaran yuran tahunan yang kerajaan kenakan sebanyak RM50 tu.Untuk redeem RM50 points kena 10k.Dengan guna CC di Petronas Pam tak de masalah utk kumpul sebanyak 10k points dalam masa setahun.

Rate

1

Untuk redeem RM50 points kena 10k.Dengan guna CC di Petronas Pam tak de masalah utk kumpul sebanyak 10k points dalam masa setahun.zuraida8177 Post at 27-6-2011 12:42

eh, bukan macam ni ke?

10,000 points = redeem RM50 gov tax.

aku skrg guna Maybank2cards ni la, AMEX dgn MASTER. aku prefer guna AMEX, sb kalau AMEX setiap RM 1 dapat x5 point, kalau MASTER RM 1 cuma dapat x1 point. pastu on weekend boleh dapat 5% discount, cthnya hari tu aku swipe kat slimming centre RM 2,000 so dlm akaun aku akan dapat diskaun RM 100.. banyak wooo

cuma kelemahannya AMEX ni tak boleh guna kat stesyen minyak petronas dan certain2 shop. so time tu baru aku swipe MASTER.

Rate

1

aku ada dua cc jek

1.uob lady's card - bnyk rebate klu beli barang
2.cimb - back up

60K bhat sajorkkkk
aku pakai stan chart cawangan betong dan cimb cawangan sadau.
hoihhh mampos kal ...
Gemukkkkkkk Post at 26-6-2011 10:22 PM

Bio betik.......