CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: richard303

THE LORD OF THE RINGS : KONSPIRASI DUNIA

sky tahu lar muhammad tu bukan orang jews. tapi kan ada soalan kata kenapa sky tak sembah semua orang jews like ezra. jesus dah kena cucixified to liberate sons of adam from sins.

Betul tu...cume yahudi ni special sikit...sbb ramai Nabi di turunkan dari bangsa yahudi tapi x i ...
batunilam4a Post at 15-11-2010 12:25 PM

aku tidak cenderung untuk bersikap double standard dlm soal keturunan/bangsa..pada aku setiap bangsa/keturunan memang ada sifat jahat mereka...ramai yahudi yg memeluk islam sewaktu dizaman rasulullah saw...antara kita ingin bersikap waras atau double standard je dlm kes2 sebegini...aku suka melihat dari perspektif yg baik....aku yakin...kaum2 yg allah taala cela dlm quran...adalah untuk umat akhir zaman (umat nabi muhammad saw) jadikan pengajaran dan panduan supaya kita tidak bersikap (yakni mengulangi kesilapan tersebut) seperti kaum2 yg dicela dlm quran...aku yakin tuhan tidak meminta kita (yakni umat yg beriman kepada quran dan rasulullah saw) bermusuhan terhadap kaum2 yg dicela dlm quran....mana yg baik kita ambik...mana yg buruk kita jauhkan...jika aku senantiasa bersangka buruk...seolah2 aku mendidik hati dan jiwa aku menjadi org yg sgt jahat walhal tuhan murka akan sifat org yg sering bersangka buruk terhadap org lain

Reply 61# sky_ephemeris

jesus dah kena cucixified to liberate sons of adam from sins.

interesting statement..

So.. orang2 yang hidup SEBELUM JESUS.. Adam, Moses and many others... ----- was in original sin??

sky tahu lar muhammad tu bukan orang jews. tapi kan ada soalan kata kenapa sky tak sembah semua oran ...
sky_ephemeris Post at 15-11-2010 12:25 PM

ini akan kembali kepada akidah...dan aku jua ingin perbetulkan disini...kami tidak SEMBAH...kami beriman...dlm konteks islam kami sebut BERIMAN.... beriman dan sembah adalah dua perkara beda....kami tidak menyembah..

Reply 64# C.K

wrong.. dlm Islam.. kami sembah kpd ape yg kami iman kan..

Reply  sky_ephemeris

interesting statement..

So.. orang2 yang hidup SEBELUM JESUS.. Adam ...
unekspekted_II Post at 15-11-2010 12:32

The world is created for Jesus since who knows Adam and Eve indeed was sinful, we inherit their sins until we are baptized with the name of Father, His only Son, and Holy Spirit in the path of rightfulness

Follow Us
Reply  C.K

wrong.. dlm Islam.. kami sembah kpd ape yg kami iman kan..
unekspekted_II Post at 15-11-2010 12:38 PM

aku berpegang kepada beriman aku tidak sembah seperti kamu (yg menafsir ayat2 quran secara harfiah)...walaupon ada ayat yg berbunyi "hanya allah yang aku sembah"

takkan HANYA 5 orang yg worth to be called 'son of god' sebab buat amal kebajikan.. = sure ramai lagi kan??

sekarang pun orang semua dah boleh jadi anak-Nya dengan melalui Jesus

unless.. they were selected to be His "rophet".. on other word "Son of God".. sama mcm Jesus.. a "rophet"

dorang tak lahir dari womb of Mary dan diorang ada parents, Jesus hanya ada a mum without a dad intervention And Jesus is a Messiah, our Salvator from sins.

dorang tak lahir ...
sky_ephemeris Post at 15-11-2010 12:46 PM

ada pon kamu dan unekspekted tu berdebat kat sini mengenai pegangan masing2...ianya tetap tiada penghujung...sebab setiap dari kita sudah ada pegangan dan kepercayaan masing2....ia kelihatan korang hanya mampu menegakkan benang yg basah je...sebab ko jawab based on bible..dan dia pula mempertikaikan bible... so apa kesudahanya?bukan sekali je aku penah lihat situasi sebegini...seringkali berlaku...pegi je bod RSF sana banyak

Reply 69# C.K

ade org nak 'berdakwah' kt sini.. cube bace statement dia betul2...

aku dah biase dengar... layan kan jee

dorang tak lahir ...
sky_ephemeris Post at 15-11-2010 12:46

Oo.. mcm tu..

Mary - Manusia + God.. Tuhan = Jesus.. ------- sembah jesus mcm sembah tuhan..

How about :

God = datang Adam....... --------- kenape tak sembah Adam.. sebab 'adam' lagi suci.. datang straight dari God???

Reply  C.K

ade org nak 'berdakwah' kt sini.. cube bace statement dia betul2...

aku dah ...
unekspekted_II Post at 15-11-2010 12:55 PM

aku rasa dia sekadar tegakkan pegangan dia je..sebab dia pegang bible je...sesuatu yg diluar dari bible dia takmau nilaikan...jadi no point gak kalau ko debat dgn dia....ada kelompok yahudi pon percaya uzair itu anak tuhan...sama seperti kelompok kristian percaya jesus itu anak tuhan...

uii... cite kt sini dah jadi 18PL dh nie.....
momod... sila pantau yea... takut terpesong akidah aje nie....

loh crita konspirasi lagi.......

tolkien buat citer ni masa perang dunia kot... so sarat ngan hidden message...
voizze Post at 15-11-2010 09:31

Betul !!
Saya pernah menonton sebuah film dokumenter mengenai latar belakang pembuatan cerita LOTR. Penulis cerita ini, Tolkien, memang sengaja menggunakan metafora (kiasan) untuk menggambarkan situasi dunia yang kala itu dicekam ketakutan akibat invasi besar-besaran oleh Nazi Jerman. Sebagai contoh, penumpukan kekuatan balatentara Mordor yang dilakukan oleh Saruman merupakan kiasan untuk mengisahkan penumpukan kekuatan militer Nazi. Masih banyak lagi kisah yang disamarkan oleh Tolkien. Sayang, saya sudah lupa karena film dokumenter itu sudah bertahun-tahun yang lalu saya saksikan. Kesimpulannya, saya sangat yakin bahwa LOTR justru merupakan kiasan dari peristiwa sejarah, dan sama sekali bukan prediksi atas kejadian di masa depan, walaupun saya akui bahwa mata Sauron sebagai metafor the all seeing eye adalah ide yang sangat bagus.

dh salah thread nie..

uii... cite kt sini dah jadi 18PL dh nie.....
momod... sila pantau yea... takut terpesong akidah aj ...
mantois Post at 15-11-2010 02:42 PM

ko sorang jah kot yg terpesong akidah kesana terpesong akidah kemari mohon moderator ban posting dia ni...terserlah kejahilan yg amat maha wat malu je ngaku beragama

Betul !!
Saya pernah menonton sebuah film dokumenter mengenai latar belakang pembuatan ce ...
Mahawaditra Post at 15-11-2010 03:50 PM

ramai org tgk sebagai hiburan jah...tak lebih dan tak kurang tak ada apa yg perlu dihuraikan disebalik yg tersirat buang masa hayati kehalusan seni yg dipaparkan pon ok gak...gambaq cantik...tempat depa shooting pon cantik kat new zealand....umah hobbit tu sebnarnya kandang kambing biri2 kat satu pusat penternakan kambeng biri2

jangan la marah yea.... gurau-gurau jek.....
sensetif sgt la.....

malas la aku baca ...panjang sangat...pening kepala