CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: holothurian

Perlukan Nasihat. Tolong Jangan Kecam

Salam sis.. Jangan takut buat keputusan k. Fikir yang terbaik untuk you & anak.
Semoga semuanya dipermudahkan

Assalamualaikum TT, macam mana? are u ok TT? Sy teringat kat TT hari ni.. semoga urusan TT allah sentiasa lorongkan solution y terbaik

holothurian replied at 23-12-2022 11:40 PM
sy tadi dapat panggilan dari suami, bersembang baik dah. tiba2 jadi panas, suami suruh sy duduk kamp ...

Jangan percaya la nak jaga anak konon, padahal soh bini kerja sebab nak tampunv perbelanjaan anak. Dia buat mcm tu sebab ego ja tu konon2 dia suami dia berhak atas semua benda.

Sekarang ni u buat benda fikir pasal u ngan anak ja dulu, pasal husb u lantakkan aje dulu. Dah besar panjang pandai la dia nak urus diri sendiri. Buat pland g konvoi boleh kan. So bukan spises xda akal cuma xnak guna akal sebab malas.

Sis ada x pakcik2 sedara. Kalau perbincangan antara suami n sis berdua x berjaya, sis kena gunakan org tengah. Pangg suami balik kg. Dia dah balik tu bincang la dgn suami dgn pakcik.

Kalau g kaunseling kat pej agama mmg kita ni sebagai perempuan dan isteri banyk disuruh bersabar ja. Tah la sebolehnya pej agama mmg nak kurangkan kes penceraian tapi cara diorang mcm tah bagi i mcm berat sebelah.

Org mcm suami sis ni mmg sis kena buat langkah drastik. Jenis2 suami yg suka gunakan kuasa as suami ni tapi bab nafkah tanggung jawab kelaut. Samada suami sis berubah atau sis bercerai.

Husb i dulu gitu la kerja on off apa semua dok guna kuasa veto as husb. Sekali i meletop mmg berubah la dia. Tapi still ada yg dia tarik tali jugak. I dari seorang yg sgt bertoleransi n xkedekut terus jadi seorang kedekut and selfish. I berubah 360 dr sikap asal i. Sampaikan buger ramli tepi jalan tu pun i berkira nak beli utk husb i. So sis sebelum terlambat baik cepat amek keputusan.

Short video untuk TT dan saya jugak sebenarnya, sekadar tambah ilmu

https://www.facebook.com/100000341944950/posts/pfbid0cH8KYKuzwKqbw1fLiChtoPCCebKLfEG39d8YmSdRu4zzjbdyoezuGbQm9FB6fcYDl/?d=n

Sis, minta cerai. Dia tak sayang you. Boleh dia kata u duduk kg, tp anak hantar kat mak dia. Dia tak sayang pun you as a wife. Get your life sis. Sayangi diri u dan anak

Hang siap TT.........

Memang tred makanan/speciality manak....

Follow Us
AJENALI replied at 1-1-2023 01:22 AM
Short video untuk TT dan saya jugak sebenarnya, sekadar tambah ilmu

https://www.facebook.com/100000 ...

terima kasih sis.. saya masih bertahan sebab anak, tapi hari ni bergaduh teruk sebab saya cakap tak ada hati dah pada dia..mula2 dia suruh saya berambus dari rumah,then bila saya cakap tentang, perangai dia..dia marah,tendang pintu sampai pecah, tendang kipas angin smpi patah 2,kerusi patah.. anak sampai menangis terkejut.. sy cakap, jahanam pintu(sebab saya baru je betulkan pintu),dia boleh cakap 'mujur pintu yang pecah bukan muka kau yang pecah,babi',and maki hamun saya..

holothurian replied at 7-5-2024 12:50 AM
terima kasih sis.. saya masih bertahan sebab anak, tapi hari ni bergaduh teruk sebab saya cakap ta ...

Kalau dah gini cerai je lah sis, dah la separa biawak, baran pulak tu..untuk masa depan sis dan anak, cerai lah sis..

terima kasih sis.. saya masih bertahan sebab anak, tapi hari ni bergaduh teruk sebab saya cakap ta ...

wow . just wow

Hi TT . dah ada disclaimer jgn kecam, ok, i takkan kecam

Tapikan. i nak kecam hb u. Dia seorg suami yg ungrateful. Once upon a time, my hb pun pernah buat perangai pelik2 , tunjuk ego dia , ckp tak sayang i la apa la, tapi .. sbb hb i tu ada jugak baiknya, i cuba fight hak i sbg isteri. & tolong hb sedar tanggungjawab dia sbg suami. Masa dia tgh marah tu mmg syaitan dah menguasai diri dia. so how? Sy cuba la cari kawan2 real life , bukan kawan online (susah jugak sbb tak semua kawan nak bagi kerjasama yach, esp nak kena spend masa ngan kita)

Fast forward, walopon kehidupan i masih teruk (i mean anak2 lah yg teruknya) tapi ada improvements. Makan masa lama sgt. & the bad news is, kita tak boleh patah masa balik, & anak2 yg salah didikan itu remains begitu

Kalau diberi pilihan, kalau i dpt nasihat yg betul,  sbnrnya i pilih utk bercerai & hidup single je la, drp kena berhadapan dgn hb cenggini. tapi , i jahaah jugak. utk compensate "kejahatan hb" , i mmg jadi mem lah skrg. which i doubt TT boleh buat kat laki

Allahu Akbar... u dah kena ugut ni.. takde ke ahli keluarga yg u boleh reach out?

12
Return to list New