CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Duta lover

KES ZALIM di Pusat Penjagaan Kucing Terbiar JASIN, Melaka <UPDATE post #59)

Ya Allah.sedih sangat tengok.geram!!!

ni lah akibat dijaga or lebih tepat, tidak dijaga oleh orang2 pemalas.

jadi manusia tu rajin2 lah sikit. dah diberi amanah,jalankan tugas. nilah sikap acuh tak acuh manusia2 pemalas buat kerja.

kat mana2 pun memang saya geram dgn org yg MALAS BUAT KERJA YG DIAMANAHKAN.:@:@

berapi je hati ni. kejam sebab malas nak buat kerja.

seperti post pandora272, better kita buat aduan dulu.
kalau takde apa2 tindakan selepas aduan tu ba ...
boocik04 Post at 18-11-2010 09:19 AM

aku dah call, pompuan yang jawab...tp aku lupe plak tanya nama dia

aku cakap baik2 ajer...tp pedas gak ler
harap2 mereka amik tindakan & perbaiki ler sistem pengurusan
apa yg staff tu cakap pusat penjagaan tu masih baru lagi, lepas tu dh diswastakan
mereka amik kucing2 terbiar yang berkeliaran di restoran2 makanan biasanya...mereka tangkap takut org ramai komplen

tu aku cakap tp awak tangkap pastu kurung 2-3 hari x bagi makan minum kan aniayai binatang
kita org Islam, dosa aniayai binatang mcm tu
elok lepaskan ajer, binatang2 tu akan lebih sihat kat luar psl dpt cari makanan sendiri drpd terkurung dalam sangkar xde makanan/minuman mcm tu..pastu ada bangkai kucing mati dah berbau lalat byk mcm tu...at least kenelah ada pekerja yang datang bagi makanan sekurang-kurangnya sekali sehari

sapa2 nk komplen lagi call ler luahkan perasaan
tgk kat website MPJ ni tel utk aduan

Majlis Perbandaran Jasin,
77000 Jasin, Melaka.  
Telefon : 06 - 5291245 / 06 - 5291811 / 06 - 5291994
Faks : 06 - 5293537
E-mail : info@mpjasin.gov.my
Hotline Aduan : 06 - 529 5555

dah report blum?...
lyza2474 Post at 18-11-2010 09:47 AM

http://www.spca.org.my/v51/reportacase.php

salah satu link yg org komen kat blog tu

sama-samalah tulis komplen harap2 mereka ambik perhatian

aku mmg x bleh tgk atau dgr kalau kucen2 kena seksa
nangis tauuuuuuuuuuuuuuuuuu
tp aku geram gak kdg kala kat kucen jahat yg dok kejar anak2 kucen aku

Lahanat betol manusia yg menyeksa haiwan mcm tu..
kalau tak nak jaga jgn kurung, biar dia cari makan sendiri.. takde pun nak menyusah kan org lain!

Memang pangai mcm binatang.aku mang pantang & benci kalo org meniaya binatang terutama kucing.aku ni cat's lover taw.aku sanggup berabis duit & ikat perut asalkan kucing2 aku dlm umah tak mati kelaparan.tolonglar mana2 pihak yg berkuasa ambil tindakan.
Walaupun kucing ni takder akal tp ader perasaan mcm manusia.tergamak dorang meniaya  haiwan yg comel & manja.

Bongok nk mampus punyer manusia..aku sumpah korang jadik sesumpah..

Follow Us
isttt tak baik betullah depa ni buat camtuh kat kucing:@

eehhh...chop aku nak mencelah tapi pasal minatang gak ni

sape penah masuk Zoo Mines Wonderland? aku tgk byk yg mcm x terjaga. ada satu monyet tu dia p letak dlm sangkar kecik empat segi panjang, xder buai xder makanan xder air xder apa. aku marah sangat n sedih. kat mana nak mengadu eh??

Ko adu la kat pekerja yg bertugas kat Zoo Mines Wonderland tu...takpun ko e-mail kat Zoo Negara.... suh dorang datang pantau.... zoology@zoonegara.gov.my

Reply 48# VirginLady

kalau nak dorang amik tindakan better report kat jabatan perhilitan sebab dorang ni yang in charge kalau nak rampas haiwan2 liar atau eksotik ni...
kalau nak buat aduan tentang anjing, kucing atau haiwan domestik yang lain kena buat aduan kat jabatan haiwan.
jangan adu kat SPCA sebab SPCA takde kuasa nak rampas haiwan2 tersebut. dorang tu NGO.
yang dorang boleh buat cuma siasat dan adukan pada jabatan haiwan/perhilitan jer...

alasan dorang xder kunci pendua.... dorang xleh pecahkan ke gate kat sangkar tu?aku geram betul la kl orang berhati binatang ni..
sekarang ni byak binatang berhati mulia berbanding manusia berhati binatang.. semoga pegawai tu disumpah oleh kucin2 itu..amin..

Reply 24# cmf_blingblings

ala kesiannn

sedih sgt...aku pon penah tgk keadaan mcm nih kat spca kat jln kolam air panas masa nak neuter kucing2 aku 3 ekor....berkaca2 mata tgk keadaan sangkar n kucing yg sempit2..kucing2 tak kira yg gemuk persian (maybe bertuan) n kurus kering bercampor...amazingnye derang xgaduh pon ....xlalu nak tk sedih sgt ajak hubby tgu kat depan je...

sedihnye..nak nangis tengok..lau birkan diorg lepas at least diorg pandai cari makan sendiri...

mngkn setengah org anggap ....alah kucing je....tapi tak sedar kucing tu pon ada kperluannya sendiri

siyesly aku hangin sungguh dgn org2 yg xleh amik tindakan sendrik nih
dah xde kunci pendua tuh..pecahkan la kunci dia..
itu pon xleh nak pikir apa..langsung x proaktif..pdhal dh pegi kursus motivasi spjg tahun
alasan meeting meeting..kursus..cuti bersalin..cuti kawen..cuti tahunan..g haji
asik xde je kat opis payah la cmni

bodoh tul la..kat umah aku ade dekat 10 ekor kucing,,semua ayah aku bela,,tp semua tdo luar lah,,sekor je tdo dlm,,sbb die manje ngn ayah aku,bodo gile diorg ni..

sori!!
aku bz giler..
esok ada lagi last xm
hoh

thanx to cik tedi yang sudi melawat thread ni

sila baca latest update tentang isu ni

kat link ni

http://myqza.blogspot.com/2010/1 ... terbiar-mpj_18.html

itu adalah permintaan tuan punya blog untuk aku sebarkan tentang hapdate terbaru

baik sungguh hati tuan punya blog tu
kalau aku la
mmg dah mengamuk2...rasa nak bawak kayu golf je pukul orang2 yg tak bertanggungjwb

sikit renungan untuk kita semua..
aku amik dari blog ni

http://ae89crypt5.wordpress.com/ ... -dalam-dunia-islam/

Cerita Nabi Muhammad SAW dan Kucingnya.

Didalam perkembangan peradaban islam, kucing hadir sebagai teman sejati dalam setiap nafas dan gerak geliat perkembangan islam.

Diceritakan dalam suatu kisah, Nabi Muhammad SAW memiliki seekor kucing yang diberi nama Mueeza. Suatu saat, dikala nabi hendak mengambil jubahnya, di temuinya Mueeza sedang terlelap tidur dengan santai diatas jubahnya. Tak ingin mengganggu hewan kesayangannya itu, nabi pun memotong belahan lengan yang ditiduri Mueeza dari jubahnya. Ketika Nabi kembali ke rumah, Muezza terbangun dan merunduk sujud kepada majikannya. Sebagai balasan, nabi menyatakan kasih sayangnya dengan mengelus lembut ke badan mungil kucing itu sebanyak 3 kali.

Dalam aktivitas lain, setiap kali Nabi menerima tamu di rumahnya, nabi selalu menggendong mueeza dan di taruh dipahanya. Salah satu sifat Mueeza yang nabi sukai ialah ia selalu mengeong ketika mendengar azan, dan seolah-olah suaranya terdengar seperti mengikuti lantunan suara adzan.

Kepada para sahabatnya, nabi berpesan untuk menyayangi kucing peliharaan, layaknya menyanyangi keluarga sendiri.

Hukuman bagi mereka yang menyakiti hewan lucu ini sangatlah serius, dalam sebuah hadist shahih Al Bukhori, dikisahkan tentang seorang wanita yang tidak pernah memberi makan kucingnya, dan tidak pula melepas kucingnya untuk mencari makan sendiri, Nabi SAW pun menjelaskan bahwa hukuman bagi wanita ini adalah siksa neraka.

Tak hanya nabi, istri nabi sendiri, Aisyah binti Abu Bakar Ash Shiddiq pun amat menyukai kucing, dan merasa amat kehilangan dikala ditinggal pergi oleh si kucing. Seorang sahabat yang juga ahli hadist, Abdurrahman bin Sakhr Al Azdi diberi julukan Abu Hurairah (bapak para kucing jantan), karena kegemarannya dalam merawat dan memelihara berbagai kucing jantan dirumahnya.