CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: HangPC2

Kesultanan Johor ?

ehhhhhh dia datuk negeri mana????? bgtau kita darjah apa dia pakai??!
ayu999 Post at 13-12-2010 10:24

oopps!silap..oklh xkisahlh die ade datuk atau x kn..tp btol x ape yg sy ckpkan td..awk pnh kenal rapat dgn keluarga
wak joe 2 kan??tp setahu sy isteri dia baik2 sumanya..mksudnya isteri wak joe xsombong dgn org walaupun
kaya-raya..wang besar..wang besar!!

oopps!silap..oklh xkisahlh die ade datuk atau x kn..tp btol x ape yg sy ckpkan td..awk pnh ...
carlis Post at 13-12-2010 10:33

ginilah... kita panggil dia TUANKU ok????
he he he....wang besar, wang besar???? menipu berbelas juta duit cina sarawak tu mmg la kaya raya bini2 dia tumpang senang, tutup mulut walaupun tau tu duit haram..??
tak malu ke nak bermegah kaya raya dari sumber haram????
jgn sampai nak mati baru nak insaf..bertaubat lah...esp kak ani tu..byk sangat dosa dia buat masa wak kang ni jadi kontraktor (broker) agaknya

ginilah... kita panggil dia TUANKU ok????
he he he....wang besar, wang besar???? menipu ...
black_diamond Post at 13-12-2010 12:21

kes masih dalam mhkahmah..kte tggu la nnt..kte nk judge die salah pon,esok luse mahkamah kate xslh xgune juge..
yg lepas 2 antare die dgn tuhan..nikmat dunia ni sekejap jek..tuhan boleh tarik bile2 mase..
sebenarnye ramai lg vvip yg ade kes mcm ni..tp diorng xdpt publisiti mcm ni..wak joe dpt
publisiti sebab die claims yg die sultan kerajaan johor..kte kt forum berdebat pasal die,tp rezeki die melimpah2 kt luar sane..
lagi satu,mcmna  black dimond thu psl ibu,tukiran n pasal kosmetik sume 2??

bukan aku saje tau..ramai lagi tau...nape masa festival keraton tak bini2 dia yg tua??

oooooo..nak tunggu judge? rayu pon aku doa tambah dari 6
tahun penjara jadi 20 tahun.....aminnnnn

bukan aku saje tau..ramai lagi tau...nape masa festival keraton tak bini2 dia yg tua??

oooooo..na ...
black_diamond Post at 13-12-2010 13:41

erk..tu bukan adik fazlee ke?

oooooo..na ...
black_diamond Post at 13-12-2010 13:41

kalau die btol die pasti terlepas hukuman..kalau dia bersalah,dia akan terima hukuman..tp doakn yg baek2 je..
kalau die salah,mgkin dia da menyesal 2..dah tua maseng2 kan..

Follow Us
erk..tu bukan adik fazlee ke?
fuzzyhannah23 Post at 13-12-2010 15:57

mmg adik fazli..faizal..sebab keluarga diorang pon keturunan sama
dgn wak joe..(kalau salah fakta sori)

aku pelik ngan ayu... dan black diamond.. mcm dengki sangat... aku rasa dia ni ada dendam terpendam.. iri... rajin pulak ikut pekembangan wak joe dari muda sampai tua.. sampai di fitnah buat pagar tak bayar... aku rasa nak kenal je.. nak jumpa jer.. manusia macam ni... ada jugak.. yer... e... kalau dia buat nipu.. menanggung la dia ngan tuhan kann.. urusan dia ngan tuhan.. yang kita nak tambah dosa sampai memfitnah buat aper.. sia sia.. kalau dapat jadi jutawan.. ada jugask untung... ni merempat.. masa terbuang duit tak der... hati tak tenteram..

ingin gak tau kesudahan hak joe ni... pasal perubatan ramai jugak yang baik berubat ngan dia.. mungkin ada serasi mungkin tak laa kannn

aku rasa black diamond ngan ayu999 orang sama ni.. projetkan... ha ha ha.. demi melepaskan geram... kelakar aku tengok perangai dia....

carlis.. kau ni cool jeee... tenang aku tengok kau... profesional... i respect u... wish u luck.....

Reply 110# waksaat

beb! dorang tak jeles pon, tak ingin pon nak jeles, cuma dornag ni sangat2 sayangkan sultan johor yang sebenar, sultan ibrahim, dan tak nak orang lain gunakan nama sultan untuk benda2 yang mendatangkan keburukkan dan perpecahan...
paham? suke hati ko la nak skong wak ke amende ke, kalau dah terbukti penipu, sampai masa nnt tersungkur jugak....

Reply  waksaat

beb! dorang tak jeles pon, tak ingin pon nak jeles, cuma dornag ni sangat2  ...
kaishi Post at 13-12-2010 18:17

jgn la marahkan waksaat 2..kan ni forum untuk mmberi pendapat..maseng2 ade care la nk bg pendapat..
sekarang ni cube encik fhm..dia bkn nk gantikan sultan johor..dah terang lagi bersuluh title 2 ade sri kat dpn die..mmg dah sah2 la bkn
dari malaysiakan..kan die kerajaan demak yg bg..lantaklah die nk ckp di agung ke,sultan ke ape ke..yg penting kite xduduk bwh telunjuk kuasa
dia..lagi 1,kte ikot pepatah omputih,what u give u get back..kte sama2 nntkan kesudahan kes dia..
kalau org bersalah,akan tetap trime hukuman..relaxx..sy pon xnk sape2 amik tmpt sultan sy..
terlalu ramai nk jd somebody kat malaysia ni..dah mual kan..

masih tak jawab soalan aku waksaat ni..die pi indon tu wakil sultan mane? negara jin ke? mmg byk guru2 silat sesat dpt gelaran DYMM SULTAN dari golongan jin,.

nilah thread yang sungguh membosankan wa nak kene folo up dalam bod ni.... appon korang berbincang leklok ye....

aku pelik ngan ayu... dan black diamond.. mcm dengki sangat... aku rasa dia ni ada dendam terpendam. ...
waksaat Post at 13-12-2010 17:57

aku pun tau pasal wak kang ni, kita gelar sultan klentong..... hahaha
bodoh betul waksaat dan pengikutnya nak membela si penifu ni, dah tunggu hari masuk jail pun nak membelanya, jadi lah peguam wak ni di. mahkamah

masuk2 newbie2 baru nak membela wak ni????
bukti dah nyata, betapa busuknya perangai wak ni, operate letak perut palsu...piraaahhhhh

nilah thread yang sungguh membosankan wa nak kene folo up dalam bod ni.... appon korang berbincang l ...
cmf_yipun78 Post at 13-12-2010 19:26

naik ra kak yip....abis cerita

Reply 113# carlis

beb!! aku marah ke?? aku rase aku cuma ckp ayu and the gang tak jeles pon pasal sultan tak sultann ni....  adddooiillaaahh, haaa,. beri la pendapat masing2, aku pon nak bagi pendapat aku gak pendapat aku kami tak jeles pon dengan sultan ape ke ntah tu

aku pelik ngan ayu... dan black diamond.. mcm dengki sangat... aku rasa dia ni ada dendam terpendam. ...
waksaat Post at 13-12-2010 17:57

apa yg kami buat supaya org ramai tau siapa wak kang ni..soal dia dgn tuhan mmg masalah dia, tapi kami ingin tampil bercerita dgn forumer di sini bukan tuhan..allah tahu segalanya.samada betul atau fitnah tuhan tentukan, dah keluar paper msh org x caya, nak tunggu beratus kes dimahkamah baru nak percaya..hasil permerhatian aku pengikut wak
ni sama je mcm ayah pin....
ok.....tak puas ati wak nihh..? let me explain..ayah aku kenal wak kang ni masa dia bukak gelanggang di senai, pernah gi rmh isteri tua dia di gelang patah, dan pernah juga ke gelanggang di tmn sri pulai, rumah corner lot kak ani. ayahku kwn baik tukiran..di sri pulai wak kang ni buat wif ke-4 nya mcm hamba sex di tingkat atas sebuah restoran.
untung dpt share stori dgn ayu..
ayu, bekas reporter, so apa nak tau lagi? ayu juga beritahu, byk cerita diterima semasa jd reporter tapi mangsa2 tak berani tampil buat laporan tp bercerita apa yg berlaku (out of record).katanya mereka diugut, susahlah nak lapor berita..mangsa kebanyakan gadis2..byk lagi cerita ayu tau....

kalau die btol die pasti terlepas hukuman..kalau dia bersalah,dia akan terima hukuman..tp  ...
carlis Post at 13-12-2010 17:26

aku doakan dia dihukum penjara seumur hidup....hehe selamat takder org ditifu lagi