CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 115134|Reply: 22

BERAS yg bagus untuk turunkan berat badan/ utk pesakit diabetes

Hi all,

saya ade pertanyaan ni..kalau parents ade penyakit kencing manis ke, n obesiti..beras brand ape bagus utk bg dieorg makan ye??
yg x de kalori n x tinggi karbohidrat..yg sy pnah dgr mkn beras perang yg Ecobrown klo x silap..
klo beras brand Faiza Kashmir basmathi tu ok jg ker?? sbb ade org yg diet mkn beras2 ni, sbb katanye xde karbo..n mkn pon cm tawar hebeh je..mcm x pueh bila tela..tp bagus utk kesihatan la..

p/s: MOD, maap ye klo thread ni x sesuai tlg pndahkan ke tmp yg sesuai ek..Tq

owh..beras yg ni ke utk kesihatan tu?? bkn kashmir tu ke ek?? my MIL ckp kashmir..agaknye die pn confuse kot hehe

i amik  organic Germinated Brown Rice
rase die mmg takde rasa mcm brown rice biasa tu... takde rase mcm hampas2 gitu
sedap la...
i masak campur beras herba poni... 2/3 beras herba pnni + 1/3 of Germinated Brown Rice

Reply 1# jela_jolie

beras perang la.rasa die lain dr beras biasa.try la,bgus utk kesihatan

pakai beras perang shj..dan kalo masak nasi biasa gunalah halba..bubuh sikit dlm nasi..psl halba serap kanji..aku walau xsakit tp amalkan gitu..aku ada baca sbuah hadis..rasulullah ckp kalo kita tahu khasiat halba msti kita sanggup tukarkannya dgn segantang emas.

Follow Us
i amik  organic Germinated Brown Rice
rase die mmg takde rasa mcm brown rice biasa tu... takde rase ...
cmf_wombat Post at 6-12-2010 21:01

Germinated Brown Rice tu brand ape ye?? blh dapat kat mana n brape reganye??
klo rasa x cam hampas2 tu ok la, blh di try..huhu

letak halba bagus ek?? blh diamalkan ni sape nk jg kesihatan..br ku tau

Reply 1# jela_jolie

absolutely beras perang..xkesah la jnama ape pn..

Any beras yang tak banyak kanji is good.
Aku ada diabetes, tapi aku bedal jer beras yang ada kanji. Tapi aku disiplin kan diri aku, kurang ambik nasik. Aku makan nasik every 2 days during dinner jer (early dinner). Lunch hour aku tidur sejam. Breakfast heavy. Try cukupkan tido enam jam sehari.

Reply 9# TJCLASSIC

u on medication ke tidak?

dgn cara yg u tulis tu, normally brp bacaan gula u?

Reply 10# whitedove07

For the record, aku tak pernah on medication since last detected two years ago.
Aku inherit from my dad who inherits from his dad (my grandpa).
Aku kalau breakfast minum manis pernah hit 26 (betul tak tipu) sampai mata kabur. Doktor cakap aku ni kuat pasal ada orang boleh collapse kalau hit that level.
So, early this year aku saja buat test kat klinik yang bukan aku selalu pergi. Aku puasa 12 jam dan minum mineral water jer. It was still 8 ... so memang confirm aku ada diabetes.
So, aku disiplinkan diri aku ... aku beli sweetener banyak-banyak; dalam beg ada satu, dalam kereta ada satu, kat meja ofis ada satu, dekat seluar kerja ada satu dan macam-macam tempat lagi la aku letak supaya senang nampak dan boleh capai. So kalau aku gi kedai memang mintak teh o or kopi o kosong then letak sweetener. Murah jer sweetener ni, RM4 kot satu kotak tu beli kat TESCO. Teh or kopi tarik memang tak order.
Bukan nasik jer tak leh makan, kuih-kuih pun tak leh coz memang ada gula.
So disiplin diri dan melawan temptation ler yang penting. My dad (still alive) dah 60 plus, really suffered it for the last ten years, tapi dia tak boleh disiplinkan diri. Dia tak reti nak minum air kosong ni, asyik nak tibai teh o jer. Then I don't know what happen to my mom. Since aku kecik lagi memang dia buat air kurang manis since arwah grandpa ada diabetes. Tapi for the past two years, bila aku balik kampung, aku notice air teh o dia buat tersangatlah manisnya tapi dia kata tak manis. Even my wife pun concurred with me. Maybe sel lidah my mom dah mati kot tak dapat bezakan manis atau kurang manis. Tapi aku still tak berani nak tegur. Maybe next visit aku nak cakap baik-baik kat dia. Mungkin ayah aku sakit pasal terminum air manis ni.
Then even sweetener yang aku beli bertimbun kat ayah aku pun dia tak sentuh. Kadang-kadang aku tersentuh gak la bila tengok dia tak guna pun. Ayah aku ni baik tapi ada sifat ketegaq sikit macam aku gak, cuma aku ni ada disiplin sikit kot.

.... walaupun disiplin aku tinggi, still ada simptom diabetes yang susah kita nak lawan. Aku selalu lenguh dan kebas dari buku lali sampai ke jari kaki masa malam. masa aku dok rumah lantai kayu ok, tapi sejak pindah rumah lantai marble ni aku kena pakai stokin.

saya pun ingin mencadangkan anda cuba produk yg saya jual.
produk saya nie susu awal lembu 100% tulen dari NZ.
Kalau anda search google pasal produk nie, mesti jumpa keberkesanan produk ini utk memulihkan pelbagai penyakit termausk diabetes. Produk saya nak perkenalkan nie Alpha lipid dari NZ new image, sgt terkenal skrg nie. Saya jual murah skit dari harga pasaran sebab saya pengedar produk ini. Harap anda bole cuba dulu n tgk kesannye terhadap penyakit anda.
Rahsianya adalah susu awal lembu yg mengandungi kolustrum yg tinggi.
Ramai org yg mengidap diabetes menggunakan produk ini skrg.

Kalau nak tau lebih lanjut bole mesej or PM saya. Insyaallah saya sudi membantu.
Juga sebarang pertanyaan bole email saya di zonan11@yahoo.com

my mum ada diabetis. magnet dia kepada manisan mmg tinggi. Benda yg kit rasa manis mcm kuih bipang, dia rasa biasa...masa reading dia 30,dia mcm lupa2 ..kitaorg masukkan dia kat monitoring wad kat Hospital Al Islam, kg baru ...turun kepada 7 .discharge..balik umah cabaran..dh tak bg makan manis,dia sorokkan makanan..dlm handbag pun ada..so buatlah kami adik beradik buatlah operasi pembersihan.. yg utama no sugar at home. Ada gula2 pudina sikit jer..sbb kalau my mum nya gula turun mendadak , dia gigil. kat umah dlm seminggu, bg dia minum jus( 2 bji peria katak+1 karot+1 celery+separuh timun) tiap hr b4 bf,lunch dinner.Awas, peria nia buat org lawas. then lepas tu sekali sehari. sekarang bacaan dia dlm 9. tiap kali jumpa doktor, kita org ckp , gula mak tinggi..doktor ckp kalau tinggi lg, kena dok sepital..so dia akan berjaga2. psikologi org tua.
Note : Pemanis tanpa gula tidak dibenarkan sb tak elok utk kesihatan.

my mum ada diabetis. magnet dia kepada manisan mmg tinggi. Benda yg kit rasa manis mcm kuih bipang,  ...
glump Post at 2-1-2011 21:06

glump try la produk alpha lipid nie.. sesuai utk org diabetes.. lepas minum 1 tin, dah bole tgk hasil penurunan diabetes walaupun your mum ada ambil makanan manis yg terkawal.
Kalau nak info lebih lanjut, bole la email saya or PM saya. Mmg produk nie amat popular utk golongan yg ada diabetes.
Email saya: zonan11@yahoo.com

alpha lipid tak sesuai utk dia..dia kalah susu.tp my mum ada gak minum intra. tp bg saya cara utama ut kesihatan kita ada mengurangkan pengambilan makanan berprocess..bagus ambik makanan yg segar tu yg bg  minum jus. walaupun jus sebenarnya kurang elok .Buah2an, syur seeloknya dimkn terus, bukan dijadikan jus. tp pyah nk gigit peria..pahit. tu yg jadikan jus utk dia.

alpha lipid tak sesuai utk dia..dia kalah susu.tp my mum ada gak minum intra. tp bg saya cara utama  ...
glump Post at 2-1-2011 21:29

alpha lipid skrg dah ada dlm bentuk capsule and tablet utk yg susah nak minum susu.. kesian gak your mum kena rasa yg pahit mcm tu.. try la alpha lipid bentuk capsule..

Sham dah beli sekampit beras Taj Mahal ..beras herba Faiza...Masalahnya takde lah tertulis perkataan PONNI atau BASMATHI tu???? Sama kah jua?..Tapi dia ada tulis...jap tengok kat plastik beras...katanya 'Fight against diabetes"..Maknanya samalah beras ni dgn beras yg ada tulis ponni dan basmathi yer?? Last edited by sham159 on 27-5-2013 01:56 AM

sham159 posted on 27-5-2013 01:54 AM
Sham dah beli sekampit beras Taj Mahal ..beras herba Faiza...Masalahnya takde lah tertulis perkataan ...

rasanya tak sama laa/
ponni tu utk diabetes..
basmathi tu bukan ke utk masak beriyani??
tp ada org kata try beras perang..

mak aku diabetes jugek.. kami guna beras ponni.. tak sedap.. tp telan jugek la sebab kan mak pun mkn sama..
tak kan nak masak asing2.. sian kan  mak.
tp skrg, jumlah gula mak dah terkawal.. 5 jek ..

Saya ambil beras perang ecobrown tu jer...bubuh halba sikit kadang2 kalau ke Sarawak atau Sabah saya akan beli beras perang sana pulak...
Pemanis tanpa gula memang tidak elok untuk pesakit diabetes..

glump posted on 2-1-2011 09:29 PM
alpha lipid tak sesuai utk dia..dia kalah susu.tp my mum ada gak minum intra. tp bg saya cara utama  ...

Glump..peria katak tu kalau u hiris nipis2 buat ulam tak terasa pahitnya... lagi satu you boleh buat kerabu..sama macam buat kerabu lain cuma guna peria...

12Next
Return to list New