CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 6651|Reply: 83

[Cinta] Tolong bantu, page 2. I need support

Post time 5-5-2023 10:05 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by hart_attack at 22-6-2023 12:48 AM

Hi, minta pendapat semua.

Saya isteri org. Skang tgh ada relationship dgn suami org. Kami chat via ig dm. Actually, kami dah kenal lama masa muda² dulu. Lps tu lost contact. Dlm setahun kblakangan ni saya ada like ig dia. Lps tu dia berani kan diri utk chat via ig. Saya okey je dan layan as friend sbb penah berkawan dulu kan. Masa muda dulu kita org jahat la. Stay hotel tp x lama, sekejap je kita org stay hotel dan x sempat utk 'bersama' ats sbb tertentu. Dan lps tu terus lost contact sbb saya marah dia sgt² sbb masa tu plan kita org nak borak² je. Skang dia ada jugak dm walaupun x selalu, atas alasan mengimbas kembali hubungan yg terputus. Dan dia juga ajak repeat kembali kenangan waktu tu. Skang bila saya serba salah tp rasa rindu jugak untuk berjumpa dgn dia. Apa perlu saya buat.

Ini kes curang ke? Laki u pun mencurang ke sbb u pun nak membalas dendam?? Tak trpikir dek akal guwe.. Ko block aja lah apo susah.. Syaiton tngh mengoda tu..

ntah la tt, laki org ni kalau ckp nak reminiscence ni, kalau ko tanya aku mmg aku ckp je dia sebenarnya nak fuck ko je, dulu ada peluang depan mata tapi terlepas begitu saja.

itu semua.... cobaaannnn...

tak syg rumahtangga...
syg laa diri sendiri...
malu dgn diri sendiri wehhh...
kang org pandang mcm takde harga diri...

jgn sesekali cuba main dgn perasaan sis,
nt ketagih percayalah,kenangan lama biarlah berlalu,
ingt apa yg kamu bina skrg dgn suami, tapi jika kamu sanggup hancurkan,minta ajelah cerai,

_blackbird replied at 7-5-2023 03:54 PM
ntah la tt, laki org ni kalau ckp nak reminiscence ni, kalau ko tanya aku mmg aku ckp je dia sebenar ...

mmg pun,just nk cucuk je pastu,akan cucuk lagi sampai la kantoi,kalau x kantoi sampai la TT dah x menarik...

Follow Us
nano replied at 10-5-2023 04:48 PM
itu semua.... cobaaannnn...

tak syg rumahtangga...

mmg pun,
kawan aku ade sorg perangai cmni,ngesek ngn ex lama,dgn skandal,ramai dah dari sebelum kawin sampai dah kawin xnk berubah,sampai skrg suami dia xtahu,
kesian suami dia,padhal suami kacak,macho,sado,dan hebat ranjang tetap jgk bini nk makan luar,
sbbnya ketagih dgn permainan perasaan dan rasa kelainan

copy_paste replied at 11-5-2023 02:18 AM
mmg pun,just nk cucuk je pastu,akan cucuk lagi sampai la kantoi,kalau x kantoi sampai la TT dah x  ...

tu la.

tt kalau ko nak test jantan tu. ko test dia dengan ko soh jantan tu ceraikan bini dia tu then kome berdua boleh together2 semula. kalau dia beneran pasti dia tak kisah ceraikan bini dia kerana kamu. kalau dia byk bagi excuses ko tau je la dia sebenarnya nak isi masa lapang je dengan ko. hihihi

_blackbird replied at 11-5-2023 12:05 PM
tu la.

tt kalau ko nak test jantan tu. ko test dia dengan ko soh jantan tu ceraikan bini dia tu  ...

cinta x kesampaian ni la punca rumahtanga rosak,dah elok2 harmoni tetiba ex muncul,kena plak ex cantik,segak dan lebih berjaya

Jangan sis. Kenangan lama ni bila dikenang, mula la rasa rindu. Start mcm ni lah boleh jadi rosak. Stop contact, block, uninstall je la IG tu. Start buat something new dgn ur husband. Doa bnyk2 dgn Tuhan moga dijauhkan dgn perkara2 tak baik dalam rumahtangga.

copy_paste replied at 11-5-2023 04:20 AM
cinta x kesampaian ni la punca rumahtanga rosak,dah elok2 harmoni tetiba ex muncul,kena plak ex ca ...

tu la pasal, kdg exes muncul semula ni mmg boleh mengganggu gugat current relationship.. tapi aku dengan some exes aku pon masih good relationship walaupon masing2 dah bahagia dengan pilihan masing2. takda pulak cinta tu dtg semula ke apa.

Silly mistake.

_blackbird replied at 11-5-2023 12:43 PM
tu la pasal, kdg exes muncul semula ni mmg boleh mengganggu gugat current relationship.. tapi aku  ...

kalau jenis profesional mmg kalau jumpa ex semula dia layan biasa je xde lebih2,

jumpa jerlah bertanya kabar mcm biasa apa masalahnya? mcm sis jumpa kwn2 yg lain tanpa libatkan apa2 perasaan ... yg jd masalah & buat sis serba salah nih sbb sis pun ada simpan perasan kat dia & sis sorokkan hubungan ni dgn husband

Itu setan aje.. memang la hubungan haram ni best..
Dah kawin terus takde selera.. Dengan ex2 semua berselera2.. sah2 lah tu hasutan syaitan..
TT agak2 dengan jumpa minum2 dah settle ke?? takkan settle selagi TT tak check in dan kali ni selesaikan apa yang tak selesai sebelum ni.. ahahah kira revenge la..
Mamat tu nak mencelup secara percuma aje.. Sapa yang tak nak...

Kalau ikut hasutan Syaitan tu cube pikir what are the things yang ko mungkin akan hilang?? kehormatan diri, hilang rasa takut nak buat dosa, hilang suami, hilang anak2, hilang keluarga, etc... berbaloi ke dengan kenikmatan sekejap?

Tak payahlahhhhhh... Aku ni kena hunting merata sampai dia anta sms kelakar plak rasa.. Tp dsbbkn aku tk de pasaan
Aku tak sudi nk layan.. Wlpn dia offer ni bg aku gelang sbgai tanda kngn kalau dpt kuar dgn aku sekali saja lg... Sblm kuar minum2
Je tp ade kwn teman.. Hal ni berlarutan dh masuk 7tahun.. Gigih btl dia..
Skrg key dia kt hati ko

Takyah la layan... laki orang tu nak test power mengayat je.. astagaaaaaaaaa kamu punnn

_blackbird replied at 11-5-2023 12:43 PM
tu la pasal, kdg exes muncul semula ni mmg boleh mengganggu gugat current relationship.. tapi aku  ...

Entah le... kalo iols, bila nengok kan all exes tu.. rasa tak berselera apa2... rasa nak sujud syukur je sbb putus, cam good riddance gittewwwww

green~tea replied at 12-5-2023 10:47 AM
Entah le... kalo iols, bila nengok kan all exes tu.. rasa tak berselera apa2... rasa nak sujud syu ...

Ada exes iols masih ada kepentingan for each other. mmg harus di simpan utk connection. Ahgitewww aku tolong ko, ko tolong aku gitu

_blackbird replied at 12-5-2023 06:51 PM
Ada exes iols masih ada kepentingan for each other. mmg harus di simpan utk connection. Ahgitewww  ...

Korang same company ke.. mujurlah iols semua exes diff companies, walau sama industry..

Dalam semua tu, sorang ex je i masih follow each other kat FB... Tu pun sbb dia first love and i paling dendam kat dia sbb kitorg putus sbb heols ghosting i camtu je.. fucker mamat pengecut camneh.. nak putus, putus la bebetul

Now i allow dia skodeng i kat FB.. i dont mind sbb mamat tu sampah je level tapak kaki.... like seriously miskin hina