CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eazzad

★-pengalaman sebagai perawat-★

Close [Copy link]
benda nie dah lama jadi tapi saya yang tak perasan...memula kat kaki jer..ingatkan sbb allergic...2 yang biarkan...lelama naik ke peha...badan...lengan n now kat kulit kepala plak...tp yang lain2 tu sumer dah baik..cuma yang tinggal parutnyer....skarang tgh berubat lagi...kalau dah abis nanti ingat nak cuba kat tempat lain plak...

Reply 102# rienz3003

xtry jumpa pakar kulit ka?

dah try dah tapi takde masalah...skarang nie tgh try makan jamu bersih darah mustika ratu...sbb katanya darah dah beracun pasal hari tu kuar jarum kat kaki pasal badan bisa2...tapi nanti nak pergi lagi kat pakar kulit...sbb masa dulu pergi b4 berubat..takut DR tak dapat kesan...

ooo.. senang je.. cuba awak ambil bedak sejuk, garam kasar dan halia(diblander tapi jangan banyak air.. biar pekat2) dan gaulkan ke dalam bedaksejuk dan campurkan dengan garam kasar ... bedak tu biar pekat juga... pastu bubuh di kawasan2 yang berkudis tu... nanti bedak tu kering dan akan terasa berdenyut2.. biarkan sampai bedak tu gugur sendiri...
untuk pengetahuan berdenyut2 tu sebab dia tarik bisa tu kuar....

oic...thanx eazad...hmmm okay nanti saya try gaks...risau gak nie...parut banyak macamana nak kawin...huhuhu..malu plaks nanti...

ok... cuma elakkan dulu makan2 benda yang berprotein.. udang kering.. sotong kering.. belacan.. rencah2 yang seakan dengannya... ayam dan daging..

Follow Us
salam TT nak tanya kalau lepas berubat badan gatal yang teramat sangat. Kenapa agaknya adakah saya x sesuai dgn perawat tu?

itu saya xtahu.. tapi agak itu adalah kesan atas awak berubat... jika berpanjangan awak kena cari perawat lain...

akak eazzad, dlu waktu blajar sy stay kat hostel. tgh2 mlm around 12++ slalu ada bau yg sgt busuk...tp dia dtg kejap2 je mcm angin skali lalu...kwn2 slalu tido awal...sy sorang je bau...

1 hari tu, sy cta kat diorg..then sy ajak diorg tdow lewat sbb nak prove kat diorg benda yg sy slalu bau tu...tiba2 diorg pun terbau jgak...spintas lalu ja...smua rasa serammm...x brani sgt dah nk tidow lewat... agak2 apa ek..bau tu mmg pelik taw...x penah pun bau mcm tu.

Oic..ok thanx eazad....Skarang nie DR ada bagi vitamin untuk 2 bln...n tak kasi makan seafood n benda2 yang macam eazad cakap tu...huhuh..skarang nie makan lauk ikan bilis jer lah....

yelah... sebenarnya makan2 yang aku cakap tu memang memberikan kesan toksin yang teruk...

pasal bauan2 ni memanglah benda tu juga... sebab ape berbau bangkal sebab dia ni adalah jin2 atau syaitan yang pembangkai(memang makan najis dan bangkai sahaja) ini memang jin2 yang jijik dan syaitan yang Allah laknat...

hmm...yup...mmg skarang tgh kawal sumer seafood2 nie....aku pun tension gak kena macam nie...tp nak buat macamana dah nak kena...tp mmg tido malam terganggu betul..hari tu lagi teruk...kalau baca yassin or dgr yassin satu badan kat sendi2 nie rasa macam bernadi...bergegar...

kesian ko rien, kalau x baik jgk nnt cari la perawat lain. bkn la nk kata perawat sekarang tu x terror ke. tp kot x serasi ke.

ehhmm... betul tu mungkin xserasi...

Reply 113# cikedis

hmmm...2lah pasal...sbb skarang nie pakcik tu pun dia kena strok sebelah...so dia leh berubat tapi kalau benda tu kacau ajak berlawan dia kata buat masa nie tak larat lagi nak lawan....so skarang nie nak habiskan berubat kat dia dulu..pastu baru try kat tempat lain...manalah tau ada rezeki nak jumper eazad plak nanti...

susah jgk la kan kalau dia sendiri x sihat.
macam2 dugaan kan

insyaallah.. dah buat ke bedak yang saya bagitahu tu?

tak buat lagi...bedak sejuk ngan garam dah ada...halia jer tinggal nak blend..Insyaallah malam nie saya buat...nak tanya awak skit...kalau dalam keadaan saya nie memang kalau nak ke tempat berubat tu macam malas n tak nak jer kan?? sbb patutnya saya dah kena pergi balik 2 bulan lepas tp tak pegi2 pun...

tt x takut ke nmpak2 jin n antu2 nie? citerla xperience masa mula2 dpt tgk bnda2 halus nie. cam ngeri sey..

nanti saya ceritakan...

rienz: kalau benda tu ada dalam badan memanglah kita jadi malas nak pergi sebab dia cuba sedaya upaya pujuk jangan pergi berubat nanti dia kena buang ke dia sakit ke... itu lumrah pada pesakit...