CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: idakamaruddin

banglo berhantu & pelbagai cerita seram #42 {GAMBAR PG17,28&36} 03032011

umah mertua kt kg jelintoh....pasir puteh? erk kn tny husband ida x tau sgt kawasan tu... (br 2 bln  ...
idakamaruddin Post at 22-1-2011 11:19

abis skang ida duk mane??

Post Last Edit by mrJOKERfromHELL at 22-1-2011 12:22

tumpang citer yer ida citer ni abg copy paste dari thread lama abg....utk dikongsi bersama....

sampai skang abg sendiri pun xtau ape yg abg alami...susah jelaskan dari segi sainstifik atau mistik,pernah dgrkan pompuan mati bersalin dikaitkan dgn pontianak?jadi abg citerkan skit tentang pengalaman abg menolong menguruskan pompuan mati bersalin,ni terjadi pada org kampung abg sendiri...

blk jer keje dari spital,abg berkemas blk ke kg,sbb abg dapat berita yg anak jiran abg mati bersalin,ape yg abg dgr dari mak abg,anak tu tersangkut masa nak melahirkan,byk sgt darah yg tumpah,bila diorg cuba,cuma anak yg bleh selamat,si ibu tu plak xdpt nak diselamatkan,jadi kelam kabut la masa tu,kg abg ramai yg x mahir menguruskan mayat,lagi klu mengupah dari jabatan agama pun mahal gak masa tu,jadi terpaksa diorg jemput seorg ustazah muda dari kg sebelah,yg si suami arwah tu gi ke balai utk report kematian anaknya

lewat gak abg sampai waktu,sbb masa tu abg bertugas shift pagi 7pg-7mlm..dah tu trus blk kg,sampai jer,abg singgah umah jiran,dok tanya khabar dan tnyer ttg punca kematian,ustazah muda tu plak dah pergi memandikan jenazah anak jiran abg di surau,surau tu mmg dekat sgt,xsampai 40m lebih kurang la,dlm tgh dok sembang tu,tiba2 ade seorg mcik dtg,sambil bisik2 kat mak si arwah yg mati bersalin tu,pastu si mak ni bgtau kitorg yg mayat anak dia ade perubahan,jadi abg,tok imam ngan maknya&ayahnya trus gi ke surau,sampai jer sana,abg ngan tok imam ni tanya kat ustazah muda tu,dia bgtau,yg si mati tu mengalami perubahan,abg ngan tok imam minta izin dari waris utk tgk ape perubahan yg terjadi kat si mati,bila abg selak kain yg menutup muka mayat tadi,abg nampak muka mayat tu lebam,mulut berwarna hitam,telinga membesar dari saiz biasa,mata hitam dia dah keputihan,biasa xpernah jadi mcm tu,mengikut pengalaman abg,biasa mayat yg mati baru 4-5jam xkan menjadi kehitaman,mmg luar biasa muka mayat pompuan tu.

tambah ustazah muda tu,masa diorg nak kapankan mayat tu,badan mayat tu seolah memanjang,jari tangan meruncing dan memanjang dah berubah warna kehitaman,mcm tu gak ngan jari kaki jenazah tu,jadi tok imam tu selak bhgn kain yg tutup jari mayat tu,mmg betul apa yg diceritakan ustazah muda tu,jari tangan meruncing dan panjang,bila abg teliti btl2,abg xdpt jawapan nape leh jadi mcm tu,jadi tok imam tu meminta disegerakan urusan,jadi ustazah muda tu trus sambung kerja2 mengapan,sementara tu kami ngan jemaah lain dah menunggu utk menyolatkan jenazah,dah selesai tu,kami bertanya,knp kain seolah2 xcukup,ustazah tu jwb bila nak ukur,mayat tu memanjang,bila nak balut plak xcukup,padahal dah di ukur si mati tadi,jadi terpaksa gak ustazah muda tu ngan penolong dia kapankan,selesai jer solat jenazah,kami ke kubur utk mengebumikan,tiba2 si ayah tu bisik kat kitorg,dia nak selitkan paku ngan duri limau kat celah jari,bila kitorg tanye sbb,dia cuma kata xnak anak dia jadi "pontianak",jadi abg ngan tok imam ni xsetuju,bermasam muka gak masa tu,sbb berlainan pendapat ngan si waris,tapi kami akur,dlm masa 2-3 ari selepas kematian anak dia,mcm2 org kg dengar bunyi,bunyi org mengilai,mengekek dan menangis...tapi xpernah plak org2 kg ternampak ape2 yg menakutkan.

jadi masa tu semua dah sepakat wat bacaan yassin ramai2 kat umah dan surau,abg xpasti mcmane cite tu tersebar,mcm2 org kg kata,ade yg kata yg arwah tu jadi pontianak,ade yg kata ayah dia ni wariskan belaan kat si mati,mcm2 lagi...bila dah wat bacaan yassin tu barulah kurang bunyi2 tu,mmg pelik klu diingatkan blk,bila blk ke kl,abg bertanya hal tu kat doktor,doktor kata darah dah tertumpu pada jari kaki&tangan,mungkin boleh diterima gak penjelasan doktor tu...tapi....cuba kita fikir sendiri,mcmane dgn keadaan mayat tu yg makin memanjang??bagaimana mulut boleh hitam legam?...seolah dah mati 12-24 jam....sampai skan abg sendiri dok fikir ape yg terjadi,bila abg rujuk pelbagai buku dari kaedah sains,tiada apa yg abg jumpa 100% memberi kebenaran kes yg abg alami,jadi abg rujuk ke org2 tua yg berpengalaman luas dari abg bab menguruskan jenazah,dan diorg memberi satu jawapan yg bermain dlm otak abg,adakah perubahan itu berkaitan seseorg yg akan menjelma menjadi pontianak???Wallahualam....

abis skang ida duk mane??
mrJOKERfromHELL Post at 22-1-2011 11:39

duk klang la bang..td dh tny hubby kg mertua kt gopeng, bkn medan gopeng..medan gopeng dh nk ke ipoh dh...

tumpang citer yer ida citer ni abg copy paste dari thread lama abg....utk dikongsi bersama....
...
mrJOKERfromHELL Post at 22-1-2011 12:18

erkkk...skerri nyeee tp kn bang, kalu dr segi islamik kn, kalu mcm petanda yg di tunjukkan pd perubahan jenazah ade hubung kait ngn kisah dorang masih hidup..mcm Allah nk tunjuk mase mati die..
ida percaya sbb berdasarkan ape yg abg cerita tu, bapa si mati nk letak paku n limau, mgkn mase hidup family dorang ade amalan sesuatu yg menyimpang dr agama? wallahualam..

ida rase je la....cm pandangan ida..

duk klang la bang..td dh tny hubby kg mertua kt gopeng, bkn medan gopeng..medan gopeng dh n ...
idakamaruddin Post at 22-1-2011 13:04

ooo yeker...kira en. HB ida org gopeng la yer...abg ingat kat medan gopeng

erkkk...skerri nyeee  tp kn bang, kalu dr segi islamik kn, kalu mcm petanda yg di tun ...
idakamaruddin Post at 22-1-2011 13:12

wallahu`alam....

Follow Us
ooo yeker...kira en. HB ida org gopeng la yer...abg ingat kat medan gopeng
mrJOKERfromHELL Post at 22-1-2011 16:27

gopeng la bang...dkt ngn resort my gopeng tu.....

wallahu`alam....
mrJOKERfromHELL Post at 22-1-2011 16:29

cer cerita lg bang.....skg mood malas nk taip cite baru...

gopeng la bang...dkt ngn resort my gopeng tu.....
idakamaruddin Post at 22-1-2011 16:38

tau... klu musim durian,mmg slalu ke gopeng

cer cerita lg bang.....skg mood malas nk taip cite baru...
idakamaruddin Post at 22-1-2011 16:43

insyaAllah k ida,abg akan sumbang pengalaman abg kat thread ida ni

...
mrJOKERfromHELL Post at 22-1-2011 12:18

kalo ikot kepercayaan org melayu dulu2, mmg org pompuan mati beranak akn jd pontianak.. bapak pd simati tu percaya la tu.. xpun mungkin simati ada menuntut apa2 ilmu ms hidup, bila dia mati timbullah gangguan2 yg pelik.. Allahhuallam..

kalo ikot kepercayaan org melayu dulu2, mmg org pompuan mati beranak akn jd pontianak.. bapak pd ...
skeezotone Post at 22-1-2011 16:57

lama gak waris si arwah ni xbertegor sape ngan aku&tok imam gara2 kami halang diorg letak mcm2 kat mayat....

lama gak waris si arwah ni xbertegor sape ngan aku&tok imam gara2 kami halang diorg letak  ...
mrJOKERfromHELL Post at 22-1-2011 17:03

ye la.. kalo wat camtu kira kita dh wat menda khurafat kalo xsilap aku.. ish.. cam2 kesah mayat yg pelik2 ni.. nasib kita masa kita mati nnti kita xtau.. harap dijauhi la pekara2 camtu.. amin..

ye la.. kalo wat camtu kira kita dh wat menda khurafat kalo xsilap aku.. ish.. cam2 kesah mayat  ...
skeezotone Post at 22-1-2011 17:21

mmg dah kira khurafat...

lama gak waris si arwah ni xbertegor sape ngan aku&tok imam gara2 kami halang diorg letak  ...
mrJOKERfromHELL Post at 22-1-2011 17:03

semalam ida tgk cite hantu tiren mati kemarin..teringat yg ayah kpd simati nk anak die jd hantu, sbb anak die mati kene bunuh, die sengaja x nk buka balutan mase nk tanam tu...
lebih kurang same ngn cite abg tu..

kat gopeng aku sorang nenek tua ahli tukang sihir...sape tau?? dia bekas bidan.

kat gopeng aku sorang nenek tua ahli tukang sihir...sape tau?? dia bekas bidan.
Saat Post at 22-1-2011 22:23

specific kan pls......

specific kan pls......
idakamaruddin Post at 22-1-2011 22:28

tak banyak maklumat yg aku ader pasal nenek ni. tp semasa rasukan jin tu cakap nenek piah yg antar. tanya dari mana, dia kata gopeng. kawasan rumah kampung. bila aku google map dan suruh pesakit tu tgk, dia kata ada satu kawasan hutan tulah umah nenek ni.

nenek ni bidan kampung dulu, tapi skang tak berhenti sbb tak ada org nak servis dia..so dia jadi bomoh.

kemudian, aku tau org yg kenakan sihir kat pesakit ni, sebenarnya kita semua adalah kawan. jadi, minah ni yg upah nenek ni. minah ni pernah ceritakan kat aku dulu pasal dia kekadang ada keje skit kat gopeng.

so, its relatedlah kan.??

anyway, for your info, minah tu dan kawan baiknya juga forumer cari.com. thats why aku tk nak terlalu banyak dedahkan kes ni.

tak banyak maklumat yg aku ader pasal nenek ni. tp semasa rasukan jin tu cakap nenek piah yg  ...
Saat Post at 22-1-2011 22:35

uisyyy complicated la...x penah dgr la plak cite ni...for our good sake x pyh la reveal terlalu byk..
nnt aku cb cari2 n risik2 dr my in laws...

btw, kawan awak tu selalu trn gopeng kah?

tak banyak maklumat yg aku ader pasal nenek ni. tp semasa rasukan jin tu cakap nenek piah yg  ...
Saat Post at 22-1-2011 22:35

ko ni perawat ke? so kantoi la ye mase pesakit tu ckp sape yg buat kn eh?