CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: idakamaruddin

banglo berhantu & pelbagai cerita seram #42 {GAMBAR PG17,28&36} 03032011

Reply 958# navygold

cer cerita...cer cerita...

Reply 955# idakamaruddin

dapat vaucher pizza ke? mcm kalau kita top up prepaid tuh... wahhhhh  menarik rupanya...

Reply 959# kenesep

cite pe ye..

ada 1 mlm dlm taun lepas.aku boring yahamat time tu.aku ajak jiran aku sblh umah nie lepak dpn rumah kitorang je.tah nape tetiba dtg mood gtal nk mampos.kitorang sj ckp kalau la mlm nie kite jmpa cik pon, nak je inteview dia..nape mati, x mtak tlg kitorang ke..

pastu hajat kitorang tercapai.syok2 sembang tetiba asa xsdap ati n rimas sblh kiri kitorang.belah kiri kitorang ni ada rumah makcik aku.dia nie byk tanam pokok.

asa rimas tu makin kuat pastu serentak kitorang toleh kiri..dan akhirnya....hajat kitorang tercapai.cik pon bediri dkt pokok umah makcik tu.tah masa bila dia dtg.kitorang x perasan.

time tu asa nk luruh jantung.lama kitorang tengok dia.dia tunduk je.bdn dia mcm kabus.rambut pjg n kain putih dia mcm kotor sket.

kitorang pe lagi..xcukup tanah lari masuk umah.kwn aku pn sesat lari masuk umah aku.padahal umah dia sebelah umah aku je.gate pon x kunci pas masuk.tawakal je la xde pencuri masuk.pastu aku masuk bilik.

aku ingt cik pon tu nak kaco kitorang smp c2 je..rupanya dok melalak nangis blakang umah lak.utk pengetahuan korang bilik aku blakang skali.kiranya klu bukak tingkap mmg trus nampak lorong blakang umah.sayup2 je dgr cik pon nangis..lama kitorang pasang telinga dgr dia nangis.ada dlm stengah jam.pastu ilang mcm tu je..9korang phm x cite aku?1st time cite nie )

Rate

1

Kisah 13:
gangguan menyeramkan di balai polis

Assalamualaikum semua...

msti x sabar2 nk bc ce ...
idakamaruddin Post at 27-1-2011 10:57

ayoyoyo....takut antu jgn jadi polis kaluuu....mcm mana nk tgkap perompak camneh, ngn antu nanges pun dah cabut...

Reply 964# melia_star

perompak tu org....

ni dh jupe hantu mau nye x ketaq lutut...

Reply 963# navygold

1 person like it.

Follow Us
Reply 963# navygold

sereemmmmm

kalu dgr mendayu2 suara bende tu maknenye die dekat je ngn kite

Reply 967# idakamaruddin

ha ah... salunya dia ada kat bakang tengkuk jer...tunggu masa nak ngap jer tu....

uiks.. nape aku xprasan slama ni ada 1 agi tangan asing..
skeezotone Post at 21-2-2011 18:52

rasanya tu mmg tgn dia.....nmpk tak dia mcm belum sedia, tgn kanan mcm ke depan sket....maksud dia baru nk tarik dua2 tgn ke belakang, camera dah snap.....cuma tgn pelik n ketot tu jer tgn 'asing'....

Post Last Edit by melia_star at 23-2-2011 14:15
gambar ni pd suatu ms dulu pernah diperdebatkan oleh pakar2 fotografi n akhirnya terbongkar yg  ...
skeezotone Post at 21-2-2011 16:04

gambo ni plak pd aku kompom pelesu sbb....

1. terlalu jelasss bentuk dan materialnya

2. jelas kelihatan selimut putih membaluti

3. jelas 'antu' memegang rapat 'kain'nya di pinggang spy tak terburai...

Reply  melia_star

perompak tu org....

ni dh jupe hantu mau nye x ketaq lutut...
idakamaruddin Post at 23-2-2011 09:53

aku bukan apa.....antu bukan bleh cederakan org, tp polis tu pakat lari lintang pukang....tp klu perompak ngn parang pistol bagai, berani plak.....ker brani2 takut.....

polis kene tambah silibes lagi lah, latihan ketahanan diri dr gangguan antu.....

Post Last Edit by idakamaruddin at 23-2-2011 13:10

kisah 18:
gangguan menyeramkan kt wad bersalin

Assalamualaikum semua..

skg nk sambung kisah mak saudara kawan aku, kene kacau kt wad bersalin kat salah 1 hospital kerajaan kt pantai timur...

mase ni kejadian dlm thn 1998 mcm tu la....aku mase ni pn br form 2, x kenal die lg.. x igt la mcmne bole terbuka cerita pasal gangguan ni....tp xpe, ape yg aku dgr aku share ngn korang....

mase ni mak sedara die ni, die panggil mak ngah...nk bersalin kn anak kedua.. mak ngah kawan aku ni bersalin petang mcm kul 4 ptg mcm tu...die duduk pn bkn kt wad kelas pertama...x silap yg biase2 je...wad ngn ramai org.....

alhamdulillah anak yg die sihat cm ade kuning sikit....so terpaksa la di inkubator kn...(betul ke ejaan ni?

maknenye anak die terpaksa di letak kt bilik khas bersama baby yg lain...
mase ni ramai la yg dtg melawat mak ngah kawan aku ni...termasuk la mak kawan aku...(kakak kpd mak ngah die)....mase petang tu mmg xde ape masalah la sbb siang kn...
x slap aku mase ni mak ngah kawan aku kene bermalam 1 hari lg kt wad tu bg memastikan ibu n anak x bermasalah...so mak ngah kawan aku duk la wad tu sensorang xde sape teman....termasuk la laki die....die je sensorang....sbb pagi tu die dh bole kuar dh...

nak dijadikan cerita, mase malam tu die terjaga...terasa nk kecing sgt......kawan aku ckp, tandas ngn bilik wad tu dekat je, tp nth kenapa mase tu, die mcm nk sgt tgk anak die...mmg rase nk tgk sgt.....xtau la kenapa.....tp mase tu jugak die rase nk kencing sgt...tp di sebabkan keinginan die nk tgk anak die lg kuat, die pn gagahkan diri lalu kt bilik baby tu....

mak ngah kawan aku ckp, di sebabkan die yg br pas bersalin, n kene jalan slow2 je sbb still sakit n takut jahitan terbuka kn, so die pn jln slow2 je......rase sgt lame nk smpai....pundi kencing die ni mcm x thn dh plak....pastu die cb percepatkan langkah die, smpai lakt bilik baby tu...alamak.....dandan plak x tahan nk kengcing.....

so dlm hati, die ckp pas ni la mase nk balik kat katil br tgk baby....mase die sampai kt bilik tu, (dpn sikit ade toilet...) n die ms ni nk g toilet dulu, die mcm nmpk ngn jelingan mata mcm ade prmpn tgh dokong baby, smbl dodoikan baby tu....

mak ngah ckp, dlm hati, sape plak memalam (ms ni dh kul 2 pg mcm tu) yg masuk bilik tu...x kn nurse kot...kalu ibu2 confirm la xleh masuk....tp die mcm wat donno je....terus meluru ke toilet...mase ni mak ngah kwn aku ckp, kondisi toilet hospital mmg nmpk horror gile...tp nk wat cane x tahan dh...nk x nk kena la membuangkan...lgpn org pas bersalin ni mmg asik nk terkencing je....

mase die masuk toilet ni (ms ni die br je selak pintu toilet) tetibe die dgr, ade bunyi org masuk toilet....n masuk toilet sebelah toilet die......(mase ni kn sunyi, mmg die dgr 1 per 1 bunyi,......termasuk la pintu sebelah di tutup)....

nk di jadikan cerita, mak ngah yg xtahan ni, terus la mengucil.....air byk la katekan lame gak la die dlm toilet, lgpn xleh la ganas2 sbb takut terbuka jahitan kan....pastu mak ngah kawan aku ckp lg, die dgr dr toilet sblh, suara pmpn dodoikan anak...menyanyi!!!

bunyi nye lebih kurang mcmni la... "eemmmmm....emmmm....tdo la....tdo la......" dgn berirama.....mak ngah kawan aku ckp mase ni die mmg takut gile...dah la katil die jauh...die trsa mmg hazabedah nk mampus...confirm2 die xleh lari.....die cb bertawakal.....dlm hati die berdoa jgn la die nmpk pape....

agak lame mak ngah kawan aku terstuck kt dlm toilet tu, sbb die takut nk keluar...lame die perati xde ke "perempuan" tu nk keluar dr toilet tu, tp xdgr pape...so nk x nk mak ngah kawan aku ckp, die akn kuat kan hati n jalan secepat mungkin x mo pndang belakang lg....

mase mak ngah kwn aku ni buka pintu toilet, die cb pndang sekeliling dlm toilet tu, die plik xde org pn....n pintu jamban die yg spatutnya ade "perempuan" terbuka n xde sape2 pn kt dalam...mak ngah kawan aku ni ape lg, cepat2 la die keluar.... (nk cpt cane la sgt kn pmpn pas bersalin....)

mmg die takut gile...tuhan je la yg tau.....pastu die pn jalan la melintas bilik baby td....mmg die x pndang lgsung bilik baby tu, sbb die ykn "perempuan" yg die dgr tu, adelah perempuan die nmpk dlm bilik baby td...cpt2 die melangkah x mo dh toleh kt situ...

lepas je 5 lngkah melepasi bilik baby tu, die dgr lg suara perempuan mendodoikan anak....
"eeeemmmmm tdo la...tdo la...."

uisssshhh mak ngah kawan aku ni x yh ckp la...mmg ketaq kepala lutut bagai.....die mmg xtoleh dh kt belakang.....mulut die terkumat kamit bace something........

die terasa sgt lame nk smpai kt wad die tu....mmg menangis la mak ngah kawan aku ni nk smpai ke katil die....sumpah seram gile mak ngah aku cerita.......

mak ngah kawan aku ckp, smpai bilik, die trs tarik selimut, x igt panas dh...smpai la pagi, doktor dtg check die, tgk die pucat....doktor risau kalu die bleeding ke ape...tp xde pape...

pastu, xlame pastu pak ngah kawan aku n mak kawan aku smpai...cepat2 die ajak laki die kuar dr hospital tu, nasib baik la ank die dh xkuning......dlm kereta x hbis2 die cerita pasal perempuan dodoikan anak tu....

sekian utk cerita kali ni...

harap semua terhibur ye...

Rate

1

kisah 18:
gangguan menyeramkan kt wad bersalin

Assalamualaikum semua..

skg nk sambung kisah m ...
idakamaruddin Post at 23-2-2011 13:09

scary nyerrr.....  

tak leh nak imagine.. kalau orang yg lemah semangat sure dah pengsan

Reply 973# mieraedoera

khennnn,.....

sgt takut tau...ida ni mmg takut la duk hopsital....

x mo duduk kt hospital la......

Reply  mieraedoera

khennnn,.....

sgt takut tau...ida ni mmg takut la duk hopsital....
...
idakamaruddin Post at 23-2-2011 13:51

sama la.. miera pun kalau pi spital mesti dok pikir bukan2.. tapi so far alhamdulillah tak de apa2 pengalaman cam tu

fuhhh....serammm tuuu....sib baik dia tak pandang belakang.....mau nmpk muka dia camner kan........

aku ni selalu masuk wad.....4 kali tak silap.....bersalin 3 kali.....+ jaga arwah abah bykk kalii....alhamdulillah tak pernah nmpk apa2.....mungkin sbb mmg aku tak gifted bende2 cam tu...tp selalu gakla 'terasa' something....especially kalu masuk toilet.....toilet paling seram toilet kt HKL....lapuk giler....pesen lama lagi....ngn kulat2nya kt pintu....terasa keseraman...

Reply 976# melia_star

selalunye hospital gomen pny toilet smpai skg la sgt klasik...unless kalu tu hosp baru mcm sg buloh tu kn cantik la...

kalu hosp lame, pesen die mcm batu marmar yg kecik2 tu kn....

kisah 16:
banglo berhantu

salam semua...

hari nk sambung kisah banglo berhantu.....ban ...
idakamaruddin Post at 16-2-2011 09:56

agak scary gak tgk banglo neh.....selalunya ramai yg gifted2 dlm MPS neh bleh nmpk 'sesuatu'  dlm gambar2 mcm neh.....walaupun di siang hari, ada ajer 'muka2 depa' bertempek kt celah2 banglo.....

mana pi forumer2 yg leh nmpk neh??

Reply 978# melia_star

mmg xleh nmpk la...sbb rasenye mmgxde pape mase tgkp tu..

Reply  melia_star

selalunye hospital gomen pny toilet smpai skg la sgt klasik...unless kal ...
idakamaruddin Post at 23-2-2011 14:32

yg kt HKL tuh mmg daif sgtt....marmar mmg pesen lama, berkulat2....pintu kayu sesetangahnya, pun berkulat2 kehijauan...eeiiuww.....dan suasananya mmg serammm....

ai jaga abah ai kt sana mmg cuba elak pegi toilet sana....sanggup cari yg elok2 sikit kt bangunan lain....tp kalu dah mlm2 takkanlah nk merayau2 sana plak kan....terpaksa guna gak....tp mmg kelajuan yg maksimalah tanpa toleh kiri kanan....