CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: crystal 123

kursus apa paling byk menghasilkan unemployed graduates

Miss Comel, agak apa bisnes yang boleh dikaitkan dengan Biologi?

Originally posted by CharlieDale at 6-2-2006 11:19 PM
Miss Comel, agak apa bisnes yang boleh dikaitkan dengan Biologi?

tuition sains subjek tuk budak skolah..dulu ada buat pastuh malas la..
business produk kecantikkan, kesihatan..sb ada gak buat reserach bende ni tuk final projek..

hemmm...leh buka sendayu tinggi la macam ni, tak pun buat pengganti tongkat ali atau manjakani...sure laku

nape emi rase dak2 fizik nih payah dapat kje ek

Balas #124 emiliahani\ catat

mana ada. member/senior/junior aku semua senang dapat kerja. lepas tu tak tahan kerja kat industri semua lari ambik kpli jadi cikgu

semua ni bergantung pada kebolehan dan mentaliti masing-masing je. jangan salahkan bidang yang kita ambil.

Balas #125 cepheid\ catat

setuju....
kadang2 yang ambii bidang sastera pun ada yg senang dapat kerja..

Follow Us
Reply 126# epal_putih

setuju gak, kita sendiri yg tentukan naseb kita cemne..berusaha, berdoa n bertawakal..

sains kot....aku salahkan U dalam bab ni. kecuali Uitm, IPTA lain still xde inisiatif nak semak balik silibus dorg utk jadikan bidang2 sains mcm fizik,kimia, dan biologi jd lebih berorientasi kan industri.

Contohnya mcm aku, belaja bidang Biologi Akuatik kat USM, ada belaja pasal Aquaculture...mlgnya,kami lgsg x didedahkan dgn praktikal....sekadar belajar teori dan apa yg kami belajar semuanya terlalu basic....
aku tepaksa ambik inisiatif sndiri, ambik kursus aquaculture kat luar...lg praktikal...

so, to budak2 yg keliru nak pilih kos apa...aku nasihatkan ,kalau betul2 minat nak belaja dan puas belaja dan tak fokus kat teori saja, pilih la Uitm...

kalau minat Aquaculture dan pertanian, masuk UPM....USM ni gah pada nama saja....

kalau minat Aquaculture dan pertanian, masuk UPM....USM ni gah pada nama saja....
al-tapahi87 Post at 9-5-2010 06:07 PM

apa boleh buat... budak2 sekarang lebih pentingkan brand/martabat drpd kualiti.....
uitm tu kan org kata 3rd class... eheh

aku budak kimia...dpt offer 2 kilang masa lepas graduate thn 2006...tp aku tolak sbb aku tau keje kilang memang pressure gler...hehehehe...last2 keje gomen kontrak peg sains sambil run bisnes tuisyen sendiri...lagi masyuk!!heheheheh...
lebih kurang 2 thn keje, aku smbung buat KPLI and now jadi cikgu and still buat tuisyen and bisnes kecik2....hasilnya, syukur...
yang penting usaha dan kemahuan korang...bukan kangkang je tunggu keje datang mcm tunggu bulan jath ke riba...  just my sense =)

aku budak kimia...dpt offer 2 kilang masa lepas graduate thn 2006...tp aku tolak sbb aku tau keje kilang memang pressure gler...hehehehe...last2 keje gomen kontrak peg sains sambil run bisnes tuisyen sendiri...lagi masyuk!!heheheheh...
lebih kurang 2 thn keje, aku smbung buat KPLI and now jadi cikgu and still buat tuisyen and bisnes kecik2....hasilnya, syukur...
yang penting usaha dan kemahuan korang...bukan kangkang je tunggu keje datang mcm tunggu bulan jath ke riba...  just my sense =)

sori...tipple post plak..

sori...tipple post plak..

aku rasa bebudak degree in IT ade je market
kalo dak xdelah kompeni2 pakat bawak programmer from india jek
cuma budak2 diploma je la kurang market for diaorg.
pelik gak kebanyakkan graduan IT especially ladies nak crk keje yg kalo boleh xnak involve programming.
apa kes?
and yes,IT ni sampai bile2 kena blaja coz bidang yang sentiasa bergerak rapid.
so kena ade minat and self-effort walaupon dah grad.
so those yang nak amek IT,amek bukan hanya kerana market besar tapi most importantly anda minat.
macamana anda minat baca berita sukan,politik or hiburan hari2,mcm tu jugak ler anda kena minat ngan bidang computing.

rasanyer la....kursus yang paling tak guner...dan standard cikai.... kursus agama dan yang berkaitan ...
oakley_konatchi Post at 7-5-2003 23:45

ni la cnth manusia mcm katak bwh tempurung & menaip ikut suka ati tanpa byk ilmu ttg apa yg nk dia taip..  adess.. bidang agama skg.. sgt diperlukan. byk pon cabang dr bidang agama ni.. lgpun persaingan x la seramai bidang lain.. sbb sumanya asal dr basic agama. paling cikai pon ko xde keja, jd guru pun ttp ada kkosongan utk org spt ini..

rinezz berpendapat course civil engineering adalah plg unemployed. kalau utm tu, time konvo tetiap t ...
irinezz Post at 17-5-2003 22:24

not really...aku 2 thn menganggur, keje temp je for 2 years lastly aku dpt gak jd engineer...tp keje pengurusan tapak la, bab design2 haram aku tak ingat dah....

aku budak kimia...dpt offer 2 kilang masa lepas graduate thn 2006...tp aku tolak sbb aku tau keje ki ...
msazmer Post at 10-5-2010 00:55

bagi aku lah kan..nak dapat keje gomen tak semestinye bergantung sepenuhnye pada kemahuan dan usaha, bergantung pada nasib je...kalau ko ade kabel besar pun lg bagus...

kalau nk ikutkan, kawan aku 3 tahun keje gstt, pointer pun bagus, anugerah dekan lagi, tp kenapa susah sangat die nak dpt KPLI? panggil interview pun tak penah....

Reply 139# annehuda

rezeki masing2..ada yang pointer rendah tp rajin n berpersonaliti menarik, berpeluang keje kt MNC yg hebat2..ada yg pointer tinggi..sampai ke sudah tanam grape je..ada yg kata, ada yg pointer tinggi-tinggi tu asyik menoyol je kejenya, assignment semua asik copy paste je, sekarang rasakan lah x dapat keje