CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: dauswq

Siapakah anda di mata dunia?

Kerjaya/ Cita-cita: Tutor biasa2 je kat uni.. tgh sambung setadi..

Sebab memilih kerjaya: mmg suka dari dalam perut mama.. dah niat nak jadi lecturer.sanggup siang malam tak tido tuk anak bangsa :p di samping mmg minat sgt buat research..suke2..suke2.. i likeee

Apa sumbangan anda dlm kerjaya tersebut : InsyaAllah kalau abis setadi ni... aku ada plan baikk punye.. tapi kalau dah jadi la baru crita.ai malu

Harapan kepada negara: sangat suke kalau SIRIM dan gomen kita pentingkan EM effect ni..seyes.. gomen asik kisahkan politik je..

Rate

1

wah..hebat2 nyer mereka..nak sibuk2 jugak..

kerjaya/cita-cita: kuli org2 akademik smbil2 jd student field mechanical eng.

sebab memilih:masa skool minat lukis2 bgnn n minat fizik gak..tp LK tak perform tercampak ke mech..result kat U tak ar perform mana pun..tp kene basuh ngan lect. abes degree smbung ar lg..

Tp takde rejeki teruskn bidang Termo n logi..tercampak tak pasal2 ke metalforming..berperang dgn solid mechanic balik(menci), finite element method(uwaaa)..metallography besi (saya suka)..teori and pelbagai law...daynaform...stamping...duduk bwh SV yg sgt hebat..sikit sebanyak tertransform jd rajin belajar sket..dan dr basuhan SV tu dpt ar mendalami fundamental base yg sepatutnye dah cover time degree dulu. Dari rajin sket tuh dtg minat..dan skang saya sgt minat dgn bidang saya..dan sy sgt suka besi..

sumbangan: tak sebesar mana sgt pun..sekadar kaji sifat besi dgn material model yg seswai..pasni planning cam nak wat coding sket2..dengan harapan dpt bg sumbangan kat bidang automotive negara khasnya..

sape yg terjebak bidang ni boleh ar share2 ilmu sket2 ngan saya yg tak berapa pandai neh..

Rate

1

Tumpang lalu, juz nak share juge

Kerjaya/ Cita-cita:  Jurutera

Cita - cita sekarang : Untuk menjadi major player dalam oil and gas/ menaikkan sosioekonomi orang islam.

Sebab memilih kerjaya:  Sebenarnya sangat minat biologi dan sains. Malangnya masa matrikulasi result tak cukup power untuk menjadi seorang medical practitioner. Mendapat tawaran dalam bidang kejuruteraan biologi, tetapi hilang minat akibat was was dengan peluang kerjaya sebab saya tak mahu menjadi guru ketika itu.

Seterusnya dapat tawaran dalam bidang kejuruteraan awam. Tak minat langsung kerana fizik lemah sangat. Cita-cita menjadi doktor tak kesampaian sebab masalah untuk mengingati fakta. hahaha.

Alhamdulilah menjadi seorang jurutera awam yang sengal. Banyak yang saya belajar dari kejuruteraan ini. Menyelesaikan masalah dalam masa yang singkat dan bertanggungjawab untuk setiap kerja dan design yang kita lakukan.

Tertekan menjadi seorang engineer yang terhad untuk membuat keputusan. Mana2 kompani yang saya bekerja, bini boslah yang mempunyai kuasa mutlak untuk membuat keputusan walhal vodo dan merugikan.

Sekarang bekerja sebagai freelance engineer, lebih rehat dan dpt luangkan masa utk jaga mak sy yg lumpuh. sekarang sudah dapat sebuah office kecil2lan dan menggaji jurutera fresh grad utk membantu kerja2 saya.

Sebab memilih cita cita baru : Saya tidak suka untuk membuat keputusan berdasarkan pendapat dan bukan melalui pengalaman. Saya ingin memajukan umat islam secara amnya dengan mengadakan kerjasama dengan syarikat2 yang lain.

Apa sumbangan anda dlm kerjaya tersebut?:
As an engineer, i am happy to create something and helps people to solve many issues.

Although my background as a civil engineer, im also can solve problem regarding electrical, instrumentation, mechanical and a little bit chemical. Where do I learn? by projects and people around me.

My mission is to train and guide more Moslem to face the challenge into the future. Hope that we are ready to face anything that will come for us and may Islam be the guidance to us.

Rate

1

cita-cita : nak jadi artis aka penyanyi@pelakon (tapi tidak berbakat) (T_T)
Kerjaya: Terpakse dirahsiakan (Malu sbb bukan kerje hebatpun)

Sebab memilih kerjaya: Secara ikhlasnya tidak disengajakan..sbb aku nk jadi artis. Macam mn bleh jadi mcm skang nih?? Maybe rezeki n tentangan family yg tak suke aku bersosial (artis tuh bersosial)

Sumbangan : Berjaya mensave duit company dgn melakukan sedikit perubahan

Rate

1

cita-cita : nak jadi artis aka penyanyi@pelakon (tapi tidak berbakat) (T_T)
Kerjaya: Terpakse dirah ...
IRZeeBuk Post at 19-12-2011 14:29

waa macam maher zain la ni , ye in a way , ijazah aeronautical engineer  but a singer ..tapi brilliant song .

Cita-cita : Doktor

Sebab memilih Cita-cita :

Sebab suka tlg org yg sakit, then mmg nak rawat org yg sakit supaya org tu cepat sembuh.. then sbb OG sendiri tak suka sakit.. klu luka pun OG tak suka.. sbb tu OG sedih n kesian tgk org yg sakit.. Klu haiwan pun OG kesian..

Kerjaya  : Project Coordinartor & Engineer

Sebab memilih kerjaya:  
Masa tingkatan 3, OG nyer PMR tak lepas nak pi kelas sains .. sebab kaedah nyer, subjek sains jer dpt A, lain2 tak dpt A.. .... so masuk kelas ekonomi... tapi tup2, lepas spm result menjurus pada engineering.. ekonomi tak pas...hahahha.... Ok, then pilih punya pilih, pikir punya pikir, OG amik bidang engineering... Then sebab pengaruh baca Novel jugak, minat pada 1 watak ni, watak ni study amik engineering electrical... So godek2 pasal engineering, mmg berminat gak la...
menarik selain dr jadi doktor kan.... so pilih jurusan engineering... tapi OG amik civil engineering, sbb nak tgk dulu secara keseluruhan part.. after habis civil eng, OG pilih utk masuk menjurus pada electrical telco engineering... So now, OG keje bahagian telco engineering...

Apa sumbangan anda dlm kerjaya tersebut?:

Alhamdulillah.. walaupun sumbangan tak besar, tapi sekurang-kurang nya OG telah cuba yg terbaik utk memberi line telefon & internet access kepada seluruh kawasan tak kira bandar or luar bandar...
antara project yg telah OG involved Celcom, Digi, P1 wimax...

Harapan kepada negara :

Semoga kemudahan teknologi yg diberikan, disediakan pada semua akan digunakan sebaik mungkin.
Kerana, bagi OG pengunaan kemudahan ni memberikan manfaaat pada semua golongan dari petani smpi la pada level atasan...

Sekian dari saya,
OG

Rate

1

Follow Us
cita-cita: sejak kecil memang nak jd doktor

kerjaya skrng: doktor kelulusan Manipal

sebab memilih: sila rujuk alasan pertama

sumbangan: saya selalu kerja over time utk pastikan pesakit mendapat rawatan segera, dan pulih dgn optimum *saya ada buka klinik sendiri..

yg penting saya bangga dgn mak saya..