CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sinar_inspirasi

pencarian moderator baru - SILA TULIS NAMA UTK CALON

Close [Copy link]
ct dulu pun mmg di alntik khas oleh admin kan
puteri_q Post at 19-4-2011 22:35

maknanya...

ct dilantik jadi mod, bukanlah sebab mendapat sokongan dari forumer...

mcm xde sbb lak nk di gantikn dgn mod lain...
puteri_q Post at 19-4-2011 22:58

puteri...sila buka page 1 dan baca...

isu sekarang ni, forumer mahukan pembaharuan...

kalau kekalkan ct sebagai mod, takde le pembaharuan macam tu...

terus lemau le bod ni...

Post Last Edit by puteri_q at 19-4-2011 23:35

saya bkn anti perubahn..bkn gak sekufu ct..sembang dgn dia pun x pernh..dia pun xtau sape saya, sbb dr dulu saya ni as SR je..

cm saya x nampak lak apa kaitannya bod ni lemau dgn ct...
sy cuma nampak dia dh jln kan tugas2 dia dgn baik...
bod ni lemau sbb xde isu menarik mcm dulu`..mcm skrg ada 2 yg menarik..mcm mia n saudagar..kira agak kurang lemau la skrg...
lg 1 lemau sbb dulu byk yg masuk bagi brbincang..skrg masing2 sibuk kot..
cm org veteren ni..ct la yg mentain ada je dtg mnjengok..

sy cuma nampak dia dh jln kan tugas2 dia dgn baik...
puteri_q Post at 19-4-2011 23:19

kalau dah jalankan tugas dengan baik, so apa masalahnya untuk ctredzuan masuk bertanding sama...

mesti akan menang...dan aku yakin, kalau nama ctredzuan ada dalam senarai calon, ko mesti undi dia kan...so kenapa mesti takut masuk bertanding...?

sembang dgn dia pun x pernh..
puteri_q Post at 19-4-2011 23:19

kahkahkah...

ko tak penah sembang dengan ctredzuan ye...

aku sembang ngan ctredzuan, macam sembang ngan batu...kekwat lorrr

kahkahkah...

ko tak penah sembang dengan ctredzuan ye...

aku sembang ngan ctredzuan, macam ...
zaidi_MZZ Post at 19-4-2011 23:38

patutlah kau beria nak dia bertanding MOD sebab hati kau tu tak suka kat dia.... ! busuk punya manusia.. PHD !

Follow Us
Post Last Edit by puteri_q at 20-4-2011 00:14

Reply 185# zaidi_MZZ
ooo tu pasal rasa x brp ngam tu ek..so,nk tukar org lain yg dh biasa zaidi sembang la ek..
klu org tu ngam dgn zaidi je..tp x ngam dgn foremer lain..tukar lg la ek..
sy x pernh sembang dgn dia pun..tu buktinya sy just tengok keje2 dia,bkn sbb dia tu kwn @ sekufu mcm zaidi dgn sinar...baru sy nk sokong jd mod...

Reply 186# baraapineraka

Reply  baraapineraka
puteri_q Post at 20-4-2011 00:05

zaidi tu nak adil dan telus konon... hati dia tak telus tak tahu!

Post Last Edit by TeRasKiLo at 20-4-2011 00:58

thrade ni mcm C*L*KA
benda kecik x leh nak settal...puuuihhhhhhhh

Reply 190# TeRasKiLo

Satu benda saya terpikir, kalau lah mod ini dilantik oleh admin itu sendiri dan forumer-forumer tidak mempunyai kuasa di atas pemilihan tersebut, apakah tujuan thread ini diwujudkan?
Kalau boleh membawa perubahan elok diteruskan,
Kalau sekadar lakonan... kasi 'magic' ajer,
Kalau nak menghangatkan bod simpanlah sampai biler-biler...

Aku sebagai orang lama dalam board nie nampak beberapa perkara.

1. Ramai sibuk mencari MOD baru berbanding menyumbang menaikkan tread ini. Soalan Aku yang dah lama menyepi ni, adakah dengan jadi MOD baru tread disini menjadi hangat. MOD yang menghangatkan tread atau ahli-ahlinya yang menghangatkan tread. MOD berfungsi mengawal aktiviti ahlinya supaya mengikut peraturan. Pilihlah MOD kau tu kalau ahlinya menyepi takkan meriah juga tread ni.

2. Aku cadangkan tutup sahajalah tread ini. Tiada faedahnya. MOD ada sekarang aku rasa dah cukup, tak perlu nak gaduh-gaduh. Orang yang kamu calonkan tu belum tentu ingin jadi MOD. Sebelum kau nak calonkan orang, pertama orang tu kene ada disini. Orang yang kau nak calonkan tu mesti reply yang dia bersedia jadi MOD disini jika dicalonkan. Aku lihat calonpun tak aktif tapi dicalonkan.

3. Board usahawan ni kebanyakan info memang dah ada, selak tread lama. Jarang sangat ada isu baru pasal ilmu usahawan. Sebab itu tak macam tread isu semasa, sentiasa hangat sebab baru sentiasa.

4. Aku tak nampak apa-apa yang tak kena dengan CT jadi 1st vote aku berikan vote aku pada CT. Kalau kau nak sangat vote la. Sebab aku nampak dia tidak ada isu, jadi bersih dan tidak akan dipertikai. Lagipun CT ni memang selalu nampak reply dia berbanding ahli yang kau calonkan. Nama pon MOD kene la ada sentiasa. Dan terbukti CT tidak pernah ambil peluang promote perniagaan dia sepanjang dia menjadi MOD.

okay  - still = COUNTING ON THE PROPOSAL - "CT REMAIN as moderator  DAN CT bole CALONKAN 6 NEW NAMES"

3 agree (puteri,wa'ah, cmf herba) / 4 diagree (zaidi/megan_pax/saudagar kampung) / 3 (masih menunggu).

another friendly reminder - my proposal hanyalah CT remain as moderator dan CT bole calonkan 6 nama lain utk gantikan Elle. Jika lebih ramai disagree dgn proposal saya, kita buka proposal lain. (cth leave it to admin)

terima kasih.

saya setuju dgn pendapt kirawang nih
mmg dulu2 bod nih mmg best..saya kalau log in cari m ...

so saya menyokong cadangan supaya bod nih dinaikkan semula, kreativiti pembukak topik jgn terlampau disekat, bab nak add mod tu terpulangla sbb biasa tgk kat bod2 lain, mod mesti sekurang-kurangnya dua org, so forummer pun boleh ada choice utk rujuk mana-mana2 mod yg ada..tak le terbeban keje mod sorang-sorang. tak semestinya peniaga tu otai dia layak jd mod sbb kita nak cari mod bod usahawan dan bukannya nak cari usahawan so pada pandangan saya sape sape pun layak jd mod kat bod nih

dideal_2004 Post at 19-4-2011 11:46

ye, saya ingat dideal 2004, zaman zaman dulu, u antara yg active kat sini..Utk org lama, mmg banyak nostalgia kat sini.., tak silap sebelom ni, Hiven jadi mod kat sini.,..

btw, selain kita semua berpecah dgn subboard..case kreativiti disekat saya rasa, punca yang utama. Ramai yang lari ke carigold. Reason admin, tidak boleh mempromosi. seolah olah mereka risaukan forumers kat sini boleh buat duit disini. Dan mod dan Super mod , terpaksalah menjalankan tugas, forumers kena tolak kredit, kena warning, thread mereka kena  tukar tajuk, closely memantau any signature, avatar, posting, dll...forumers lain yg tengok pon cuak..mungkin masa tu pihak admin merasa forum cari ni terlalu hebat dengan pelbagai sekatan mereka kenakan...Dan forum carigold yg underdog masa tu terus bagi ruang ahli2 mereka berforum dgn bebas..Tidak dinafikan, forum cari lagi ramai pengikut, especially ramai yg suka berkampung diiboard gossip..

Kena ingat org yang dtg sini, ialah usahawan, or bakal usahawan. mereka ni bukannya berforum utk benda yang tidak berfaedah macam board gossip or current issue bergaduh sana sini..Dalam usaha mereka menyumbang idea mereka dlm bsuiness mereka ceburi, apa salahnya bagi laluan mereka mempromosi sikit sebanyak business. Bukan mereka berniaga terang terangan dengan taruk harga dan product sekali...Kedatangan forumers yang berpengalaman, dapat menarik perhatian forumers lain, dan dengan sebab itu board ni menjadi meriah.

Trust me, antara thread yg menarik perhatian ialah, forumers bercerita kisah benar macam yg saya buat dulu ttg perjalanan business mereka...forumers ingin tahu, progress, cabaran, halangan dll. itu sebabnya thread yg realiti dan berbentuk case study sebegini mendapat sambutan..Kalau geng2 konsortium china tu  buat perjalanan business dgn progress, pasti ianya amat menarik ahli2 mereka teruja nak tahu...bukan setakat, ahli, bukan ahli pon excited..

Saya harap, pihak admin tak melenting dgn tulisan saya, tidak berniat nak mengutuk, just share post mortem je... he..he.

ye, saya ingat dideal 2004, zaman zaman dulu, u antara yg active kat sini..Utk org lama, mm ...
kirawang Post at 20-4-2011 10:03

setuju dengan kirawang....
bod usahawan ini kena lebih terbuka. tapi kalau takde sub bod pun rasanya macam susah juga sebab banyak yang akan buka thread baru. cuma mod kena rajinlah untuk merge kan pula....

patutlah kau beria nak dia bertanding MOD sebab hati kau tu tak suka kat dia.... ! busuk punya manusia.. PHD !
baraapineraka Post at 20-4-2011 00:02

api neraka...

tang mana PHD aku tu...cer citer...

klu org tu ngam dgn zaidi je..tp x ngam dgn foremer lain..tukar lg la ek..
puteri_q Post at 20-4-2011 00:03

adeh laaa...sebab tu laa dicadangkan buat undian...

kita tengok sendiri, brape ramai yang ngam ngan ctredzuan...

zaidi tu nak adil dan telus konon... hati dia tak telus tak tahu!
baraapineraka Post at 20-4-2011 00:10

kalau sume yang nak jadik moderator kat sini, sume nama dimasukkan dalam senarai calon untuk diundi, tak telus lagi ke...

CT tak perlu bertanding. kredibiliti beliau di sini tak perlu di persoalkan lg.. kekalkan dia

setuju dgn hazel, just one more mod utk mencipta pembaharuan di bod nie...